Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Un kāds jums viedoklis ir par ģimenes radību māju Harmonija? Ūdens dzemdībām? Esmu lasījusi tikai pozitīvākās atsauksmes

Tikpat labi vari dzemdēt mājās un maksāt tikai par vecmātes pakalpojumiem, kas arī, protams, sastādītu diezgan līdzīgu summu. Nav neviena no paziņām tur dzemdējusi un pašai arī nav nekādas intereses. :)

Kas attiecas uz to, ka ārsts droši iesaka skriet, braukt ar riteni un tml.variantus - tiešām novēlu ieklausīties sevī, nevis vienmēr visu darīt pēc ārsta norādījumiem. (Es pati vienmēr izvērtēju, ko man daktere saka.) Vai ārsts arī pastāstīja par to, kāpēc citi neiesaka nodarboties ar tādiem sporta veidiem?
Nav nekāda nosodījuma un tiešām novēlu, lai viss arī turpmāk norit veiksmīgi!
22.07.2015 10:36 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
teika_spolīte, atbildu uz tavu jautājumu par prieksvestnesu utt izskaidrošanu. . Ne , man neko vispār par to nestāstīja tikai piedāvāja (ļoti khm uzspiedošā formā) iet uz kursiem gan par dzemdībām gan par jaundzimušo un vairākkārt teica ka es varu paņemt kontaktus un viņiem vecmāte man ar vīru visu individuāli apstastisot un pateica ka šie kursi protams ir maksas un ka man ar to ir jārēķinās utt...

Es tiešām lasīju ka tas ir ginekoloģes/vecmātes pienākums ap 36 nedēļu laikam izstāstīt visu bet nu jā... :-)
22.07.2015 10:36 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Saule 22
Man tāda pati pieredze, tāpēc uzdevu to jautājumu :) Arī laipni, bet diezgan uzstājīgi piedāvāja maksas kursus, ja kas interesē :D
22.07.2015 10:39 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Vilionata , es tikko uzrakstīju komentāru un sapratu! Tu biji pie ģimenes ārsta, nevis ginekologa, kurš uzraudzīs tavu grūtniecību! Biju piemirsusi, ka ginekologs tev paredzēts vēlāk. Ļoti silti iesaku nogaidīt līdz tai vizītei, nevis vilkt kājās sporta botas. Ģimenes ārsts noteikti nav tik kompetents šajā jomā.
22.07.2015 10:42 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Es taču nenodarbojos ar profesionālu sportu, 20km nedēļā baudot svaigu gaisu ar riteni, 15km nedēļā lēns skrējiens, 1h viegli pilašu vingrinājumi. Necilāju svarus un neplosu sevi līdz pēdējam spēka izsīkumam (t)
22.07.2015 10:45 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
S* cik tev analīzēs bija ferritīns, kad izrakstīja papildus medikamentus rādītāja uzlabošanai?

Es, personīgi, bez profesionālu ārstu klātbūtnes dzemdēt nemaz neapsvērtu. Zinot, ka it kā laba dzemdību gaita un nekādu blakus problēmu var tomēr novest līdz akūtam ķeizaram man būtu bail tādās iestādēs vai mājās dzemdēt (t)

Lai arī līdz mazulīša ienākšanai pasaulē man atlicis apmēram pusotrs mēnesis, jau sagādājām ratus, gultiņu un drēbītes un beidzot man vairs nav stresa par apjukšanu lielajā izvēlē :D tagad atliek tik sapirkt sīkumus pašām dzemdībām un var gatavot somu :D
22.07.2015 10:46 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Pirmajā grūtniecībā man ārste vispār neko neizskaidroja. Stradiņos tik parādīja kā aprūpēt nabu, turēt un barot bērnu. Pat īsti neparādīja kā viņu ģērbt lai netraumētu. Un uz kursiem arī toreiz nepaspēju tā arī aiziet. Tā ka nu ja tiešām ārste neko neskaidro, varbūt ir vērts apdomāt par maksas jaundzimušo aprūpes kursiem mīļā miera labad.
22.07.2015 10:49 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
dindiņš kur tu visu to pirki?
Iedomājos, vecākiem kuriem piesakās mazulītis, noteikti jāiekārto istaba, jānopērk visas mēbelītes, īpašs darbiņš :)
22.07.2015 10:49 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
dindiņš, mēs arī laicīgi jau visu sagādājām, lai paliek tikai sīkumiņi. Tagad jau viss ir un arī somas sakrāmētas. Kad palikušas vien pēdējās nedēļas, negribas domāt par veikaliem un sarakstiem. Vēlos vienkārši atpūsties, veltīt laiku sev. :)
Runājot par dzelzi, aprīlī man bija viszemākie rādītāji. Bija nokrities uz 9.2. Uz šo brīdi man ir 18.2. Cik daudz tev nokrities un ko tu lieto?
22.07.2015 10:54 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Labrīt meitenes!

Man nedaudz panika! Vakardien pašā vakarā ieraudzīju uz potītes tādu kā mazu gruzi, mēģināju noķibināt - izrādās - ērce! :-|

VISmuļķīgākais, ka es automātiski to izmetu ārā... Nevaru aiznest uz laboratoriju. Pozitīvais ir tas, ka tā bija praktiski tik tikko tikusi klāt, jo galīgi tukša bija vēl, bet vienalga - nemiers iekšā sēž.. Vakar sazvanīju ģimenes ārstu palīdzības tālruni, tur sacīja, ka neko darīt nevarot, tikai jāvēro organisma reakcija un viss.. Imunoglobulīns arī LV vairs nav. Šausmas.. Visu vakaru nopinkšķēju. Vakcinējusies neesmu.

Nevarēju sazvanīt šorīt vēl savu dakteri, bet ceru, ka viss tomēr būs kārtībā. Turiet īkšķus!
22.07.2015 11:00 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Vilionata, es jau iepriekš stāstīju, ka man patīk sports, bet paliekot stāvoklī, man bija problēmas ar vieglu smērēšanos, tad loģiski, ka sportiskās aktivitātes man bija jāizslēdz līdz 12. nedēļai gribot vai negribot. Un arī uz beigām intīmā dzīve arī bija jāatstāj malā. Viendien pirms parādījās smērēšanās, es biju izbraucienā ar velosipēdu 2 km, lai aizbrauktu līdz drauga brālim ciemos, aizbraucu uz turieni ļoti lēni, man sāpēja pēc tam vēders diezgan. Tad es sapratu, ka nē sportam pagaidām. Un daktere vēlāk to arī man teica.

Pati jutīsi ko vajag un ko nevajadzētu darīt.

Un man māmiņu kluba grupiņā viena meitene zaudēja bērniņu, jo ar ārsta atļauju skrēja maijā maratonā, kas norisinājās Rīgā. Jo viņa esot ar to nodarbojusies visu dzīvi, bez sporta vispār nevarēja un ārsts deva atļauju, ja labi jūtas. Bet skaties pati. Tā pat tas ir pašas atbildības.
22.07.2015 11:04 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
S* Es neko vēl nelietoju, pirmdien pie ārsta. Esmu ļoti satraukusies jo ferritīna rādītājs man ir 5,05!!!

Vilionata - nepirku visu vienā veikalā, ja godīgi, tad pus Rīgu apskraidījām dēļ manām hormonu vētrām, ka man viss riebjas.
Jā, un izstabu pārkārtojām, paremontējāmies kamēr var :D Vīrietis man uztaisīja koridorī baigi feino plauktu virs ārdurvīm, kur pagaidām varējām nolikt ratus un pēc tam turēt tās daļas, kuras nelieto (l)
Gultiņu vispār noskatīju ss.lv (jaunu, protams), kurai nebija minēts veikals kas pārdod, biju pārsteigta, kad ieraudzīju, ka SIA ir tas pats kas minikid veikalam. Jo tur tādu neredzēju, kur nu vēl par tādu cenu. Nesapratu, vai viņi tirgo kko pa kreisi vai kā :D
22.07.2015 11:06 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Laura208 Tu viņu nokasīji? Galvenais, lai daļa no ērces nepaliek iekšā! Turam īkšķīšus, viss būs labi!
Ruājot par bērnu mantām, mēbelēm..Mums jau ir plāni par bērnistabu, drīzumā sāksim jau remontēt, jo tūlīt, tūlīt jau pārceļamies uz jaunu mājvietu :) Šūpulīti apsolīja dāvināt tētis, rati būs no māsas, viņa pirms pāris mēnešiem nopirka skaistus Emmaljunga ratus. Tajā ziņā mēs daudz ieekonomēsim. Pārtinamais galdiņš tikai jānopērk un gultasveļas komplekts. Drēbītes man jau ir kaudzēm, arī no māsas, jānopērk tikai pirmais komplektiņš un vēl šis tas pēc mūsu ieskatiem. Sanāks mums tīri ekonomisks sākums :)
22.07.2015 11:07 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vilionata
Risks sportam ir ne jau tāpēc, ka pārslogosi sevi un nogursi, bet tāpēc, ka atsevišķos sporta veidos notiek ķermeņa "kratīšana" vai ir paaugstināts risks dabūt triecienu. Īpaši pirmajā trimestrī, kad placenta tikai veidojas, piestiprinās, tāda "kratīšana" var ''izkratīt'' placentu tā, ka tā atslāņojas.
Pilašu vingrojumi, ja netrenē presi, vēl būtu apsverami, bet preses trenēšana grūtniecības laikā gan nav labākā doma- vēderam- muskuļiem, saitēm jābūt elastīgām, lai vēders var normāli iestiepties. Ja prese pārtrenēta, tad var gadīties, ka vēdera taisnais muskulis pārplīst, kā rezultātā pēc dzemdībām paliek normāla riepa (iekšējos orgānus netur muskulis, tie spiežas uz āru), ko nav iespējams nodzīt. Tad jātaisa operācija un jāšuj muskulis. Latvijā ir relatīvi daudz tādu gadījumu, protams, ne visas taisa operāciju.
Velobrauciena sliktums ir tajā, ka sēžot uz tādas formas sēdekļa, tiek traucēta asinsapgāde. Kā arī ļoti augsts risks nokrist. Grūtniecībai reizēm pietiek tikai ar vienu kritienu (jo īpaši pirmajā trimestrī), lai sekas būtu neatgriezeniskas.
Nav taču nekas neiespējams uz grūtniecības laiku ievērot piesardzību un izvairīties no riskantiem sporta veidiem.
22.07.2015 11:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
dindiņš
Tev vēstule.
22.07.2015 11:28 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Forši, Villionata. Apstiprinājumu esi guvusi, tad tik uz priekšu! Vienīgi ja kaut kas notiks, tad ne jau daktere raudās.
22.07.2015 11:28 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Laura2008, Gulbī pēc kādas nedēļas var nodot asinis uz ērču encefalītu asinīs, es tā rīkotos.
http://www.egl.lv/anal%C4%ABzes#meklet
22.07.2015 11:34 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Personīgi es uzzinot ka esmu stāvoklī, pārtraucu savas sporta aktivitātes skriešanu braukšanu ar riteni un sporta zāli... Ziemā vēl it kā varēju slidot un slēpot jo punča vēl nebija, bet lai gan slidoju un slēpoju labi bez krisanam iekšēji jūtu ka to nevajag darīt, kā nekā es esmu atbildīga par otra mazā cilvēciņa dzīvību.. Un ja nu es tomēr kristu un kaut kas notiktu tad es ļoti pārdzīvotu un vainotu sevi..
22.07.2015 11:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Laura2008
Šogad inficēto ērču skaits ir tikai ~3.3%. Varbūtība, ka tava ērce bija inficēta, ir pietiekami niecīga, lai nesatrauktos. Seko Leo_Leo padomam un pēc nedēļas varēsi būt mierīga, ka tava ērce nebija inficēta (to arī novēlu :) )
22.07.2015 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
unique, ja tev māsai tagad ir piedzimis bērniņš, tad diez vai sanāks lietot viņas ratus, ne? Ratus lieto parasti kādu 1,5g. (līdz 7-8m kulbu ratus un pēc tam sporta daļu).

Par Harmoniju runājot... Mikova uz tā arī taisa lielu biznesu, man viņa kaut kā līdz galam nepatīk, lai gan esmu par dabīgām dzemdībām. Ir arī citas ļoti, ļoti labas vecmātes, kurām var just, ka tas ir sirdsdarbs.. Māra Grieze un Rudīte Brūvere ir vienas no tām. Ļoti labas atsauksmes zinu arī par Dinu Cepli, viņa ir viena no mājdzemdību kustības aizsācējām LV. Un nedzemdējošām meitenēm neieteiktu teikt, ka DzN vai kādā citā tādā vietā ir tik, tik droši. Ja palasa statistiku (un par to ir pētījumi!), tad traumatiskākas dzemdības ir tieši slimnīcās (ierosināšana, stimulācija, psiholoģiskās bailes, spiediens no medicīniskā personāla to rada).
22.07.2015 11:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!