Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laulības šķiršana

 
Reitings 20
Reģ: 09.10.2014
Sveiki meitenes!
Vēlos lūgt lai pastāstat; kādi dokumenti un kur jāvēršas lai izšķirtu laulību??! Padalaties lūdzu pieredzē:-)
19.01.2015 18:25 |
 
Reitings 100
Reģ: 06.08.2014
Tas atkarīgs no tā vai ar vīru vari vienoties par laulības šķiršanu.
Ja vari vienoties, tad jāraksta vienošanās par laulības šķiršanu un jāgriežas pie notāra (tas ir tikai tādā gadījumā ja ar vīru vari vienoties par laulības šķiršanu). Šis variants ir ātrāks un lētāks nekā tiesa.
Ja nevari vienoties ar vīru par laulības šķiršanu, tad jāraksta prasības pieteikums par laulības šķiršanu un tas ir jāiesniedz tiesā. Šis variants ir dārgāks (izmaksu ziņā) un ilgāks nekā notāra variants.
Ja pati nemāki sastādīt dokumentus, tad iesaku doties uz bezmaksas juridiskajām konsultācijām. Man ļoti labi palīdzēja Biznesa augstskolas "Turība" konsultanti. Ja vajag koordinātes, tad raksti man privāti.
19.01.2015 19:08 |
 
Reitings 20
Reģ: 09.10.2014
pld, bet vai varu rakstīt vienošanos ,ja ir arī bērns??? kā tālāk par uzturlīdzekļiem, un bērna dzīvošanu???lemj tiesa???
19.01.2015 21:44 |
 
Reitings 100
Reģ: 06.08.2014
Ja ir bērns, tad var rakstīt vienošanos, tikai tādā gadījumā ir jāspēj vienoties ar vīru, kuram no abiem paliek bērns dzīvot un kādi ir satikšanās noteikumi, tas pats attiecas uz uzturlīdzekļiem.
Vislabāk doties uz šīm konsultācijām - tur tomēr cilvēki zina un saprot, ko tev vajag, un kā tev palīdzēt. Pati biju uz šīm Turības konsultācijām, tāpēc iesaku tās (vismaz man bija konsultants puisis, kurš saprata ko man vajag un spēja ieteikt kā rīkoties un sagatavot nepieciešamos dokumentus). Turībā šīs konsultācijas notiek pirmdienās, no 12:00 līdz 17:00 (vismaz tādos laikos viņi pieņēma septembrī, kad es tur biju). Iepriekš ir jāpiesakās, pa telefonu 67607726, ja netiec šajā laikā tad griezies citās vietās, kur var saņemt šo bezmaksas juridisko palīdzību - http://jpa.gov.lv/valsts-nodrosinata-juridiska-palidziba106/kur-varu-sanemt-bezmaksas-juridiskas-konsultacijas-ja-man-nav-pieskirts-maznodrosinatas-vai-trucigas-personas-statuss22042010 un dodies uz kādu no tām, jo es pati neesmu eksperte šajā jomā (ne juridiskajās lietās, ne laulības šķiršanā), toties tur ir cilvēki, kuri ja nezina, tad uzprasa pasniedzējiem, kuri viņiem palīdz.
19.01.2015 22:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits