Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājas uzkopšana.

 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2014
Sežu savā bardakā un prātoju- karto cik bieži gribi, bet nekad nav tā perfektā tīrība. Vari nevākt māju visu nedēļu un vienā dienā visu izberzt, tik un tā nakamā diena ir kā visas pārējās. Mēģināju sadalīt pa dienām tīrīšanu (pirmdienas vannasistabai, otrdienas guļamistabai utt.), tas protams nav labākais variants dēļ darba grafika. Darba dienās nepietiek laika pabeigt visu kārtīgi. Vienmēr kādi ķeksīši paliek. Negribas arī vienu no retajām brīvdienām pavadīt beržot podus, kā nekā gribas arī sevi palutināt ar kādu filmu, sejas masku un kapučino.
Tapēc interesanti būtu zināt kā jūs meitenes apvienojat aizņemto darba dzīvi, sevis lutināšanu un mājas uzturēšanu kārtībā.
14.01.2015 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Viena dzīvo vai kā?
14.01.2015 14:49 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Fakts, ka pie manis nāks ciemiņi, liek man kārtot māju. Tāpēc es vienmēr ļoti priecājos, ja kāds grib nākt ciemos, un bieži pati aicinu tieši priekš kārtošanas motivācijas :D
14.01.2015 14:50 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Nezinu, man kaut kā gandrīz visu laiku izskatās tīrs dzīvoklis, jo ikdienā dzīvojos mierīgi un aiz sevis vācu uzreiz, lai nav jāvelta atsevišķa diena kaut kādām uzkopšanām.
Trauki tiek mazgāti uzreiz pēc maltītes, plīts virsmu notīru arī drīz pēc gatavošanas.
Apmēram vienreiz nedēļā pāreju pāri dzīvoklim ar putekļu sūcēju, apslauku virsmas, spoguli, sakopju tualeti.
Kaut kā ātri man tā visa uzkopšana norisinās, kaut gan dzīvoklis nav liels un dzīvojam tikai divatā.
14.01.2015 14:51 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man māja ir var teikt teicamā kārtībā, es tā vismaz spriežu redzot kā citi dzīvo aizejot ciemos. Un nav nekādu lielo tīrības dienu, katru dienu nokopju, aiz katras ēst gatavošanas notīru plīti un sienu, uz galda virtuves neko neturu tīrs galds, traukus nomazgā uzreiz pēc ēšanas, grīdu mazgā kā redzi ka netīrs, uzsūc tāpat, nu ko tur piebilst, bardaks neveidojas nemaz un varu uzņemt ciemiņu katrā laikā ;-)
14.01.2015 14:52 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man līdzīgi kā Mežāzei. Dzīvojam divatā. Cenšos neatstāt nekārtīgu. 7dien, vienīgajā brīvdienā, uznāca iedvesma un gāju pāri visai mājai :-D
14.01.2015 14:53 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Mums mājās tik pat kā nav nekārtība. Abi strādājam, tāpēc gluži neesam no tiem , kas sēž mājās un visu dienu to pucē :D
mēs vienkārši nepieļaujam iedzīvošanos bardakā , kad paēdam nomazgājam traukus uzreiz, gružu metam miskastē uzreiz, tā kā tādas lielās ģenerāltīrīšanas nemaz neprasās, jo ikdienā uzturam kārtību
14.01.2015 14:54 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Katru dienu jau tāpat automātiski sanāk piekārtot, trauku mazgāšana, putekļu likvidēšana, wc un virtuves piepucēšana. Tomēr feini ir kādas 2x nedēļā tā kārtīgi izspodrināt mājokli. Istabu tīrīšana pa dienām man neder.. patīk, ka viss spīd un laistās :D
Ja regulāri tīra, tad arī procedūra aizņem mazāk laiku, dažas h (ne jau visa diena). :)
14.01.2015 14:54 |
 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2014
hila- nedzīvoju viena, esmu ar puisi, bet viņš pagaidām ir projām uz pāris mēnešiem un pašai nākas gatavot ēst (kas aizņem laiku vairāk nekā parasti).
RainyDayNjā, man brīvdienas tik reti ka gribu pavadīt tās mājās, nevis aicināt kādu ciemos. Bet piekrītu ka tas dod lielu motivāciju un māja spēj būt kārtīga brīnumātrā laikā :D
14.01.2015 14:54 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu varbuut problema ir nevis tajaa bardakaa, bet tajaa, ka jamegina pashai kljut kaartiigakai? Ipasi dzivojot vienai? Paedi - nomazga uzreiz traukus, visu ko panjem noliec atpakalj vietaa?
14.01.2015 14:56 |
 
Reitings 276
Reģ: 29.01.2009
No kā tad tev viņa tā piedrazojas? Ja mājās nav bērni, suns, kaķis, vai cilvēki vairāki, tad problēmām nevajdzētu būt.
Dzīvojam divatā. Māja vienmēr tīra, kārtīga, ka jebkurā brīdī var uzņemt viesus. Reizi nedēļā ir kārtīgā tīrīšana, bet nedēļas garumā, neliela pievākšana, lai savu brīvdienu nebūtu japavada stundām beržot māju.
Pēc sevis vienmēr tiek novākts. Pēc vakariņām viss uzreiz nomazgāts, ieskaitot plīti. Pirms darba saklāta gulta, pēc brokastīm novākts. Nekādu netīru trauku-vēlāk nomazgāšu, novākšu nepastāv.
Grīdu mazgāju 1-2x nedēļa, netīrā veļa iemesta veļas kastē, izsūcu grīdu katru otro dienu, vanna, pods, veļas mazgāšanu, logi, putekļi, citas virsmas tad atstāju uz kādu no savām brīvdienām un tīru 1x ned.
14.01.2015 14:58 |
 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2014
Trauku kalni jau man ar itkā nav, bet pods, piemēram, nezin kapēc tik ātri paliek putekļains, dušas sienas nav spīdīgas. Vairāk to bijusi par tādām lietām. Ko teorētiski vajadzētu reti tīrīt, bet tu vnk redzi- bāc netīrs, bet jāskrien uz darbu. :D
14.01.2015 14:59 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Vienmēr visu novākt aiz sevis uzreiz. Pieturēties pie teiciena, ka katrai lietai ir sava vieta- ko paņēmi, to liec uzreiz vietā.
Telpās ieturēt minimālismu. Neko lieku neturēt uz virsmām, lai putekļu slaucīšana aizņemtu tik dažas sekundes.
Tā kā mājās ir bērns, tad ļoti noder rokas putekļu sūcējs, jo izmantoju uzreiz kā ir kāda šmuce. katru dienu pa lielam sanāk 3 min laikā izskriet cauri mājoklim ar putekļu sūcēju.
Apvienot vairākus darbus vienalicīgi. Es, piemēram, tīrot zobus, vienmēr staigāju pa māju un tīru spoguļus, noslauku izlietnēm malas, krānus.
Daudzi darbiņi ir iegājušies tik ļoti automātiksi, ka mājokļa tīrīšana nedēļas beigās aprobežojas ar putekļu noslaucīšanu, grīdu izsūknēšanu, izmazgāšanu un flīžu apstrādi ar tvaiku. Ne vairāk kā 1,5h, ja daru lēnā garā.
14.01.2015 14:59 |
 
10 gadi
Reitings 1323
Reģ: 29.01.2009
Man ir parasti ļooti kārtīgs vai pilnīgs bardaks. Patīk, kad piesakās, kādi retāk ciemos braucošie, tad ir ģenerāltīrīšana un šķirošana.
Bardaku rada drēbes- kur jūs liekat to, kas ir uzvilkts, bet nav netīrs? Es džinsus un biezos džemperu, jakas nemazgāju pēc 1x, bet skapī tādus vilktus arī nelieku.
14.01.2015 14:59 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man tāpat kā RainyDay - patīk, ka uzprasās ciemiņi, tad žigli māja tiek izlaizīta. :D
Es neesmu pedants un mans lielākais niķis ir krēslus izmantot kā skapi, no tā arī rodas tā bardaka sajūta.. Bet nu ktrau vakaru karināt drēbes skapī arī nav uzņēmības...

Trauki gan vienmēr nomazgāti, plīti vai grīdas uzslauku, kad redzams, ka netīrs. Putekļus retāk, jo uz gaišām mēbelēm tā nemana. :)
Principā tādu lielāku tīrīšanu taisu vidēji 1x mēnesī, bet arī sadalu uz pāris vakariem, piemēram, lai nesanāk tā, ka veselu dienu kaut ko beržu.
14.01.2015 15:02 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Kad dzīvoju ar mammu un bija jākārto tikai sava istaba un jāizbrauc ar putekļu sūcēju 1x nedēļā, tad likās viss ok un pat, ja bija bardaks vai putekļi, tad tā bija manis pašas atbildība
netraucē - negribu - neslauku

A tagad, dzīvojot ar draugu, tāda sajūta, ka pastāvīgs bardaks un kamēr vienu stūri novāc, tikmēr otrā jau atkal tas pats :D bet tas ir tāpēc, ka mums katram sava kārtība ir :-P Jo ir dienas, kad kopīgi iztīram, piekārtojam visu + - un tad ir ok :)
14.01.2015 15:02 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kur jūs liekat to, kas ir uzvilkts, bet nav netīrs?


man ir atsevishka sadalja skapii lietaam - uzvilkts, bet nav netiirs. Noperc kaadu grozu, ja skapi nav vietas vai ekarto atvilkni.
14.01.2015 15:04 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Kartigi vaacu 1 x nedeeljaa (puteklu slaucishana, suuksjhana, vannas dezinfikceeshana utt), bet katru nakti pirms eju uz gultu atri pievaacu visuaalo. Jo nepatik pamosties bardakaa
14.01.2015 15:04 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man patīk uzlikt sarakstu (der gan dzīvojot vienatnē, gan divatā, gan komunalkā).
1. Darbi, kas jādara katru dienu (iznest atkritumus, noslaucīt virtuves galdu, izslaucīt virtuvi, nomazgāt traukus u.t.t, kas katram aktuāli)
2. Nedēļas darbi, kurus sadali sīkāk (piem., izmazgāt izlietni, iztīrīt podu, notīrīt v/i spoguli ir trīs atsevišķi 3-5 min. darbi, nevis viens darbs - iztīrīt vannas istabu)
3. Mēneša darbi (vai kāds cits ilgāks posms, atkarībā no vēlmēm un vajadzībām) Man te ietilpst skapju sakārtošana, logu mazgāšana, flīžu berzšana utt.

Katru dienu jāizdara visi dienas darbi + 2-3 nedēļas darbi. Katru nedēļu visi nedēļas darbi + 1 mēneša darbs. Man stāv saraksti pie ledusskapja, kā kāds darbs izdarīts, tā darītājs to atzīmē sarakstā. Saraksti ir ļoti motivējoša padarīšana.

Bet, jāatzīst, ka kopš dzīvoju ar vīrieti, tad sanāk pacīnīties ar zeķu apkārt mētāšanas un netīro trauku slimībām. (t)
14.01.2015 15:05 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bardaku rada drēbes- kur jūs liekat to, kas ir uzvilkts, bet nav netīrs? Es džinsus un biezos džemperu, jakas nemazgāju pēc 1x, bet skapī tādus vilktus arī nelieku.


lielākais niķis ir krēslus izmantot kā skapi, no tā arī rodas tā bardaka sajūta.. Bet nu ktrau vakaru karināt drēbes skapī arī nav uzņēmības...


Man arī šis interesē, jo mani tā ikdienas drēbju kaudze nogalina, kad ieraugu :D
14.01.2015 15:05 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Man ir baltas flīzes 45m2 platībā (viesistaba - virtuve), balta virtuves iekārta. Flīzes katru dienu (suņim spalva krīt) izsūknēju 3-4 reizes dienā, ja suns pa māju dzīvo + 1x dienā irobot + 1x dienā mitrā uzkopšana, virtuves iekārtu katru dienu 1x visu nopucēju. Otro mājas stāvu 1x nedēļā uzkopju, kad gultasveļu mainu utml. Vannas istabā grīdas flīzes 1x dienā ar putekļu sūcēju un 1x ar mitru. Dienā kopumā viss aizņem 1,5-2h. Nekas traks.
14.01.2015 15:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits