Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Un kad beidzot kājāmgājējs...

 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
...pats pie sava auto tiek,
vai tam vēl ir mazliet cieņas,
pret tiem, kas vēl kājām iet?

Gāju šovakar uz veikalu pēc ūdens, protams, lietus, peļķes un daudz autovadītāju, kuriem, šķiet, fizikas likumi un cieņa pret citiem neeksistē, jo viņi, savā braucamrīkā atrodoties, neprot ne piebremzēt, ne apbraukt peļķes, lai izvairītos no kājāmgājēja apšļakstīšanas.

Gaidu viedokļus gan no autovadītājiem, gan kājāmgājējiem.
Stāstām jautros piedzīvojumus un kas nu kuram stāstāms. 8-)
14.01.2015 20:45 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Galīgi nav jautrs atgadījums, bet tomēr:

Braucām ar paziņām mašīnā, pie stūres apzinīgs šoferītis, kurš tiešām nevienam ļaunu nevēl. Tas bija Jelgavā, starp tiltiem ceļā uz pilsētas centru (tur, kur tās kāpnītes lejā iet uz pili), varbūt kāda spēj uzburt ainiņu. Bija vasara, nesen nolijis lietus. Un goda vārds neviens mašīnā sēdošais neredzēja, ka malā bija liela, liela peļķe! (Vai nu apgaismojuma neesamība pie vainas, vai kā, bet nu tiešām nevarēja manīt). Un iebraucām tajā peļķē tieši iekšā... ūdens pa gaisu nenormāli, uz ietves stāvēja divas sievietes un runājās. Nu negribot mēs tos cilvēkus tik briesmīgi apšļakstījām. Visi mašīnā ļoti čābīgi sajutāmies.

Bet es kā regulārs gājējs esmu apšļakstīta tik bieži, ka nevar jau vairs saskaitīt... Rīgas ielas vispār ir kaut kāds vājprāts :D
14.01.2015 20:50 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
ir gadijies.

briti paniknojos tad paarriet, ja runa par apslakstiisanu. Nedomaaju ka tiisupraat to dara seviski lietainaa laaikaa.
14.01.2015 20:51 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Saka, ka tiem, kas pārvietojas kājām tracina braucēji, bet braucējiem tracina gājēji.

Šodien pārliecinājos par to abos gadījumos.

1. Ir lielā gājēju pāreja Pļavniekos pie Rimi noliktavas. Tas ir VĀKS, vnk!!! Man katru reizi stress, pārejot pāri. Jo izskatās, ka šoferi vispār uzliek "Ignore" tai pārejai un zīmei.

2. Pie GC... māte ar bērnu ratos uz sarkanā sāka iet?? Auto jau iepriekš pīpina, viņa apstājas, auto sāk braukt, šitā atkal sāk iet. Šausmas, labi vēl, ja viena ietu, bet ar bērnu ratos iet uz sarkanā???
14.01.2015 20:51 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
bridi*
14.01.2015 20:51 |
 
Reitings 161
Reģ: 08.01.2015
Tu vari iedomaties, kas bus, ja katrs autovaditajs apbraukas pelkes ?
14.01.2015 20:55 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Mani vienreiz apšļakstīja tā,ka gāzās virsū milzīgi ūdens šalts, biju slapja no galvas līdz kājām, tas bija pirms gadiem 10.
14.01.2015 20:55 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Neljka, nav obligāti jāapbrauc, var arī piebremzēt pirms milzīgām peļķēm,lai ūdens tik traki nešķīst uz visām pusēm, turklāt braukt iekšā dziļās peļķēs nav īsti prātīgi, nevar zināt kas tur slēpjas.
14.01.2015 20:57 |
 
Reitings 294
Reģ: 19.09.2014
Es, ja redzu, ka brauc peļķē, lūru šoferiem virsū, tad šie apbrauc parasti:-)
Ir gadījies pašai gandrīz vai grāvī lekt - liela peļķe un smagie viens otram pretī, apbraukt nevar.

p.s. Nemetiet visus šoferus vienā maisā:-)
14.01.2015 21:02 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man arī bija bērnībā tāds gadījums, ka mierīgi gāju un no mugurpuses braucošā mašīna mani patiešām nolēja no galva līdz kājām! Kā no dušas! Kaut ko tādu pirmo un pagaidām vienīgo reizi piedzīvoju! :-D Toreiz bija patiesi smieklīgi! Mammas pārsteigums arī bija labs! :-D

Bet runājot par šoferiem - nu ignorē, nenormāli ignorē! Citreiz pat var dzirdēt, ka uzdod gāzi, lai tikai ātrāk tiktu!
Jau esmu iemanījusies pie lielām peļķēm vispirms pastāvēt un iet tikai tad, kad iela tukša, vai brauc citā joslā!
Jo, nu tas ir ārprāts! IR!
14.01.2015 21:05 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Es, ja redzu, ka brauc peļķē, lūru šoferiem virsū, tad šie apbrauc parasti

Tā es arī parasti daru, bet Rīgā tas nedarbojas! Te nu ir iedomīgāk par iedomīgu!
:-|


Man citreiz tāda dusma, ja visa iela ir vienās peļķēs un ignorējošie šoferi, - uzņemt video un nodot policijai! :-D
Nu tā nedrīkst!
14.01.2015 21:07 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Esmu gan vadītājs, gan kājāmgājējs un uzskatu, ka pastāvošā kartība ir taisnīga. Visiem gan vadītājiem, gan gājējiem(arī uz svētajām govīm atiecas) ir jārēķinās ar peļķēm un arī vienam ar otru.
14.01.2015 21:10 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Neljka, es vienmēr rūpējos par to, lai neapšļakstītu kājāmgājējus. Jā, es iespēju robežās apbraucu peļķes vai samazinu ātrumu tām tuvojoties. Ir bijusi viena reize, ka tumsā apšļakstīju cilvēku, kurš bija bez atstarotāja un viss tumši apģērbts, tāpēc nemanīju, ka kāds gāja. Apstādināju mašīnu, atvainojos un piedāvāju savu palīdzību neforšās situācijas labošanai.

Kā gājēja esmu apšļakstīta neskaitāmas reizes, lai man izveidotos diezgan agresīva nepatika pret kretīniskiem autobraucējiem.
14.01.2015 21:11 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Mani ir apšļakstījuši un kad es liku tiesības nolēju divas meitenes valentīndienā gaišās drēbēs :D:D
Bet, šodienas laikasptākļos, kad visur ir peļķes un ātri bremzēt nav ieteicams. Kas zin, kas ir zem tās peļķes.
Protams, jāuzmanās ir, bet ne vienmēr tas ir iespējams! Protams, ir braucēji kuriem p***
14.01.2015 21:14 |
 
Reitings 294
Reģ: 19.09.2014
Visiem gan vadītājiem, gan gājējiem(arī uz svētajām govīm atiecas) ir jārēķinās ar peļķēm un arī vienam ar otru.

:-D+
14.01.2015 21:15 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Ja mums LV būtu normāli ceļi, tad arī nebūtu tik daudz apšļakstītu cilvēku. Tas viss dēļ bedrēm
. Pati braucot pie stūres īpaši neesmu nevienu apšlaktījusi, jo man zema mašīna un cenšos izvairīties no bedrēm.
Gan jau, ja brauktu ar džipu, tad būtu cita aina :D

Bet nu pati esmi 2x nenormāli apšļakstīta (no galvas līdz kājām) un pēdējo reizi, kad gāju ciemos (e) mjā... biju visa izmirkusi :D
P.S ļoti cienu kājām gājejus :-)
14.01.2015 21:28 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es, ja redzu, ka brauc peļķē, lūru šoferiem virsū, tad šie apbrauc parasti


Uz mani šis vispār nedarbotos, jo braucot gājējiem sejas neredzu, vispār redzu viņus tikai kā figūras, kuras nedrīkst notriekt.

Vispār tieši pa pilsētu cenšos braukt akurāti, domāju, ka nevienu apšļakstījusi no galvas līdz kājām neesmu, apšļakstījusi varbūt, bet varbūt arī nē, vismaz neesmu manījusi, jo lietainā laikā tiešām braucu ļoti uzmanīgi, lai nevienu nesaslapinātu.
14.01.2015 21:38 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Tu vari iedomaties, kas bus, ja katrs autovaditajs apbraukas pelkes


Peļķes nav jāapbrauc, it īpaši, ja ceļš to neatļauj, bet piebremzēt varētu gan. Izskatās, ka ne visiem šoferiem šī ģeniāla doma nāk prātā.

Nedomaaju ka tiisupraat to dara seviski lietainaa laaikaa.


Speciāli varbūt nē, bet ir tādi idioto, kuriem vienkārši slinkums nospiest bremzes pedāli, braucot pa peļķēm.

Braucot pa peļķēm, vienmēr piebremzēju, lai neapšļakstītu kājāmgājējus. Esmu gan vienā, gan otrā frontē, jo tomēr gadās arī kājām staigāt. Labi, ka ne bieži. Cenšos, ejot pa gājēju pāreju, lieki nebremzēt utt.

Vispār uzskatu, ja cilvēkam piemīt kultūra (un ne tikai braukšanas), tad arī braucot pie stūres, domās par citiem. Tiem, kam vārds kultūra svešs pēc definīcijas, nu jā.. tie ir tie, kuri parasti pilnā sparā trauc pa peļķēm..

Vienreiz gāju ājās, gāza nenormāli un jā, apšļakstīja no galvas līdz kājām. Pēc tam smējos, ka labi, ka mute bija ciet, citādi būtu pilna ar ūdeni. Lūk, tādiem gribās mest akmeni nopakaļ..
14.01.2015 21:39 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Stulbeņu netrūkst ne braucēju vidū, ne gājēju vidū.

Esmu gan pati nošļakstīta no galvas līdz kājām, gan arī vienu reizi tumsā laikam arī kādu nošļakstīju tāpat, jo kā jau lielākoties, cilvēki ziemā velk melnas drēbes bez atstarotājiem.

Es vēl saprotu, ka var iebraukt peļķē, jo dažreiz tiešām nav, kur likties, bet nekad nesapratīšu tos, kuri brauc pa labo joslu, ja kreisā arī ir brīva un tieši iekšā peļķē. Pat esmu ievērojusi, ka ir braucēji, kuri pa gabalu brauc normāli, peļķēs iekšā nebrauc un kā tuvojas gājējam, tā nesās iekšā peļķē. Idioti, vienvārdsakot. Jo pie reizes jau arī sev mašīnu lieki skādē.
14.01.2015 21:43 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
A mani šodien jauki nošļāca no galvas līdz kājām. Lieki piebilst, ka gāju tiešām tālu no peļķes, gandrīz piespiedusies pie ēkas sienas, bet tas šoferis vnk iemaucās tai peļķē ar milzu ātrumu, uzreiz aiz krustojuma, nezinu.
Protams, ka pa dienu bija saulains - biju uzvilkusi baltu pufaiku. Maigi izsakoties izsaktījos pēc apkakātas sniegbaltītes, un vēl acī trāpīja.

Pārnākot mājās, ieliku savu balto pufaiku veļasmašīnā...un veļasmašīna aizgāja pa gaisu,visu dzīvokli nopludināja.

Šodien nav mana diena :D
14.01.2015 21:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits