Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Varbūt minkalinka aizņemta ar bēbīša laišanu pasaulē :)

Undiya, man ar tas pats - vislaik gribas kko ieknābāt. Kad skatos spogulī, tad šķiet, ka klāt nācis tikai krūtīs un tas milzu puncis. Bet es ar negribu izaudzēt meituku līdz 4kg, ka būs grūti ārā dabūt. Tāpat jau viegli nebūs :D
Man viena draudzene tādas lielas miesasbūves meitene un, stāvoklī esot, viņa vispār pēc tāda kuģīša izskatījās, tiešām miiilzu puncis. Puika ar piedzima liels - 4kg un drusciņ. Viņa uz mani skatās un saka, ka tā kā man pašai samērā smalka miesasbūve, tad jau mazulei nebūtu jābūt dikti lielai. Bet nu ko var zināt.
03.09.2015 18:18 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Anne Shirley, tu neesi lietas kursā laikam? Minkalinkai jau piedzima meitiņa, priekšlaicīgi.
Jā, es arī neesmu necik uzbarojusies. Krūtis, vēders un mazdrusciņ arī ciskas lielākas kļuvušas, taču man tāda sajūta, ka bēbis vēderā ir TIK liels. Tāda sajūta, ka viņš staipoties pa turieni pārplēsīs vēderu uz pusēm. Tāpēc arī štukoju vai nevar būt tā, ka pašai nenāk tik daudz labumā kā mazajam. (t)
03.09.2015 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Ahh, man sajuka ar hullu! Pareizi, pareizi! Pregnancy brain :D
03.09.2015 18:46 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, man 42 nedēļās piedzima 3,6 kg, arī likās puncī milzis, likās, ka viņai tur vietas nav :D, bet tas pilnīgi normāls svars. Uz 40. nedēļu, ja dzemdētu, kā bija nolikts, ganjau mazāka vēl būtu :)
Vot es ar savu 1,62 m biju kuuuuuģis, ar ļooti milzīgu vēderu. Tagad ļoti gaidu, kad savilksies un baidos, ka tomēr nesavilksies... :'-(
03.09.2015 18:56 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Man vēl mēnesis priekšā un es galīgi vēl neesmu liela, bet bēbis vēderā tā plēšas, ka neliekas nekāds mazais.
Kā viņam diez tas svars veidojas? Gēni? Viņš pats kaut kā kontrolē to cik daudz grib paēst? (t)
khkh, tu nēsā to pēcdzemdību jostu, ja? Mamma stāstīja, ka viņa pēc dzemdībām pa mājām dvieli cieši tinusi ap vidukli. Nezinu cik objektīvi var vērtēt viņas pieredzi, jo viņai vēders nebija neko liels - taču principā esot palīdzējis. Mošk, tu ar pamēģini, gan jau sliktāk nebūs! ;-)
03.09.2015 19:25 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Iemetīšu arī te savu jautājumu, šitā beztēma aktīvāka! :D

Meitenes - jautājums sekojošs! Tās kas taisa maisījumu, vai jūs ievērojat to, ka uz pakas rakstīts - sākumā ielej 2/3 no ūdens daudzuma, tad ar maisījumu sakrata un pēc tam pielej atlikušo 1/3 ūdens daudzuma!

Man kaut kāda paranoja, jo šitais rakstīts lielākajai daļai maisījumu sākot no 2 līmeņa (Aptamil, Friso u.t.t.) Semperam nav rakstīt un pērku tapēc to! Jūs kā Aptamil/Friso jaucat?
03.09.2015 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
khkh agh tu saki, ka ar , kuģis, man vispār 1,57 :D es jau savējam saku, drīz velšos tev blakus :D
03.09.2015 22:13 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Khkh, liels paldies tev, bet laikam nevajadzēs tomēr plāksterus. Es tagad esmu pārtraukusi pāris dienas jau zīdīšanu un pienu atslaucu un dodu no pudelītes, un dodu vairāk maisījumu un tiešām sāk dzīt krūtis un jūtos daudz labāk. Varbūt tādēļ mazliet jūtos sliktāka māte, bet ne savu iedomu dēļ bet gan tas no citu puses krūts barošanas propogandas dēļ... Arī no pediatra puses.. Bet man bērns ir paēdis omulīgs un jūtas labi, kas mani mierina :-)
03.09.2015 22:17 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, es nēsāju agrāk pēcoperāciju jostu( gandrīz tas pats), cik
vajadzēja, tik palidzēja ķeizara rētai un vēderam, bet tagad, kad pēc 6 nedēļām ginekoloģei jautāju, vai to jostu vēl vajag/ir jēga nēsāt, viņa smējās :D Ta arī ir, man vēders ir var teikt savilcies, bet vēdera āda... naba , viss ir jocīgs, tas nevelkās, bet man visi saka, ka vakag laiku. Pēc dzemdībām sveru 6kg vairāk, nekā pirms, bet tā vēdera dēl liekas, ka ir +20 kg (t)
03.09.2015 22:20 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Saule22, tāda prieks no Tevis tādus jaunumus dzirdēt :) Cik mazulītis jau sver, kas jauns jūsu dzīvēs? Kā pa nakti čuč?:)
03.09.2015 22:21 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Man ir jautājums māmiņām, kuras baro savus mazos ar maisījumu. Jūs jaucat ml devu ka norādīts pēc bērna nedēļu /mēnešu vecuma vai svara?
Jo frisolac gold ir norādīta deva gan pēc nedēļām gan svara, bet man nesakrīt jo mans bebis jau piedzima pāri 4 kg un attiecīgi man būtu jāskatās un jātaisa viņam vairāk, bet pēc nedēļām viņam ir tikai 3 nedēļas un tad sanāk ka burtiski par 30 ml mazāk.. Kā jūs darāt? Kuru tabulu skatīties un vai tam ir nozīme? :-/
03.09.2015 22:25 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
khkh, man pēc 1,5 gada joprojām ir tas, ko Tu raksti. Vēdera āda ap nabu atkarājas. Nav daudz, bet tāda ļecka karājas :(
Man bija baigi liels vēders, daudz ūdeņu, + bēbis 4kg+ es pati maza auguma. Agrāk pie jebkādiem apstākļiem puncis bija plakans, bet tagad redzu, ka labāk nepaliek...
03.09.2015 22:25 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Un, man arī bija ķeizars. Nezinu, vai tad ko ietekmē, bet iespējams. Un ir tā, ka tā āda nenoslīd uz leju, bet netiek pāri tai rētai. Jocīgi uzrakstīju, bet ceru, ka saprati :D
03.09.2015 22:28 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Khkh, jā un tiešām gan es jūtos daudz labāk un laimīgāka, gan arī laikam dēliņš arī jūt manu apmierinātību un arī ir palicis mierīgāks un apmierinataks. :-)

Man mazais piedzima 4.140, bet tad dēļ mūsu neveiksmīgas barošanas, dēļ tā ka man nepietika piena mazais bija nervozs un tramīgs un nokritās arī svarā, bet tagad pa 2 nedēļām visu atguvam un jau mazais sver 4.800 kg.

Pirmais mēnesis ir grūtāks, jo mācos dzīvot no jauna ar bēbīti un viņš ieņem mana dzīve tagad pirmo lomu lai vai kas, bet pamazām sākam aprast un sāk parādīties mazliet rutīna un viss pamazām nokārtojas.
Vēl tikai jāiestājas rindā uz bērnudārzu ko neesmu vēl izdarijusi..

Khkh lasīju ka jums jau bija principā pirmā noguleta visa nakts, ar ko gribēju jūs abas ar mazo apsveikt!!! (l) Tas tiešām ir sasniegums, es jau ceturto nedēļu ceļos pa divām vai vienu reizi naktī vidēji un ar nepacietību gaidu savu pirmo guleto nakti :-)
03.09.2015 22:34 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Aijajaa, es tevi pilnībā sapratu!:D Vispār jau māsai arī bija milzonīgs puncis, 70% vairāk striju, bet izskatās 4mēnešus pēc dzemdībām daudz maz ok, tikai ļumīga tā āda vēl. Man.. es nezinu kas būs.. pagaidām mani tas dzen izmisumā. Kas zina kā būs, kad to lieko 6kg vairs nebūs.

Saule, es mazo baroju pēc nedēļām, nevis speciāli kā tur rakstīts, bet nu man tā sanāk, ka beibe arī ēd, un ir apmierināta ar pastāvošo kārtību kā saņem ēdienu :)
Tu jau sākumā Friso lieto? Internetaptieka.lv piedāvā Apramilu lētāk kā veikalā +piegāde bez maksas no jebkuras summas. Es pasūtu tagad visu laiku, man patīk, ka nav jāsperās uz veikalu 8-)
03.09.2015 23:06 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
aa, Saule, pa vienai vai divām reizēm pa nakti ir labi!
Ja vien dzirdi jau laicīgi bebi, uztaisi maisījumu, iespraud mutē pirms acu attaisīšanas, pusstundu pakarājies uz gultiņas redelēm, kamēr bebis ēd, atņem pudeli, un lec gultā :D Tā ir mana nakts ikdiena :D Vīrs jau smejas, ka man pārtinamais galds uz nakti ir piena barčiks- pudeles, karotes, maisījums, ūdens, termoss :D Man ir māja, es esmu slinka līdz virtuvei iet, visu pusmiegā daru uz pārtinamās virsmas, ja ietu uz virtuvi, tad tikpat labi visu nakti varu negulēt, jo miegs pazūd, grūtāk aizmigt.
03.09.2015 23:21 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Khkh, ar to maisījumu sanāk ēst ik pēc trim četrām stundām, lai izvilktu ka norādīts ar sešām ēdienreizēm diennaktī, bet kā jums ir ja meitiņa pamostas vai dzīvojas nomodā un gribas starp ēdienreizēm kaut ko iečūpstināt? remdenu ūdentiņu vai vieglu vieglu kumelīšu teju vai ko citu?

Jo mums ir tāda lieta, ka bebim pamostoties vai vienkārši dzivojoties vajag kaut ko ieēst tad es dodu savu pienu pārsvarā vai remdenu ūdeni vienreiz mēģināju vieglu kumelīšu teju, kura īsti nepatika, vismaz es tā esmu saņēmusi info ka pārejot uz maisījumu vajagot dot padzerties.. Bet jā man ir tā lielā baile, ka ja nu es pāreju pilnībā uz maisījumu un nebūs vairs piena vispārībā tad kā es mazo tā teikt nomierinasu.., jo viņam īsti nepietiek ar tām sešām ēdienreizēm..

Oho paldies par info, pat nezināju, mums ieteica friso ka viņš esot labs un tā arī sākam un pediatre teica ja jau sākām ar vienu tad baigi lēkāt nevajadzētu, bet varbūt ar otro mēnesi varētu kaut kā pamazām pāriet uz aptamil, bet varbūt arī nav vajadzības... Vienīgais par ko es bailojos ir tas ka friso ir uz tā kā piena olbaltumu bāzes vai kaut kā tā un bailojos par laktozes nepanesamibu, bet tfu tfu tfu viss ok.. :-)
03.09.2015 23:26 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tas gan, tā būtu baigi ērti un tiešām varbūt nepamostos līdz galam, jo ja man bebis pamostas un nepaspēju līdz raudasanai ar kko aizbast muti tad viss stunda nomodā vismaz man garantēta kamēr paēd un vēl iemieg...
Vienīgi ūdeni man sanāk visu laiku maisījumam vārīt, tev laikam termosā gatavs vai kaut kā tā ja?
03.09.2015 23:31 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Saule, es meitu baroju ar norādītajiem ml pēc nedēļām, bet vairāk kā 6x,jo ēd viņa ik pa 2 vai 3h, un neturu bebi badā, takā ieteiktu tev arī pieturēties varbūt pie noteiktajiem ML, bet dot arī 7 vai 8to ēdienreizi, ja bebis pieprasa :)
Man istabā ir maisījums, termoss ar karsto ūdeni, aukstais ūdens un pudeles. Sajaucu visu kopā, un turpat, neņemot ārā no gultiņas vēl acis neattaisījušu pabaroju. 1,2 mēnešu laikā varbūt 10x esmu pa nakti kādu stundu ar bebi tusējusies, bet tad arī es ieslēdzu planšeti, uzsežos uz bumbas, beibei ātrāk aizmieg un man interesanti vismaz :D

Man liekas, ka nav baigād starpības starp Friso un Aptamil, ārsti jau iesaka to, ar ko viņiem līgums, kā arī Aptamila 800gr iepakojums man ir ļoti izdevīgs :)
04.09.2015 00:00 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Es tagad saprotu, kad saka ka pēc vēdera var pateikt dzimumu, pirmajā grūtniecībā vēders bija liels kā arbūzs, vairāk uz sāniem, puika jau arī piedzima 36. Nedēļā normālos izmēros - 51cm un 3,5 kg.
Tagad ar meitenīti vēders ir kā melone, vairāk uz priekšu, no aizmugures pat īsti nemana, kāpēc tenterēju kā pingvīns, bet ārsti saka ka nekāda mazā nebūšot. Lai gan ar manām aprisēm jau nekāds brīnums nebūtu, jo neesmu nekāds skaliņš. Dažreiz skatos uz citām grūtniecēm, un man liekas ka man ir salīdzinoši mazs vēders, bet tas jau no vairākiem faktoriem atkarīgs...
04.09.2015 07:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits