Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lūpas. Atkarība?

 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nezināju, vai likt šo pie kosmētikas vai veselības sadaļas. Laikam tomēr kosmētikas sadaļu meitenes, kas var man palīdzēt, lasa vairāk :)

Manas lūpas vienmēr ir bijušas ar noslieci uz sausumu. Kopš pusaudžu gadiem sāku lietot Nivea Essential lūpu balzāmu (tagad nosaukums ir Nivea Clasic šķiet). Šis burvīgi atrisināja sauso lūpu problēmu, lūpas palika maigas un skaistas. Bet bija reizes, kad veikalā bija izpirkts šis balzāms, ņemu citus. Izmēģināju vismaz kādus 20 šo gadu laikā (t.sk. no aptiekām), bet manām lūpām pilnīig nekas cits nederēja, tās vēl jūtīgākas un sausākas palika. Kad atkal dabūju Nivea Essential, viss dažu stundu laikā atkal bija kārtībā.

Jautājums Nr.1: lūpu ādām ir sava veida atkarība no viena konkrētā līdzkļa? Kāpēc? Pirku max pietuvināta sastāva citus lūpu balzāmus, bet tie nekādu labumu nedeva...

Šoruden atkal mēģināju lūpas atradināt no Nivea. Nopirku Himalaya herbals, sākumā likās riktīgi labs, bet pēc dažām nedēļām tomēr atkal lūpas kļuva sausas un jūtīgas. Par sarkano lūpu krāsu varu aizmirst, piemēram. Atkal nopirku Nivea. BET.... šoreiz arī šis neko nemaina! Jau kādu 1,5 mēnesi lietoju, bet lūpas kļūst tikai drausmīgākas - tagad tās jau tiešām sāp, laikam aičāpošu līdz dermatologam. Mēģināju gan medus maskas, smērēju ar eļļām, Bepanthen, Spasateļ, izmēģināju citu Nivea lūpu krāsu, to jauno Maybeline baby lips - nekas, alveju - lūpas sāp un nekas neuzlabo to stāvokli.

Jautājums Nr.2:
kur varētu būt problēma? Pieļauju, ka Nivea nomainīja sastāvu kopā ar balzāma nosakumu, bet tacu nevar būt, ka man šī dēļ visu dzīvi tagad vajadzēs mocīties? Ko iesākt?
20.02.2015 09:00 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Šis bija mans glābiņš:

20.02.2015 09:01 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Lancaster, Tavos paradumos nekas nav mainījies? ūdeni pietiekoši dienas laikā izdzer??
Man arī reti kurš lūpu balzāms patīk!! Šobrīd labas atsauksmes par Biodermas lūpu balzāmu. Neteikšu, ka ideāls, bet man lūpas ir samērā apmierinātas!!
20.02.2015 09:14 |
 
Reitings 378
Reģ: 24.05.2010
Man līdzīgi- pat vasarā bez lūpu balzama nevaru.
Bet pēdējā mēneša laikā vispār grūti- mainu lūpu balzamus, mēģināju arī nelietot neko, tad Bepanthen, mandeļu eļļa, nu visu pamēģināju, nekas daudz nemainās..nekad nedomāju,ka lūpas sagādās tādas rūpes :-D Arī droši vien došos pie dermataloga
20.02.2015 09:14 |
 
Reitings 378
Reģ: 24.05.2010
Carpe Diem- lietoju Tevis ielikto balzamu, ļoti patīk, bet pēc laika atkal viss sauss un jutīgs
20.02.2015 09:15 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Es dzeru ūdeni 2-3 l dienā stabili.

Ieradumi ir mainījušies - lietoju mazāk ogļhidrātu un vairāk olbaltumvielu kādu pus gadu, tauku patēriņš nav mainījies.

Bet lūpu problēmas vēl no pusaudžu gadiem.
20.02.2015 09:18 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Lieto vairāk ūdens, lūpām nevar būt viena atkarība no balzāma, varbūt tev ir vitamīnu trūkums.
20.02.2015 09:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
ūdeni vairāk lietot būtu jau kaitīgi, dzeru tiešām ļoti daudz jau tāpat (turklāt gadiem)
20.02.2015 09:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kad manām lūpām uznāk sausuma fāze, tad no balzāmiem nav jēgas, visādiem taukainiem līdzekļiem arī nē.

Man palīdz mitrināšana - iesmērēju ar hialuronskābi un pa virsu oil free moisturizer (man ir vairāki brendi, visi teorētiski domāti sejai)

Ja tev tā Nivea palīdz, nu tad lieto! Tu tiešām domā, ka, piem., Himalaya ir tik radikāli labāks sastāvs?

Otrs variants ir, pieņemt, ka tieši šajā Nivea ir kāda viela, kas palīdz konkrēti tavām lūpām un sākt salīdzināt sastāvus dažādiem balzāmiem, cerībā šo sastāvdaļu uzminēt.
20.02.2015 09:23 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Tad varbūt tiešām A+E vit, naktssveces eļļu..?!
Es laikam vairāk skatītos uz visiem iespējamiem aptieku produkcijas lūpu balzāmiem, nevis kkadiem Baby lips, kas ir pilnīgs štrunts!..
20.02.2015 09:24 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Pierod pierod lūpas. Manas šobrīd ir atkarīgas no šeit jau minētā Biodermas lūpu balzama. Arī mēģinu smērēt ar visu ko citu, bet reāli lūpas mīkstina tikai šī viena.. Drusku žēl, ka pamēģināju.. Jo lūpas tagad ir patstāvīgi sausas, pirms tās Biodermas tā nebija.
20.02.2015 09:24 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Ja tev tā Nivea palīdz, nu tad lieto! Tu tiešām domā, ka, piem., Himalaya ir tik radikāli labāks sastāvs?


vairs nepalīdz, šķiet ir mainīts sastāvs

Otrs variants ir, pieņemt, ka tieši šajā Nivea ir kāda viela, kas palīdz konkrēti tavām lūpām un sākt salīdzināt sastāvus dažādiem balzāmiem, cerībā šo sastāvdaļu uzminēt.


darīju tā, bet līdzīga sastāva balzāmi tomēr nav nederēja

Es laikam vairāk skatītos uz visiem iespējamiem aptieku produkcijas lūpu balzāmiem, nevis kkadiem Baby lips, kas ir pilnīgs štrunts!


aptieku produkcija arī izmēģināta - nepalīdz.
20.02.2015 09:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-for-chapped-lips.html

Palasot šādas "home remedies" lapas es parasti atrodu kaut ko, ko vismaz izmēģināt!
20.02.2015 09:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
20.02.2015 09:30 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
mājās ir gatavoti gan skrubīši, gan maskas no prakstiski visa augstāk pieminētā (izņemot kokosriesku eļļu, ko aizvietoju ar citām) :(

Mans galvenais jautājums tomēr būtu "kāpēc?", nevis "kā novērst?" :(
20.02.2015 09:33 |
 
Reitings 503
Reģ: 11.05.2011
http://www.jonax.lv/lv-clients-cat-9.html
tie divi lūpu balzami ir labākais ko esmu lietojusi!! nekadi dzintari, niveas nestaav klat :-P
20.02.2015 09:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Some of the main causes are vitamin deficiency, allergic reaction, dehydration, smoking, excessive licking of lips, sun exposure and harsh weather.
20.02.2015 09:40 |
 
Reitings 380
Reģ: 07.09.2012
Man ļoti palīdz dabīgie lūpu balzāmi, parasti pērku biotēkā, +Lush cukura skrubis, rezultātā ideāli mīkstas lūpas.





20.02.2015 09:42 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Vari varbūt izvērtēt, kas un kā atbilst Tev.. Sāku skatīties ko piedāvā google -
A un E vitamīni arī ir ieteicami lūpām, jo tie baro un mīkstina ādu, tie ir arī daudzu krēmu sastāvā. Lūpas var papildus apasiņot, masējot. Lūpu masāžai noder mīksta zobu birste, ar kuru, veicot apļveida kustības, lūpas masē. Papildus apasiņošana padara lūpas pilnīgākas un veselīgākas.
Sausas lūpas liecina par zarnu trakta disbakteriozi, kā arī par vāju imūnsistēmu.
Sausu lūpu iemesls ziemas periodā var būt sauss gaiss telpās, aukstums un vējš ārā. Barojošs un mīkstinošs lūpu balzams jālieto regulāri. Ja ir niķis bieži aplaizīt lūpas, no tā var izvairīties regulāri uzklājot lūpu balzamu.

Sausu lūpu iemesli :
- Nepietiekoša šķidruma uzņemšana. Tas arī ir biežākais un banālākais sausu lūpu iemesls. Palūkojoties uz to lietu sausi medicīniski – 75% no pieauguša cilvēka veido ūdens un dabisks lūpu mitrinātājs ir siekalas. Veselam cilvēkam diennaktī jāizdzer 30 ml ūdens uz vienu ķermeņa svara kilogramu (ja svars ir 60 kg, tad dienā jāizdzer vidēji 1,8 l ūdens). Ja ilgstoši tiek izdzerts mazāk, organisms atūdeņojas, nojūk vielmaiņas procesi, iekšējie orgāni, tostarp arī siekalu dziedzeri, funkcionē ar grūtībām, lūpas nesaņem pietiekoši mitruma , kļūst sausas, sāk sprēgāt un asiņot.
- Stress. Sensenos laikos stress bija dabiska izdzīvošanas instinktu sastāvdaļa, kas palīdzēja ātrāk aizbēgt no lāča. Mūslaikos vislielāko stresu rada Ieņēmumu dienests, priekšnieks, zobārsts un eksāmeni. Lai gan tas nav nekāds lācis, stresa ietekmē joprojām cilvēka ķermenī notiek ķīmiskie procesi, kas ietekmē iekšējo orgānu darbību un var kļūt par sausu lūpu iemeslu.
- Vitamīnu trūkums. Sausas lūpas un plaisājoši lūpu kaktiņi var norādīt uz dzelzs un vitamīna B2 trūkumu organismā, taču to visprecīzāk noteikt asins analīzes un ārsts. Galvenais ir atcerēties, ka cīsiņos, fri kartupeļos, kolā un alkoholā vitamīnu nav!
- Infekcijas. Visbiežāk vainojams ir herpes vīruss, retāk kāda sēnīšu infekcija vai stafilokoku infekcija.
- Laika apstākļi. Lūpu āda ir ļoti plāna un jutīga, tās aizsargspējas ir daudz vājākās, nekā sejas ādai. Vēja, sala, kontrastainu temperatūras izmaiņu ietekmē lūpu āda kļūst sausa, sāk plaisāt un iekaist.
- Kosmētika. Kosmētikas industrija radījusi neskaitāmus ikdienā lietojamus lūpu kopšanas līdzekļus. Tomēr, jo treknāki līdzekļi ik dienas tiek lietoti, jo ātrāk veidojas pieraduma efekts. Bez tam jāņem vērā riski iedzīvoties alerģijā vai tas, ka produkts gluži vienkārši izrādīsies nepiemērots.
- Medikamenti. Sausuma sajūtu mutē un diskomfortu lūpām var izraisīt dažādi medikamenti, taču par iespējamo blakusparādību vajadzētu būt rakstītam medikamenta lietošanas instrukcijā. Jāatceras, ka lūpas sausina arī ziedes, ko izmanto herpes ārstēšanai.
- Ikdienas paradumi. Teju ik mirkli lūpas tiek aplaizītas, kodītas un knibinātas ar pirktiem, šņaucot degunu kārtīgi izrīvētas ar kabatlakatu un diezgan skarbi berzētas, lai notīrītu lūpu krāsas paliekas un uzsmērētu jaunu kārtu smiņķa. Psihologi skaidro, kas visas minētās darbības liecina par iekšēju nemieru, stresu, pašpārliecinātības trūkumu, apmulsumu un tātad pastāv iespēja, vismaz teorētiska, visus ar lūpām saistītos nelabos ieradumus pārspēlēt uz kaut ko ne tik traumējošu lūpām, piemēram, košļājamās gumijas košļāšanu.
- Iesnas. Iesnas ir teju pats traumējošākais pasākums lūpām – deguns ciet, jāelpo tikai caur muti, augšlūpa noberzta koši sarkana un uztūkusi.

Ja lūpas jau sprēgā
Nedrīkst:

- Nekādā gadījumā nedrīkst aplaizīt lūpas! Jāatceras, ka mute ir pati netīrākā ķermeņa vieta. Uz mēles mājo gan ēdiena atliekas, gan visādi baciļi, kas nekādā veidā neveicinās lūpu dzīšanu.
- Lai ir cik grūti nāktos sevi savaldīt, nedrīkst nedz ar zobiem, nedz ar pirkstiem knibināt un raustīt atlobījušās ādas plēksnītes. Tādējādi brūcītes uzraujam vēl lielākas, turklāt viegli iedzīvoties infekcijās.
- Vēlams izvairīties no skābiem ēdieniem un dzērieniem, tie iekaisušās lūpas kairinās un vēl vairāk sausinās.
- Nedrīkst pārāk paļauties uz lūpu balzamiem. Ne visi lūpu balzami lūpas arī baro un mitrina, tāpēc ļoti rūpīgi jālasa, ko iekārotais produkts piedāvā. Produkta sastāvā esošais mentols kairinās un veicinās iekaisumu. Ja lūpu balzamam kā viena no primārajām minēta aizsargfukcija, tad būs ļoti iespējams, ka balzams ne tikai pasargās lūpas no ārējās vides ietekmes, bet arī neļaus lūpām piekļūt tik ļoti nepieciešamajam mitrumam no gaisa.

Drīkst:
- Sezonas laikā ar gurķa šķēlītēm palutināt ne tikai acis, bet arī lūpas. Gurķis iekaisušās lūpas nomierinās un mitrinās.
- Pēc vannas vai dušas viegli iemasēt lūpās pāris pilītes sezama eļļas, kas ir bagāta ar A un E vitamīniem.
- Dzert ūdeni un ēst veselīgi!

Varbūt kkas noderēs! ;)
20.02.2015 09:43 |
 
10 gadi
Reitings 3478
Reģ: 05.08.2013
Man ļoooti grūti atrast lūpu balzāmu vai lūpeni, kura "nekairinātu kaklu"
Grūti izskaidrot...
20.02.2015 10:02 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
no visa garā saraksta stress laikam būtu vienīgais, kas vēl kaut cik varētu atbilst.

Tādas mocības - vienmēr lūpas masēju, pīlingus taisu, lieku vitamīnu serumus, un tiešām nu vairs nav ko izmēģināt. Visi jūsu ieteikumi jau ir mana ikdiena :( Bet tik un tā liels paldies par atsaucību :)
20.02.2015 10:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits