Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Savs uzņēmums!

 
Reitings 4674
Reģ: 23.11.2014
Sveikas.
Gribētu, lai Jūs padalaties savā pieredzē, tieši tās, kurām ir savs uzņēmums - kā nonācāt līdz idejai un tās īstenošanai, kā ar materiālu finansējumu sākumā, kāds vispār ir pats dzīves sākums uzņēmumam, vai esat mācījušās uzņēmējdarbību vai sākāt no nulles, kādi plusi un mīnusi savam uzņēmumam, var būt vēl kāda atziņa, ieteikums, pamācība? Droši var arī komentēt tās, kurām tuviem cilvēkiem ir ar to saskarsme.
Pēdējā laikā pati domāju par to, ka vēlos savu uzņēmumu, ir ideja, kas ir ļoti perspektīva tieši nākotnei un LV viss vēl priekšā (neprasiet, kas par ideju, to nevienam vēl neesmu teikusi). Kad kaut ko ļoti vēlas visas iespējas uzrodās, tā arī netīšām iepazinos ar cilvēku, kuram ir savs uzņēmums un ir bijis arī investors, plānojam tikšanos, lai uzklausītu manu ideju. Pati uzņēmējdarbību nemācos, cik nu tikai ir bijuši atsevišķi kursi augstskolās, kas varbūt kaut kādā ziņā var noderēt.
Tāpēc šajā diskusijā vēlētos dzirdēt jūsu pieredzi, gan pozitīvu, gan negatīvu! :)
08.02.2015 16:42 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
http://www.liic.lv/uploads/filedir/1.solis.pdf
08.02.2015 16:43 |
 
Reitings 4674
Reģ: 23.11.2014
Pavasarīte paldies par ieteikumu, šis noderīgs links, taču zinu, ka internetā daudz var visu ko atrast.
Tomēr ceru, ka kāda var padalīties savā pieredzē. Vai arī cosmo forumā neuzturās biznesa sievietes?! :D
10.02.2015 16:17 |
 
Reitings 178
Reģ: 22.01.2015
Hey_Lola pēc nostāstiem šeit uzturas tikai biznesa sievietes, kuru algas mērāmas tūkstošos.. es arī gribētu uzzināt šo noslēpumu.. :-/
10.02.2015 16:21 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tomēr ceru, ka kāda var padalīties savā pieredzē. Vai arī cosmo forumā neuzturās biznesa sievietes?!
99% ir bisness te. Arī wee ēdināsanas, tikai ja jāsāk par to runāt mutes ciet. Jo dzīvē ...:D
10.02.2015 16:24 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tiešām Latvijā mazi uzņēmumi vēl ir spējīgi izdzīvot ??
10.02.2015 16:28 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Nu man pagaidām nav baigā pieredze tieši ar uzņēmumiem tādā izpratnē, kā izveidot ko lielu, kur būtu vēl darbinieki un tā. Bet man ar draugu ir savs kopīgs bizness, kurš labi strādā aug un attīstās, jau 2 gadus darbojamies un attīstāmies, bet darbojamies paši, darbiniekus nevajag.

Šobrīd paralēli draugam ir vēl viens biznes un plānā līdz vasaras sezonai uzsākt vēl vienu, kur jau būs vajadzīgi arī papildus darbinieki un tā..

Katrs par savu tēmu un pilnīgi nesaistīti :)

Es pēc pāris mēnešiem uzsākšu savu, vēl pavisam savādāku :)

Visu esam sākuši no nulles. naudas iegūšanai izmantoti dažādi varianti, vienam kredīts (kurš atmaksājas pirmajā gadā), otram Altum atbalsts (sniedzām biznesa plānu utt.) trešajam sameklējām labu partneri un manam pašas pietiks ar iekrājumiem. Nu, kaut kā tā... :)
10.02.2015 16:38 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
watchingandtalking

Ne pa tēmu, bet kāds bija tas laivu nomas links? Es jau kādu laiciņu cenšos atcerēties, bet nesanāk... :)
10.02.2015 16:40 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Zakjis*

Re tev būs FB links, jo tur parasti liekam gan ja kādu akciju rīkojam vai konkursu + makšķerniekiem interesējošās bildes ar lomiem utt. Mājas lapa tāda primitīva vienkārši lai var redzēt cenas un adresi :)

https://www.facebook.com/Zvejasielaslaivunoma
10.02.2015 16:44 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Paldies :)
10.02.2015 16:49 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es vareetu padaliities pieredzee,bet ja padaliisos ,tad buus "duncis muguraa", un peedeejais vaards, viss iespeejams, buus STERVA!
10.02.2015 17:04 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Nemācījos. Pirmo izveidoja nu jau bijušais draugs, otro abi kopā, trešo pati - kāpēc man dalīties peļņā ar citiem, ja visu atbildību šā-kā-tā prasa no manis.

Kredīti nav ņemti, šis tas iegādāts uz nomaksu, tā iztikām ar saviem līdzekļiem, iekrājumiem utt. Sākām lēnām, negājām uzreiz prom no darba... Šobrīd arī paralēli strādāju algotu darbu, lai būtu rezerves finanses ārkārtas gadījumiem.
10.02.2015 17:09 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
A un aizmirsu par izglītību atbildēt!

Nē, nav ne man, ne draugam izglītība. Mācīties uzņēmējdarbību manuprāt ir bezjēdzīgākais ko var mācīties. Noderīgāk būtu grāmatvedību utml.
10.02.2015 17:14 |
 
Reitings 4674
Reģ: 23.11.2014
Paldies tām dažām meitenēm, kuras mazliet pastāstīja par savu pieredzi! Lai veicas arī turpmāk! :)
10.02.2015 17:38 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Man kaut kā viss dabiskā veidā nāca un sanāca. Biju noilgojusies pēc mājām (Latvijas) un apzinājos, ka šeit strādāt uz kādu nevēlos. Tā kā alga un iekrājumi atļāva, aizgāju no darba ārzemēs un 2 mēnešus pirms braušanas uz Latviju gatavojos visam - visi papīri, tehnikas iegāde, telpu noma, remonts, preces iepirkšana un nogādāšana Latvijā utt. Vēl pēdējā dienā atceros, ka skrēju reģistrēt kases aparātu un mūzikas licenzes kārtot..pirms atklāšanas nepaspēju ne pie friziera, ne pie manikīres kā bija plānots, bet atklāti sakot tas bija tīrais nieks tajā brīdī. Biznesa plānu netaisīju, jo tajā brīdī likās, ka pietiek ar visiem maniem aprēķiniem un komentāriem, piezīmēm utt, ko pati biju skribelējusi mēnešiem ilgi pierakstu kladē, kā arī man nebija nepieciešams investors vai kredīts, līdz ar to tas biznesa plāns likās kā lieka formalitāte. Izglītība iegūta citā jomā, taču tā kā ģimene un lielākā daļa draugu nodarbojas ar uzņēmējdarbību, tad bija pieejams daudz palīdzības, padomu un informācijas, kas ļoti palīdzēja visu izdarīt vieglāk un ātrāk. Ir arī labs draugs jurists, kurš palīdzēja gan visu papīru izveidē, līgumu izveidē darbiniekiem, izskatīja un pārbaudīja visus dokumentus, kas gāja caur SIA. Logo, skrejlapas, banerus utt veidoja draudzene, tur arī "izbraucu" uz lētākām naudām utt.

Pozitīvā pieredze - būt pašai savam bosam ir noteikti lielākais pluss. Neregulārie ienākumi var būt gan bonuss, gan mīnuss, jo ir dienas, kad ienākumi mērāmi vairākos simtos, bet ir dienas, kad tie var būt 10eur. Sevis testēšana augstākajā līmenī - nervi tagad ir taisīti no dzelzs! :-D

Negatīvā puse - nodokļu maksāšana, kas kā uzņēmējam jūtās krietni sāpīgāk, nekā tad, kad esi algots darbinieks. Neparedzētie izdevumi - remonti utml. Riebjas saskarties ar darbinieku slimošanām un atvaļinājumiem.... kad tev jāmaksā par kāda atpūtu jūras krastā, sāc uz apmaksātiem atvaļinājumiem skatīties pavisam citādāk :D

Vai es to visu darītu vēlreiz!? Noteikti! Tagad izvēlētos mazliet citādāku stratēģiju, nesasteigtu visu tik ļoti kā to darīju, bet visā kopumā - tas noteikti ir tā vērts. Ir ļoti grūti iztēloties kā tagad būtu atkal strādāt birojā, normālos 9-6, saņemt konkrētu naudas summu mēneša beigās..

Un nav jau tā, ka visi, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību un pelna miljonus ;) Mazie biznesi ir īstākā laimes spēle. Ļoti liela nozīme ir arī tam, vai nodarbojies ar nišas aizpildīšanu vai vienkārši piedāvā pakalpojumu vai produktu lētāk kā citi utt.
10.02.2015 17:55 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
Bus man vasara sexinjam laiva jaiznoma.
10.02.2015 18:04 |
 
Reitings 18
Reģ: 30.08.2011
Sevis testēšana augstākajā līmenī - nervi tagad ir taisīti no dzelzs!


Nesmīdini tautu :D
Pēc Tavas uzvedības šajā forumā ne tuvu nešķiet, ka nervi būtu no dzelzs. Lekšanās, agresivitāte, nervozitāte tāda rakstura vājuma pazīme vien ir ;)
10.02.2015 18:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nesmīdini tautu
Pēc Tavas uzvedības šajā forumā ne tuvu nešķiet, ka nervi būtu no dzelzs. Lekšanās, agresivitāte, nervozitāte tāda rakstura vājuma pazīme vien ir
+
10.02.2015 18:10 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Oj, kā es gaidīju, ka kubiete kaut ko uzrakstīs. Nekas, tu tik turpini savu klientu mēteļus karināt uz pakaramajiem un sēdi klusu :) skaudība, skaudība, skaudība...žēl tevis :)
10.02.2015 18:23 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man arī jautājums ir saistībā ar tēmu, man tīri pašlaik nav idejas, bet ir ļoti reāla iespēja dabūt telpas un finanses biznesam. Respektīvi varētu vienkārši pārdot preces, bet kā atradāt piegādātājus? Vai arī kā atradāt valsti uz kurieni braukt un iepirkt preces?
10.02.2015 18:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
1. to nerakstīju es. Taču pilniba piekrītu. Tā gaidīju tavu psihosanu:D Un jessss ir...rausīts pavilkās:D

Par kādiem mēteļiem lūdzu tu runā? Ko pīpē? :D
10.02.2015 18:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits