Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārēšanās/kompulsīvās ēšanas Atbalsta grupiņa.

 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Skatos te ir tievējam atbalsta grupiņa ,tāpēc iedomājos ,ka gan jau daudzas nomāc tādi pati problēma ,kā mani -ēšana bezjēgā ,pārēšanās ,emocionālā ēšana.
Gari nerakstīšu ,jo rīt agrais rīts un galva vairs tik labi nestrādā.
Bet ideja tāda.
Atbalstam ,motivējam -dodam padomus un vispār cīnāmies kopā (l)
Aiziet.
Mans bēdu stāsts.
Ar Ēdienu vienmēr bijušas mīlestības un naida pilnas attiecības ,bet pēdējā laikā aizvien biežāk sanāk apēst par daudz . Darbā bieži domāju -ai uzēdīšu vairāk ,lai vēlāk negribas ,no rītiem nav apetītes ,bet ēdu ,jo domāju ,,brokastis taču svarīgas ,kā nu es bez tām''.. šodien vakarā gribēju apēst dažus cepumus ,bet izvērtās par paciņu cepumu +lielo šokolādi un vairākām tējas krūzēm ,jūtos ,kā sivēns uz nokaušanu :-/..Protams ,ka pārēšanās iemesli ir dažādi ,arī psiholoģiski . Savus psiholoģiskos iemeslus pati zinu ,cenšos bēdas aizpildīt ar ēdienu un jā itkā pats zini ,bet vienalga turpini pārēsties + agrāk mājas ir bijis tā ,ka nav ko ēst (diemžēl ) un tagad kaut kāda instinkta rezultātā sanāk -ēd kamēr ir ,bet smadzenēm jau nepielec ,ka visu laiku būs :-|:-D ..
Varētu rakstīt un rakstīt par to ..
Šī diskusija ir viens no pēdējiem salmiņiem ,ļoti ceru ,ka redzot ,ka tur ārā :-D neesmu vienīgā tāda cīnīties ar to būs vieglāk -kā saka kopā plecu pie pleca :-).
Mērķis . Rīt apēst kaut ko vieglāku .. no rīta izdzert zaļo tēju (ne jau tāpēc,lai sodītu sevi ,bet tādēļ ,ka tā visa šmuce nebūs pārstrādājusies) ,klausīt savām sajūtām -neapēst par daudz un 2h pirms gulēt iešanas neēst..
Kā ar Jums?
Rakstāt ,ko ēdāt -kā jutāties ,kādi mērķi un vai izdevās :)
P.S. viesiem tiem ,kas pilni ar naidu un sak -redz tādiem jāiet pie psihologa vai vel nez ko . Zinu ,bet ko viņš jaunu pateiks -apēd emocijas?Centies domas novērst no ēdiena?
Mani vairāk iedvesmo apkārtējie cilvēki un tas ,ka zinu ,ka necīnos ar šo problēmu vienatnē.
18.01.2015 00:18 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Ui pieliek pie nepareizās sadaļas :(
18.01.2015 00:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man nav tādu problēmu, ja nu vienīgi kad sapīpējos, bet nu tas ir loģisks blakus efekts .... beeeeeeeet, es gribu pajautāt ... Sanāk, ka tad kad tev ir slikts garīgais tu vienkārši bezjēgā rij !? nu tāpat kā citi iet uz barčiku ?
18.01.2015 00:23 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Esmu bijusi visos "grāvjos"-neēšana,bulīmija un šobrīd-emociju apēšana. Es varu apēst tiiiiiik daudz,ka pašai bail. Tgd esmu nomainījusi vakara rīšanu pret smēķēšanu+tēja. Kad atradīšu izzeju-padalīšos...
18.01.2015 00:24 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
wee
Kaut kas uz to pusi..Citiem alko ,man ēdiens.
Bet pat bez slikta garstāvokļa mēdzu pārēsties ,nosākuma tas bija dēļ emocijām ,tagad vienkārši kļuvis par sliktu ieradumu..
18.01.2015 00:25 |
 
Reitings 444
Reģ: 11.07.2012
Vēl tagad ik pa laikam sanāk apēst to, ko nevajadzētu. Tomēr veselīgu alternatīvu meklēšana un fiziskās aktivitātes ir mazinājušas manu kāri ēst daudz un neveselīgi. ;)
Čipsi, frī kartupeļi un tamlīdzīgi ēdieni vairs negaršo. Reizēm sanāk nopirkt, jo atminos kā kādreiz garšoja. :D Bet tagad kaut kas vairs nav tā. Pēc apēšanas jūtos draņķīgi ne tikai emocionāli, bet arī fiziski, tāpēc atturos no tām neveselīgajām izvēlēm. ;)
18.01.2015 00:26 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Rolla
Es arī vienu brīdi iedomājos par smēķēšanu ,bet tad būtu no viena grāvja otrā..
18.01.2015 00:26 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
BackToBlack
Es arī cenšos atturēties ,bet kad sanāk uzēst nu tad tā pa riktīgo un pēc tam jūtos ļoti slikti..
18.01.2015 00:27 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es gribu saprast , bet līdz galam nesaprotu ... tjipa man ir baigi priecīgi apēdīšu kūkū, sanāca darbā sūdi atkal apēdīšu kūku ?

nu ja ir tā , tad es pat nevaru iedomāties kā to pārtraukt , nu jālieto vai jādara kaut kas kas katastrofāli samazina apetīti , es pieļauju, ka tavam ķermenim ir no kurienes ņemt rezerves ...
18.01.2015 00:28 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Nu to pat nevar izskaidrot vienkārši ņem un rij , sēžu un domāju ,kā lai to izskaidro ,bet nezinu ,kā//

Ļoti ilgi demotivēja tas ,ka esmu tieva.bet tagad jau sāku justies fiziski slikti -nav enerģijas ,vēders piepūties ,nav rezultātu pēc sportošanas zālītē.
18.01.2015 00:31 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Man kad esmu dusmīga,bēdīga,stresā gribas ēst. Itsevišķi saldumus-cepumi,šokolādes utml. Nezinu kas ir lielāks ļaunums,bet tgd izvēlos labāk uzsmēķēt nekā norīt kārtējo šokolādi...
18.01.2015 00:31 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Kā jau minēju ,meklēju vēl kādu ar ko dalīties bēdā , motivēt viens otru un zināt ,ka to pārvarēt ir iespējams. kopā vieglāk//tā man šķiet.
18.01.2015 00:32 |
 
Reitings 49
Reģ: 18.09.2014
Rolla

Smēķēt nedomāju ,bet kādi rezultāti tam ,ka ēšanu nomainīji pret smēķēšanu?
18.01.2015 00:33 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Ēdu mazāk. Bet nu problēmas tas neatrisina un tāpat jūtos slikti. Ilgus gadus biju 100% pret smēķēšanu. Plānoju atsākt agrāko dzīvesveidu,kad pareizi ēdu,skaitīju kalorijas un sportoju-tās ir vislabākās zāles. Tagad trūkst motivācijas
18.01.2015 00:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kā var demotivēt tievums ?:-O
18.01.2015 00:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
tā, ka problēmas tajā brīī šķiet lielākas par tievumu
18.01.2015 00:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tā, ka problēmas tajā brīī šķiet lielākas par tievumu


nāks jauni sūdi vecie aizmirsīsies , bet tauki tik ātri nepazudīs ....
18.01.2015 00:47 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Manuprāt, ar šo cīnieties var palīdzēt tas, ka iemācīsies mierīgāk risināt savas problēmas. :)
18.01.2015 01:08 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Man ar ēdienu, saldumiem un pareizu uzturu kādreiz bija pagalam sūdīgas attiecības. Kompulsīvais emociju, stresa un nepašpārliecinātības apēdājs ... Attaisnojumus gara vājumam var sameklēt n - tos .. bet vai vajag?
Ko varetu ieteikt kā +/- atveseļojies tirliņs ... sports (papildināts ar teorētisku izziņu par sabalansēta uztura pamatprincipiem) palīdz izprast un apjaust pārtikas patieso uzturvērtību.
Kopš zinu, kas, kur, cik daudz - emocijas apēdu krieeeeeetni retāk, un arī tad paanalizējot, kā... izejot uz kompromisiem. Grēkojot nevis ar visu pēc kārtas, bet ar produktiem, kur grēka bauda ir proporcionāla kalorijām :D Kā piemērs - apēdod 100 g mīļākās šokolādes jūtos daudz piepildītāka (un sliktās emocijas apēstākas), nekā aiz vaigiem sastūķējot 200 gr kanēļmaizītes, lai gan kaloritāte, beigās, stipri līdzīga.
Skan jau tizli, bet man palīdzēja.
Turies un velu veiksmi attiecību sakārtošanā ar ēdienu :)
18.01.2015 01:44 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Varbūt Tev ēdienkartē gluži vienkārši ir par maz labo ogļhidrātu? Man tā bija, tādēļ uznāca brīži, kad šķita, ka apēdīšu jebko, kas ledusskapi. :-D jo tagad jau modē tievuma vārdā censties viņus izslēgt. Sāku ēst atkal rupjmaizi, brūnos rīsus, makaronus un problēma lēnām atrisinājās. Un tālāk ir vienkārši pamazām jāstrādā ar sevi. Esi primcipiāla - ja tevi tas dara nelaimīgu, vienkārši pārtrauc! Attīstības paškontroli un domā tikai par šo momentu "šajā brīdi es to cepumu utt neapēdīšu" ...no tām mazajām ikdienas izvēlēm arī veidojas ieradumi. Un garantēju, ka ar laiku kļūs vieglāk! Vēlu Tev spēku un motivāciju!
18.01.2015 01:47 |
 
Reitings 24
Reģ: 04.01.2013
Man jau likās, ka es tāda vienīgā. Man arī ir milzu problēmas ar pārēšanos. Jā, arī bieži vien emociju iespaidā. Bet, lielākoties, tā vienkārši sanāk... Ir daudz lietas, kas man ļoti garšo, un, kad es sāku, tad vairs vienkārši nevaru apstāties, kamēr ledusskapī nekas vairs nav palicis.
Un, vismaz man, nekas no te ieteiktajiem nav palīdzējis - es regulāri sportoju, lieliski zinu, kādai būtu jābūt ēdienkartei, cik un kas ir manā ēdienā. Arī smēķēju. Ar prātu jau saprotu, ka nav labi, un pēc katras trakās pārēšanās domāju, ka vairs jau tā nedarīšu, šī bija pēdējā reize. Apņemšanās parasti ilgst maksimums pāris dienas. Esmu arī mēģinājusi pieturēties pie ēšanas plāna - izveidojot sev ēdienkarti, kuru gribētu ievērot....
Un saprotu arī to, kā tievums rada demotivāciju - liekas, ka nav jau dēļ kā censties. Lai gan pēdējos mēnešos liekas, ka par vienu vai diviem kilogramiem esmu pieņēmusies gan... Ehhh, es esmu visās citās ziņās ļoti disciplinēta, bet šī ir mana vājība (atkarība?), kuru nekādīgi nespēju pieveikt...
18.01.2015 02:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits