Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
khkh, nu, skaties pēc sajūtām. Tad pārāk bieži netracini mazo ar to pupu, bet turpini atslaukt, lai piens nepazūd. Protams, skaties cik tev pašai tas ir svarīgi un kādu atdevi tas no tevis prasa. Es nestādos priekšā par to cik reāli vispār ar tādu atslaukšanu turēt to pienu līmenī.. ja vēl tev kaut kādi izsitumi, tad nezinu - varbūt arī nevajag mocīties!? (t)
26.07.2015 21:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man arī bija tā, ka otrais bērns krūti nepakam neņēma. Pie vainas noteikti bija arī slimnīcas personāls nedaudz, kas ļoti bāzās virsū ar to, ka zīdainis baigākā badā un, ka par katru cenu jāpabaro - un tas, ka piens man vēl nebija sācis ražoties, tas palika kaut kur otrā plānā. Mani iedzina stresā... Padevos un iedevu pudeli - ar to arī viss beidzās. Puika momentā saprata, ka no pudeles ir vieglāk dzert un vairs ne reizi nepiesūcās pie krūts, kad uzbāzos, bet iemanījās pat kost pērdamies histērijā (dažas dienas vecs tikai!).
Nu neko, ņēmos ar pumpi... Piena itkà pietiekoši. Taču jau minēju, ka tā visa pumpēšanās man riebjas - visur jāstaipa līdzi pumpis. Bez tam, bērns pamostas, a man jānoslauc vispirms piens - sīkais kliedz, kamēr man rokas aizņemtas un jānoslauc savas 15 min. Dienā vēl kaut cik ok, bet naktī - murgs! Un vēl visādas niances, piena sastrēgumi utt... Karoče, metu es šim visam mieru! Godīgi atzīšos, ka neizdarīju visu iespējamo, bet man nav ne vēlēšanās baigi cīnīties, ne spēka. Šoreiz gribu būt kripatiņu egoistiskāka!...
26.07.2015 22:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tas tā, ieskats manā pieredzē, lai tevi, khkh, nedaudz atbalstītu - ne tu viena tāda!
26.07.2015 22:13 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Kaut arī es vēl neesmu dzemdējusi, arī jau saskaros ar sabiedrības spiedienu, cik svarīgi ir barot bērnu tikai ar krūti. Protams, nezinu, kā būs, bet, apstākļu dēļ, domāju bērnu barot līdz pusgadam ar krūti, bet esmu jau 10x dzirdējusi, cik slikti tas ir, vajag vismaz gadu.., ka tikai mātes piens vispār ir labākais, ka mans bērns neizaugšot inteliģents, ka tiks barots ar maisījumiem...Wtf? Es vairāk sliecos uz to, ka nevajag sevi mocīt, ja piena nav vai ir vēlme pārstāt barot.


Meitenes, kad Jūs bijāt stāvoklī, Jums ginekoloģe prasīja atrast bērnam pediatru/ ģimenes ārstu? Manējā saka, ka man vajag jau zināt bērna ģimenes ārstu. (man ir 7.mēnesis). To tā kā atradīšu, bet kur man tā informācija jāsniedz? Jāraksta mātes pasē vai būs jāsaka RDZN? Turklāt tas tā normāli, ja zvanīšu tai ģimenes ārstei un prasīšu, vai viņa ņems pie sevis uzskaitē manu vēl nedzimušo bērnu?:-O:-D Tā sanāk..
26.07.2015 22:28 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es vnk noskaidroju, vai mana ģimenes ārsta, ņems arī manu bēbi...
To jautāja arī slimnīcā pie izrakstīšanās, kā arī praktiski uzreiz, nākamajā dienā pēc ierašanās mājās, daktere nāca apraudzīt bēbi, tā kā pēc tam nav laika meklēt un ir jāzina, jā!
26.07.2015 22:31 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Man ļoti aktuāls jautājums - ja ir sarežģījumi grūtniecības sākumā, kuru gadījumā visur tiek rakstīts, ka jābrauc uz slimnīcu - uz kuru slimnīcu braukt? Stradiņiem? Gaiļezeru? Un tālāk? Kur jādodas - uz neatliekamās palīdzības daļu vai jāmeklē kaut kāda ginekoloģiskā nodaļa?
Rīt no rīta zvanīšu arī savai ginekoloģei, bet nezinu, vai viņa mani varēs tā uzreiz pieņemt..
26.07.2015 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Jansone, man šobrīd 29.nedēļa un daktere vēl neko nav teikusi. Bet nu es pie viņas pēdējo reizi biju 21.nedēļā un iešu tikai augusta vidū (viņa baigi ilgi atvaļinājumā bija, gāju pie citas dakteres, kas neko neteica par bērnu ārstu).. Bet es domāju kaut kad augusta vidū aiziet pie savas ģimenes ārstes un parunāties par šo. Vai vismaz piezvanīt un pajautāt vai šāda iespēja pastāv, jo es vairs neesmu tajā vietā deklarēta un nedzīvojam arī tur, bet daktere ir superīga.
Ja nu nevarēs un neko valsts apmaksātu neatradīšu, tad paņemšu pagaidām kkādu maksas ārstu, pēc tam jau redzēs.

Iespējams, šo jau apsprieda, bet kad jūs gājāt/taisāties iet un tiem pirmsdzemdību kursiem? Man laikam gribas vēl pagaidīt un neskriet uzreiz 30.nedēļai sākoties, jo bail, ka visu aizmirsīšu :D
26.07.2015 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
freya, manuprāt vienalga kura slimnīca. Es ietu uz uzņemšanas nodaļu un tad lai tālāk mani sūta, kur pareizi. Jo gan jau akūtus gadījumus pieņem citādā veidā.
26.07.2015 22:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jansone, pediars jāatrod vēl pirms dzemdībām, tā ir pavisam normāla prakse. Kur to info norāda, es gan nezinu, jo mani tas tik ļoti neinteresēja.
26.07.2015 22:36 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
freya, es pie asiņošanas saucu ātros. Aizveda mani iz Gaiļezeru un uzreiz tālāk pie ārsta un apskati, tālāk jau uz nodaļu.
Tas man liekas drošākais un ātrākais variants, ja (tpuu tpu tpu)kaut kas tāds notiek.
26.07.2015 22:39 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Pediatru ir ļoti ieteicams pat obligāti jāatrod pirms dzemdībām.. Es atradu 38. Nedēļā. Mātes pase pediatrs ieliek zīmogu un parakstās tur ka pieņems mazo mātes pasē ir uz beigām sadaļā pediatram. To man ārsts nemaz neteica, ka jāatrod pediatrs tikai par tiem kursiem uzstājīgi ka jāiet jāiet... Pašai kko pastāstīt nekā.. Labi ka man ir dzemdejusas draudzenes tad zinu ka irodoties ar bebi mājas jau jābūt pediatram un jāzvana jāsarunā vizīte mājās.
26.07.2015 22:42 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
iz=uz :)
26.07.2015 22:42 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tā kā domāju ja ģimenes ārsts baigi tālu strādā no dzīves vietas tad var arī neņemt bērnu.. Man tā bija..
Jo viņam tac pirmo reizi pašam pie bērna jābrauc..
26.07.2015 22:44 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Tikko izlasīju labu rakstu, ka Latvijā ir problēma ar to, ka daudzi ģimenes ārsti negrib ņemt jaundzimušos uzskaitē (lielāka ķēpa ar tik maziem) un saka, ka nav pediatri. Tieši tas bija man un tagad sapratu, ka mans ģimenes ārsts arī ir šo ārstu vidū. Kad prasīju, teica, ka neesot pediatrs un ar mazajiem nestrādā, tāpēc lai laicīgi meklēju citu. Tagad izlasīju rakstu, ka bija pat TV eksperiments taisīts un tur teica, ka jebkurš ārsts, kuram ir ģimenes ārsta licence, var strādāt ar maziem bērniem, ka tie ir viņu pašu aizbildinājumi, ka nevar un tie nav pareizi. Bet labi vien ir, ka manējais atteica. Gribu sirsnīgu un ieinteresētu ārsti bēbim.

Anne, es uz tiem kursiem garajiem neiešu, bet iešu uz atsevišķām nodarbībām vai konsultācijām "Māmiņu klubā", kas mani interesē (1-2 gab max) un vēl vīrs ies uz Rīgas Domes bezmaksas lekciju RDZN par tēva lomu ģimenē. Atsevišķi eju peldēt uz baseinu. Lasu par bērnu kopšanu. Pamati ir. Pārējais nāks ar praksi un mātes instinktu;-)
26.07.2015 22:46 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Saule22, jā, nu es ar par to baidos. Bet var jau būt, ka var vienkārši par to reizi piemaksāt atsevišķi vai kaut kā sarunāt. Ir jau man dzīvoklis tuvāk dakteres praksei tikai mēs tur nedzīvojam.Viņa ir Sauriešos, mēs dzīvojam Rīgā, bet dzīvoklis ir arī Upeslejās kas turpat pie Sauriešiem ir. Es baigi ceru, ka viņa varētu paņemt un par to pirmo mājas vizīti kkā vienoties. Pēc tam jau var mierīgi izbraukāt.
26.07.2015 22:48 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Vispār man nedaudz dusma ir par visiem šiem kursiem, lekcijām un vēl simts variantiem, kur iet par maksu. Valsts taču to visu patiesībā apmaksā, ir likums, ka ārstiem ir pienākums informēt grūtnieci gan par zīdīšanu, gan par jaundzimušā kopšanu. Arī te Cosmo viena lietotāja par to rakstīja, ka no mums slauc naudu, jo jaunas māmiņas baidās būt neinformētas un iet uz visādiem kursiem, kuros sniegtajai info patiesībā jābūt bezmaksas. Arī tie paši līgumi ar vecmāti. Ja tā reāli padomā, nu nav tiesību vecmātei pret kādu izturēties labāk, īpašāk, jo valsts apmaksā visām vienādu aprūpi pirms un pēc dzemdībām. Es jau te varu skaisti runāt, bet pati sekoju šim spiedienam un iešu uz kādiem maksas kursiem, jo nav garantijas, ka man to visu sniegs bezmaksas...
26.07.2015 22:50 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Freya, Tevi var apsveikt? Atceros, cik ļoti Jūs abi ar vīru gribējāt bērniņu :-)

Es arī slimnīcā iedevu pāris reizes maisījumu, otrajā dienā. Nevarēju noskatīties, kā nabadzīte nobļāvusies, zīž visu, kas pagadās, es, savukārt, sajutos, kā sliktākā māte, kas savu bērnu nevar pabarot. Izmēģinājām arī uzgaļus, jo visu laiku liku pie pupa, līdz krūtsgali bija pārzelēti, bet viņas mazajai mutītei uzgalis bija par milzīgu, pat mazākais izmērs. Krūti, paldies Dievam, nepārstāja ņemt. Dodu arī atslaukto pienu, jo ....kā iesāku pumpēt, piens tik ražojas un mazā negrib visu kārtīgi izzīst.

Cīnies, khkh! Man arī bija briesmīgas garastāvokļa svārstības un vēl tagad gadās, bet slimnīcu atceros kā šausmas (naktis it īpaši, arī tagad nav paradīze, bet nu mājas ir mājas). Ģērb bēbītei zeķites/cimdiņus, lai neskrāpē sevi, jo nadziņus nedrīkst griezt līdz mēneša vecumam.
26.07.2015 22:55 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Man atkal ir stress, ka visam jābūt laicīgi izdarītam un, nedod Dievs, kaut ko nepaspēšu .. Man jau tagad viena draudzene atdeva drēbes, ka bēbim pietiks līdz pusgadam, tāpat arī rati, autokrēsls jau ir no tās draudzenes. Šūpulīts jau sarunāts. Droši vien līdz septembrim būšu jau arī visu izmazgājusi, salikusi un sakārtojusi un varēšu pēdējo pusotru mēnesi pavadīt saceltām kājām, skatoties filmas :D

Vēl tikai skaidrības nav par dzemdību procesu, kur dzemdēšu un vai izdosies sarunāt to dakteri, kuru man ieteica Stradiņos. Tāda, kura atbalsta EA līdz pat pašām beigām un uzpasē visu procesu, un vispār esot baigi labā. Es jau nez, mana ārste ar skaitās dzemdību speciāliste, bet nezinu vai tas nozīmē, ka, papildus dežurējošai vecmātei, viņa arī pieņem dzemdības.
26.07.2015 22:57 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Anne, nu ir gabaliņš ārstei līdz jums, bet cerams ka pieņems.. Jo tas tiešām ir problemātiski, biju pie ārstes kurā kā Jansone aprakstīja teica ka neesot pediatrs un man bērniņu nenemsot, viņai prakse esot ap 400 bērniņiem un tie esot viņas tā kā tuvāko un ilgako pacientu bērniņi, kuri izņēmuma kārtā ir paņemti, citus ne.. Un vienai gimei esot bebi paņēmuši kurš nedzīvo viņas darbības reģiona, bet ar norunu, ka viemer viņi paši brauc pie viņas pat pirmo reizi un kā nesauc viņu uz mājām., savādāk viņa atsakoties.. Īsāk sakot ja ar tiem pediatriem ir problēma atrast ja savs ģimenes ārsts neņem...
Es personīgi zvanīju uz ģimenes ārstu taka info tālruni kur pēc manas dzīves vietas ieteica ārsti kurā panemsot manu bebi - 80001234 (darbdienās no plkst.8.30-17.00).
Palasīju atsauksmes interneta par ārsti bija OK un zvanīju viņai pierakstījos..
27.07.2015 00:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pēc likuma ārsts nedrīkst atteikt ņemt uzskaitē zīdaini divos gadījumos-ja bērns ir viņa "teritorijā" vai ja bērna vecāki ir reģistrēti pie šī ārsta.
Protams, jāņem vērā, ka ja faktiskā dzīvesvieta ir ārpus ģimenes ārsta "zonas", tad ārsts drīkst prasīt pašiem braukt (nevis saukt uz mājām), arī ar zīdaini pirmajā vizītē.
27.07.2015 08:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!