Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Man arī visu laiku satraukums par to, vai kaut kas jau nesākas. Skaidrs, ka garām jau nepalaidīšu, bet tomēr... :D
Mani tagad visu laiku satrauc izdalījumi - tie visu grūtniecības laiku ir vairāk nekā bija pirms grūtniecības, tagad uz beigām šķiet, ka vēl vairāk, bet cik ar dakteri par šo runāju - viss ok.
Bet laikam esmu salasījusies par daudz visu ko, satraucos par augļūdeņu pilēšanu - ka nesapratīšu, ka man pil augļūdeņi, liksies, ka izdalījumi joprojām.
Šorīt no rīta pamodos un jutu, ka starp kājām slapjums - piecēlos, aizgāju uz tualeti, it kā viss ok, ejot nekas nekur netecēja, bet slaukoties uz tualetes papīra palika visai daudz tādu dzeltenīgu, gļotainu izdalījumu - tā arī nesaprotu - gļotu korķis vai vienkārši izdalījumi. (Atvainojos par intīmajām detaļām :D)
Daktere stāstīja, ka, ja augļūdeņi sāks pilēt, tad tie pilēs visu laiku un nevarēs apturēt kā urīna strūklu - it kā nekas nepil visu laiku, tad jau teorētiski viss labi. Bēbe arī pa punci dzīvojas kā parasti, pati arī jūtos labi.
Man nav nekādu pretenziju vēl staigāt ar punci (un termiņš arī tikai nākamnedēļ), bet tā neziņa liek satraukties pie katras mazākās potenciālās pazīmes (s)
01.03.2017 16:52 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
lullaby man pilēja augļūdeņi,kad dzemdībām nemaz nebija jāsākas (vairāk kā mēnesi par agru), beigās bija tik maz, ka nācās stimulēt dzemdības. es 2-3x naktī gāju uz wc un visu laiku bija mikluma sajūta un tas nekas, ja biju pačurājusi 10x un nomazgājusies tikko :D
man liekas, ka vienīgais gļotainais izdalījums, kas nāk ārā tieši ir tas pats gļotu korķis :D ja tā tiešām ir - novēlu ātras un nesāpīgas dzemdības! :)
01.03.2017 17:01 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
callmetwisted - nu, pagaidām šķiet, ka viss vēl mierīgi :D
Cik dzirdēts/lasīts - dažām tas gļotu korķis izdalās 2 ned. pirms dzemdībām, dažām pāris stundas pirms, citām dzemdību laikā... ej nu sazin. (t)
Šodien sanāca drusku vairāk pastaigāt, tagad drusku pavelk vēderu, bet ne regulāri. Nu labi - gaidu tālāk :D
01.03.2017 21:50 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
3. martā ieradās mana peciņa. :) Dzemdības bija ilgas un mokošas, bet stāstu uzrakstīšu, kad būsim mājās.
04.03.2017 02:47 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
RainyDay, sveicieni (l)
04.03.2017 05:15 |
 
Reitings 1147
Reģ: 29.01.2009
RainyDay
Cik jauki!! Mazaa Tev ieradaas pasaulee gandriiz peec noteiktaa laika. :-P:-)
Apsveicu! (l)
04.03.2017 09:39 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Rainyday- apsveicu! :)
04.03.2017 09:57 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
RainyDay - sveicieni! :)
Man dakterīte pateica, ka puncis man vēl dikti augstu un būs ar mazo labi jāsarunā, lai dzimst noteiktajā laikā...
Turpinu gaidīt - vēl nedēļa ir līdz noteiktajam termiņam :)
04.03.2017 11:01 |
 
Reitings 138
Reģ: 25.07.2013
RainyDay, sirsnīgi sveicieni meitiņu sagaidot! (l) Lai jums viss, pēc iespējas, viegli! :-)
05.03.2017 12:11 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Sveiki! :)
Paldies meitenes par sveicieniem! (l)
Uzrakstīšu te savu dzemdību stāstu. Tas būs garš. Dzemdības ilga vairāk kā 10 stundas.
Viss sākās, kad ar vīru vakarā mierīgi skatījāmies seriālu. Es sēdēju uz piepūšamās bumbas un centīgi vingrināju gurnus. :D Atnāca pirmā sāpīte, nekāda īpaša.. līdzīga mēnešreižu sāpēm. Domāju – nu tā jau man ir labu laiku, tas nekas.
Pēc kāda laika atkal parādījās šī sāpe. Pēc vairāk kā 3 reizēm, kad parādījās šīs sāpes, sāku nojaust, ka, iespējams, šonakt viss sāksies.
Sāpes vienā brīdī pazuda un jau domāju, ka nu jā, tās noteikti bija viltus sāpes, labi, ka nekur neaizbraucām.
Aizgājām gulēt. Taču pirms plkst. 5:00 pamodos no sāpēm, kas jau ņēmās spēkā, aizgāju uz tualeti, un nāca ārā pamatīgs ģļotu pikucis ar nelielu asins piejaukumu, sapratu, ka būs jābrauc.
Pamodināju vīru, salasījām mantas un devāmies uz dzemdību namu. Es gan joprojām uztraucos, vai tik nav viltus trauksme. Ierakstījāmies tur mazliet pirms 7:00.
Pārbaudīja atvērumu, 2 cm. Sāku justies, ka tiešām muļķīgi, ka atbraucu..
Ievietoja mūs pirmsdzemdību palātā. Pieslēdza pie KTG. Pirmo reizi tādu redzēju, interesanti. Rādīja mazuļa sirdstoņus un manas kontrakcijas. Kontrakcijas bija vājas, ap 30, taču man jau bija sāpīgi.
Pēc kāda laika ārste pārbaudīja atvērumu vēlreiz, tikai 3 cm. Sāka jau apdomāt par dzemdību ierosināšanu. Jautāja man, es lūdzu vēl mazliet nogaidīt, vismaz pāris stundas..
Devos atpakaļ uz palātu skumja, ka nekas nenotiek. Sāku runāties ar mazuli, stāstīt, kā gaidām un ka pasaulē ir tik daudz laba un skaista, ko viņai redzēt un sajust.
Gāju uz nākamo pārbaudi un bija jau 4 cm, kontrakcijas arī ņēmās spēkā . No 30 jau bija uz 60-70 aizgājušas. Sāpēja jau stipri.
Pārveda mani uz dzemdību palātu. Vēlējos dzemdēt ūdenī. Dzemdību palātā arī biju pieslēgta pie tā aparāta. Tur sāpes pirmās stundas arī turējās uz aptuveni 60-70.
Palūdzu kāpt jau vannā, jo biju jau nogurusi no sāpēm visu dienu, un pulkstenis bija ap astoņiem vakarā. Vanna sāpes remdināja uz neilgu laiku.
Pārbaudīja atvērumu – 4 cm, jutos bezcerīgi, nekas nepakustējās uz priekšu. Vecmāte pārdūra augļūdeņus, pēc tā vienā brīdī sākās briesmīgākās sāpes, kādas jebkad esmu piedzīvojusi. Es parasti esmu kluss cilvēks un nekad nebļauju, taču te man bija pilnīgi vienalga, kas ir apkārt, es bļāvu kā nekad..
Atnāca atkal pārbaudīt atvērumu, joprojām nekas īpaši nebija kustējies no vietas 6 cm.
Kāpu atpakaļ vannā ciest sāpes.
Aparāts arī rādīja jau virs 120-130. Un tā bļaujot es vannā pavadīju vēl vairāk kā 2h ar kontrakcijām ik pēc dažām minūtēm.
Biju nosvīdusi, pārgurusi, bezcerīga, nomocīta kā nekad iepriekš.
Kāpu atkal uz galda pārbaudīt atvērumu.. Tie paši 6 cm. Te man iestājās pilnīgs izmisums.
Ielīdu vannā, bet pie nākamājām sāpēm es lūdzos vecmātei epidurālo. Es vairs nespēju. Raudot pilnīgā bezcerībā un bezspēkā lūdzu anestēziju. Vecmāte teica, ka tad nu ūdenī nevarēšu dzemdēt, es teicu, ka man ir pilnīgi vienalga, viss vienalga. Viņa vēl pārprasīja vīram, vai viņš ir informēts, cik maksā šī lieta.. Vīrs – jā, jā, dariet visu, kas jādara. Viņam tas arī bija milzīgs pārdzīvojums, to visu redzēt.
Pēc dažām minūtēm pie mums uz palātu atnāca dakteris ar anesteziju. Ja pirms tam es baidījos no jebkādām adatām, tad tagad man bija pilnīgi vienalga ko un kā dur man mugurā, es neko nejutu vairāk kā savas dzemdību kontrakcijas. Iedūra devu EA un pielika sistēmu ar oksitocīnu.
Pēc 10 minūtēm manī iestājās tāda laime... Es pat smaidīju un vēl ēst gribēju :D
Vēders gan niezēja no tām zālēm, bet man vienalga. Paskatos uz aparātu, rāda 130+ kontrakciju, bet es smaidu, jo nejūtu.
Lūk, pēc EA un oksitocīna gan dzemdības uzņēma tempus. Mazāk kā stundas laikā man bija pilns atvērums un gribējās spiest.
Anesteziologs tieši intensīvās spiešanas laikā bija ienācis, jo bija laiks papildināt devu :D Vecmāte pateica, ka nevajag, tūlīt jau piedzimsim.
Vecmāte saliec man kājas pie manis un teica: „Esi redzējusi veikalā kūpinātas vistiņas? Nu re, tagad tādā pozā kā vistiņa, spied”
Es pasmējos un noteicu: „Esmu kūpināta vistiņa, forši” :D
Vīrs teica, ka esmu malacis un ka izskatos pēc modeles, es vēl vairāk uzjautrinājos un prasīju viņam pēc kāda tipa modeles es šobrīd izskatos – kājām plati un pliku pakaļu :D
Šie joki man palīdzēja saņemties spiest tālāk.
Ik pa laikam es vēl visiem prasīju: „Tad šī beidzot ir izspiešana? Es tiešām dzemdēju šobrīd? Man tas vispār kādreiz sanāks? ” Tādi stulbi jautājumi.
Un tad pēc ilgas spiešanas un mokām man uz krūtīm uzlika mazo meituci. Es biju tik priecīga, apraudājos no laimes gan par meitiņu, gan par to, ka tas viss beidzot ir galā.
Dabūju tikai vienu ārējo plīsumu un šuvi. Tagad dzīst un tas galīgi nav patīkami..
Esam pirmās dienas mājās ar meituci.
Pagaidām viņa ir visa noteicēja, kad kurš ko darīs priekš viņas :D
07.03.2017 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 659
Reģ: 10.03.2012
RainyDay, tādas jautrās dzemdības Tev bijušas, uz pozitīvas nots. :-D
Liki pasmaidīt! Mīļi sveicu! (l)
07.03.2017 13:07 |
 
Reitings 1147
Reģ: 29.01.2009
RainyDay
Nu gan Tev gaajis. (t)
Pastaasti cik ilgi veel juti epiduraalaas anesteezijas iedarbiibu peec dzemdiibaam? Nejuut vispaar neko? Pat kaajas nevar pats pakustinat? :D (zinu, cik tizli man jautaajumi. :D)
.
Es ar apdomaaju iespeeju par epiduraalo, neesmu veel ,protams, ka paarliecinaata kaa buus, bet ja saapees traki, taki, ka nevareesu iztureet, tad prasiishu. Labi, ka epiduraalaa te ir par velti.
.
Pirmajaas dzemdiibaas iztiku ar smieklu gaazi, tagad gan nezinu.
Aij, vienmeer jau ceru uz otraam kaa vieglaakaam dzemdiibaam..:-/:-D
07.03.2017 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Apsveicu RainyDay,
Pagaidām viņa ir visa noteicēja
Tā tas būs kādu laiku :-D
07.03.2017 15:54 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Pastaasti cik ilgi veel juti epiduraalaas anesteezijas iedarbiibu peec dzemdiibaam? Nejuut vispaar neko? Pat kaajas nevar pats pakustinat? (zinu, cik tizli man jautaajumi. )

Pilnīgi normāli jautājumi, kas arī mani interesētu, ja nebūtu tādās sāpēs :D
Pēc dzemdībām nejutu pilnīgi nekādu iedarbību no šīs anestezijas. Viņas iedarbība man bija izgājusi jau pie spiešanas. Tur vadījos tieši pēc kontrakcijām, kad vajag spiest. Vienu reizi paspiedu arī bez kontrakcijas, taču mazā sirdspuksti uzskrēja tad ļoti augstu un vairs tā neatļāvos darīt.
Kājas nepaliek nejūtīgas. Viņas var mierīgi kustināt, sajūta tāda it kā tu būtu ilgi sēdējusi, un kājas būtu mazliet notirpušas no tās sēdēšanas.
07.03.2017 17:29 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Meitenes ar mazuļiem tagad - Kā jūs ģērbjat mazo pastaigā? :) Es ļoti uztraucos, ka nodarīšu viņai pāri - apsaldēšu vai pārkarsēšu. Man nav ne mazākās sajēgas, kā viņu tērpt ratos, lai varam staigāt.
Vai pietiktu ar rāpulīti, plīša kombinezonu un silto ratu maisu, cepurīti? Varbūt apakšā vēl bodiju? Man pilnīgi tumša bilde par šo visu..
07.03.2017 19:06 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Man liekas, ka katra mamma jūt apmēram kā ģērbt mazo. Manam gan ir 5 mēnešim bet nu arī sākumā es viņu dikti netuntulēju, bija oktobris. Pa iekšu viņš dzīvojas biksēs un kreklā ar garām rokām, tam pa virsu kombinzons, bet nu mēs neesam pat pirkuši un vilkuši nekādus ziemas biezos, mums tāds vidēji biezs, cimdi, cepure un segā ievīstīts. Un mums tas der, jo mazais ir tāds karstasinīgs laikam un biezāk ģērbjot, viņam ir pa traku. Citreiz skatos kā citas mammas tuntulē, es šokā, jo iedomājos, ka mans to nevarētu izturēt.:-D
07.03.2017 21:14 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Mana dzima vasarā, tad par ģērbšanu diži nesatraucos. Es tagad ejot ārā velku garroku bodiju, jaciņu, kombinezonu, plānās zeķes, biezās zeķes, cimdus un cepuri. Ja stiprs vējš, tad kapuci uz galvas uzlieku un mēdzu arī ratus ar to lietus plēvi aplikt, lai nejūt vēju. +katram gadījumam man ir 2 segas līdzi ratu somā - viena pledveidīga, otra nedaudz biezāka un tad skatos kā meitai ir. Vēl neesmu tās segas izmantojusi, bet vismaz man sirds mirīga. :D
Rainyday. Saģērb pa kārtai biezāk nekā sevi un konstanti pārbaudi muguru/degunu bēbītei. Ar laiku sapratīsi kā jāģērbj :)
07.03.2017 23:54 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 31.05.2011
RainyDay! apsveicu! 10h liekas, ka nemaz tik daudz nav :) Bet nu nē, tas ir pietiekami daudz...
man arī bailes no tām sāpēm.... tagad vēl biju uz 3. sonogrāfiju un esam nedaudz pa lielu šim laikam.... tas nedaudz tādu stresu uzdzen..... it kā needu nemaz tos saldumus nu TIK daudz.. pat šķiet, ka pēdējos mēnešus esmu izmainījusi savu ēdienkarti pat ļoti, jo agrāk daudz vairāk ēdu saldumus un fast fūdus.. tagad daudz gatavoju dārzeņus, vāru biezeņus, sautējumus utt........
nozīmēja uz glikozes slodzes testu...
kā Jums pārējām klājas?
08.03.2017 15:55 |
 
Reitings 138
Reģ: 25.07.2013
Supatrupa, kura Tev nedēļa, ka sonogrāfiju taisīja? Man pateica, ka tagad vairs nav sonogrāfijas 30 kurā tur nedēļā, sūta tik, ja riska grupā, vai kādas problēmas.
08.03.2017 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 31.05.2011
It kā neesmu nekādā riska grupā.. man pilna 31 nedēļa..
08.03.2017 21:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits