Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Arhitekts

 
Reitings 84
Reģ: 23.12.2014
Sveikas, es šogad bwidzu 12 klasi un ilgi nevarēju izdomāt par ko iet studēt, no sākuma domāju ka gribu uz latvijasclulturas koledžu, bet tas laikam tikai fufelis vien ir, gribu kko nopietnāku. Tā nu izdomāju etu par arhitektu. Nopoetna profesija, bet matemātika man padodas lieliski un zīmēšana un rasēšana arī. Varbūt kādai ir kādas atsauksmes, kāda uzņemšana? Varbūt kāda mācās tur? Un vispār daudz meiteņu izvēlas šo profesiju? Jo tomēr tāda vīrišķīga ;)
05.01.2015 20:40 |
 
Reitings 60
Reģ: 14.02.2013
Es tev iesaku sakontaktēt kādu no esošiem arhitektiem un uzdod veselu lērumu ar jautājumiem un paskatīties dienu , divas kā notiek viņu darba organizācija - ar šādu pieredzi tev būs daudz vieglāk izlemt vai maz to gribi. Arhitektu birojs ( SIA "Arhitekta G. Vīksnas birojs" ) varētu piemēram būt lieliska vieta ar ko sākt - no pieredzes...šiem speciāliestiem liela pieredze dažādos projektos un taml.

Par uzņemšanām zinu, ka RTU ir nopietnāki noteikumi....bet principā jāmāk labi zīmēt (un tam nevajag talantu, bet gan tehnisko prasmi, ko var iemācīties). Un par puišu, meiteņu īpatsvriem neuztraucies - ja tā ir tava sirdslieta, tad noteikti EJ un DARI.... un varu tev apsolīt, ka tu būsi ne tikai veiksmīga bet arī viena no top 5% arhitektu kā vispār ir pieejami tirgū.

Veiksmi. :-)
02.07.2015 11:14 |
 
Reitings 60
Reģ: 14.02.2013
p.s. Te var apskatīt tā arhitektu biroja mājaslapu: arhitektūra
02.07.2015 11:16 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Vai gadījumā arhitektam nevajadzēja arī fizikas eksāmenu, vai es ko jaucu?
02.07.2015 11:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispirms pastudē kāda ir uzņemšana un tad padomā vai to vari. Jo pazīstamajiem zinu, ka grūti ir tikt iekšā pat labākajiem zīmētājiem.
02.07.2015 11:20 |
 
Reitings 169
Reģ: 24.07.2012
Studēju RTU arhitektos.

Lai iestātos tiešām ir jāmāk nevis vienkārši skaisti, bet gan pareizi zīmēt (pēc vinu kritērijiem - tehniski). Taču ja zīmēt un rasēt padodas, tad noteikti aizej uz 3 zīmēšanas nodarbībām pirms eksāmena, kas parasti tiek rīkotas kādu nedēlu vai pāris dienas pirms tam - uzzināsi, kā tieši darbiem jāizskatās.

Iestājoties svarīgākie eksāmeni ir matemātika un fizika, taču ja fizika nav kārtota, tad skatās anglu valodu. Arī tad, ja gadījumā fizika nokārtota slikti, izrēkina, kur sanāk labāks rezultāts un to nem vērā (rēkinot reitingu anglu valodai ir mazāks koeficients). Pati fizikas eksāmenu nekārtoju, tāpēc pirmajā gadā budžeta grupā netiku.

Tomēr nem vērā, ka ja iestāsies, tad būs daudz jāmācās un skolas darbi aiznems loti daudz laika. Nav tā, ka no personīgās dzīves pilnīgi jāatsakās, tomēr nebūs kā daudziem citiem studentiem, kas iet ballēties katru nedēlu un visu sarauj sesijā.

Un par to, ka esi meitene, neuztraucies - manā kursā meitenu ir vairāk, kā puišu un rezultāti nemaz nav sliktāki.

Ja ir vēl kādi jautājumi - droši jautā! :)
02.07.2015 12:48 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Tikko ieguvu bakalauru arhitektūrā. Mācos gan UK, bet Latvijā pēc Carmine teiktā ir tāpat. Septiņreiz pārdomā pirms stājies, jo tas būs ļoti grūti, un draugiem vai tusiņiem, vai vispār pašai sev brīvā laika gandrīz nav. Es biju tā nostresojusies, ka jau pirmie sirmie mati parādījās. Daudzreiz raudāju un gribēju mest pie malas :-D
02.07.2015 13:04 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.04.2015
Renesanse +1


Arhitektūra galīgi nebūs tā haļava, ko studēt tikai tāpēc, ka profesija it kā izklausās prestiža (starp citu, ja vairāk papētīsi, sapratīsi, ka arhitektu ikdiena nemaz nav tāds rožu dārzs) un ka nekas labāks pēc vidusskolas nenāca prātā. Ej studēt tikai tad, ja tiešām interesē, jo citādi ātri vien atkritīsi - daudzus tādus gadījumus ap sevi esmu redzējusi.


tomēr tāda vīrišķīga


Nope. Stereotips.

Par RTU neko daudz gan nezināšu teikt. Ja ir iespēja, es labāk mēģinātu šo profesiju apgūt kur citur (ar to domājot - ne Latvijā). Bet nu...viss atkarīgs no tā, uz ko tu tēmē tālāk dzīvē.
02.07.2015 13:27 |
 
Reitings 24
Reģ: 09.01.2015
Studeju RISEBA arhitekturu.

Par iestasanos labak apskaties interneta. Bet par studijam - manuprat, loti labi. Lai gan ari jamacas ir tik daudz, kanakas atteikties no citam lietam.
Studijas notiek anglu valoda. Dala studiju vada arzemju pasniedzeji. Un pati arhitektura ir vairak koncetuala, protams, ir ari tehniskie prieksmeti. Regulari ir ari vieslekcijas, un ir dazadi nedelu kursi/workshopi. Manuprat, visa sistema ir diezgan forsa. Lai gan nekads rozu darzs tas nav, man ari ir bijis, ka nolaizas rokas, gribas pamest. Ber tas ir to verts - daudz var iemacities. Varetu teikt, ka arhitekturu studejot, esmu iemacijosies skatities plasak un no vairakiem skata punktiem, intereseties par lietam, kuram neinteresetos utt.

Ja kas vairak interese, jauta.
02.07.2015 13:46 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Jā, godīgi sakot, lai arī mīlu arhitektūru, tas ir suņa darbs. Tās stundas un pacietība, kas vajadzīga, nav prestižas :D plus jāatceras, ka tikai maza daļa kļūst par bagātiem starchitektiem.
02.07.2015 14:22 |
 
Reitings 24
Reģ: 09.01.2015
Ja, bet taja pasa laika - dala klust par dizaineriem, maksliniekiem, scenografiem utt.. Patiesiba diezgan plats tas cels, kur talak doties.l
02.07.2015 14:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits