Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Bet kad vispār it kā apmēram mazie sāk paši sēdēt?

vidējais 6-8 mēneši, bet , protams, ir bērni, kas to ātrāk vai vēlāk dara.
Mana visu izdarīja astotā mēneša laikā.
03.02.2016 12:22 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Saule22, daktere ļoti nekompetenta. Es tavā vietā aizvestu pie kādas citas vai privāti pasauktu mājās fizioterapeitu. Viņš tev ieteiktu kā pareizi izveidot tādu vidi mazajam, lai mazajam aktivizētu šīs prasmes. Bet katrs bērns attīstās atšķirīgi.
03.02.2016 12:25 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mademoiselle! Mēs gājām 2 -3 mēnešos pie fizioterapeita un viņa teica arī ka bērnam viss ir pilnigā kārtībā un parādīja kā mājās ar bērniņu vingrot pašai un arī pareizi mācīt velties uz vienu uz otru pusi. Laikam tiešām būs jāaiziet vēlreiz pie viņas lai tagad padarbojas ar bērnu , jo tas kā viņš cenšas apsēsties jā tiešām liekas īsti nepareizi un mēs ar vīru neļaujam tā.

B.S. Jā, agrāk domāju ka ārstiem var uzticēties jo nebija bijuši nekādi precedenti , bet tagad gan saprotu ka ļoti jāskatās un jāfiltrē pat ārsta teiktas diemžēl.
Mums pat zāles izrakstīja kaut kādas no kurām es uzreiz atteicos un teicu ka uz baseinu un fizioterapiju ok bet zāles gan es negribu dot!
Tagad 6 mēnešos iešu pie pediatra ar viņu runāšu lai skatās vai vajag un ja atkal dos nosūtījumu meklēšu un iešu pie citiem ārstiem. Bet ja godīgi es nejūtu ka viņam vajadzētu neirologu un rehabilitologus jo viņam viss kārtībā man mazais tiešām mazs kustīgs vāvuļotājs... :-)
03.02.2016 12:42 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
aktīvāk gan cenšas caur presīti piecelties apsēsties...

Šito neļauj darīt.


Mana arī tā dara jau kādu mēnesi. Neko tur nevar padarīt. 100% nevar izsekot līdzi. Velties veļas, bet pa taisno arī gribas viņai.
03.02.2016 12:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Smejos par ārsti ieteikumu - neļauj bērnam celties, ved uz masāžām vai vingrošanu, jo bērns x mēnešos nedara to vai šito. Bērns ir gudrāks par visiem ārstiem kopā. Velsies, celsies, rāpos, kad būs gatavs. Cits celsies kājās 10 mēn. cits 1.5gadu vecumā. Un abiem tas būs normāli. Katrs savā tempā attīstās. Galvenais lai ir kaut kāds progress.
03.02.2016 12:50 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Saule22, tieši tā. Aizej labāk pie citiem speciālistiem, samaksāsi vairāk, bet zināsi, ka bērnam viss ir ok.

S*, mana arī tā darīja, brīdi, kad tieši fizioterapeite nāca masēt mazo, un kopš masāžām tā nedara vairs, un es neļāvu.
03.02.2016 12:51 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Mademoiselle!, var sīkāk par masāžām?
03.02.2016 12:56 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Kad dēls bija maziņš, pie mums uz mājām brauca fizioterapeite. Vingroja uz bumbas, bez bumbas utt. Jāsaka gan, ka tas bija mana sirdsmiera dēļ, ne vajadzības.
Pa laikam sarunāju, ka atbrauc un apstiprina, ka viss ir ok. Un, vingrošana jebkurā gadījumā par sliktu nenāk. :)
Kājās sāka celties jau 7 mēnešu vecumā. Domāju, ka par agru, bet, nebija iespējams apturēt. Sēdēt sāka pēc tam, sanāk, ka kaut kur uz 8 mēnešu vecumu. Nedaudz pirms gada staigāt.
Piekrītu tam, ka katrs bērns zin, kad ir gatavs katram attīstības posmam.
Māsai meita 9 mēnešos jau soļo kā lielā. Nu agri, nekas mega labs tas nav, bet, ar varu taču nenoturēsi bērnu pie zemes.
03.02.2016 13:10 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
S*, es jau nezinu, vai tavam bēbim vajag masāžas, manai bija paaugstināts tonus plecu daļā, tāpēc es pati sameklēju speciālistu, kas gan izvingrina, gan izmasē manu bērnu, jo ģimenes ārstei viss likās oki, man tā nešķita un tāpēc meklēju konsultācijas citur, un tā ir praktiski visu laiku. Par lietām , kas manī rada bažas informēju dakteri vai konsultējos ar citiem speciālistiem un tad viss notiek :D
Pēc 2 masāžas reizēm bērns sāka velties 4,5 mēnešos, tad uz rāpošanas periodu pasaucu fizioterapeiti, lai novērtē vai viss ir kārtībā. Šobrīd mums atkal ir sadarbība, jo meituks ne tā kājiņu liek staigājot.
Nezinu kā citas mammas, bet es ļoti sekoju līdz sava bērna attīstībai.
03.02.2016 13:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
man pārmetis kāpēc bērns 6 mēnešos nerāpo un nesēž kā pēc grāmatas paredzēts!

6 mēnešos viņam nav obligāti ne jārāpo, ne jāsēž. Vecums, kad būtu vēlams pārbaudīt attīstību, ja bērns vēl nerāpo un nesēž, ir 10 mēneši. Līdz tam bērns mierīgi pats var darboties, viņš nav ne jāveicina uz tām lietām, ne jāārstē. Un pārbaudīt attīstību nenozīmē, ka tas, ka bērns tajos 10 nesēž, liecina, ka neattīstās - varbūt viņš būs gatavs to darīt 11 mēnešos. Pārbaude vajadzīga tikai lai laicīgi konstatētu attīstības traucējumus, ja tādi rodas.
Izskatās, ka tā daktere kaut kādā veidā pelna ar Tevis biedēšanu.
03.02.2016 13:47 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Alexxa, katrā ziņā ja arī viņa pelna uz manis biedešanu tad tas nenostrādāja, tikai radīja manī neuzticību viņai, lai gan ārste gados , tad jau vajadzētu būt pieredzi bet nu neko.

Varbūt kāda ir zinošāka par mani varbūt tiešām rehabilitologiem ir jāaizpilda tas kvotas uz kaut kādām procedūrām vai kaut kā tā..? Nu nezinu bet katrā ziņā iešu pie citiem un konsultešos un beigās tā teikt izvilkšu vidējo aritmētisko , jo tiešām neredzu savā bērnā nekādu problēmu uz doto brīdi redzot ko un kā viņš dara katru dienu!
03.02.2016 14:01 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Saule22


ja tev pashai skiet, ka viss ar bernu ir labi, tad viss ir labi!

pienaks taa diena, kad tavs berninjsh visu saks darit vienaa dienaa un uzreiz. Tas, ka berns neseko vinju kaut kaadam "grafikam", tas veel neko nenozime.... Un nav taads, bernam tik un tik meneshos jasezh, jastaigaa utt., ir ieteicamais periods, kad to dara. Es savai mammai vispaar nerapoju, es uzreiz sku stavet un staigaat, man skiet, ka mamma arii paklausiijaas no arstiem, ka esmu galigi nettistiits berns :D
03.02.2016 14:06 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Varbūt mana laika mammas var padalīties ar to ko bēbīši jau prot darīt, ja jau te panesās tādas tēmas?! Aptuvenais vecums 3-4 mēneši. :) Neprasu, lai tagad sāktu salīdzināt un satraukties. Man vienkārši tiešām interesanti būtu palasīt ko kādai jau mazais prot izdarīt.
Ko jūs ar piebarošanu domājat darīt? Zinu jau trīs mammas, kuras sāka piebarot mazos no nedaudz vairāk kā 4 mēnešu vecuma. Arī man zināma ārste (ties gan, vecā gada gājuma) teica, ka no 4 mēnešu vecuma var jau sākt piedāvāt kādus dārzeņu biezenīšus. Laikam vēl kādu nedēļu iztiksim un tad sākšu arī es mēģināt iepazīstināt bēbi ar karotīti un cita veida pārtiku.
03.02.2016 14:52 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Undiya, man mazais 3-4 mēnešu vecuma principā tikai vēlās no muguras uz punča un pārvietojas uz riņķi ar roku palīdzību un apmēram nedēļu pirms palika 5 mēneši sāka velties arī no punča uz muguru.
Es sāku piebarot 4,5 mēnešos bet tikai tāpēc ka man maisījuma bērns, droši ja būtu krūts bērns tad uz 6 mēnešiem laikam tikai sāktu. Bet teikšu tā pirmais mēnesis tiešām ir tāda tikai iepazīstināšana ar karoti ne ēšana.. vajadzēja vēl maisījumu tagad 09.02 būs 6 mēnesi un paēst normāli varam ar biezeni neko nospiežot ārā utt tikai pēdējās laikam nedēļas 2 , bet nu tas tā mums :-)
03.02.2016 15:02 |
 
Reitings 154
Reģ: 18.12.2014
Man šobrīd 13.tā nedēļa un izskatās, ka vīrs gripu noķēris.

Kā sevi pasaudzēt vienistabas dzīvoklī? :(
03.02.2016 15:05 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Pulvermuca, lai nopērk aptiekā to uzpurni vai resperatoru ka viņu tur sauca kas uz mutes liekas un sēžat katrs savā istabas stūrī! Un vīrs lai ar steigu ārstējas!
03.02.2016 15:14 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Interesanti, saule22. Manējais māk no muguras uz abiem sāniem un atpakaļ uz muguras. Uz vēdera kaut kā netīšām 2x sanācis, bet tad raudāja un sauca mani palīgā.
Nu, jā, mums tikko palika 4 mēneši pagaidām redzējis tikai krūti. Es kaut kā labāk gribētu savu ikdienu atvieglot dodot biezenīšus nevis piena maisījumu. Negribas lai bēbis saprot, cik forši un garšīgi no pudeles tek pieniņš un ej, tu, mamma bekot! Nevajag ne tavu krūti, ne biezeņus. :D

Pulvermuca, vislabākais jau būtu izolēties vai nu tev, vai nu viņam!
03.02.2016 15:18 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
undiya
Manam mazajam nesen palika 4 mēneši. Veļas uz abiem sāniem un atpakaļ, uz vēdera pats līdz šim nav ticis. No vēdera uz muguras šad tad apveļas, bet tas laikam neapzināti.
Māk iebāzt kāju mutē:D Par [iebarošanu vēl nedomāju, jo krūts bērns, līdz 6 mēnešiem to neplānoju.
03.02.2016 15:34 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.12.2015
Mazajam rīt 4 mēneši. Veļas no muguras uz vēdera un tad riņķo ap savu asi airèjoties. Tiesa gan ir slinkās dienas, kad ne pa kam neveļas pats un ir tādas, kad knapi paspēju piecelties kā jau ir uz punča. Piebarot vēl noteikti netaisos, jo baroju ar krūti, lai arī mazais jau ļoti vēro, kad ēdu kaut ko. Bet par cik plānoju pieturēties galvenokārt BVĒ principiem, tad visa piebarošana ir cits stāsts.
03.02.2016 15:40 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pulvermuca, bieži jāmazgā rokas, jāvēdina telpas, noteikti jāvalkā sejas maska (varbūt pat abiem), katram savi trauki. Vīram jāšķauda un jāšņaukājas vienreiz lietojamajās salvetēs (vēlams pēc katras "lietošanas" uzreiz mest ārā), varētu dezinficēt mājās kādas virsmas, rokturus, gaismas slēdžus. Neskaries klāt degunam, mutei, acīm. Vīram jāārstējas, bet tev jālieto profilaktiskie līdzekļi - Citrosept, C vitamīns, varbūt Aflubin (ja atļauj ārsts). Nu diemžēl nekādu buču..
03.02.2016 15:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits