šopoholisms

 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
sveikas.

vasaras sākumā ieguvu ļoti labi apmaksātu darbu. līdz tam laikam apģērbs interesēja maz, kad ko vajadzēja, tad aizgāju fiksi nopirkt un viss. taču kopš vasaras...

sākumā neko nepirku, tad nopirku pāris tiešām vajadzīgas lietas, tad atļāvu sev kādu mazu ekstru jo naudas taču gana, un tā pakāpeniski sāku pirkt vairāk un vairāk... kopš septembra esmu tērējusi 100-200 eiro stabili katru mēnesi uz apģērbu, somām, kurpēm. naudas pietiek un pāri paliek, bet sajūta ļoti pretīga. it kā mans pašvērtējums tagad atkarīgs no drēbēm. nopērku kaut ko un uzreiz sajūtos labāk. atsaku kaut ko sev un moka domas ''dzīvoju tikai vienreiz, naudas man gana, vecumdienās taču neinteresēs tas viss, kādēļ sev ko liegt, kādēļ sev liegt izskatīties labi''. ļoti motivē arī tas, ka pēdējā laikā saņemu daudz komplimentu par apģērbu. pēc katra pirkuma domāju ''tagad man ir viss, vairs neko nevajag'' bet nākamajā mēnesī vai pat nedēļā atrodas vēl kaut kas, ko ''vajag'' un tad atkal kaut kas, un atkal kaut kas.

šodien iztērēju 85 eiro par kleitu un jaku. šomēnes, cik atceros, jau nopirku jaunu somu (25 eiro), 2 maikas (kopā 15 eiro), jaku (15 eiro, un šo pirkumu tiešām nožēloju), divas bikses (2x pa 15 eiro), bet mēnesis tikai pusē vēl. no vienas puses mierinu sevi, ka tas viss ir pirkts uz atlaidēm un nākotnē tik daudz nepirkšu. bet no otras puses arī oktobrī, novembrī un decembrī esmu pirkusi daudz - 4 pārus kurpju, kādas 3 žaketes, 2 jakas, veļu, kleitu, maikas, jostu, džemperi vai divus, ļoti daudz vispār... kauns to rakstīt, bet tā ir. lielākā daļa drēbju stāv skapī, tāpat kā arī šodienas pirkumi ilgi vēl stāvēs, jo daļa nav gluži ziemas apģērbs, daļu ''tieši šodien negribas ģērbt, bet drīz noteikti uzģērbšu.''

kā ar to cīnīties?

jāpiebilst, ka tā īsti ar izskatu ''apsēsta'' neesmu - meikapu praktiski nelietoju, matus neveidoju, nagus neesmu lakojusi kopš tīnes vecuma, no rīta sataisos 10-15 minūtēs. drēbes, ko pērku, ir ļoti klasiskas, pat garlaicīgas, uz spīguļiem un jaunākajām tendencēm nepavelkos. izvēlos pirkumus ļoti rūpīgi, praktiski nekas nepatīk, bet tomēr vienreiz mēnesī katrā veikalā atrodu 1-2-3 lietas, kas obligāti jānopērk. varbūt tiešām ir tā, ka vajag atlaist bremzes, nomainīt visu garderobi, un tad nomierināšos? sapirkties lupatas līdz vēmienam? līdz viss ir, un neko vairs nav jēgas pirkt? nezinu kā sevi ierobežot vispār
15.01.2015 15:46 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Es pērku maz mantas vai tērpus šuju pie šuvējas. Gadā 2-3 somas, bet kvalitatīvas, orģinālās. Tāpat arī nopērku kvalitatīvu mēteļu audumu un uzšuju,kažokus salonos pērku.
Apģērbus ilgstoši nenēsaju - pārdodu, tāpat ar aksesuāriem, somām utml.,nauda un pirkumi apgrozās :)
15.01.2015 19:44 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Es regulāri kaut ko pārdodu, man ir ļooooti daudz nenēsātu apģērbu un ik mēnesi 50-120eur vērtībā izirgoju un nopērku ko vienu un citu vai uzšuju.
15.01.2015 19:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas ,ka taa ir atkariiba-kaut kas par visu cenu jaanopeerk,vajag vai nee!Es ieteiktu pameeginaat taa,ka noosolies nopirkt tikai vienu lietu ,bet tad arii taadu veertiigu varbuut.
Man patiik staigaat ,skatiities,bet varu visu dienu staigaat pa iepirksanaas centru un pilniigi neko nenopirkt.Patiik taa gaisotne .
15.01.2015 20:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Uij mana radiniece taada pati. Pirms tam dzivoja pieticiigi tad saaka pelniit pietiekoshi daudz un ar to saakaas... Vinjai nav kur tas mantas likt, viss kkur samests sabaazts, sasleepts pa stuuriem... Kaa darbaa partraukums skrien uz veikaliem grabt atlaizu piedavajumus. Man nesaprast kaa var tadu naudu teret kkadas maicinjas, letas somaas, man labaak 1 krekls, padargaaks, bet kvalitatiivaaks.
15.01.2015 20:31 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
"........., kur tieši tirgo drēbes? Paziņām, Andelē, vai kur citur?
15.01.2015 20:39 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Es sliecos piekrist Nereai. Pamēģini uz laiku tam ļauties, izbaudīt. Cik saprotu, tad tomēr drēbēm tērē mazu daļu algas, un nekā citādi šopoholisms neizpaužas kā vien drēbju pirkšanā. Tad jau nav tik slikta tā situācija. Nepārmet sev pārāk. Atrodi citus veidus, kā no darba atslēgties - filmas, sports, grāmatas, pastaiga parkā varbūt.

Man nesaprast kaa var tadu naudu teret kkadas maicinjas, letas somaas, man labaak 1 krekls, padargaaks, bet kvalitatiivaaks.

Tik pat labi alkoholiķim var rakstīt, ka labāk ir reizi mēnesī izdzert izcilas kvalitātes franču vīnu par 500 eiro glāzē, nekā dzert lēto degvīnu katru dienu. Tās ir divas dažādas situācijas tomēr.
15.01.2015 20:44 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tik pat labi alkoholiķim var rakstīt, ka labāk ir reizi mēnesī izdzert izcilas kvalitātes franču vīnu par 500 eiro glāzē, nekā dzert lēto degvīnu katru dienu. Tās ir divas dažādas situācijas tomēr.



Protams, tadelj es labaak dzeru 1x gadaa, bet dargu sampanieti ne dzirkstoso viinu katru meenesi. :) (l)
15.01.2015 20:48 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es darītu tā, tik cik es mēnesī iztērētu uz drēbēm, tieši tādu pašu summu ieliktu krājkontā + to ikmēneša summu ieliktu kuru parasti lieku. Ja iztērē uz drēbēm 20 euro tad ieliec krājkontā +20 euro pie parastām iemaksām. Ja iztērē 200 euro tad tik arī ieliec klāt tai mēnesī. Ja tu sevi pie kā tāda varētu piespiest tad ar laiku tērēšanās vēlme varbūt mazinātos.

Papildus, nepērc lētas lupatas + kārtīgi izvērtē vai tev tiešām viņas vajag! Tas ka tu ieraudzīji un tev vajag neskaitās!
15.01.2015 20:53 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Pirms tam dzivoja pieticiigi tad saaka pelniit pietiekoshi daudz un ar to saakaas...

Te es noteikti vareetu teikt ,ka man ir preteeji-naudu veeleejos teereet vairaak tiesi tad,kad taas nebija!Tagad ,kad varu atlauties vairaak-necelaas roka teereeties pa labi un kreisi.Ir veeleesanaas nopirkt kaut ko veertiigaaku,labaakas kvalitaates utt
15.01.2015 21:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vispār ja man būtu lieli ikmēneša ienākumi es to naudu ļoti ļoti krātu kaut kam lielākam, vai tā būtu māja vai dzīvoklis, kaut vai mašīna. Nu izgāzt lielu naudu ik mēnesi drēbēs nav labākais variants, ir jāprot vienā mirklī sevi apvaldīt.
15.01.2015 21:07 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Man līdzīgi, patīk iepirkiets un tērēt naudu uz drēbēm utml. lietām. Bet man nav žēl naudu dot arī savai ģimenei, mīļajiem cilvēkiem, kuri diemžēl nevar atļauties daudz ko. Man ir gandarījums, kad redzu viņu acīs prieku. Tāpat mēdzu ziedot naudu labdarībai. Tas dod līdzsvaru tēriņos, nav tās sajūtas, ka naudu notriecu.
15.01.2015 21:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
nu nekas, vēlāk vajadzēs jaunu skapi pirkt, tad atsevišķu istabu skapim, līdz ar to plašāku dzīvokli, un būs jauns mērķis pamatīgai naudas krāšanai :D
padalies labāk ar tiem veikalu nosaukumiem, kur kvalitatīvas drēbes tagad var lēti nopirkt :)
15.01.2015 21:17 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Bet man nav žēl naudu dot arī savai ģimenei, mīļajiem cilvēkiem, kuri diemžēl nevar atļauties daudz ko
Es noteikti piederu pie tiem cilveekiem,kuriem loti paptiik dot saveejiem.Varu pat nopirkt kaut ko draudzenei iipasu, aizsuutiit tikai taapeec,ka zinu-labi izskatiisies!Man laikam ir atkariiba- dot :-P
15.01.2015 21:47 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Vai nu es neuztvēru problēmu, vai kā...

Bet nu ja tevi tieši emocionāli nomāc tas, ka tev ir radusies vēlme pirkt drēbes, tad sāc ar to, jautājumu "kāpēc?"
a) ir mainījušies darba kolēģi, šo acīs jābūt skaistākai
b) tev ir dēļ kaut kā kritusies pašapziņa, ko tu tādā veidā kompensē
c) dzīves apnikums, gribas pārmaiņas, nezini kādas , tāpēc dodies pirkt lupatas vai
d) tu esi kļuvusi par narcisu un tev patīk, ka tev komplimentē un visādi citādi pievērš uzmanību

Kad esi atradusi savas atbildes, tad sāc domāt kā risināt.
Pati atzīsti, ka jauna nopirkšana tev nesniedz nekādu gandarījumu, jo nevelc tās lietas... varbūt tev vnk patīk tā sajūta, atnest kaut ko mājās?
Tad tu vari pārslēgties uz kaut ko citu, kas nav drēbes... piemēram, kādu dārgu , bet skaistu istabas vāzi, vai vēl labāk, uztaisi remontu istabā :D
Izklausās sarezģīti un smieklīgs ieteikums, bet , pirmkārt, tev būs mazāk laika iepirkties, otrkārt, ja kardināli pārveidosi dizainu, tev būs jānopērk jaunas dizaina/mājas lietas, vai jāveido (tādejādi varbūt pat atradīsi hobiju), un beidzamais, ka tiksi no daudzām lietām vaļā(jo vecās jau būs jādod prom un būs jauna vieta), kā arī noteikti tādā veidā aizdzīsi apnikumu.
15.01.2015 21:48 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
!Tagad ,kad varu atlauties vairaak-necelaas roka teereeties pa labi un kreisi.Ir veeleesanaas nopirkt kaut ko veertiigaaku,labaakas kvalitaates utt


Jaa, man arii ir taa, ka pieaug velme ne peec mantu skaita, bet peec kvalitaates. Plus man vispar patik maz mantu ap sevi. Liekas, ka ja par daudz, tad nav taada sakartota gaisotne, neesmu ari visadu niecinu kraajeeja.
15.01.2015 22:07 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Kādus sūdus tu pērc?
Es reizi mēnesī izstaigājot visus veikalus,nevaru neko sev atrast,jo lielākoties tās nav drēbes,bet gan lupatas ar briesmīgu kvalitāti.
15.01.2015 22:13 |
 
Reitings 43
Reģ: 18.03.2014
Manuprat tev vajag bernu :) kamer iepercies tu aizmirsties un bridi juties labi un piepildita.bet atnakot majas atkal paradas tuksums un pat riebums pret sevi.kad ir mazulitis,manuprat viss mainas,ari veribas dzive.
15.01.2015 23:37 |
 
Reitings 43
Reģ: 18.03.2014
Tas vismaz viens ieteikums,ka mainities.jo skiet pec rakstita ka tev ieksa tuksums
kaut kas pietrukst dzive.un dot labdaribai manuprat ir labs ieteikums.saprotu ka esi parak skopa ka teici pati,lai kadam atdotu naudu,bet butiba ta nav atdosana,tu kadam atdod veselibu,majas,partiku,siltumu,dzivi.un vini tev iespejams bus muzigi pateicigi atskiriba no drebem.un kas ir labak sev nopirkt kartejo n to kleitu vai palidzet kadam mazam bernam ar siltiem ziemas zabaciniem lai nesalst kajas,kuri iespejams vinam butu vienigi.pamegini iesakt un redzesi ka ari no ta radisies atkariba,un si atkariba ari sildis sirdi ne tikai skapja plauktus.
15.01.2015 23:45 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
Liga, tev visi maajaas?
15.01.2015 23:48 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Man kādu laiku tā bija, kad sāku pati pelnīt.. Droši vien tāpēc, ka bērnībā dzīvojām pieticīgi un ne visu ko gribēju (patiesībā ļoti maz) - varēja atļauties.. Nācās staigāt vecos zābakos (labi, protams ka vispār bija tādi) utt. Bet tas man liek tagad novērtēt to, kas man ir jo zinu kā ir kad nav :)

šopaholisms man beidzās kad izlasīju grāmatu par reklāšmu, patērētājiem, un to, ka mēs pērkam nevis lietas, bet emocijas, un kā pārdevēji manipulē ar pircēju :)
16.01.2015 00:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits