Dzīve kā uz plaukstas - internetā

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Šobrīd sociālie tīkli piedāvā visas iespējamās opcijas, lai pasaulei/ paziņām darītu zināmu, ka esi apprecējusies/ izķīrusies/ ko ēd/ kur atrodies/ ko lasi, vai kādu filmu skaties utt.

Kā ar jums? Instagramā liekat ēdiena bildes vai nofotogrāfējat sevi, brīvdienās slēpojot, esot pusdienās pie paziņas un sharojat? Feisbukā publiski paziņojat attiecību statusa maiņu? Ja apzinaties, ka ļoti daudz ko parādat atklāti visiem internetā - Vai nav tāda neaizsargāta sajūta, ka tik daudzi pārāk daudz zina par jūsu emocionālo stāvokli, atrašanās vietu, attiecību statusu,principā - gandrīz visu?
28.12.2014 16:51 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Iekš dr.lv man ir tikai pazīstami cilvēki, un bildes redzamas tikai draugiem. Tā pat ir ar FB un Instagramu.
28.12.2014 17:48 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Varbūt, tikai varbūt, ja neviens nezinātu, kas bija, tas nebūtu izzudis?

Ja neviens nebūtu zinājis, kas bija, bet nu ir zudis, būtu mazāka sāpe par to visu, jo nu bonusā zaudētajam nāk arī satraukumi par "ko domās citi" Tā ir tāda pati māņticība kā nestāstīt citiem par saviem plāniem un mēŗķiem, pirms tie izdevušies/sasniegti, jo citādi redz neizdosies vai kādam noskaudīs tāpēc vien, ka skaļi pateici. Nē, notiks vai nenotiks izdosies vai neizdosies tikai un vienīgi paša veiksmes un uzņēmības vai to trūkuma rezultātā, taču neteikšana nevienam pietaupīs sociālo spiedienu pataisnoties "kā tad tur īsti bija, kāpēc šitā sanāca, nevis tā, kā gribēji?"
Kāpec jums tik ļoti rūp, vai satrauc, ka kāda pamatskolas klasesbiedrene vai kolēģe ar ko vairs nekomunicējat varētu zināt kaut ko par jums? Kas no tā slikts notiek? Man piemēram vienalga, ko tantes manā bērnības miestā runā. Pa ziemassvētkiem pie omes ciemojoties piedāvāju viņai sacelt vētru ūdens glāzē vienai ziņkārīgajai tantei pasakot, ka es ar vīru ceļu māju Baltezerā saviem dvīnīšiem, bet citai, ka ārstējos no heroīna un esmu zaudējusi vienu kāju.
28.12.2014 17:51 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
esmu visos populārākajos soc.tīklos. Bet par mani ļoti maz info ir.
Draugos man ir profila bilde un albumus man redz tikai draugi, nav norādīts ne attiecību statuss, nav arī neviena bilde publiskota ar mīļoto. Draugs nav nevienā soc.tīklā.
FB man ir tikai profila bilde.
Twiterī un Instagramā ir daži kam sekoju, bet manu ierakstu nav.
28.12.2014 17:58 |
 
Reitings 122
Reģ: 20.12.2014
Uzskatu, ka tas nav nekas briesmīgs, bet kad katru dienu jaunieši un bērni lamājas komentāros, liek stulbas 'SWAG' un 'YOLO' bildes un selfijus , tad es uzskatu, ka tas ir debīlisms! Ja sociālajos tīklos izliek dažas bildes nofotosesijas, brīvlaika atpūtu un kaut ko tiešām interesantu un noderīgu, tad nekādu iebildumu nebūtu. Tas pats ar statusiem,- tizli, ka jaunieši un bērni liek statusus un maina katru nedēļu un ik mēnesi ar.
.bet nu es sociālajos tīklos esmu ļoti atpalicis un neaktīvs cilvēks. Vienīgais ko varu izdarīt - palaikot citu fotogrāfijas. Jo visu privāto turu pie sevis un saviem draugiem :)
28.12.2014 17:59 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Ļoti interesanti ir tas, ka kaismīgi tiek braukts augumā cilvēkiem, kas katru detaļu izliek savos profilos instagramā vai citā portālā. Viņi meklējot uzmanību, izrādoties, tēlojot utt. Taču tajā pašā laikā lielākā daļa šeit ir sajūsmā par Norvēģijas fubolista sievu, kas ar to vien dara, kā katru savas dzīves epizodi atrāda internetā. Interesanti - kad viņa to dara, tas ir sajūsminoši, skaisti un fantastiski, bet kad kāda cita dara to pašu(rāda savas šmotkas, apēsto, atskaitās par katru lietu, ko darījusi un rāda savu bērnu no visiem rakursiem), tad viņa ir uzmanības meklētāja, pozere un lielībniece.

Man ir instagramas profils un facebook profils. Vienā publicēju reti un pārsvarā tās ir vienkārši skaistas dabas ainas. Otrā publicēju informāciju regulārāk, bet tur visu publicēto redz tikai draugi. Neesmu draugu kolekcionāre, tāpēc man draugu lokā nav 2000 nepazīstamu cilvēku. Nerakstu un nepublicēju ļoti personīgu informāciju vai lietas, par kurām vēlāk būtu kauns(kaut kādas sava plikā dibena bildes utt).
28.12.2014 18:14 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
SWAG' un 'YOLO

okej, es zinu,kas ir YOLO, bet paskaidrojiet nemodernam cilvēkam, ko nozīmē SWAG?
28.12.2014 18:25 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
es nezinu vispār, kas ir SWAG UN YOLO :D esmu lūzere :D
28.12.2014 18:29 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Atkal jau lasu un brīnos, ka dažos komentāros izskan tāda sava veida agresija pret tiem cilvēkiem, kas sociālajos tīklos publicē savas dienas gaitas un aktuālos notikumus, kā arī tiek izteikti secinājumi par cilvēka raksturu, problēmām un skumjo dzīvesveidu. Tikpat labi savas dzīves atreferēšana šajā portālā liecina par uzmanības deficītu, pat vairāk nekā padalīšanās ar izdevušos foto Instagram. Neesam mēs te tik anonīmi, kā mums pašiem liekas.

Esmu FB un Instagram. Pirmajā izpaužos diezgan reti, savukārt Instagram bildes lieku diezgan regulāri. Šis sociālo tīklu rīks man kļuvis kas vairāk par bildīšu publicēšanu. Esmu jau ieguvusi reālu labumu un pozitīvo atlikumu. Man patīk skatīties uz skaistām bildēm, sekoju daudz svešiem cilvēkiem, nesekoju paziņām pieklājības pēc. Mani pat kaut kādā mērā iedvesmo redzētais. Privāto dzīvi gan sargāju. Vairāk dalos ar skaisto mirkļu bildēm :)
28.12.2014 18:31 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.12.2014
Neko neesat zaudējušas tas ir slengs zālītes pipmaņiem un pumpainiem tīņiem, kuri gribētu zālīti pīpet, bet nevar dabut zāli.



yoloswag ir drīzāk apvainojums par bezgaumību

yolo dzīvo vienreiz

swag drīzāk apvainojums :D
28.12.2014 18:35 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Neesmu sevišķi daudz sociālajos tīklos (galvenokārt tikai twitter, Facebook un draugiem.lv kur lieku kaut kādas bildes, pārsvarā tikai draugiem redzamas, turklāt draugu loku esmu ļoti sašaurinājusi, fb un draugos katrā ap 30-40 cilvēkiem) Attiecību statuss ir norādīts, taču tā kā tas nemainās, tad nekādi ziņojumi par statusa maiņu nenotiek, pēc katra strīda statusu nemainu :D :D Bildes lieku soc. tīklos, tomēr ne pārmērīgi un par katru dzīves notikumu neatskaitos. Drīzāk nepatīk, ja cilvēkiem vispār par manu privāto dzīvi ir pārmērīga interese (sameklēt visos portālos, pārspīlēti interesēties par manu dzīvi utt.) Pat ne nepatīk, drīzāk liekas smieklīga cita privātās dzīves ķidāšana. Bet pati nedalos ar info, kuru nevēlos citiem izpaust. Tik nesvarīgas bildes kā ēdieni kafejnīcās utt. vispār nelieku un neskatos arī citiem.
28.12.2014 18:37 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.12.2014
tie tīņi sakot saprot :D

Aptuveni ta :D
Esmu baigi krutais :D

Eh karoč netulkojums angļu pabiru slengs :D
28.12.2014 18:38 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.12.2014
Velviens swageris :D Losis :D
28.12.2014 18:41 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Izmantoju Instagram, Facebook, Twitter. Lieku ik pa laikam bildes (5 selfiji katru dienu gan nav), rakstu arī šo to, ko domāju. Viss, izņemot twitteri, ir publisks. Nelieku neko tādu, kas varētu tik izmantots, tā teikt, pret mani, tā kā man ir vienalga, kas ko redz.
Tagad, kad tūkstošiem cilvēku, piemēram, Youtube pelna naudu ar to, ka vienkārši filmē savu ikdienas dzīvi, ko dara, ar ko tiekas, kā dzimst viņu bērni, kā precas, u.c., nejūtos nekādā veidā neaizsargāta, jo tas viss jau ir tik pierasts.
28.12.2014 18:42 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Izmantoju tikai FB. Bilžu nav, informācija profilā minimāla, draugu skaits ap 20. Neesmu no paranoiķēm, kam šķiet, ka visiem viss skauž, vienkārši neizjūtu nepieciešamību dalīties ar ko vairāk.
Ļoti gan nepatīk šobrīd valdošais pašbilžu / sevis popularizēšanas kults. Par laimi draugu lokā nav cilvēku, kas nodarbotos ar ikdienas pusdienu un sevis bildēšanu.
28.12.2014 18:47 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
indie, varbūt neesi padomājusi, ka tās nav vienas un tās pašas meitenes (kurām tādas izpausmes liekas nevajadzīgas un kurām atkal patīk kāda, kura liek tādas bildes)? Man kaut kāda futbolista sieva bijusi nebijusi, izrādīšanās nepatīk lai vai kas tas par cilvēku nebūtu.
28.12.2014 18:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Pārsvarā lietoju FB. Gada laikā ielieku kādas 10 bildes. un ne visas ir tādas, kur esmu redzama es. Dažkārt kāds manis bildēts skats vai joks utt. Vienmēr kā iestājas jauns gads, visas vecās bildes izdzēšu un atkal sāku no jauna likt. un tā katru gadu. Nepatīk, ka krājas.

Statuss man ir uzlikts, bet nav bijis mainīgs. Un visu redz tikai mani draugi.

Draugos vispār ir tikai profila bilde.

Instagram jau pusotru gadu nelietoju un jūtos labi.
28.12.2014 19:03 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Esmu tikai draugos, bildes arī pieejamas tikai draugu lokam.


+++

Šodien starp daudzām Ziemassvētku galerijām iekš Dr.lv vienai paziņai galerija ar nosaukumu Ziemassvētku brīnumiņš! Un saliktas bildes no USG- ar bēbīti puncī!!! Šādas galerijas es laikam nekad nesapratīšu.....
28.12.2014 19:04 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Instagrama man nav. Feisbuka apmeklēšanu cenšos pēc iespējas ierobežot.
Vispār viens no JG mērķiem varētu būt mazāk laika pavadīt ar visām šīm figņām!
28.12.2014 19:06 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Šodien starp daudzām Ziemassvētku galerijām iekš Dr.lv vienai paziņai galerija ar nosaukumu Ziemassvētku brīnumiņš! Un saliktas bildes no USG- ar bēbīti puncī!!! Šādas galerijas es laikam nekad nesapratīšu.....

Vājprāts. Vajadzēja uzprasīt kpc ieņemšanas brīdi neiepostoja.
28.12.2014 19:07 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Šodien starp daudzām Ziemassvētku galerijām iekš Dr.lv vienai paziņai galerija ar nosaukumu Ziemassvētku brīnumiņš! Un saliktas bildes no USG- ar bēbīti puncī!!! Šādas galerijas es laikam nekad nesapratīšu.....


kā saka - lai Dievs dod, ka tas brīnumiņš vēl pēc 9 mēnešiem vispār piedzimst...
28.12.2014 19:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits