šopoholisms

 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
sveikas.

vasaras sākumā ieguvu ļoti labi apmaksātu darbu. līdz tam laikam apģērbs interesēja maz, kad ko vajadzēja, tad aizgāju fiksi nopirkt un viss. taču kopš vasaras...

sākumā neko nepirku, tad nopirku pāris tiešām vajadzīgas lietas, tad atļāvu sev kādu mazu ekstru jo naudas taču gana, un tā pakāpeniski sāku pirkt vairāk un vairāk... kopš septembra esmu tērējusi 100-200 eiro stabili katru mēnesi uz apģērbu, somām, kurpēm. naudas pietiek un pāri paliek, bet sajūta ļoti pretīga. it kā mans pašvērtējums tagad atkarīgs no drēbēm. nopērku kaut ko un uzreiz sajūtos labāk. atsaku kaut ko sev un moka domas ''dzīvoju tikai vienreiz, naudas man gana, vecumdienās taču neinteresēs tas viss, kādēļ sev ko liegt, kādēļ sev liegt izskatīties labi''. ļoti motivē arī tas, ka pēdējā laikā saņemu daudz komplimentu par apģērbu. pēc katra pirkuma domāju ''tagad man ir viss, vairs neko nevajag'' bet nākamajā mēnesī vai pat nedēļā atrodas vēl kaut kas, ko ''vajag'' un tad atkal kaut kas, un atkal kaut kas.

šodien iztērēju 85 eiro par kleitu un jaku. šomēnes, cik atceros, jau nopirku jaunu somu (25 eiro), 2 maikas (kopā 15 eiro), jaku (15 eiro, un šo pirkumu tiešām nožēloju), divas bikses (2x pa 15 eiro), bet mēnesis tikai pusē vēl. no vienas puses mierinu sevi, ka tas viss ir pirkts uz atlaidēm un nākotnē tik daudz nepirkšu. bet no otras puses arī oktobrī, novembrī un decembrī esmu pirkusi daudz - 4 pārus kurpju, kādas 3 žaketes, 2 jakas, veļu, kleitu, maikas, jostu, džemperi vai divus, ļoti daudz vispār... kauns to rakstīt, bet tā ir. lielākā daļa drēbju stāv skapī, tāpat kā arī šodienas pirkumi ilgi vēl stāvēs, jo daļa nav gluži ziemas apģērbs, daļu ''tieši šodien negribas ģērbt, bet drīz noteikti uzģērbšu.''

kā ar to cīnīties?

jāpiebilst, ka tā īsti ar izskatu ''apsēsta'' neesmu - meikapu praktiski nelietoju, matus neveidoju, nagus neesmu lakojusi kopš tīnes vecuma, no rīta sataisos 10-15 minūtēs. drēbes, ko pērku, ir ļoti klasiskas, pat garlaicīgas, uz spīguļiem un jaunākajām tendencēm nepavelkos. izvēlos pirkumus ļoti rūpīgi, praktiski nekas nepatīk, bet tomēr vienreiz mēnesī katrā veikalā atrodu 1-2-3 lietas, kas obligāti jānopērk. varbūt tiešām ir tā, ka vajag atlaist bremzes, nomainīt visu garderobi, un tad nomierināšos? sapirkties lupatas līdz vēmienam? līdz viss ir, un neko vairs nav jēgas pirkt? nezinu kā sevi ierobežot vispār
15.01.2015 15:46 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Kādus sūdus tu pērc?
Es reizi mēnesī izstaigājot visus veikalus,nevaru neko sev atrast,jo lielākoties tās nav drēbes,bet gan lupatas ar briesmīgu kvalitāti.

Es to pašu gribētu zināt. Pēdējā laikā arī es neredzu neko pirkšanas cienīgu.
16.01.2015 00:29 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Kaadi bija apstaaklji beerniibaa un pusaudzju gados? Daudziem cilveekiem ir taa, ka ja vecaaki nevareeja/neatbalstiija jaunu dreebju pirkshanu un sevis palutinaashanu, tad arii pienaak tas briidis dziivee kad saak pelniit vairaak un kaadu briidi nauda tiek burtiski izskjiesta uz visu ko. Lielaakai daljai peec neilga laika tas apniik, jo pirkumi nesagaadaa vairs to baudu un agraako gadu saape ir izsaapeeta. Lai pashai nebuutu smagi, ieteiktu atlikt kaadu naudas summu meenesii tieshi bezruupiigai izteereeshanai, bet nekad nepaarkaapt to summu un sevi neshaustiit peecaak par to, kur taa summa ir tikusi izteereeta. Galu galaa, ja tev tas sagaadaa lielu prieku, tad ar meeru var arii to atljauties.
16.01.2015 00:32 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Interesanti, un ko par to saka tavs viirietis?:)
Saprotu ka nav vinja nauda-nav vinja darishana, bet tomeer, vinjsh neizmet kadas dzeļošas fraazes par kaartējo 'vajadzigo' lupatu pirkumu?

Un atbildi sev vai esi laimiiga? Jo iepirkshans dod taadu kaa laimes sajuutu, iiislaicigu, bet dod. Es pati zinu kaa tas ir , meenešos kad man paradas vairaak briivas naudinjas es perku daudzko, ko brizhiem liekas ka nebij verts, sakot ar edienu, tad drebes, kosmetiku un censhos vel kaa mierinajumu nopirnt kko savam draugam, lai man neliekas ka visss tikai man man man :D (nu piemeram, labas skuušanāa putas-siikums, bet patikami:)) meeneshos kad shie briivie lidzekli nav neko neperku lieku, bet neteiktu ka tapec jutos sliktaakt. Drizak tie 'tukšie' meeneši mani ruuda uz priekshu, un nu jau uz sevi paskatoties varu teikt ka teerinjus esmu iemācījusies izvērteet:)

Ieteiktu vnk STINGI, aizliegt sev kadu terminji kad ko iegadaties. Piemeram. 1.02-1.03, pilniibaa izsledz apģerba iepirkshanu. BUUUS GRUUTI!!!! Bet noskanjojoes tam. Pietam, tev droshvien skapii ir daaaaudz drebju kas nav ne reizi vilktas. Apsolies nakamo lietu nopirkt tad, kad buusi visas esošas kaut reizi uzvilkusi. Paies gan jau kads laicinjs
16.01.2015 00:38 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Blin nogriezaas beigas :D
Tatad-paies gan jau kads laicinsh kamer visu uzvilksi :D
Un tas ka izskaties labi nav saistits ar jaunaam drebem, to pashu tu vari panaakt arii ar tam kas staav jau skapii:))) :-P
Katraaa zinjaa - VEIKSMI!!!! :) :) :)
16.01.2015 00:42 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
...būtu man tavas problēmas :D
16.01.2015 01:19 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Nav tās summas tik trakas. :) Domāju, ka pagaidām Tev nedaudz "iet ciet", jo esi sākusi saņemt lielu algu. :) Un pieļauju, ka vajadzības tomēr no spiedīgākiem laikiem ir sakrājušās.
Gan šis naudas skurbulis norims.
Iesaku ievilkt elpu, ieguldīt naudu kvalitatīvās lietās, iepirkties apdomīgi, nepirkt pirkšanas pēc, pirkt tikai, ja perfekti der un piestāv, un nešķiest naudu uz daudz nekvalitatīvām lietām. :)
Veikali ir pilni ar lupatām, tāpēc esi prātīga. Kā arī iesaku regulāri kādu mazāku vai lielāku summu noziedot. Apziņa, ka citam 10eur ir milzu nauda, bet tev tas ir viens krekliņš, liek nedaudz apstāties.
16.01.2015 03:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piekrītu tām, kuras saka, ka ar laiku gan jau pāries. Ja vari atļauties - pērc, gan pienāks brīdis, kad pati apjautīsi, cik bezjēdzīgi tas ir un vairs nejutīsi to nepieciešamību pirkt visu pēc kārtas.
Un tik tiešām... izklausās pēc baigām lupatām. Ja nu vari atļauties, tad pērc kaut ko nopietnāku un kvalitatīvāku. Žakete par 80€ nav nekas īpašs (tajā pašā Zara veikalā, piem.) - kvalitāte pieklibo neskatoties uz cenu... Izpēti vidējās dārdzības brendus, izpēti kvalitāti, materiālu, piedāvāto stilu un atrodi to, kas tev vistuvāks, un iepērcies ar apdomu.
16.01.2015 05:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Lielie ziedotāji, jo īpaši tie, kas nav ļoti bagāti (miljonāri vai vismaz tuvu tam) , ir ar daudz lielākiem kompleksiem nekā šopaholiķi.
Vēlme daudz pirkt ir normāla parādība - iepriekš naudas nebija, pirki to, ko varēji atļauties. Tagad nauda pietiek un tāpēc gribi beidzot nopirkt to, kas patīk. Pamazām nomainīsi garderobi un pirkt vēlme pierims. Pēc gada varēsi novērtēt, vai nopirkto nēsā vai tikai pērc, jo ir normāli, ka uz atlaidēm var nopirkt iepriekšējās sezonas (gadalaika) drēbes un tās nēsāsi pēc gada.
Lai kontrolētu izdevumus, no bankomāta izņem mēneša sākumā to summu, ko vēlies notērēt pirkumos. Karti glabā mājās. Katru dienu, kā skolniekam, iedod sev kabatas naudu 1/30 daļu no mēnesim paredzētās naudas. Zinu cilvēkus, kas tā dara, un ir lepni, ka izdodas perfekti kontrolēt izdevumus.
16.01.2015 06:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits