Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

šopoholisms

 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
sveikas.

vasaras sākumā ieguvu ļoti labi apmaksātu darbu. līdz tam laikam apģērbs interesēja maz, kad ko vajadzēja, tad aizgāju fiksi nopirkt un viss. taču kopš vasaras...

sākumā neko nepirku, tad nopirku pāris tiešām vajadzīgas lietas, tad atļāvu sev kādu mazu ekstru jo naudas taču gana, un tā pakāpeniski sāku pirkt vairāk un vairāk... kopš septembra esmu tērējusi 100-200 eiro stabili katru mēnesi uz apģērbu, somām, kurpēm. naudas pietiek un pāri paliek, bet sajūta ļoti pretīga. it kā mans pašvērtējums tagad atkarīgs no drēbēm. nopērku kaut ko un uzreiz sajūtos labāk. atsaku kaut ko sev un moka domas ''dzīvoju tikai vienreiz, naudas man gana, vecumdienās taču neinteresēs tas viss, kādēļ sev ko liegt, kādēļ sev liegt izskatīties labi''. ļoti motivē arī tas, ka pēdējā laikā saņemu daudz komplimentu par apģērbu. pēc katra pirkuma domāju ''tagad man ir viss, vairs neko nevajag'' bet nākamajā mēnesī vai pat nedēļā atrodas vēl kaut kas, ko ''vajag'' un tad atkal kaut kas, un atkal kaut kas.

šodien iztērēju 85 eiro par kleitu un jaku. šomēnes, cik atceros, jau nopirku jaunu somu (25 eiro), 2 maikas (kopā 15 eiro), jaku (15 eiro, un šo pirkumu tiešām nožēloju), divas bikses (2x pa 15 eiro), bet mēnesis tikai pusē vēl. no vienas puses mierinu sevi, ka tas viss ir pirkts uz atlaidēm un nākotnē tik daudz nepirkšu. bet no otras puses arī oktobrī, novembrī un decembrī esmu pirkusi daudz - 4 pārus kurpju, kādas 3 žaketes, 2 jakas, veļu, kleitu, maikas, jostu, džemperi vai divus, ļoti daudz vispār... kauns to rakstīt, bet tā ir. lielākā daļa drēbju stāv skapī, tāpat kā arī šodienas pirkumi ilgi vēl stāvēs, jo daļa nav gluži ziemas apģērbs, daļu ''tieši šodien negribas ģērbt, bet drīz noteikti uzģērbšu.''

kā ar to cīnīties?

jāpiebilst, ka tā īsti ar izskatu ''apsēsta'' neesmu - meikapu praktiski nelietoju, matus neveidoju, nagus neesmu lakojusi kopš tīnes vecuma, no rīta sataisos 10-15 minūtēs. drēbes, ko pērku, ir ļoti klasiskas, pat garlaicīgas, uz spīguļiem un jaunākajām tendencēm nepavelkos. izvēlos pirkumus ļoti rūpīgi, praktiski nekas nepatīk, bet tomēr vienreiz mēnesī katrā veikalā atrodu 1-2-3 lietas, kas obligāti jānopērk. varbūt tiešām ir tā, ka vajag atlaist bremzes, nomainīt visu garderobi, un tad nomierināšos? sapirkties lupatas līdz vēmienam? līdz viss ir, un neko vairs nav jēgas pirkt? nezinu kā sevi ierobežot vispār
15.01.2015 15:46 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Atliec no algas konkrētu limitētu summu šopingiem un viss, pārējo tērē pamatvajadzībām vai ārkārtas situācijās ;)
15.01.2015 15:50 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es varu pateikt tikai to, ka augot labklājības līmenim šitā jaka + soma pa astoņdesmit vairs nedod gandarījumu, ir citi gribuļi - Burberry, Marc Jacobs un tā. Kā sevi turu? Ieskaitu visus ienākumus krājkontā un viss.
15.01.2015 15:53 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
es cīnos tā - neeju uz veikaliem. neredzi neko,nekas nevar iekārdināt un ir miers
15.01.2015 15:54 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nepērc mēslus, nu kas ir soma pa 25€, ja kā pati saki, strādā ļoti labi apmaksātu darbu. Es domāju, kvalitātes ziņā, nu parpaliņa....
Bet, tam ir psiholiģisks bekgroundiņš, noteikti.
15.01.2015 15:55 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
A nafig perc tādus mēslus (bikses par 15 €, somu pa 25€ u.t.t.).??? Ja jau tiešām naudā nav problēma un ir audzis labklājības līmenis, tad labāk nopērc vienu kvalitatīva materiāla žaketi, nevis trīs lētus štruntus!
15.01.2015 15:57 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
vai arī pārskati skapi un paskatīties,cik tev viss ir daudz un pērc to patiešām ,kas vēl nav daudz. piem.ja pietrūkst blūzes,tad nopērc tik blūzi.
Izdomā kā citādāk to naudu var iztērēt. Krāj jaunam portatīvajam, ceļojumam. It kā jau tāpat iznāks to naudu iztērēt, bet citādākā veidā.
Var arī uzlikt ,lai konkrēta summu katru mēnesi aiziet uz krājkontu. Uzliec tik lielu summu ,lai pāri paliek tik daudz ,lai samaksātu visu nepieciešamo un maza summiņa savām ārpus nepieciešamām vajadzībām. Noskaitīs Tev nost un būs slinkums iet un pieteikt naudas izņemšanu:D ,jo to naudu jau uzreiz tajā pašā dienā nevar dabūt un pēc vairākām dienām jau vairs nebūs aktuāla tā kleitiņa,kuras dēļ Tev gribējās izņemt naudu no krājkonta
15.01.2015 15:58 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Nu vismaz es tā apcīniju savu saslimšanu ar kurpju pirkšanu- tagad pērku krietni retāk, bet tiešām kvalitatīvus ādas apavus. Katrs pirkums ir rūpīgi pārdomāts un kalpo vairākus gadus. Spontāniem lētučiem vairs neļaujos!
15.01.2015 16:00 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es labāk nopērku somu vienā mēnesī pa 300eur, otrā zābakus pa 200eur un trešajā bikses pa 100eur, un iztērējot tās pašas summas ko tu, vismaz pērku kvaliattīvas lietas.
Bet nu jā, ir cilvēki, kam labāk vairāk , citiem mazāk , bet kvalitativak. :)
15.01.2015 16:04 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Nu..visu naudu,kas tev paliek pāri nomaksājot visus maksājumus un obligātos pirkumus, sadalītu divās daļās, daļu,teiksim,divas trešdaļas,noguldītu krājkontā,lai ir gandarījums par to,ka krājas nebaltām dienām, otru daļu atļautos tērēt spontāniem pirkumiem. Kāda jēga no naudas,ja tu to netērē tam,kas sniedz prieku. Un visiem mums ir kas tāds,ko nopērkot par naudu, uzlabojas oma. Tā ir pareiza naudas plūsma :) Naudai ir jāļauj staigāt.
Tikai jā, to,ko iztērē katru mēnesi par,teiksim,3 jakām, par to naudas summu iegādājies katru mēnesi kaut ko vienu-kvalitatīvu. Tādējādi veidojot kvalitatīvu,no modes neizejošu,mūžīgu skapja saturu.Ja esi klasiskā stila piekritēja-vēl jo labāk.
Un viss. Nekādu problēmu.
15.01.2015 16:08 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
skapī vietas pietiek?
15.01.2015 16:10 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Es arī pabrīnījos par pirkumiem.. un nesaku, ka tiešām uz atlaidēm nevar nopirkt lētās un kvalitatīvas lietas, bet Tevis nosauktās visas izklausās pēc lētiem štruntiem!!
Labāk pietaupi un nopērc vienu, bet tiešām kvalitatīvu lietu!
15.01.2015 16:11 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Ja viņa nopirks vienu un dārgu lietu, tas jau vairs nebūs šopaholisms. Viņas problēma ir tā, ka galvā visu laiku ir - pirkt, pirkt, pirkt, pirkt.
15.01.2015 16:13 |
 
Reitings 126
Reģ: 04.01.2015
Kā es tevi saprotu!
Kopš sāku strādāt savā šī brīža darba vietā un vēl saņēmu jauku algas pielikumu, sev neatsaku praktiski neko. Nekādus krāmus nepērku, visas lietas ir labas, skaistas, bet, diemžēl, nav nepieciešamas. Šobrīd sevi esmu sākusi ierobežot, jo mums ar vīrieti tapa krāšanas projekts - ceļojums. Ir galamērķis, ir summa, ko jāpiekrāj, un termiņš, kad tam jābūt gatavam. Un solījums, ka tieši tur svinēsim kāzu jubileju.
15.01.2015 16:14 |
 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
Par krājkontu runājot - tāds man ir. Krājas ļoti raiti, pagājušajā mēnesī simtnieku atļāvos izskaitīt ārā, jo nu tiešām nav sajūta, ka tas krājkontā ko diži mainīs.

Es varu pateikt tikai to, ka augot labklājības līmenim šitā jaka + soma pa astoņdesmit vairs nedod gandarījumu, ir citi gribuļi - Burberry, Marc Jacobs un tā. Kā sevi turu? Ieskaitu visus ienākumus krājkontā un viss.

To es arī šodien pamanīju. Agrāk, pat 3-4 mēnešus atpakaļ tikai nosmīnēju par dārgajām lietām, bet šodien skatos uz džemperi par 80 eiro un domāju, ka tik tiešām izskatās ļoti labi, varētu sevi ''palutināt'', it kā man tāda lutināšana vispār būtu vajadzīga. Tās vēlmes tiešām aug, un aug ļoti ātri.

es cīnos tā - neeju uz veikaliem. neredzi neko,nekas nevar iekārdināt un ir miers

Jā, es arī cenšos neiet. Bet citreiz sanāk internetā ieraudzīt bildi ar skaisti ģērbtu sievieti, un uzreiz iedomājos - o, es arī ko tādu gribētu savā garderobē. Un aizeju. Vai arī onlainā paskatos.

Par tiem ''25 eiro mēsliem'' runājot - meitenes, tagad taču visam ir atlaides līdz 70%. Esmu pat redzējusi mēteļus, kas no 90 eiro nocenoti līdz 10, jo vienkārši sezonai beigas. Tādos H&M un līdzīgās vietās es pat iekšā neeju, ar visu savu šopoholismu.

Es labāk nopērku somu vienā mēnesī pa 300eur, otrā zābakus pa 200eur un trešajā bikses pa 100eur, un iztērējot tās pašas summas ko tu, vismaz pērku kvaliattīvas lietas.

Nu redzi, man ir labs darbs, bet mums ir uzsvārči. Tās dārgā gala lietas man nebūtu kur ģērbt. Nu nevaru es taču iet uz veikalu vai teātri kā no Dolce Gabbana mēles nokāpusi, tas būtu neadekvāti, it sevišķi mazajā Latvijā.
15.01.2015 16:14 |
 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
Ja viņa nopirks vienu un dārgu lietu, tas jau vairs nebūs šopaholisms. Viņas problēma ir tā, ka galvā visu laiku ir - pirkt, pirkt, pirkt, pirkt.

+

Vēl pavasarī pirku tikai tās lētākās lietas, un tagad pēkšņi pus gadā no zemas vidusšķiras drēbēm pārlekt uz luksusu man nešķiet ne nepieciešams, ne arī pieņemami. Manām žaketēm par 80 eiro ir pilnīgi normāla kvalitāte, neredzu iemeslu, kādēļ man būtu jāpērk tās par 200. Nu labi, tādā veidā es nopirkšu 1 lietu 2-3 lietu vietā, bet problēma taču saglabāsies. Tik un tā es pirkšu un tik un tā būs sajūta, ka noteikti vajag pirkt.
15.01.2015 16:43 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Tu esi kā badacietējs ticis pie svētku galda. :-D Atrodi sev hobiju ! Tas novirzīs tavas domas no iepirkšanās.
15.01.2015 17:03 |
 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
Jā, precīzi :D Vienīgi sāta sajūta kā nav, tā nav. Vienmēr šķiet, ka ''tagad, pēc šī pirkuma jau nu VISS man ir, NEKO vairs negribu'' bet tad nopērku vēl 1, 2, 5, 10 lietas...
Hobijus un nodarbes pameklēšu. Lai gan darbs ļoti nogurdinošs mentāli, un bieži vakaros neko negribas darīt, tikai atslēgt prātu pastaigā pa veikaliem.

Bet vispār šī tēma mani pārsteidza. Es uzrakstu, ka iepērkos par daudz, bet man atbild, ka man ir slikta gaume, un patiesībā vidusmēra lietu vietā man būtu jāpērk dārgās :D
15.01.2015 17:10 |
 
Reitings 139
Reģ: 29.01.2009
Man vienkārši ir ļoti interesanti, kur tu strādā, ka sanāk tāda alga. Simts tur, simts šurp - nejūtu...
15.01.2015 17:13 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Pēdējā laikā aizdomīgi daudz vienkāršām rakstura izlaidībām,cenšas piemeklēt kādas novirzes psihologiski vai piedēvēt bez maz' slimības statusu.
Tu esi pieaudzis cilvēks nevis bērns,ja tu ar savu rakstura izlaidību nevari samierināties,tad kā pieaudzis cilvēks-cīnies ar sevi un viss.
Ja ne-tad samierinies un pieņem sevi kāda esi. Tava,pēc tavām domām,problēma,nav nekāds noziegums. Ja rēķinu vietā nesāc pirkt parpalas,problēmu nav.
un nespļauj Dievam acīs, ka nesanāk atkrist kaut kur,kur varēsi tikai pasapņot par iespēju autļauties vairāk.
15.01.2015 17:17 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
atdod to naudu, kuru gribas tērēt, bet šopaholismam nevajag, labdarībā. palīdzi cilvēkiem ar kickstarteri, pabaro dzīvnieku patversmi.. un ievies sev hobiju!
15.01.2015 17:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits