Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Keita13, man arī gadi liek domāt par nākamo, nevaru gaidīt vēl 10 gadus, pat ne 5, ja gribam vēl kādu bērniņu. Pēc 35 dzemdēt negribu, bet kas to zin, kā dzīvē iegrozīsies. Esmu runājusi ar vīru, viņš negrib šobrīd, nesaka pavisam "nē", bet pagaidām "nē". Es saprotu, ka man nav tiesību censties pierunāt, jo katram tiesības uz savu viedokli un vēlmēm... Man vienkārši šķiet, ka šobrīd ir ideāls laiks - finansiāli, morāli utt. Vecumu starpība 3 gadi arī man liekas ļoti laba. Un, protams, apkārt arī visiem dzimst otrie un trešie bērni, darbā daudzas kolēģes gaida pirmo. Es negribu atpalikt :-D
28.03.2017 22:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Labi, neiešu salīdzināt to, kā ir LV un ārvalstīs. Jēgas no tā nebūs... Taču, ja ņem vērā, ka pēc pirmā bērna paliek autosēdeklīši, rati, gulta, mazuļa drēbītes, dažādi gadžeti, kā, piem., radioaukle, pudeļu uzsildītājs, pumpis, blenderis u.tml., visādas sedziņas, autiņi, grūtnieču drēbes, veļa, gan jau arī šis tas būs palicis no slimnīcas piederumiem - krūšturu ieliktņi u.c., tad tomēr otrs bērns neizmaksās daudz vismaz līdz gada vecumam, ja ne pat vairāk, jo būtībā ar visu jau būs nodrošināts. ;-) Ja vēl tiks barots ar krūti... tad nu vienīgie tēriņi būs pamperi. Man viena lielā pamperu paka (130 gab.) izmaksā 25€. Pietiek mēnesim apmēram (puikam šobrīd 1,5 gadi). Nu nav tās nekādas baigās izmaksas, ja salīdzinam ar pirmā bērna ienākšanu ģimenē. Protams, var šikot un šķiesties ar naudu, tērēt visam jaunam un krutam. Tas jau pēc katra ieskatiem... Es tik tā - vidēji parēķināju.
virdzinija, negribas, lai saceries, bet parasti ar otro bērnu viss ir vieglāk. Smadzenes savādāk strādā. Ja pirmā bērna ierašanās attiecībās un šajā pasaulē ir liels notikums, satricinājums, pārbaudījums, prieks un šoks vienlaicīgi. Un viss, kas ar to saistās ir kaut kas ļoti īpašs, tad otrais bērns jau tiek uztverts pavisam savādāk - daudz mierīgāk. Prieks joprojām liels, bet vairs nav ne šoka, ne pārsteiguma u.tml. Kaut kā visam atrodas savs izskaidrojums, visam atrodas savs risinājums ļoti viegli. Un, ja otrajam bērnam nācās tiešām savākties un baigi morāli nobriest, tad pēc otrā būtībā jau saproti, ka nav vairs lielas atšķirības vai tie ir 2 vai 3, vai 4... :-D Runā ar vīrieti, vāciet informāciju, briestiet! Otrais bērns nav pasaules gals, bet tieši otrādi - vēl viens solis tuvāk pilnībai. ;-)
28.03.2017 22:45 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Neons
Tevis minēto iemeslu dēļ 2. bērnu gribētu pirms tas viss ir aizmirsies. Draudzenēm dzimst bērni un skatoties no malas liekas, ka nu nav jau liela traģēdija, ka krūtsbērns nekakā jau 4.dienu. Nenolieku 1x mammas, pati biju un satraucos, tik cik pēc viena jau ir zināmas vismaz ceļazīmes ko un kā
28.03.2017 23:26 |
 
Reitings 70
Reģ: 14.12.2010
Man pēc MR sanāk 6 nedēļas,bet zinu ka ir mazāk :-D Aizvakar nodevu Hcg 3770. Pie ārstes plānoju iet tikai aprīļa beigās.Šis man būs otrais bērniņš.Brālis kau 10gadīgs,tā kā viss ir aizmirsies :-D
28.03.2017 23:36 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Ja ņem vērā cik daudz viss sapirkts, tad ar otro mazuli, ja protams tā paša dzimuma :-D, lielākā daļa izdevumu atkrīt.
Man ar meitiņu bija samērā mazi pārējie izdevumi, baroju ar krūti, un pamperiem 40, maksimums 50 eiro. Ar otro bērnu jau arī zināšanu bagāža līdzi :-D, būtu daudz, daudz vieglāk, lai gan man ar manu meituku grūti nav bijis, ja neskaita koliku mēnesi.:-)
29.03.2017 07:53 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Dažreiz palasu šo diskusiju un smeļos pozitīvismu :)
Bet tai pat laikā iezogas bažas par sevi. Man 33 gadi, bet vēl neviena bērniņa. Un es arī gribu 4 bērnus. Bet vai paspēšu? Vai vispār sanāks? (t)
29.03.2017 08:21 |
 
Reitings 1147
Reģ: 29.01.2009
Man buus otrs beerns un laikam,ka arii pietiks mums ar diviem. :D
Bet, kas zin, varbuut domas mainiisies. :)
Piedzims meitinja, man peec 2 menesiem paliks 27.. laiks veel itkaa buutu tresajam. :D Bet nez, nez..
.
Starp beerniem buus 7 gadu starpiiba.
Man vispaar nekas nav palicis no deeluka drebiitem un tt. Viss tika atdots, izmests. :/
Tagad jau arii es gaidu meitu, taapeec arii atkristu taas deela dreebites, nu ok, neitraalaas taadas dereetu, bet nu.. (t)
Es neesmu tas cilveeks,kurs tur skapii taas dreeebiites un tt. Varbuut ja buutu privaatmaaja un vairaak vietas, es buutu saglabaajusi sho to, bet pa shiem gadiem esam paarvakusies kaadas 3x, to visu staipiit liidzi, vietas arii mums maz shajaa dziivokliitii. :/
Taapec mums viss pilniigi no saakumaa bij jaapeerk, saakot no dreebiiteem un beidzot ar gultinju, ratiem.
29.03.2017 09:59 |
 
Reitings 138
Reģ: 25.07.2013
Kordelia, man viena paziņa pirmo bērnu laida pasaulē 35 gados, pēc pusotra gada piedzima otrs un pēc 4 gadiem trešais. Bet nu, tad jāgatavojas šim posmam, īsā laikā 3 mazi bērni... :) Savukārt, manai priekšniecei otrs bērns piedzima 44 gados! Tā, ka viss ir iespējams!
29.03.2017 12:20 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
man māsīcai ir trīs bērni, visi dzima ar gada starpību. E, kad pie viņas ciemojos tur ir tāda trakomāja:-D
Man kolēģītei arī trešais bērniņš piedzima pēc 40, viņa tika teica, ka gaidību laikā nebija patīkami, jo pie viesiem ārstiem nemitīgi atkārtoja, cik viņa ir veca, bet pēc 35 ar to laikam jārēķinās, jo automātiski iet jau riska grupā.
29.03.2017 12:33 |
 
Reitings 14
Reģ: 17.02.2017
Man visiem bērniem ir maza starpība. Pirmajam ar otro ir 1g10m starpā, otrajam ar trešo 2g6m un trešajam ar ceturto būs nepilni 2 gadi starpā :-) visi ar mazu starpību un ļoti labi saprotas un spēlējas savā starpā (l)
29.03.2017 12:56 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Manā prātā problēma būtu nevis ar finansēm, bet ar pārējo plānošanu. Ar 1 bērniņu tomēr ir vieglāk, bet ar 2 jau vairāk jāplāno - grūtāk lidot (vienai pašai, piemēram), jādomā par dzīvesvietu (vajag lielāku), ceļojumos grūtāk samenedžēt, pašiem sev iespējams mazāk laiks, grūtāk atrast kādu, kas pieskata, kamēr paši uz kino, u.tml. Bet nu redzēs, varbūt domas mainīsies, taču pagaidām ar vīrieti esam vienisprātis šajā jautājumā.
29.03.2017 13:03 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Par to bērnu skaitu - paskatoties, cik daudz kas mums ir saprikts puikucim, būtu neprāts negribēt pēc kāda laika otro mazulīti .. ja puisītis būtu atkal, vispār teju nekas jāpērk nebūtu, nu pamperi vienīgais .. man laikam pirmā bērna sindroms, daudz ko sapirku jau gaidību pēdējajos mēnešos, bet tagad ar - sev neko pat nekad neskatos un negribu vairs, jo tiešām visa gana, bet bērnam gan nespēju nenopirkt :-D|-)(l)
Un draugs jau tagad prasa, kad mums varēs būt otrais .. uz to, ka bērniem tik gada starpība gan neparakstos, bet mēģināt tā, lai darbā nav jāatgriežas gan .. :-)
Ir jau dienas, kad viss šķiet grūti ar to pašu vienu, tomēr ticu, ka ar otro ir daudz vieglāk, jo viss zināms jau :-) Un bērni taču tik ātri aug 8-)
29.03.2017 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kur jūs to visu glabājat? Es neko nepaturu, kā nevajag, tā dodu tālāk. Otram bērnam arī visu jaunu pirku, jo man pat gribot dzīvoklī nav vietas tām visām mantām.
29.03.2017 16:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es daudz ko paturēju, jo zināju, ka plānosim otru bērnu. Dzimumi gan dažādi, bet daudz kas bija neitrālos toņos, tad nu tāpat noderēja un vēl otrās grūtniecības laikā apmainījos ar vienu citu grūtnieci, kura tā arī bija otrā grūtniecība. Viņai pirmais bija puika un gaidīja meiteni, man pirmā bija meitene un gaidīju puiku - sanāca ļoti labi samainīties ar drēbēm un dažām lietām. Pēc otrās grūtniecības gan nopsihojos :-P un lielu daļu atdevu, bet pagāja laiks un tagad laikam tomēr domāsim par trešo bērnu... :-D Bet tāpat - joprojām ir gultiņa, ir rati un vēl autosēdekļi (pagaidām vēl puika tos lieto). Drēbītes nāksies pirkt jaunas. Tas joprojām nav tik daudz kā pašā sākumā...
29.03.2017 16:53 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Nopirku jysk auduma kastes 3 gb ar vāku un tur glabāju, smuki ieliekas skapī, man nav laikam tik daudz to mantu ka aizņemtu baigi daudz vietas, kombjus gan pārdevu un arī šo pārdošu jo vismaz kaut kādu naudiņu var dabūt. Ar labdarību gan nenodarbojos svešiem.
29.03.2017 17:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Par finansiālo pusi es biju domājusi ilgtermiņā. Protams, pirmā gada drēbes un izdevumi ir minimāi, ja saglabāts no iepriekšēj bērna. Bet vai skolnieks gribēs vienmēr būt tas, kurš nonēsās iepriekšējā bērna drēbes? Cik maksā skolas piederumi, drēbes, skolas formas, ārpusstundu nodarbības, izklaides, dzimšanas dienu svinības, utt. Katrs bērnscrada vajadzību pēc plašākām telpām, tātad arī vairāk ko remontēt. Vēlāk, ja nu visi izdomā studēt medicīnu- cik ilgi un cik daudz naudas būs vajadzīga bērna atbalstam?
Es saprotu, ka vidusmēra cilvēks var kaut kā izgrozīties ar 1-2 bērniem, ja turīgi, tad varbūt ar trim, bet cik bagātiem jābūt, lai plānotu 4, kur strādā tikai 1 cilvēks? Man šķiet, pat prezidents LV nesaņem tik daudz :D
29.03.2017 17:13 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Galu galā, vai daudzbērnu mātes būtu ar mieru sev neko nepirkt un nonēsāt visas,tās drēbes, ko draudzenes plānotu mest ārā? :D
29.03.2017 17:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es ar domāju par trešo, jo patiesībā - vienīgais, kas vecumdienās ir - tā ir ģimene, gribu, lai man tā ir pēc iespējas kuplāka un ceru, ka man būs labas attiecības ar dēliem, un viss būs forši! Turklāt meitiņu sagaidīt ar vēl ceru(s)
29.03.2017 17:37 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Viedā minka, pārāk trakoti materiālā pasaulē dzīvojam, žēl, bet taisnība tev ir .. ļoti labi redzu to, skatoties uz savu brāli - ja klasesbiedriem ir kaut kas, viņam arī vajag, lai neizkristu no aprites (t) Tās materiālās lietas nu nepavisam nav svarīgākās dzīvē, bet bērnam jau to grūti saprast (t) Tādēļ mēs arī plānojam otro tādēļ, ka varam to atļauties, vismaz šobrīd, dzīvi jau grūti paredzēt tik ļoti uz priekšu 8-)
Par lietiņu glabāšanu - mums ir māja, visu, ko gribu sataupīt glabāju skapī, neba jau tik daudz vietas tās mantas aizņem :) Un piekritīšu meitenei, kas rakstīja, ka ar labdarību svešajiem nenodarbojas - pirms neilga laika atdevu paziņai tiešām labas drēbītes, jo tā jau ir - visu jau tāpat nesaglabāsi, atstāju sev tikai to, kas dikti, dikti patika, un zināju, ka viņai ar naudiņām tā pagrūtāk, tādēļ gribēju iepriecināt .. bet nu paldies pat nesaņēmu :-D Tad labāk taupu un glabāju nākamajam bērniņam, nezinu kādēļ, bet ir pārliecība, ka nākamais ar būs puika un man pat nekas nebūtu pret .. he 8-)
29.03.2017 17:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nez... es kaut kā neieciklējos uz visu bērnu vajadzību apmierināšanu. Paēduši ir, saģērbti smuki ir. Mantiņas citreiz pērku, citreiz atsaku. Skola nemaksā neko (ārvalstīs), bērnudārzs no 4 gadiem arī bezmaksas, pēdējo IPhonu mazam skolniekam pirkt negrasos, un, kad izaugs, par studijām, lai maksā pats. Un noteikti motivēšu, lai vasarās meklē, kur piestrādāt un savu naudu tad lai tērē kā vēlas... Par pulciņiem - te ir daudz bezmaksas pulciņu vai nedēļas nogalēs iespēja apmeklēt baseinu vai slidotavu par pāris dolāriem visai ģimenei. Blakus kalni un neierobežotas iespējas pastaigām un piknikiem. Vasarā - ūdenstilpnes. Tas viss ir bezmaksas vai arī tiešām lēti.
Jā, esam nodrošināti - ir labas mašīnas, sava māja, pietiekoši naudas, bet... man patīk second hand veikali! :-D Bērniem reāli vienalga, kas mugurā, bet man ar gaumi viss kārtībā - spēju atrast tādas pērles, ka bērni izskatās krietni labāk par tiem, kuru vecāki visu pērk brendu veikalos, bet kopsummā tērēju krietni mazāk. Nelielos, vnk saku, ka var arī tā. Neesmu aizspriedumaina uz lietotām mantām - izmazgāju, sagludinu, sakārtoju u.tml. un viss kā jauns izskatās. Bet nu, jā... tas ir katra paša ziņā, ko un kā darīt, cik naudas tērēt. Viens bērns arī ir svētība un laime! ;-)
29.03.2017 17:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits