Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēģipte

 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Sveikas!
Tomēr Turcijas vietā par labu lēmām Ēģiptei. Laiks līdz ceļojumam ir nepilnas 2 nedēļas, tāpēc es jau pamazām ievācu info.
Vai kāda pēdējā laikā ir bijusi Ēģiptē (Tiešāk - Hurgada)? Kā ar naudiņu, kāda valūta viņiem labāk iet pie sirds?
Ekskursijas mums nav ceļojuma paketē, tās plānosim paši. Ko jūs ieteiktu apmeklēt? Vai Kairas muzejā arī kāda ir bijusi?
Varbūt ir vēl kādi ieteikumi? :)
Internetu esmu jau izrakusi, gribētos dzirdēt arī kādu jaunāku info.
18.01.2015 19:09 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Bam bam
18.01.2015 19:15 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Par naudiņu - derēs eiro :) Ja kāds prasa bakšiš, tas nozīmē, ka grib dzeramnaudu. Man vispār ēģiptieši nepatika, likās pārāk uzmācīga, ekstraverta tauta.
18.01.2015 19:19 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
To es lasīju, bet gan jau kaut kā tiksim ar viņiem galā :D
Kā ir ar tām dzeramnaudām? Devāt?
18.01.2015 19:21 |
 
Reitings 210
Reģ: 13.06.2014
Biju pirms 2 gadiem, ar janvārī..
Pa dienu jau feini pie baseina/jūras pacepties, bet pēc 17 paliek vēsi - noteikti ne vasaras kleitiņās varēsi staigāk..

Mums bija līdzi dollāri.. Tie viņiem patīk.
Ja iesi uz tirgošanās vietām - tad zini 100%, katru cenu var nomest uz pusi un vairāk.

Un vēl mans novērojums.. Ja mēs izlikāmies par krieviem - cenu bija vieglāk nomest, bet attieksme tāda asāka, vēsāka... Ja izlikāmies par zviedriem, tad visi dikti laipni, mīļi un jauki, bet cenas augstākas...
18.01.2015 19:24 |
 
Reitings 210
Reģ: 13.06.2014
Pa dollāram atstājām numuriņa uzkopējam - vienmēr bija vairāk ūdens pudeles kā paredzēts tad un smuki saklātās gultas.. Bārmenis ar iebarojām, tad bez rindas tikām pie kokteiļiem... Citiem nedevām..
18.01.2015 19:25 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Nācās dot :D Arī uz kaulēšanos un tirgošanos viņi ir ļoti veikli. Cenas beiži vien pat nav uzrādītas, lai pārdevējs varētu veiklāk izvēlēties starta cenu.
Pie pašas lidostas mūsu somu paņēma kāds cilvēks, kuram, protams, neko tādu nelūdzām, jo mūsu soma bija viegla un līdz autobusam daži metri, ielicis somu autobusā, viņš mums par to prasīja 5 eiro !! :D
18.01.2015 19:26 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Gudrinieki :D Nevaru vien sagaidīt! :) Kādās viesnīcās dzīvojāt?
18.01.2015 19:31 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011


Dzīvojām 5 * viesnīcā, cenā viss tika iekļauts, brokastis, pusdienas, vakariņas, uzkodas, bāri, varēja kārtīgi noēsties un bija arī garšīgi.
Numuriņš skaits, iekšā barčiks, tv, bija balkons.
18.01.2015 19:41 |
 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Rainy day - man arī bija pirms diviem gadiem lidostā pie autobusa tieši tāpat. Tikai konkrētu naudu neprasīja. Tikai roku jau izstiepa gaidot, bet mēs izlikāmies, ka neko nesaprotam. :D
Ar laika apstākļiem gan mums toreiz īsti nepaveicās. Bija diezgan daudzas vējainas un vēsas dienas. Mitinājāmies Festivala riviera resort viesnīcā. Nu man jau patika, sūdzēties nav par ko. Par veikaliem, tur tiešām būs ko pakaulēties, bet ja nemaz negribi iepirkties ej ar līkumu, jo gandrīz katrs sauks Tevi ciemos! :D par apskates objektiem gan īsti neko daudz nevaru teikt, vairāk bijām viesnīcas teritorijā, jo vienkārši atpūtāmies, bet pabiju naksnīgajā Hurgadas centrā. Interesanti bija palūkoties uz viņu ikdienu naktī.
18.01.2015 19:44 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
pēc maniem novērojumiem - viņiem patīk USD. :D
biju 5* Sunrise Royal Makadi.

par ekskursijām - nu varbūt esmu super bailīga, bet no Hurgadas līdz Kairai ir tāls ceļš (ja vien nelidosiet) un ilgi... man tiešām būtu bail :D mēs tā arī nedēļu atpūtāmies kūrortā, bet nu noteikti jau būtu bijis forši arī aizbraukt kaut ko no kultūras apskatīt.

dzeramnaudas noteikti jāatstāj.
18.01.2015 19:49 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
RainyDay - tas pats - par to somu :D pēc tam vēl domājām - wtf, paši būtu ielikuši, bet nu mums neprasīja konkrētu summu, iedevu 2 USD. jāpieņem vnk tā kultūra un jāsamaina pavairāk 1-2usd banknotes.
18.01.2015 19:51 |
 
Reitings 32
Reģ: 11.01.2015
Sveika! Ēģiptē biju tieši Hurgadā un ar visu esmu apmierināta. Biju gan Turcijā, gan Ēģiptē un ja man būtu jāizvēlas, tad es teiktu Ēģipte.
Biju Kairas muzejā, tā kā toreiz man bija tikai 14 gadi, likās ļoti neinteresants pasākums, jo nepatika muzeji. Tagad gan labprāt aizbrauktu uz turieni vēlreiz, bet kā mani vecāki saka - muzejs viņiem visvairāk patika no visa brauciena (vēstures cienītāji)
Atceros, ka bijām novembrī un jau janvārī skatījos pa televizoru Kairas nemierus un kā pie muzeja tanki brauc un uzlauztas īstās statujas u.tt. Šausmīgi bija.
Es nezinu kā tagad, bet pirms kāda gada nebija ieteicams doties uz Kairu, bet tagad jau noteikti viss rimies un tūristiem viss droši!
Ēdiens bija pasaka! Palikām viesnīcā Bella Vista, Hurgadas centrā un ik vakaru gājām pastaigāties pa veikaliem. Vīrieši ir ļoti uzmācīgi ar naudiņām. Bet domāju, ka ap to jau ir diskutēts daudz reizes!
Lai Tev jauks ceļojums! :)
18.01.2015 19:56 |
 
Reitings 32
Reģ: 11.01.2015
+ un patīkamākais pārsteigums mums bija tas, ka viesnīcas darbinieki zināja latviešu frāzes, piemēram - viss kārtībā? viss apmierina? labu apetīti. atā, visu labu. :) (cik atceros)
18.01.2015 19:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ņem padaudz sīkās banknotes - dolārus. Derēs taxim un dzeramnaudām.
Ēģiptē biju ļoti sen, vēl pirms vieism nemieriem. Biju arī Kairā pie piramīdām - tur uzmanies no vietējiem pārdevējiem. Nenormāli uzmācīgi un ļoti, ļoti, ļoti naski uz apčakarēšanu (kaut kas līdzīgs čigāniem pie centrāltirgus).
Vakara pusē noteikti būs pavēss, tāpēc jaku vai vieglu kurtku nenāks par ļaunu paņemt.
Un pirms kaut ko pērc, izdomā vai tev tiešām to vajag, nepērc uzreiz NEKO, bet kādu brīdi padomā. Ja brauksi uz parfimērijas fabriku, tad neklausies visos tajos bla-bla-bla par to, ka tikai pie viņiem šī manta ir īstā un vislabākā. Visā Ēģiptē visi standarta suvenīrprodukti ir vieni un tie paši, atšķiras tikai uzcenojums.
Un, jā, ņem vērā, ka ēģiptieši ir uzmācīgi un pārlieku laipni, flirtēs un mēģinās sist kanti pat tad, ja tev blakus ir tavs vīrietis... Tādi viņi vienkārši ir. Uz to nekādā gadījumā nevajag apvainoties, vai rī uzķerties - viņi tā izklaidējas vai grib no tevis kaut ko iegūt.
18.01.2015 20:05 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Es arī biju Ēģiptē un Turcijā - vairāk patika Turcija. Biju pirms 3 gadiem. Ņēmu dolārus - ar tiem ērtāk, labāk. Par ceļojumiem var painteresēties arī viesnīcā laikam, es toreiz uz Kairu braucu caur tūroperatoru. Turcijā gan ekskursijas pirkām "uz ielas" un viss bija baigi forši :) Kā ir ar Ēģipti- nezinu.

Kairā biju pašā pirmajā nemieru dienā un nemaz pati nezināju, ka tur ir nemieri :D:D ja būtu zinājusi, tad būtu pārbijusies :D atceros, ka mamma bija LV, viņa man zvanīja satraukusies un prasīja, vai viss ok- nemaz nesapratu, kāpēc viņa satraucas :D Braukājām ar upīti pa Nīlu (nekāds baigais kaifs nebija, jo bija šausmīga migla), tad bijām muzejā (superīga vieta, labprāt apmeklētu vēl un vēl) un tad pie piramīdām. Ahh, izjust to sajūtu tik ir kaut kas... Tikai, ja tiešām brauc uz Kairu, sagatavojies milzīgai miskastei :D arī pie piramīdām.

Ja es tagad brauktu uz Ēģipti, es droši vien nelīstu ārā no viesnīcu zonas, bet esmu dzirdējusi, ka viņi tūristus neaiztiekot :D
Lai tev jauks un saulains ceļojums!(l)
18.01.2015 20:09 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Un ēģiptieši man paspēja konkrēti nobesīt :D un sit cenu nost it visam! Un neklausies, ja tevi nolamā :D es dažkārt dzirdēju pa skarbākam vārdam, ja nevarēju nokaulēt cenu un nenopirku.

Kā jau meitenes te saka - neuzticies viņiem. Pēc pilnīgi katras palīdzēšanas viņi prasa "baksi". Mūs pat lidostā apčakarēja - tā kā ielidojām naktī, viņi par vīzu prasīja 17 dolārus 15 oficiālo vietā (varbūt nav precīzi, bet kaut kā tā) un iedoto naudu smuki lika 2 čupiņās - to, ko sev un to, ko kasei... un visai lidmašīnai mums tā.
18.01.2015 20:13 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Tpu, ar kādu upīti pa Nīlu- ar kuģīti :D
18.01.2015 20:14 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
urcijā gan ekskursijas pirkām "uz ielas" un viss bija baigi forši

Ēģiptē arī labāk pirkt ekskursijas "uz ielas", cenas atšķiras, bet komforts un drošība tāda pati.

Nu, jā, šobrīd es arī diez vai kaut kur tālāk par viesnīcas teritoriju brauktu...

Starp citu, no Hurgadas mēs aizbraucām arī uz Izraēlu (vienas dienas ekskursija). Ja interesē šāds brauciens, tad sanāk tiešām izdevīgi, lai gan atkal jau - šobrīd nezinu, cik reāla šāda ekskursija būtu.
18.01.2015 20:15 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Neon, tad, kad es biju, tur arī gāja vaļā pilnā sparā... Gide teica, ka tūrisma kompānija šādu ekskursiju piedāvā, bet neiesaka. Cik atceros, uz to ar lidmašīnu lido. Man liekas, ka es arī Hurgadā biju.
18.01.2015 20:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pieņemu, ka šo nemieru dēļ un krīzes dēļ, ēģiptieši ir kļuvuši "izsalkušāki", jo ekonomika valstī ir bēdīga un vislabākais peļņas avots ir tūristu nauda. Līdz ar to viņi noteikti ir vēl uzmācīgāki un arī uz atteikumiem reaģē asāk un agresīvāk. Neko fiziski viņi nedarīs, bet nolamāt vai papsihot gan var un, kā jau izteicos, arī naskāki uz apčakarēšanu gan jau arī ir...
18.01.2015 20:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits