Dzīvot "zaļi"

 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Nē, šī nav tēma par to, cik kurš pelna un kā uzdzīvo. :-D
Diskusija par second hand un bezatkritumu dzīvesveidu raisīja manī dziļas pārdomas. Visur tiek popularizēts un pat propogandēts, ka pietiek piesārņot māti zemi, jādzīvo zaļāk, jāmēslo mazāk. Veikalos to katru dienu pie kasēm atgādina papīra maisiņi un kastes, daudzdzīvokļu sētās tiek uzstādīti konteineri atkritumu šķirošanai. Tāpat tiek ražoti dabai draudzīgi tīrīšanas līdzekļi u.c. preces. Sāku domāt, ko ES daru, lai samazinātu atkritumu daudzumu un nepiesārņotu apkārtējo vidi. Piemēram, papīra produktu iepakojumus sadedzinu krāsnī, stikla izstrādājumus lieku atsevišķi un reizi pāris mēnešos braucu nodot atkritumu poligonā (nu labi, brauc vīrs, es tikai šķiroju:-P). Bet ne visu var tik vienkārši pārstrādāt! Ja sabiedrības uzmanība pēdējos gados tiek pastiprināti vērsta uz atkritumu otrreizēju pārstrādi, tad kādēļ pēdējos gados ražotāji izmanto aizvien neekoloģiskākus un kaitīgākus materiālus? Piemēram, olu iepakojumi - n-tos gadus tie tika ražoti no ottreizēji pārstrādāta kartona, bet tagad lielākā daļa ir plastmasas! Piena un sulas pakas ir ar plastmasas korķiem un pat plastmasas pudelēs. Lielveikalos gaļa un siers tiek fasēti uz putuplasta traukiem. Un tā vēl ilgi varētu turpināt. Kam izdeviga ir šī divkosība? Ar vienu roku glābjam zemi, ar otru nogalinām?

Diskusija atvērta! Ko jums katram nozīmē "zaļā" domāšana/dzīvesveids? Vai veicat kādus pasākumus piesārņojuma mazināšanai?
09.02.2015 18:18 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es bieži aizdomājos, ka būtu lieliski, ja arvien vairāk bērnu ar patiesu interesi mācītos ķīmiju un fiziku, tādā veidā augot arvien vairāk jaunajiem zinātniekiem, lai dizaineri un reklāmisti man piedod, bet mums ir vajadzīgas alternatīvas enerģijas ieguves metodes kodolreaktroru un ogļu vietā, nevis jauns dizains burkānu plastmasas iepakojumam.


++
09.02.2015 19:39 |
 
Reitings 28
Reģ: 06.02.2015
Es bieži aizdomājos, ka būtu lieliski, ja arvien vairāk bērnu ar patiesu interesi mācītos ķīmiju un fiziku, tādā veidā augot arvien vairāk jaunajiem zinātniekiem, lai dizaineri un reklāmisti man piedod, bet mums ir vajadzīgas alternatīvas enerģijas ieguves metodes kodolreaktroru un ogļu vietā, nevis jauns dizains burkānu plastmasas iepakojumam.


Par cik esmu kimike pilniba piekrist nevaru. veja energostacijas ,visi mazie hesi ,granulu eko apkures katli uc 1000 jaunumi ir stipri kaitigaki ka atomenergija. mazie hesi un veja stacijas vispar ir nelabojams launums dzivnieku un zivju populacijai.atomenergija tomer globali nemot ir zalaka. elektromobili un saules batarejas(par to kaitigumu uzinasiet pec gadiem 10,kad visi tas bus sapirkusies- parak gars stasts ) ir vispar paliels drauds ekologijai. vispar visekologiskaka sadzive bija padomju laikos,jo visi dzerieni bija stikla taras vai papira. katrai tantinai bija maiss,kas kalpoja 10 gadus -tapat ari sadzives tehnika ka ledusskapji un velas masinas ,mikseri,televizori , pus muzu gaja. konservkarbas bija no bleka,kas atstajot piknika vieta saruse paris gadu laika,nevis ka tagat cinkotas skardenes(cinks dabai vispar ir kaitigs elements) es te varetu gramatu par to sarakstit ,ceru kad isuma doma ir saprotama. zalums musdienas ir vienkarsi bizness un nekas vairak. tas pasas spuldzes- agrak dzivsudraba spuldzes bija tikai skolas un rupnicas,kur uzraudzija to utilizaciju,toties tagat ekonomiskas spuldzes ir katra maja-un kam nav slinkums tas izmet misene . labi piemeri ir miljoniem.
09.02.2015 20:13 |
 
Reitings 28
Reģ: 06.02.2015
Vel aizmirsu piebilst,kad laikam te kads reti aizdomajas cik lielu launumu nodara velas masinas tagat tacu mode ir pat veselas 2 viena maja,turklat pec muusu tiribas standartiem vinas mazga visu diennakti. parekiniet cik videji viens cilveks patere udeni (pareizak sakot piesarno to ar kimiju no velas pulvera(eko pulveri ari ir kaitigi dabai) 50 litri/cikls 3 cikli diena (ipasi koptai gimenitei vairak bet pec cosmo standarta tirigai un koptai sievietei tas paterins vienai pasai ) 30*150 ir4.5 tonnas vel pareizinam ar iedzivotaju skaitu .piesarnota udens menesi .tas viss tek viena upe un pec tam viena jura,kura ir stavosa. Ne jau par velti baltijas jura ir netiraka jura pasaule. Agrak bija velas ziepes no salidzinosi dabigiem izejmaterialiem . Ta ka diez vai kads iestastis ka ir zali domajoss,tikai tapec ,ka skiro atkritumus tai pasa laika dzivojot 6 istabu privatmaja ar 2 velas, masinam un 2 dzipiem ar 4 litrigiem motoriem,
09.02.2015 20:31 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Uz veikaliem eju ar auduma somu, lai nav jāpērk kārtējie maisiņi,

šķiroju pūstošos atkritumus no nepūstošajiem,

Lieki netecinu ūdeni,

Šķiroju arī plastmasu un papīru,

protams, nemetu atkritumus uz zemes u.c.
++Es arii taa daru.
09.02.2015 20:37 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Samaara++
09.02.2015 20:39 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
uz veikalu eju ar savu stilīgo auduma maisu, taupu ūdeni un elektrību - lieki netecinu, nededzinu, jāsaņemas sākt šķirot, iedvesmoji ar diskusiju uz to :)
09.02.2015 20:59 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es nesaku, ka esmu "zaļais" cilvēciņš, neko daudz jau nedaru. Tikai šī tēma liek padomāt par to, kas reāli apkārt notiek un cik mēslu ir uz šīs pasaules. Maijas stāstītais ir ļoti skarba patiesība, kam bieži vien pat uzmanību nepievēršam. Tikai, kādēļ tagad, kad sākam aizdomāties par piesārņojuma problēmām, piesārņojuma kļūst aizvien vairāk? Kā reāli var cīnīties ar ignoranci veidojošo kapitālismu, kur viss, kas ir mazāk kaitīgs ir vairākas reizes dārgāks? Vai tiešām plastmasas olu iepakojums ir lētāks nekā papīra? Vai tiešām visas ķīmijas, kas tiek gāztas klāt tīrīšanas līdzekļiem ir nepieciešamas?
09.02.2015 21:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Neko nedaru un arī neplānoju , nu vismaz ne speciāli.
Ražotājs dara , ka ir lētāk un ērtāk , tik vienkārši ....
09.02.2015 21:38 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Atkritumu sfēra ir nenormāli ienesīga, visiem izdevīgi.

Ko es pati daru?
baigi daudz neko. kad biija pie mājas dažādie konteineri, šķiroju, bet tagad ir viens. ko tad man darīt?

Labprāt brauktu ar elektromobili.

ā, es daru to, ka ieviešu projektus, kas samazina co2 piesārņojumu ;)
09.02.2015 21:39 |
 
Reitings 235
Reģ: 21.02.2015
Nozīme tam visam manā gadījumā, pirmkārt, ir rūpes par sevi - tas ir ieguldījums veselībā, tā var ietaupīt un, ja pie reizes es mazāk piecūkoju, redzu skaistāku apkārtni, un vēl palīdzu kādam godīgam fermerim, tas ir tā vērts. Galvenais saprast, ka tas ir sev pašam(-ai). Dažiem(-ām) tā ir mānija bez jēgas un saprašanas, modes lieta utt.

Nebraucu ar auto un sabiedrisko lietoju vien pāris reizes gadā. Latvija maza un, ja nesteidzas, visur var aiziet ar kājām, ja steidzas un kaut kas jāved - ar divriteni. Ja ko pērku interneta veikalā, braucu pakaļ pats ar kravas divriteni. Būdams velofašists, redzu divriteni kā vienīgo transporta līdzekli, kuru drīkst lietot no vides viedokļa, diemžēl pat elektroauto brauktu ar pret vidi noziedzīgā veidā iegūtu elektroeneģiju un to ražošanai nepieciešamās izejvielas, piem. neodīmu iegūst neatgriezeniski iznīcinot vairākus dabas daudzveidībai un planētai kopumā nozīmīgus apgabalus. Manuprāt, CO2 nav tas, par ko uztraukties, ar to daba tiks galā. Jāuztraucas par pārējām auto/rūpnīcu piesārņojuma vielām, kas kaitē mums un dabai.
Šķiroju atkritumus, bet diemžēl tikai 4 veidos (sadzīves, kuros ietilpst viss, izņemot stikls, PET, bīstamie, iesk. elektroniku). Apģērbu un citas preces, kas man vairs nav nepieciešamas/neder, bet vēl varētu būt lietojamas, atdodu.
Cenšos neveidot atkritumus, daudz ko pērku no mājražotājiem, savā iepakojumā/papīrā/kartonā. Lauku pienu Rīgas centrā man lej manās smukās bieza stikla pudelēs, tas ir skaisti. Būtu vēl konfektes papīra tūtās.
Atbalstu vietējos uzņēmumus, ņemot vērā piegādes ietekmi uz vidi, pie reizes sekmējot mūsu ekonomiku.
Izvēlos bioloģisku/ekoloģisku/FairTrade un pašu audzētu/mežā lasītu pārtiku. Var likties, ka tāda pārtika ir dārgāka, patiesībā tā ir lētāka, ņemot vērā ietekmi uz veselību. Pārtiku iegādājos tā, lai nekad nebūtu pārpalikumu. Bērnībā esmu cietis arī badu un pārtikas izmešanu, īpaši ja nopirkts par daudz neapdomības dēļ, uzskatu par nepiedodamu grēku.
Apģērbs, mēbeles u.c. pēc iespējas no dabīgiem materiāliem.
Lietoju bioloģiskus/ekoloģiskus ķermeņa kopšanas, higiēnas un saimniecības līdzekļus.
Nodrošinu energoefektivitāti, iegādājoties elektropreces ar ļoti minimālu enerģijas patēriņu. Lietoju ierīci elektroenerģijas patēriņa mērīšanai. Piemēram, 42 collu LED TV ieslēgts patērē vien 42W, jaudīgs (ātrs) galddators kopā ar 23 collu LED monitoru vien 50-75W. Neatstāju ierīces pievienotas tīklam, jo tas pats TV izslēgts nezkāpēc grauž veselus 20W! Tas ir ļoti ērti, jo iegādājos pagarinātājus ar individuāliem slēdžiem katrai ligzdai. Tālruni, kameras u.c. uzlādēju tikai no TV vai datora USB ligzdām, kas prakstiski neprasa nekādu papildus elektroenerģijas patēriņu.
Nekad neesmu lietojis ekonomiskās spuldzes, kuras ir nereāli bīstamas pirmkārt cilvēkam, jo dzīvsudrabs no tām vairākos veidos var vienkārši saindēt, kādreiz lietojām kvēlspuldzes un vairākus gadus jau tikai LED.
Lietoju sertificētu Baltcom ekoloģisko elektroenerģiju.
Esmu traks.
21.02.2015 20:57 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Lonciks, wow!
21.02.2015 21:18 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Maija-2 es ļoti zinu par "alternatīvo" enerģiju nodarīto kaitējumu, kas tik un tā ir mazāks, nekā kurināt ogles un pumpēt naftu, bet tas par ko es runāju, ir "vēl alternatīvāka enerģija" Nevis jau esošo "alternatīvo" veidu popularizēšana ar vējdzirnavām katrā dārzā un apdullušiem putniem, bet tādu, kas nekaitē. Par jauna veida atrašanu. Kaut kur pa ausu galam dzirdēju par jaunu paveidu, kurš pēc idejas ir līdzīgs atomenerģijai, tikai bez radioaktīvajiem atkritumiem, tas vēl nepastāv, bet tiek pētīts un veidots. Ceru, ka tā arī ir, bez citiem blakusefektiem.
Situācija - no zemes pazūd cilvēki, vienalga kāda iemesla dēļ, vīruss, leduslaikmets, dajebkas - un visa mūsu zemīte būs neatgriezeniski izpostīta, atomstaciju dēļ vien.
21.02.2015 21:19 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
man īsti neko nenozīmē zaļā domāšana un dzīvesveids.
es cenšos veikalā neņemt maisiņus produktiem, kurus tāpat mizošu, mazgāšu vai kkā apstrādāšu, īpaši, ja ņemu vienā eksemplārā (1 citrons, 1 ābols, 1 ķiploka galviņa).
kaut kad aizvakar aizdomājos, ka mierīgi varētu iztikt bez tā, ka krēmus pārdod papīra kastītēs, bet nu to ietekmēt, šķiet, es nevaru.
21.02.2015 21:25 |
 
Reitings 235
Reģ: 21.02.2015
Tā jaunākā alternatīva AES ir kodolsintēze. Būtībā maza Saulīte uz Zemes. Daudzsološi, pagaidām eksperimentu stadijā.
21.02.2015 21:29 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Ļoņčiks - good & komplimenti par aktīvu pozīciju. Pieļauju, ka Tev tas viss nācis pamazām, vienam papildinot otru. Rīkojos, lielākoties, stipri līdzīgi; varu papildināt ar to, ka uzturā nelietoju gaļu un pārsvarā izvēlos videi un dzīvniekiem draudzīgāku sadzīves ķīmiju un kosmētiku, kā arī pārtiku. Tiesa gan .. man šķiet, ka Skandināvijā tas "nāk" dabiskāk, vieglāk un šādu dzīvesveidu par neko traku neuzskata; dzīvojot LV gan saņemti gana daudz pārmetumi (kas man liek domāt, ka tie, kas tos izsaka .. nav līdz galam mierā ar savām izvēlēm).

Pieminēšu, ka atkritumus sķiroju vēl nedaudz sīkākās kategorijās un papīru, tomēr, dedzinu reizē ar malku krāsnī ;) Jaunās dzīvesvietas pamata siltumkatls gan ir nezvērā briesmīgs dažādos aspektos, uz vasaru mainīsim. Es par informētu un ilgtspējīgu domāšanu, risinājumiem un rīcību :)
21.02.2015 21:52 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Neko nedaru un jāatzīst, ka arī baigi neaizdomājos par visām zaļajām lietām.

Ok, ja tā padomā, kaut ko jau daru, bet vienkārši tāpēc, ka man tā ir ērtāk:
-gada siltajā sezonā pārvietojos ar velo, aukstajā - visbiežāk ar kājām
- uz veikalu eju ar auduma maisiņu
- nemetu zemē atkritumus

Konteineru nav. Bet pat ja būtu, diez vai es atrastu virtuvē vietu 3 vai 4 miskastēm.
21.02.2015 22:42 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tas virietis aks no civilizaacijas pamuka un dzivo ewxtra ekoloogiski gan akads sizofreenikis liekas :D

PATI neskiroju atkritumus, viens konteiners kur visu samet..savus gruzus..

pludmales gan iemetu plastmasus-plastmasas konteineros un tml..


necuukoju..apzinaati.
21.02.2015 22:49 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Es cenšos neaizmirst savu cotton shopping bag, kad eju uz veikalu. Lieki netecinu ūdeni. Pērku second hand apģērbus šad un tad. Braucu ar riteni vasarās.
21.02.2015 22:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits