Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par spoguļkamerām

 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!

Tātad ir vēlme iegādāties spoguļkameru, un ir doma arī iziet foto kursus iesācēju līmenī.
Bet esmu apmulsusi, un nesaprotu kādu kameru ņemt, zinu ka gribu Canon.
Ir ideja par Canon 1200D ( priekš iesācējiem), vai arī meklēt kaut ko dārgāku, piemēram, (Canon 600D)?
18.01.2015 13:26 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Aizej pa priekšu uz kursiem un noskaidro viņu viedokli par to kura būtu labāka un piemērotāka tev :)
18.01.2015 13:28 |
 
Reitings 207
Reģ: 14.11.2014
Man pašai agrāk bija Canon eos 1100D, bet tad nopirku Canon 600D. Veco atdevu mammai.
Iesaku labāk Canon 600D, ja tev svarīgāka ir bilžu kvalitāte, nevis lai tikai būtu "spoguļkamera". :) Un ja vēl iesi kursus, tad labāk noderēs 600D.
18.01.2015 13:30 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Fotografēšana pēkšņi ir kļuvusi par modes lietu un iekārojamāko biznesu? :) Pēdējā laikā ļoti bieži forumos redzu tēmas "iesakiet spoguļkameru, iešu kursos", tas jau sāk palikt banāli.
18.01.2015 13:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, tas nebūt nav banāli, ka cilvēks apgūst fotogrāfēšanās mākslu, prot radīt skaistu attēlu :)
18.01.2015 13:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ar kameru apieties var iemācīties patstāvīgi, ja cilvēks nav pilnīgs dārzenis - tik un tā visas funkcijas tiek iegaumētas treniņa procesā. Turklāt, skaistu attēlu radīt neiemācīsies nekādos kursos, ja defoltā nav talanta.
Agrāk modes lieta bija mācīties floristiku un gēla nagu likšanu, tagad pozīcijas sāk ieņemt fotografēšana. Es jau neko, fotogrāfiem ir iespēja nopelnīt ar kursu rīkošanu :D
18.01.2015 13:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
delusion

+

Pēdējos gados jau slikti metās dzirdot par foto kursiem :D
18.01.2015 14:14 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Man ir Canon 600D, neko sliktu par kameru nevar teikt ;))
Ja Tu ej kursos, tad manupŗāt, labāk ir ja Tev jau ir kamera.
Par kameras izvēli tā konkrēti pateikt nevar - ņem to vai to,
Pa lielam, jāzin vai Tev video kvalitāti ir svarīga.
18.01.2015 14:18 |
 
Reitings 388
Reģ: 05.12.2013
Ja cena nav nozīmīga, tad protams, ka labāk ņemt 600D. Bet 1200D iesācējam ir pilnībā pietiekams aparāts. ;)
18.01.2015 14:22 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Un kas tur slikts, ka grib mācīties fotogrāfēt? Bail, ka bildēs labāk? :D

Par Canon neko nezinu, bet, pa lielam, kameras "body", vismaz iesācēju līmenī, nav tik būtisks kā objektīvs. Man pašai ir NikonD3200, kas ir no lētā spoguļkameru gala, šobrīd pārsvarā lietoju 35mm objektīvu un sanāk tieši tādas bildes, kādas man vajag. Viss atkarīgs no vajadzībām, manuprāt.
18.01.2015 15:08 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Agrāk modes lieta bija mācīties floristiku un gēla nagu likšanu, tagad pozīcijas sāk ieņemt fotografēšana. Es jau neko, fotogrāfiem ir iespēja nopelnīt ar kursu rīkošanu


Zīmēt var iemācīties visi, bet ne visiem ir talants un ne visi ir mākslinieki. Tas pats ar fočēšanu. Fotogrāfēt iemācīsies, bet ne visi mācēs uzņemt skaistas bildes un kļūt par fotogrāfiem. Labs fotogrāfs uzņems superīgas bildes arī ar ziepju trauku.
Nagu licējas arī reti kura liek kvalitatīvus nagus. :-P
18.01.2015 15:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man pašai ir NikonD3200, kas ir no lētā spoguļkameru gala


Man arī, tagad domāju kādu objektīvu piepirkt klāt, lai interesantāk :)
18.01.2015 15:40 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.04.2014
Bet esmu apmulsusi, un nesaprotu kādu kameru ņemt, zinu ka gribu Canon.

Kādēļ? Lētā gala Nikon kameras tehniski ir galvas tiesu pārākas. Tā paša Canon 1200D vietā vari iegādāties Nikon D3200/D3300, kas gan tehniski, gan fiziski ir nedaudz labāk nostrādātās. Ja pašam tagad būtu jāpērk 'entry level' spogulis, tad noteikti būtu Nikon pusē. Lētākais Nikoniņš un investētu stiklā.
Entry level Canonu pirktu tikai ar tādu nosacījumu, ja būtu no kā šad tad aizņemties kādu kruto stiklu, tas visu mainītu. Otrs variants par labu Canon varētu būt iespējamība uzstādīt Magic Lantern, bet ļooooti šaubos, ka tēmas autorei būs vēlme/nepieciešamība pēc ML. Citādi... Tiešām iesaku apsvērt arī Nikon kā nopietnu variantu, vismaz pie šī brīža situācijas tirgū.
Canon 600D jau būtu krietni labāks par 1200D, bet neredzu īpašo iemeslu censties iegādāties labāku kameru, ja objektīvs ir tas pat KIT`enieks. Arī Nikon 18-55 (kit) versija ir par mata tiesu pārāks par Canon versiju (internetā var pameklēt testus).

Protams, protams, ka te runāju par tehnisko aspektu, nenoliegšu to, ka arī ar telefonu var uzņemt bezgala mākslinieciskas bildes, bet tomēr, ja izdod naudu, tad jau labāk izvēlēties tehniski labāko variantu.

Neaizmirsti arī to, ka galvenā spoguļa priekšrocība ir iespēja mainīt stiklus, tādēļ ieteiktu par to jau sākt domāt. Pērkot spoguli vajadzētu arī apsvērt pieejamo objektīvu klāstu. Lai arī Nikon objektīvu klāsts ir nedaudz mazāks (sevišķi ar iebūvētajiem motoriem), tomēr ir stikli, kuru dēļ izvēlētos Nikon - tas pats 35mm f1/8, kurš nav pieejams Canon izpildījumā un ir salīdzinoši lēts.

Var jau būt, ka izklausos pēc kaut kāda Nikon fan-boy, tomēr šajā gadījumā tas būtu labāks variants. Ja runa ietu par nopietnākiem verķiem, tad Canon-Nikon price/performance līdzsvarotos.
Jebkurā gadījumā, ieteiktu paturēt rokā vairākus potenciālos kandidātus (kaut veikalā) pirms iegādes un izdarīt savus izvēli. Jo, ja tomēr ir kāda mistiska nepatika pret Nikon, tad jau laikam labāk nē. :D
18.01.2015 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
Iesakiet kameru, ir vnk smieklīgi. Nu tici man cilvēks kuram iekšā ar parastu 30eur digitālo dabūs labākus kadrus kā kāds ar spoguli nopietnu un labiem stikliem. Ja sāc ar to nodarboties, ņem no sākuma zemāko galu. Un tad saproti vai vispār Tevī ir spēja ko radīt, ne tikai gribēšana.
18.01.2015 16:28 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.04.2014
Iesakiet kameru, ir vnk smieklīgi. Nu tici man cilvēks kuram iekšā ar parastu 30eur digitālo dabūs labākus kadrus kā kāds ar spoguli nopietnu un labiem stikliem. Ja sāc ar to nodarboties, ņem no sākuma zemāko galu. Un tad saproti vai vispār Tevī ir spēja ko radīt, ne tikai gribēšana.


Protams, lai izvēlās zemo galu, bet kādēļ cilvēks nedrīkst meklēt tomēr tehniski labāko variantu? Runa jau iet par zemo galu. Neprasa jau vai vajag 5D MARK III, lai mācītos fotografēt.
Piekrītu, ka nopietns fotogrāfs ar lētuci var iegūt labākas bildes, nekā iesācējs ar dārgā gala kameru, bet tomēr puslīdz laba kamera sniedz daudz lielākas iespējas.
Kamerai pa 30€ visticamāk būs tik auto režīms, ideālā apgaismojumā var jau būt, ka tiks uzņemta laba bilde, bet kaut nedaudz vājākā apgaismojumā nu neviens nespēs iegūt labu bildi, ja auto režīmā kamera automātiski bildēs ar sensora jūtību ISO 1600+.

Lai mācītos fotografēt tomēr IR vajadzīgs puslīdz aparāts, lai vispār būtu prieks par to un rastos izpratne par to, kas notiek kamerā, kas, ko un kā ietekmē. Tas, ka ar super lētu kameru profesionāls fotogrāfs, ideālos gaismas apstākļos var nofotografēt super bildi ir pavisam cits stāsts.
18.01.2015 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 892
Reģ: 28.11.2010
Ezis1 kaa Tu domaa vinja kaut 2x muuzha uzgroziis nosleepumaino m rezhiimu ? vai tomeer mauks auto maksimums ar presetiem.
18.01.2015 17:10 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.04.2014
Tātad ir vēlme iegādāties spoguļkameru, un ir doma arī iziet foto kursus iesācēju līmenī.


Mcgh, izklausās jau, ka interese ir, tātad iespējamība ir, ka izmantos. Nav jau obligāti jālieto M režīms, pats uz lētā gala spoguļiem parasti izmantoju aperature priority (vai shutter speed priority) režīmu dēļ ierobežotās kontroles iespējām salīdzinājumā ar mid-range aparātiem (bet nu vajadzības gadijumā M jau ar ir izmantojams). Šie režīmi ir teicami iesācējiem, lai gūtu izpratni, ko kas dara un zināmās robežās ierobežo iespēju iegūt pāreksponētas vai nepietiekami eksponētas bildes. Protams te nu vēlme mācīties ir nepieciešama.
Jebkurā gadījumā, pat ja tiks fotografēts automātiskajā režīmā spogulim būs priekšrocība - lielais sensors (salīdiznājumā ar ziepjiem šis sensors ir milzīgs), kas krietni uzlabos trokšņu līmeni pie lieliem ISO, krāsu dziļumu utt. kaut automātiskajā režīmā. Parasti tieši tas arī ir tas, kas liek sarosīties un iedziļināties foto.

Izklausās, ka cilvēks vēlās apgūt foto, lai tak mēģina, neieteiks tak pirkt ziepju trauku, ar kuru būs krietni sarežģītāk visu apgūt, ja nu tomēr vēlme ir nopietna.
18.01.2015 17:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits