Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauns mājas iemītnieks - kaķēns

 
Reitings 21
Reģ: 16.12.2014
Labrīt!
Rīt pieņemsim kādu izmisušu kaķēnu pārīti no pagaidu mājām. Viss galvenais jau sapirkts, vēl tikai barība.
Pāris sākuma jautājumi:
1) Ar ko barojat savus kaķus?
2) Vai jums ir rotaļu māja - doma kā bildē:

Vai to vispār izmanto, jeb palikusi tikai kā vietas aizņemoša lieta?

3) Cik daudz rotaļlietas esat iepirkušas un kuras ir tās mīļākās?

Paldies par atbildēm jau iepriekš! :-)
10.01.2015 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Mainu sausos un slapjo barību. Pērku kā kuru reizi, kā finanses atļauj, bet sauso cenšos pirkt ar vitamīniem, tajās viss kas kaķim nepieciešams un spalva skaisti spīd :)

Kaķu mājas man nav, domāju, ka lielākā kaķu daļa viņas ignorē, labprātāk paplēš dīvāna malu vai tapetes blakus šim brīnumam.

Kaķim ir pāris grabošas bumbiņas i vsjo, neaizraujos ar tādu lietu pirkshanu.
10.01.2015 10:28 |
 
Reitings 126
Reģ: 04.01.2015
Savu kaķi baroju ar svaigu vistas gaļu, kaķu konserviem ar zivi, un minimāli viņš ēd sauso barību pret spalvu kamoliem kuņģī.
Jā, mums mājās ir rotaļu komplekss. Bez tā nu nekādi, citādi viņš ārdās un plūkā mēbeles.
Vismīļākā mantiņa ir lāzerītis. Tiklīdz apsēžos uz dīvāna, viņš nāk klāt un prasa, lai ar viņu spēlētos. Tiklīdz ierauga to lāzerīti rokās, sāk dīdīties un trakot.
10.01.2015 10:29 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
2) Es pat esmu gandrīz pārleicināta, ka arī Tevi ieliktajā bildē kaķi tur ir uzvilināti, ar varu uzliktu, vai ar fotošopu ielikti :D

Man ir bijuši daudz kaķu laukos. Neviens nav izmantojis to māju. 90% no manu draugu un paziņu kaķiem viņu neizmanto. Protams ir daži tādi, kuri tikai tur mitinās.
10.01.2015 10:31 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Vislabākā māja kaķim ir tukša kartona kaste.:-D
10.01.2015 10:32 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Mans senjors dod prieksroku moderate baribai kvalitativa un laba. Ir ari kakeniem domata.
Nav rotalu majas ir pelites un zarini, kastani viskas tads.
10.01.2015 10:33 |
 
Reitings 444
Reģ: 29.01.2009
Mūsu Siāmas dāmai ir sava rotaļu māja un pufs, kuru viņa ir okupējusi.
Tur tad arī viņa visbiežāk ir manāma.

Ar barību ir tā, ka esam devuši gan lēto ( kitkat, whiskas, friskies) gan arī dārgo ( Royal Cannin, Hill's, Purina), bet mums viņa tāda izvēlīga. No dārgajām vispār šīs trīs minētās pat nepamēģina, turpretī lētajām klūp virsū kā mežonis. :D

Tā kā tas tā relatīvi.
Vēl dodu konservus. Priekšroku dod tiem, kas ir domāti Junioriem, jo tiem ir mazāki gabaliņi un vairāk želejas.
Bet visvairāk garšo tie kas ir pastētveida.

Periodiski dodu kārumus, kas ir kā vitamīni- tur spalvai vai gremošanai.
10.01.2015 10:33 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Tas krasainas baribas ir reala inde, piesatinatas ar garsas pastiprinatajiem tapec kakis vinas ed.
10.01.2015 10:38 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
man gan ir suns, bijām pie vetārsta, nezinu vai uz kaķiem tas pats attiecas, bet teica nepirkt krāsaino barību sauso.
Kaķu mājas- bieži fb redzu, kad atdod, jo kaķi tās ignorē.

Sunim ir sausā barība visu laiku, bet tā gatavoju viņam gaļu, vai ēd no kopējā galda, suņi bijuši gadiem un visi sveiki un veseli. Konservi ir, bet tos atstāju pieskatītājiem, jo viņi jau negatavos.
Kaķi bija gadiem- pamatā no kopgalda ēda un visi smuki veseli, gājām uz dīķi makšķerēt vienmēr sēdēja blakus un gaidīja mazās zivtiņas, tās arī atdevām, Kažociņi gan suņiem, gan kaķiem spīdēja.

P.S.lai mani te nenoraktu, garšvielas praktiski neizmantojam gatavojot ēst. Izņemot dabīgos- svaigas dilles, lociņi piegriezti.
10.01.2015 10:38 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Manam nav mājas, bet es gribētu nopirkt. Man liekas,ka manējais izmantotu. Ja nagu asināmais pie sienas ir rotaļlieta, tad to izmanto, bet tā...labākā rotaļlieta bumbuļi ziemā, čaukstošs konču papīriņš, kāds puteklis vai lāzerītis.
10.01.2015 10:38 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
kitkat, whiskas, friskies un suņu maximās, rimi nopērkamās konservi, sausās barības vispār aizliedza dot, bet manējie nekad arī neēda.
10.01.2015 10:40 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Ja plano pirkt maju, tad labak uzreiz, lai pierod, ka pa turieni jadzivojas.
10.01.2015 10:40 |
 
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
- baroju ar speciālo barību ( pēc vetārsta ieteikumiem)
- mums ir ta mājiņa un ne viena vien - kaķi jau no bērnības nagus trin tikai tur un labprāt tur arī pagul un paleka. Galvenais, lai ir jau no pirmās dienas. :)
10.01.2015 10:44 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manam resnajam ir kaķu gulta, nagu asināšanai gan statīvs, gan paklājiņi, gan uz sienu stūriem pieliktie statīviņi. Un, protams, bumbiņas, pelītes.
No visa šī viņš pāris reizes mēnesī izmanto gultiņu. Nagus asina uz sienām un ādas krēsliem, neviens asinātājs viņu neinteresē. Dievina lāzerīti. Bumbiņas un pelītes arī vairs neinteresē. Spēlējas ar čībām un citām lietām ko atrod mājās un kuras aiztikt viņam nedrīkst.
Ēd puķes un vemj uz nebēdu :D
10.01.2015 10:47 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Savam ķaķim nedodu ne sausās, ne slapjās barības. Viņš ēd visu svaigu - angliski raw diet, mīļākais ēdiens ir vienkārši vārītas olas, sadzirdot čaumalas piedauzīšanu skrien cauri visai mājai uz virtuvi kā traks.

Rotaļu māja bija, bet kaķis to neizmantoja, stāvēja tikai un krāja putekļus, pārdevu. Patīk spēlēties ar lāzera staru, avīžu lapām, vai dzijas kamolu.
10.01.2015 10:48 |
 
Reitings 149
Reģ: 06.11.2013
1) Baroju ar Hill's un vistas fileju/cūkgaļu
2) Ir, kaķis sajūsmā
3) Rotaļlietu ir daudz. Mīļākās no nopērkamajām ir pūkainas peles, tādas smukas, vienkrāsainas, grabošas un mirdzošas bumbiņas (nopērkamas 2 izmēros), nūjiņa ar spalvu kušķi galā. Bet tā sajūsmā par sīpolu, karona/papīra iepakojumiem.
Ja nav mantiņu, kaķim būs garlaicīgi vienam, grauzīs nemantiņas.
10.01.2015 10:54 |
 
Reitings 149
Reģ: 06.11.2013
Pamanīju, ka divi minkas. Tad jau mantiņu tik daudz nevajadzēs, jo kopā ālēsies. Good luck, būs jautri ar diviem kaķēniem. Kad izaugs, baigi forši, ka divi :-)
10.01.2015 10:59 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt - malači!!! un apsveicu ar jaunu draugu ienākšanu jūsmājās :)

Pilnīgi noteikti nevajadzētu dot krāsaino, whisku un friskies tipa barību kaķiem. Urīnceļi, sevišķi vēl kastrētiem kaķiem, ātri vien aizies ciet.
Mums labi ēd Josicat barību. Tagad ziemā esmu pasākusi savārīt auzu pārslas ar vistas spārniņiem un dažādiem krikumiem (nu tas ielas kaķiem, bet noteikti ēdīs arī mājinieki).
Piekrītu par to mājiņu :D
Es pat esmu gandrīz pārleicināta, ka arī Tevi ieliktajā bildē kaķi tur ir uzvilināti, ar varu uzliktu, vai ar fotošopu ielikti

Vislabākā māja kaķim ir tukša kartona kaste

+++ :D
Mierīgi paši šādu varat uzmeistarot


Kā novērots, mīļakā rotaļļieta no nopērkamajām ir tikai rotaļu pelīte. To ir grauzuši un staipījuši visi - gan lieli, gan mazi. Bet pārējam der sadzīves lietas - tukšie wc papīra rullīši, čaukstoši papīriņi, lāzerītis utt.
Piedevām, ja mincīši būs divi, vislabākās rotaļas ies vaļā vienam ar otru ;)
10.01.2015 10:59 |
 
Reitings 21
Reģ: 16.12.2014
Vakar nopirku dino zoo to mājiņu iz atlaidēm. Vispār tur tagad izpārdošana un visu iedzīvi dabūju samērā pa lēto. Vairs palikusi tikai barība, ko droši vien rīt nopirkšu. Nevaru sagaidīt savus minkas. Ja tiksim pie nolūkotajiem, tad būs māsiņa un brālītis. :-) Vismaz nebūs tik liels šoks jaunā vidē.

Kā sauc jūsu minkas?
10.01.2015 11:14 |
 
Reitings 52
Reģ: 31.05.2013
Par barību. Baroju ar Taste of the Wild (sausā barība, nopērkama "Zoocentrs" veikalos). Visi vadošie kaķu audzētāji Latvijā lielākoties saviem mīluļiem dod šo. Jēlo gaļu neiesaku dot. Manam mammas mincim no tās, piemēram, ir nopietnas alerģijas.
Par kaķu māju. Noteikti nepērciet pirms kaķi nav pie jums iedzīvojušies. Paskatieties kāda ir viņu pieradumi/ieradumi. Ja ir tendence nadziņus paklājā, vai dīvānā asināt, tad var nopirkt nagu asināmo dēli un pielikt pie durvju stenderes tādā augstumā, lai kaķis var izslieties pilnā augumā un asināt nadziņus. Ja patīk visur ložņāt, tad viennozīmīgi var apsvērt šādas mājas iegādi.
Par rotaļlietām. Mana mīl salmu pelītes un visu, kur ir iekšā zvārgulīši. Atkarīgs arī cik veci ir kaķēni, ko ņemsiet. Ja jau lieli, tad iespējams nemaz negribēs spēlēties.
Lai veicas!
10.01.2015 11:17 |
 
Reitings 52
Reģ: 31.05.2013
Māsiņa un brālītis? Lūdzu neaizmirsti par dzīvnieku sterilizāciju. Aktīvais meklēšanās vecums kaķiem sākas jau 6 mēnešu vecumā!
10.01.2015 11:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits