feminisms

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Vai uzskatāt sevi par feministi? Jā/nē? Kādēļ? Ko domājat par feminismu/feministiem tieši Latvijā?
20.02.2015 20:16 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Neons Bet nu tā ir realitāte, sievietes to ne vienmēr izvēlās. Piemēram tad, kad vīrieti sauc par sievišķīgu tikai tad, ja viņam patīk, piemēram, sekot līdzi modei. Feminisms ir pret tiem dzimuma sterotipiem, tam, ka sievietes nemāk braukt ar mašīnu utt...
20.02.2015 21:23 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
krista21 +
20.02.2015 21:24 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Man patīk, ka vīrietis ir ... gudrākais,

Nekas neliek justies tik labi un sievišķīgi, kā sava stulbuma apzināšanās :D Nesaprotu šo gana daudzu sieviešu vēlmi atpalikt prāta spējās no vīriešiem.
20.02.2015 21:26 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nedomāju, ka feminisms ir mainījies. Taču Rietumos sākotnējās sieviešu tiesību problēmas vairs nav tik aktuālas

Tiesām nav mainījies? Vēl par to pašu kreklu:
Un par "dažas kaut ko pabļaustījās internetā" - atkārtoju, cilvēks tika novests līdz asarām. Par to, ka sev nozīmīgā dienā uzvilka sev nozīmīgu kreklu (ko viņam uzdāvināja laba draudzene, dizainere).

Par neveselīgajiem skaistuma (un citiem) ideāliem piekrītu, bet neuzskatu to tikai par sieviešu problēmu. Arī uz vīriešiem sabiedrība izdara spiedienu (dažos jautājumos lielāku, nekā uz sievietēm).
Man loģiskāks šķiet humānisms un iestāšanās par visu cilvēku tiesībām.
20.02.2015 21:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, es saprotu. Kā jau izteicos - esmu pateicīga, ka feminisms ir devis brīvas izvēles iespēju sievietei. Nav vairs tikai viens ceļš - būt par māti un mājsaimnieci bez izglītības. Sievietei ir dota brīva izvēle kļūt par ko viņa vēlās. Teiksim tā - man pašai tas viss īsti nav vajadzīgs un nesaista, bet es jūtos savā ziņa daudz labāk no domas vien, ka, ja nu gadījumā man mans dzīvesveids kaut kad apniks - būšu tiesīga to mainīt pēc saviem ieskatiem. Tas ir tā kā tev būtu uz konta noglabāta laba naudas summa nebaltām dienām - rada patīkamas sajūtas un drošību. :-P

No otras puses, nu grozi kā gribi, bet vīrietis un sieviete lai gan abi skaitās cilvēki, tomēr mums ir fizioloģiski atšķirīgas funkcijas. Lidz ar to - mēs esam savā ziņa tomēr atšķirīgi. Jā, esam attīstīti indivīdi un varam izvēlēties nefunkcionēt tā, kā mūsu fizioloģija ir paredzējusi, bet tomēr... Tā primitīvi uz to skatoties - vīrietis nevar ne iznēsāt bērnu, ne dzemdēt. Var palit mājās, bet fizioloģiski to var izdarīt tikai sieviete - ja ne šī viena konkrētā, tad surogātmāte vai cita sieva, bet tāpat - tikai un vienīgi sieviešu dzimums. Tā jau ir atšķirība pamatu pamatos... Tas atstāj sekas, maina dzīves ritmu, ievieš kaut kādas lielākas vai mazākas izmaiņas gan uzvedībā, gan domāšnā. Nemaz nerunājot par to, ka sievietes ir mazāk izteiktas egoistes, bet vīrieši ir pēc dabas lielāki egoisti un ambiciozāki - tas viss izpaužas ikdienā vairāk vai mazāk.

Ar to gribu teikt, ka ir lietas, kuras gribot negribot ir tādas, kādas tās ir. Mēs esam atšķirīgi gan fizioloģiski, gan psiholoģiski. Un tā pavisam utopiski vienlīdzīgi mēs nebūsim nemūžam!
20.02.2015 21:32 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nekas neliek justies tik labi un sievišķīgi, kā sava stulbuma apzināšanās Nesaprotu šo gana daudzu sieviešu vēlmi atpalikt prāta spējās no vīriešiem.

Tik tieshaam. Ar shaadu domaashanas veidu daudzas sievietes norok sevii potenciaalu. Mazaak vajag klausiities omiitees, kuras saka ka ir jaaizliekaas par dumjaam, savaadaak viirietim nepatiks. Peec tam briinaas, ka tiek izmantotas no viirieshu puses.
20.02.2015 21:32 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Visticamāk tev ir radies tāds iespaids, jo tu vienkārši par citām jomām nekad neinteresējies
Esi ļoti tālu no patiesības.
20.02.2015 21:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nesaprotu šo gana daudzu sieviešu vēlmi atpalikt prāta spējās no vīriešiem.

Es vairāk te domāju par zināšanām vs. gudrību. Vīrietis manis pēc var būt zinošāks daudzās jomās, bet dzīvesgudra labāk lai ir sieviete... Tad sanāk tā, ka vīrietis ir galva, bet sieviete ir kakls - kur gribēs, uz to pusi pagriezīs to galvu. ;-)
20.02.2015 21:34 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Neon, problēma ir arī sieviešu solidaritātes trūkumā un to nav tālu jāmeklē. Papilnam piemēru šeit pat, kā mēs viena otrai klūpam matos, tā vietā lai pieņemtu, ka esam dažādas un tas ir forši.
Ja sabiedrībā valda uzskats, ka sievietes galvenā vērtība ir smukums, gludums un jaunība, un vērtības rādītājs par cik viņa to spējusi "izīrēt" vīrietim un kādus labumus spēj dabūt, tad ir tā kā tu saki, sievietes konkurē un plēšas savā starpā. Un to visu mēs mācām saviem bērniem. Un es tā negribu. Es gribu, lai mani bērni, un sabiedrība kurā mani bērni dzīvos, cienītu cilvēkus vienlīdz, neatkarīgi no dzimuma, lai viņiem būtu iespēja izvēlēties kādi vīrieši un sievietes viņi būs - karjeristi, ģimenes cilvēki, maskulīni vai feminīni un viņus par to nekauninātu, bet pieņemtu viņu dažādībā.
Un vēl es uzskatu, ka ir vesela virkne "sievišķīgo" vērtību uz kurām tiem skatīts no augšas, bet kuras varētu bagātināt sabiedrību un padarīt mūsu kultūru daudz labāku dzīvošanai. Empātija, piemēram.
20.02.2015 21:37 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Es eju nogulties un skaitīt līdz desmit. Būšu atpakaļ rīt.
20.02.2015 21:38 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Zaptesburka, jā viens čalis tika novests līdz asarām dēļ stulba krekla! Wow! Un kā ar tām sievietēm, kuras strādā 2 darbus, lai varētu uzturēt sevi un bērnus, jo viņām nemaksā tikpat daudz kā vīriešiem. Viņu pārguruma asaras ir mazāk vērtas? Vai to tētu, kuriem pēc šķiršanās praktiski nav tiesību bērnu audzināšanā, jo sbiedrība neuzskata, ka tētis ir vienlīdzīgs vecāks ar mammu? Kad viņi raud, tas nav tik svarīgi?
20.02.2015 21:41 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
NordicBelle, bet to visu pārsvarā kultivē pašas sievietes. Vīrieši to nekultivē un nemaz nepieprasa! Jā, iespaidojas no sieviešu pļāpām, bet pa lielam - tepat forumā, ne jau vīrieši klaigā par stereotipiem, ne jau vīrieši baksta ar pirkstu norādot, ka tev tur celulīts vai dirsa par lielu... To visu pašas sievietes dara. Un pašas pret sevi cīnās! Te drīzāk būtu nevis par vienlīdzību jācīnās, bet viena dzimuma ietvaros jāsaved šis tas kārtībā smadzenēs...
20.02.2015 21:41 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Papilnam piemēru šeit pat, kā mēs viena otrai klūpam matos, tā vietā lai pieņemtu, ka esam dažādas un tas ir forši.
Ja sabiedrībā valda uzskats, ka sievietes galvenā vērtība ir smukums, gludums un jaunība, un vērtības rādītājs par cik viņa to spējusi "izīrēt" vīrietim un kādus labumus spēj dabūt, tad ir tā kā tu saki, sievietes konkurē un plēšas savā starpā. Un to visu mēs mācām saviem bērniem. Un es tā negribu. Es gribu, lai mani bērni, un sabiedrība kurā mani bērni dzīvos, cienītu cilvēkus vienlīdz, neatkarīgi no dzimuma, lai viņiem būtu iespēja izvēlēties kādi vīrieši un sievietes viņi būs - karjeristi, ģimenes cilvēki, maskulīni vai feminīni un viņus par to nekauninātu, bet pieņemtu viņu dažādībā.
Un vēl es uzskatu, ka ir vesela virkne "sievišķīgo" vērtību uz kurām tiem skatīts no augšas, bet kuras varētu bagātināt sabiedrību un padarīt mūsu kultūru daudz labāku dzīvošanai. Empātija, piemēram.

Labākais komentārs, ko pēdējā laikā nācies lasīt. :-)
20.02.2015 21:41 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Neons, jā un feminisms lielā mērā ir arī par to. Par to kā mēs pašas sevi redzam un pret sevi izturamies. Un viena pret otru. Mēs tak arī parasti sastādam vismaz 50% no sabiedrības :-)
20.02.2015 21:42 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
20.02.2015 21:43 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
zaptesburka, viņas džemperis jau ļoti parāda, cik tālu viņa ir novirzījusies no feminisma vērtībām. Es saprotu, ko tu gribēji senākā komentārā teikt par "īstajām" un "neīstajām" feministēm, bet nu... Viņa var saukt sevi par feministi, sertifikātus neviens par to nedod, taču tas nemaina faktu, ka tam, ko viņa pārstāv, ar feminismu ir maz sakara.
20.02.2015 21:44 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
viens čalis tika novests līdz asarām dēļ stulba krekla! Wow! Un kā ar tām sievietēm, kuras strādā 2 darbus, lai varētu uzturēt sevi un bērnus, jo viņām nemaksā tikpat daudz kā vīriešiem
Viņām maksā tikpat daudz, cik vīriešiem. Ja viņas ir ieguvušas tādu pašu izglītību, kā vīrieši, un nostrādājušas tikpat ilgu laiku (guvušas tikpat lielu darba pieredzi) kā vīrieši.
Atšķirība algās ir nevis dēļ dzimuma, bet gan dēl tā, ka 1) sievietes izvēlas sliktāk apmaksātas profesijas, un 2) uz vairākiem gadiem "izkrīt" no darba tāpēc, ka izvēlas mājās audzināt bērnus. Ak, un vēl - caurmērā vīrieši strādā ilgāk un ņem vairāk virsstundu, nekā sievietes.
20.02.2015 21:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu te izskan viedokļi par to, ka feminisms ir cīņa par sieviešu tiesībām vīriešu pasaulītē. Tas nav gluži tas pats par ko tagad tu un es runāju... Mēs runājam par to putru, ko pašas sievietes ievāra un gidīgi sakot, laila daļa no šīs putras nāk tieši no lielākas brīvības. Mums ir citādāka domāšana un dodot mums šo brīvību mēs sākam darīt "brīnumu brīnumus".
20.02.2015 21:47 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Elizabete - bet tāda ir ļoti liela daļa feministu. Skaļākā, pamanāmākā daļa. Un tieši tāpēc aizvien vairāk sieviešu nevēlas sevi saistīt ar šo kustību, kuras priekšgalā (ar pietiekami lielu sabiedrisku ietekmi) ir radikālās feministes ar šādiem diskriminējošiem krekliem.
Ir citas kustības, kas iestājas par dzimumu vienlīdzību, bet dara to, nekoncentrējoties tikai uz vienu no dzimumiem.
20.02.2015 21:48 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Viņām maksā tikpat daudz, cik vīriešiem. Ja viņas ir ieguvušas tādu pašu izglītību, kā vīrieši, un nostrādājušas tikpat ilgu laiku (guvušas tikpat lielu darba pieredzi) kā vīrieši.
Atšķirība algās ir nevis dēļ dzimuma, bet gan dēl tā, ka 1) sievietes izvēlas sliktāk apmaksātas profesijas, un 2) uz vairākiem gadiem "izkrīt" no darba tāpēc, ka izvēlas mājās audzināt bērnus. Ak, un vēl - caurmērā vīrieši strādā ilgāk un ņem vairāk virsstundu, nekā sievietes.

Meitene, tu tiešām tikai pa youtubi to infu vāc? :D Cik nav pēdējos gados pētījumi bijuši, kur speciālisti sastāda vienu CV, sakopē 200 eksemplāros, dažus paraksta ar tipisku baltā vīrieša vārdu, citus ar baltās sievietes vārdu, citus ar melnādaino vārdiem, citus ar ķīniešu un citu aziātu vārdiem. Secinājums ir viens - ''baltādaino vīriešu CV'' atbildē saņem vairāk darba piedāvājumu un augstākas sākotnējās algas, nekā jebkura cita sabiedrības grupa. Ir bijuši pētījumi par universitātēm, kur sieviete tiek vērtēta vienlīdzīgi vīrietim, ja viņai ir objektīvi ņemot vairāk sasniegumu, vairāk publikāciju, prestižākos žurnālos. To sauc par implicit bias. Youtubē par to droši vien neuzzināsi. ''Glass ceiling'' arī ir reāls koncepts, ekonomistu nevis feministu radīts.
20.02.2015 21:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits