Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Taam, kas strada no majam

 
Reitings 87
Reģ: 29.01.2009
Kaa jus atrodat speku un iedvesmu ikdiena, lai stradatu no majam un ertas vides? Man, piemeram, ir gruti ilgstosi koncentreties un visu laiku uzrodas kas cits ko majas padarit -tirisana utt. Esat iekartojusas atsevisku telpu birojam?

Priecasos par jusu padomiem un ieteikumiem :)
09.02.2015 17:14 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tikko gribeju cept augsa sadu temu!!! 8-)

Ticu, ka seit apgrozas meitenes ar radoso darbu, ko var darit no majam!! jautajums, kad un ka jus noskat, kad pieslegties!??

sodien pat, esmu apskrejusi majas soli, bisku piesedos, ja parasti, ka piesezos, tad aiziet un grutakais ir piesesties, tad sodien domas, kaut kur citur, liekas,ka uz veikalu jaiziet, tad uz pastu utt

vakaros, tad uznak iedvesma un nu tik bus, bet tad virs majas un negribas to laiku mums ari nogriezt!
ka lai kontrole savu iedvesmu!??

varbut jamegina sevi likt punktualos ramjos!??
04.07.2016 14:23 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es gan nestrādāju no mājām, bet, man arī ir problēma kaut ko darīt no rītiem, pa dienu... Vakarā ir mans radošais triumfs, un es varu sēdēt un darboties. Tikai tad draugs tiek apdalīts. :D
04.07.2016 14:28 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Man ir atsevišķa istaba darbam,jo esmu viena trīs istabu dzīvoklī.Nekāda gadījumā guļamistabā nestrādāju.Saplānoju laiku,skatoties kādi darbi darāmi un kādi ir dienas plāni.Pieņemu,ja nebūtu atsevišķa istaba tikai darbam,man būtu grūti sevi motivēt.Tā jau pa lielam ir plānošana,man vienkārši gribas tikt cauri visiem papīriem,lai ir vairāk brīvāka laika - tas mani arī motivē,kā arī negribu pati stresot par to,ka esmu visu dienu slinkojusi un jāsavelk josta un jāstrādā cauru nakti,jo redz' esmu palaidusies.Esmu salīdzinoši punktuāla,darbi vienmēr ir gatavi.Man laiks ir aizpildīts,tādēļ arī visu paspēju,ja man būtu daudz brīva laika,es palaistos pavisam noteikti.Ir dienas,kad tiešām ir lielais slinkums un negribas itin neko darīt.
04.07.2016 14:32 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Jā,man pa dienu arī grūti strādāt,vakaros līdz trijiem stabili strādāju un lielas,ka tā pati jūtos labāk.Esmu pūce. :D
04.07.2016 14:33 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Es laikam gribētu sev darbu no mājām, jo visvairāk iedvesmu ir tieši mājās. Birojā nespētu vienkārši moncentrēties, nepatīk tā vide. Bet kur lai trod tādu darbu :D

Tām kas strādā no mājām varbūt noderētu tāda kā darba vietas iekopšana, un varbūt grafika sastādīšana, piemēram katru dienu no 12-15 ir tikai un vienīgi darbam, visi pārējie darbi pielāgojas tam, utt
04.07.2016 14:35 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Es ļoti gribētu strādāt no mājām. Bet kā to ieviest savā dzīvē? Pateikt šefam, ka turpmāk uz biroju neiešu? :D

Kādus darbus jūs strādājat no mājām? Un vai esat algotā darbā vai pašas uzņēmējas?
04.07.2016 14:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man ir tā, ka es varu strādāt gan no mājām, gan no biroja, kā man ērtāk, un pārsvarā es tomēr eju uz biroju, jo mājās ir "blakus" faktori. Mans ieteikums - ja nav biroja, ej strādāt uz kafejnīcu vai koprades telpu (Birojnīca, utml.), uzstādi mērķi 10.00 būt tur. Kad apnīk kafejnīcā, ej uz mājām, man parasti pēc inerces vēl paliek vēlme un iedvesma turpināt darbu arī no mājām. Reizēm ir tā, ka darbdienā guļu gultā līdz 11 un neko sev nevaru padarīt, reizēm ir tā, ka brīvdienās 8 no rīta uztrūkstos ar kaut kādu baigo domu un skrienu pie datora to realizēt. Un man darbs ir drīzāk ar cipariem, nekā ar radošumu saistīts. :-D
04.07.2016 14:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kādus darbus jūs strādājat no mājām? Un vai esat algotā darbā vai pašas uzņēmējas?

Uz projektiem bāzēts darbs. Cipari, finanses, biznesa plāni. Manā nozarē 99% uzņēmumu cilvēkiem ir brīvais darba laiks - strādā kur gribi, kā gribi, galvenais, padari visu laikā.
04.07.2016 14:51 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
man ir diezgan radoss darbs, lidz ar to vajag materialus, krasas, papirus un gramatas pie rokas, bet ari datoru un internet- majas visertak! ir man iekartota darba vieta un ir forsi!

bet esmu loti atkariga no laikaapstakliem, ja nav skaists laiks, tad gribas palikt gulta un nelist ara, kad izlienu, tad gribas est, dusa, kaut kam jaiet uz veikalu pakal, citreiz uz pastu, tad esmu atapkal, diena uz beigam, cosmo un neko vairs negribas...

ka esi audzinat nezinu, domaju, sevi spiest uz konkretu ritumu, palidz ari, kad ir konkretiu projekti, jo tad zinu, kad termins, kas jaizdara, bet sobrid ir pasas darbi un liekas, ka laika tik daudz....
04.07.2016 14:54 |
 
Reitings 59
Reģ: 15.04.2016
Man gluži nav atsevišķa istaba, bet stūrītis darbam gan, viss izveidots tā, kā pašai tīk un rodas vēlme tur uzturēties, meklēju pati idejas un visu iekārtoju, tas arī ļoti palīdzēja. Motivāciju darbam rada tas, ka saskatu kādu iespaidu rada rezultāts, tas ir viss, kas man nepieciešams. Tā kā mans darbs saistīts ar produkta radīšanu un nodošanu lietošanā un ja ilgāku laiku nesanāk atrast klientus, tad izveidojas neliels slinkums, ka negribas darboties, bet tādos gadījumos palīdz vienkārši- darīšana. Pārkāpju pāri tam slinkumam un daru, tad jau ar laiku atkal rodas iedvesma. :-D
04.07.2016 14:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man dzīvē bija apmēram gadu - pusotru garš periods, kad darba bija daudz, bet bija mazliet problēma ar uzturēšanos birojā, nu tur īpatnēja situācija, un es "upgreidoju" mājas rakstāmgaldu: ja pirms tam bija rakstāmgalds čatam un izklaidei, tad tagad ir milzīgs 1,5m garš, ļoti plats galds, 24" monitors, ko pieslēgt portatīvajam, klaviatūra, blakus printeris, viss pa rokai. Nemaz tik daudz man tas neizmaksāja. Pirku gadu gaitā palēnām. Printeris 70 eur, monitors ap 250 eur, galds ap 150 eur. Portatīvais pats par sevi jau bija. Gribu mega jaudīgu stacionāro datoru, bet to laikam likšu jaunajā birojā.
04.07.2016 14:58 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Es strādāju no mājām. Piekrītu, ka vieglāk ir tad, ja ir atsevišķs darba galds/telpa. Ja centīsies strādāt no gultas, tad nekas labs nesanāks. Vismaz manuprāt.

Lai mājas solis nejauktu galvu, es cenšos māju uzturēt +/- kārtībā visu laiku. Tad nekas nekrīt acīs un nesāku ķimerēties ar citām lietām. Tā kā vīrs uz darbu aiziet neilgi pirms astoņiem, bet mēs ceļamies kopā, tad aptuveni no 7:30 - 8:30 es apdaru aktuālākos mājas tīrības darbiņus, lai tie nemaisītu prātu. Tad piesēžos, ierokos darbos un atmostos, kad pusdienu laiks - pagatavoju, paēdu un atkal sēžos uz otro raundu. Vīra atnākšana mājās ir kā deadline, kas uztur to sajūtu - jāpaspēj līdz viņš ir mājās un sāk te amzierēties un gaisu jaukt! :) Vakaros un brīvdienās cenšos nestrādāt, tikai tad, ja citādi nevar.

Ļoti labs motivators manā gadījumā ir iespēja nopelnīt vairāk kā ofisā. Vienu brīdi centos atgriezties ofisā, bet nevarēju izturēt to, ka man piespiedu kārtā jābūt tur... ir brīži, kad nav aktuālu darbiņu un tev vnk jāņem un jāsēž. Mājās tikmēr varu aizskriet uz veikalu, suni izvest... atnāk kāds jauns epasts vai uzrodas aktuāls darbiņš un bladāc - atkal atgriežos ritmā..piedevām vari paspēt vairākus projektus apdarīt tajās +/- 8h un līdz ar to naudiņas ienāk vairāk kā ofisā priekšnieks grib par tām 8 h maksāt.

Taču par visu labāk motivē apziņa, ka man ir ļoti daudz konkurentu, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus. Ja neizpildīšu kaut ko laikā vai tml., tad gluži vienkārši pazaudēšu klientus, sadarbības partnerus. Tos dabūt nav viegli, tāpēc bailes lieliski notur pašmotivāciju tonusā! :-D
04.07.2016 15:01 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Strādāju no mājām, atsevišķs darba stūris ir iekārtots, bet labprātāk strādāju dīvanā vai gultā :D Mana atslēga ir plānošana - zinu apmēram, cik daudz laika vajadzīgs konkrēta uzdevuma veikšanai, atzīmēju visu Google kalendārā un strādāju pēc stingri noteikta režīma. Kalendārā ieplānoju arī uz pastu un uz veikalu iešanu, māju tīru reizi nedēļā, kas arī ir ieplānots.
Vēl izmantoju Pomodoro sistēmu (ir pieejamas dažādas aplikācijas) - tā palīdz koncentrēties darbam un novērst prokrastināciju un klejošanu internetā. Respektīvi 20-25 min intensīvs darbs galvu nepaceļot + 5 minūšu pauze, pēc trim šādiem cikliem 30 minūšu atpūta prom no datora. Dienā šādi strādāju 4-5h un pārējais laiks paliek citām lietām, izklaidēm un Cosmo forumam :-D Tiešām rekomendēju, jo mājās strādājot lielākais ienaidnieks ir prokrastinācija un slikta plānošana.
04.07.2016 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Strādāju no mājām un līdz šim ar darba izpildi nopietnu problēmu nav bijis. Jā, ir bijuši brīži, kad trakoti negribas strādāt un tad drusku (pieļaujamās robežās) cieš izdarītā darba apjoms, bet pārsvarā - jau kopš pirmajām darba dienām cenšos paturēt prātā, ka nedrīkstu nestrādāt. Kaut savas sirdsapziņas dēļ, jo gribu, lai darbs ir kārtīgi izdarīts un priekšniecībai, kas mani no tāluma vēro, nav man jāaizrāda. Un man arī nav iemesla slinkot, jo brīvā laika ir gana, darba laiks nav normēts, alga ir laba.
04.07.2016 15:10 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es arī strādāju no mājām - man ir iekārtots savs stūris darbam, atsevišķu kabinetu laikam nemaz negribētu. Strādāju katru dienu noteiktu stundu skaitu - no astoņiem līdz četriem vai puspieciem. nezinu, ko ieteikt tām, kam ar disciplīnu problēmas, man tādu nav :D Laikam jau mani virza pārlieku lielā atbildības sajūta, ka visam jābūt izdarītam un noteiktos termiņos.
Strādāju algotā darbā.
04.07.2016 15:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man vispār nav saprotama tā nepieciešamība sevi motivēt, strādājot no mājām. Kā tas ir? Man ir darbs, darba apjoms un strādāju. Nu, man nepieciešams izdarīt noteiktu apjomu vai darba daudzumu, un punkts! Jā, man ir brīvs darba grafiks, bet apzinos apjomus un rēķinu laiku. Pamostos ap 10 un sāku strādāt. Jā, varu strādāt kaut līdz pusnaktij, ja nepieciešams, tomēr ja vajag, gan pilsētā braucu kārtot darīšanas, gan visu pārējo. Tāpēc nesūdzos.
Un nē, man nav ne atsevišķs stūris iekārtots, ne kas cits. Strādāju guļamistabā, bieži pat pidžamā :D Bet nu motivācijas man netrūkst, jo tas ir darbs, vienkārši darbojos no mājām. TV neslēdzu iekšā (par tov vienmēr visi brīnās) un ar blakuslietām nodarbojos tikai tad, ja ir brīvs laiks vai mazāk darbu.
04.07.2016 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Man arī nav sava atsevišķa darba stūrīša. Mājās mums ir vairāki datori, nupat tika pārinstalēts manējais, tagad strādāju no tā, bet pirms tam strādāju no stacionārā.
Līdzīgi kā meksikanka - dažkārt strādāju halātā, ar karsti kūpošu kafijas krūzi blakus un murrājošu kaķi klēpī. :-)
04.07.2016 15:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
eh, es arī ceru, ka tad, kad strādāšu, varēšu vismaz vienu dienu nedēļā to darīt no mājām. Bet nu, tas jau no darbības jomas atkarīgs...
04.07.2016 15:51 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mans ideāls variants būtu vispār strādāt no mājām kādas 3x nedēļā un uz biroju doties kādas 2x nedēļā.. Es strādāju mājās jau gandrīz 4 gadus - gan algotu darbu, gan savā labā. Kopš maija beigām nu jau tagad tkai savā labā... Un no augusta vidus kļūšu par "ofisa planktonu" - no vienas puses prieks, jo baigi gribu iziet sabiedrībā, bet no citas puses - tas mani biedē. Neesmu radusi celties 7 un 9 stundas būt birojā. It īpaši, ja kādu dienu mazāk darbu vai galīgi nav, ko darīt, bet truli jāatsēž, ziedojot savu laiku. Jau pieradu, ka ja nav daudz darba, varu darīt ko lietderīgāku par trulu laika nosišanu..
04.07.2016 15:55 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Ja nav noslēpums, kādās jomās jums ir iespēja strādāt šādi no mājām?
04.07.2016 17:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits