Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā pierunāt?

 
Reitings 18
Reģ: 19.12.2014
Man tāda pavisam nejauka situācija gadījusies. Draugs jau ilgāku laiku strādā darbā, noliktavā. Darbs fiziski smags, bet kā neklātienes studentam, der. Nopelnīt var ļoti labi, bet ir viens bet. Draugu, kā jaunāko, tur nemitīgi visi izmanto. Piemēram, visi sēž un dzer alu, draugs strādā, jo grib ātrāk pabeigt un viss. Tur pastāv divi varianti - sēdēt un dzert ar visiem, kas nozīmē strādāt nevis 8h, bet 12h kā minimums, kamēr visa tonnāža tiks salikta, vai vienam rukāt, kamēr pārējie strādā brīvā režīmā. Nav viņš nekāds čīkstulis, nekad neteiks, ka ir grūti, nesūdzēsies. Tāpat viņam laba sirds, ja kāds paprasīs palīdzēt, viņš to izdarīs. Kā cilvēks ļoti izpalīdzīgs, par sevi maz domā, bet es jūtu, ka viņu tajā darbā vienkārši izmanto. Teicu, lai parunā ar šefu, varbūt var aizsūtīt uz citu vietu, aizsūtīja, bet turpināja mētāt pa tām divām vietām, rezultātā, viņam bija knapi 8h diennaktī, kad viņš ir mājās. Šonakt lūzuma punkts laikam viņam, kad viss tik tālu, tad nedaudz iedzēra un pateica, ka darbā viņu tā teikt, pat morāli apvaino, sauc par suni utt. Varbūt kādam tas liksies smieklīgi, bet goda vārds, es sāku raudāt. Aprunājos ar viņa mammu, viņa arī saka, ka draugs pēdējā laikā vispār ir nekāds, nodzenāts, noguris, atnāk pagulēt tās dažas stundas, kā jāiet jau uz darbu. Saku viņam, lai iet prom, arī vecāki to atbalsta, saka, ka piepalīdzēs ar naudu, bet viņš ir spītīgs un paliek pie sava - nekur neiešu, vajag strādāt, naudu, par skolu jāmaksā, kauns no vecākiem prasīt atkal utt.

Kā likt viņam saprast, ka viņš sev ļoti dara pāri? Tā nauda nav tā vērta, pietam, ja vecāki viņu atbalsta un paši mudina iet no turienes prom(t) Saprotams, ka tie darbi neskrien nevienam pakaļ, un mūsu laukos to iespeju ir pavisam maz, bet viņš bez maz man sāk pārmest, ka es gribu, lai viņš sēž bez darba tagad, bet man grūti ar viņu sadzīvot, ja viņš ir pārvērties par tādu kā robotu un skaidri redzu, ka tas darbs viņu morāli iztukšo:-/
13.02.2015 16:20 |
 
Reitings 27914
Reģ: 11.02.2015
No vienas puses, cik jauki, ka tik strādīgs, godīgs un atbildīgs puisis.
No otras - izklausās, ka pārāk mīksta viņam sirds un, saprotams, pārējie grib izšļūkt cauri easy peasy, un tam viņš traucē.
Es savējam arī esmu lasījusi lekcijas, ka viņš darbā pārāk centīgs, citu kļūdas vienmēr gatavs labot, par ko paldies jau nekad nepasaka, un tad mājās sanāk pārnākt pārgurušam, uzvilktam.
Bez rezultātiem, tāpēc ieteikt neko nevaru :-/
Cik ilgi viņam skola?
13.02.2015 16:27 |
 
Reitings 18
Reģ: 19.12.2014
Ir viņam tāda mīksta sirds. Nepārprotiet, nav viņš nekāds mīkstais, bet pārāk daudz sevi izlādē uz lietām, kas nav tā vērtas. Un tā ir, viņš atnāk pārguris, uzvilkts, seja nekāda. Egoistiski, bet no tā ciešu arī es un visi apkārtējie. Saprotams, ka nogurums var būt, tas ir tikai loģiski, bet es redzu, ka viņu no iekšas tas tā kā nospiež, bet viņš man vīrišķīgi spirinas pretī sakot, ka viss būs labi(e)
Skola vēl pusotru gadu.
13.02.2015 16:31 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Es gan domāju, ka , lai paliek, tādi negatīvie darbi norūdīs ne vien vīrisķo izturību, bet arī , ņemot vērā, ka tas ir pagaidu darbs, jo vel mācās, tas viņam nākotnē palīdzēs citu darbu izvēlē, izvērtēt perspektīvas utt.
13.02.2015 16:35 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nu, galu galā, šis nav vienīgais labi apmaksāts darbs pasaulē (it īpaši, ja dzīvojat Rīgā). Turklāt viņš ir neklātnieks.
13.02.2015 16:38 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Aicinu darba uz Norveģiju par cementu javas jaucēju, braucu 2 nedēļas mēnesī, divas strādā - divas brīvas. Alga pieklājīga.
Es uzturu mammu, dzīvoju Pļavniekos, maksāju komunālos, pārējo naudu atlieku priekš autiņa un tiesībām, pirms 8 gadiem dzērumā pazaudēju tiesības. :) heh
13.02.2015 16:41 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
13.02.2015 16:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 19.12.2014
Mēs nedzīvojam Rīgā, arī Rīgā viņš nemācās, tā ka tas arī rada problēmas, jo darbu šeit nav tik daudz. :-/

Nikoll, piekrītu tev arī no vienas puses, bet es sāku uztraukties par viņa emocionālo stāvokli. Godīgi, man viņš sāk likties šausmīgi depresīvs un nomākts(t)
13.02.2015 16:43 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Esi ne tikai tā, kas saka, ka viņam jāmaina darbs, bet piedāvā alternatīvu labāku kā ņemt naudu no vecākiem. Domāju, ka vīrietim atgriezties pie naudas ņemšanas no vecākiem ir grūtāk kā sievietei. Ja gribi, lai viņš padomā par sevi, tad padomā arī ne tikai par viņa nerviem, bet arī vīrišķību, kas iespējams viņam izpaužas tieši naudā. Painteresējies vai kaut kur viņš nevarētu dabūt darbu, ja būs varianti, tad viņš visticamāk arī tos izskatīs.:-)
13.02.2015 16:48 |
 
Reitings 18
Reģ: 19.12.2014
Es saprotu, ka tas iedragātu viņu, atkal atgriezties uz vecāku rēķina. Interesējos patstāvīgi, nepārspīlēju, katru dienu čekoju sludinājumus, interesējos pie paziņām, bet pagaidām bez rezultātiem. Saprotu, ja būtu kāds reāls piedāvājums, viņš to noteikti izskatītu. Un saprotu, ka varbūt daru nepareizi teikdama, lai iet prom, bet ko tad citu man darīt. Samierināties un skatīties kā viņš tajā darbā izdeg?! Arī kaut kā liekas nepareizi :-(
13.02.2015 16:53 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Nu lai megina meklet citu darbu. Nebruc virsu, bet palidzi varbut vinam jauna darba meklejumos. Saprotu tevi, bet neizskatas, ka vinsh taisas palikt bez darba...
14.02.2015 17:25 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Varbur ir iespeja,'ka vinsh saruna ar vecakiem, ka pec tam to naudu viniem atdod?
Ved sarunas ar virieti ujn vina vecakiem. Varbut tad piekritis.
14.02.2015 17:28 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.09.2014
Izklausās diezgan memmīgi. Nevajag ļaut pret sevi tā izturēties.

Izklausās, ka viņš ir outsiders, un, daudzkur, dādus neciešs. Iespējams kluss un nevienam neko pateikt nevar, un arī iedot pa rīkli nevar. Šeit arī iespējamie irsinājumi- doties prom, iekļauties kolektīvā vai iegūt autoritāti
14.02.2015 17:54 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Puisi pilnigi saprotu. Es arī neietu prom no darba atpakaļ vecākiem uz kakla, lai kā arī darbs nepatiktu (nu, protams, es nerunāju par darbiem, kas man principiāli no ētiskās puses ir nepieņemami). Vienīgais risinājums ir paralēli meklēt jaunu darba vietu. Ja jau šobrīd tas neizdodas, tad tik pat labi var nākties dzīvot uz vecāku rēķina vēl pusotru gadu, kas ir grūti, ja ir jau pašam sava nauda bijusi. Ietiekums - atbalsti savu draugu, pacenties saprast un turpini palīzēt ar darba meklējumiem. Nepārmet un negrauz, tas viņu lauzīs vēl vairāk. Varbūt ar savu strādīgumu viņš izpelnīsies šefu labvēlību un vēlāk varēs kā vadītājs ieviest kārtību savu kolēģu vidū.
14.02.2015 17:56 |
 
Reitings 18
Reģ: 19.12.2014
Bembis, es pat nezinu, ko viņš večiem 50+ varētu pateikt :D Loģiski, ka ir tā atšķirība, galvenokārt, vecumā, jo tajā darbā pārsvarā tādus kā draugs neņem, jo darbs ir ļoti fiziski smags, tur parasti atnāk tādi jauni puiši un uzreiz iet prom, jo nevar tādu slodzi izturēt. Bet sevi viņs ir pierādījis kā ļoti strādīgu, centīgu, šefs vispār sajūsmā, jo draugs ātri visu apgūst un iemācās.

Alondra, es atbalstu kā vien varu. Nemaz negraužu, cenšos nepārmest, vienīgi saku, ka viņam pārāk laba sirds, ļai vairāk padomā par sevi. Viņš uzreiz atcirš -a ko tad man tur pusdiennakti sēdēt, ja to darbu var reāli izdarīt max 7h laikā.(t)
14.02.2015 18:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits