Par grāmatvedi ar pirmo dienu var strādāt tikai mazā uzņēmumā, kur faktiski nekas dižs nenotiek, standarta operācijas un viss ... Ja gribēsies ko nopietnāku, tad būs arī nopietnāk jāmācās, turklāt jāpiestrādā par grāmatveža palīgu. Jo lielāks uzņēmums (operāciju ziņā), jo sarežģītāka grāmatvedība. Turklāt svarīgs ir bilancspējīgs grāmatvedis nevis tāds, kas māk tikai ar debitoriem, kreditoriem, algu posteņiem vai ar ko citu strādāt ... tur baigo mākslu nevajag, jo operācijas standartā iekaļ un tik mauc ...
Jebkurā gadījumā grāmatveži parasti specializējas sfērās, un tāds, kas celtniecībā būs izcils, aizejot uz finanšu kompāniju neko nespēs normāli izdarīt, jo būs operācijas, ar kurām nekad dzīvē nav saskāries - protams, kvalificēts grāmatvedis ātri apgūs un pielāgosies.
Ja grib pelnīt daudz naudas, tad vajadzētu iet ceļu finanšu analīze / kontrole - grāmatvedība (tad, ja prāts strādās būs spēcīgs finanšu direktors), ja būs parasts grāmatvedis, kas no analītikas un finansēm neko daudz nesaprot, tad tāds arī paliks, lai cik daudz finanses pēc tam mācīsies - ja nevelk, tad nevelk. Vienkārši sakot - labs finansists / analītiķis vienmēr iemācīsies grāmatvedību, bet labs grāmatvedis ne vienmēr būs labs finansists un analītiķis.