Iespējas atgriezties Latvijā

 
Reitings 14
Reģ: 19.06.2013
Kā vērtējat situāciju šobrīd Latvijā?
Ļoti gribu atgriezties Latvijā. Jau vairākus gadus dzīvoju ārzemēs. Ierados studiju dēļ, bet sāku strādāt un tā arī te aizkavējos. Esmu daudz ko šeit panākusi, pieradusi arī pie labas, stabilas algas, bet tomēr sirdi ilgojos pēc Latvijas. Drīz mūsu ģimenē ienāks bērniņš, tieši stāvoklī esot izjūtu lielas ilgas pēc "mājās". Gribas, lai bērns runā latviski, lai spēlējas tur, kur spēlējos es...
Kā domājat - ir vērts atgriezties šobrīd Latvijā, meklēt darbu un sākt tur dzīvi atkal no jauna?
13.11.2014 23:01 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu jā, šitie teksti - bet paskaties kā bērni Āfrikā dzīvo. Mēs protams dzīvojam paradīzē salīdzinot ar viņiem, bet kas patiesībā notiek Latvijā? Mēs esam nabadzīgākā ES valsts (Bulgārija neskaitās, jo tur cilvēki ir daudz, daudz pārtikušāki nekā šeit).

+
14.11.2014 13:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
:D :D nu un kas tad te ir tik slikts !?
Es neredzu nekādas briesmas vai braudus , apkārt ir adekvāti cilvēki, neviss lakatainie , nav teroristu un citu psiho , nav zemestrīču vulkānu u.c dabas briesmu , jūra, upes , skaista pilsēta
14.11.2014 13:53 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Quince, jā, varbūt jauni un nenobrieduši. Bet ja es salīdzinu sev pazīstamos Latvijā un ārzemēs, tad mani paziņas Latvijā dzīvo labāk nekā tie, kuri ir ārzemēs.
Man neviens taads, kura meerkjis dziivee ir piektdienaa pielietes, nav. Visi ir gjimenes cilveeki, ar izgliitiibu vai maacaas- skolotaaji, medikji, IT speciaalisti; dazhi no vinjiem ir saakushi ar salaatu pakoshanu un liidziigiem darbiem.

nekad nesapratīšu, piemēram, IT speciālista motivāciju braukt uz ārzemēm salātus pakot, kad pēc viņiem te milzīgs pieprasījums un par algām virs 3000 eiro, par ko te daža minēja, ka tikai deputāti tādas algas saņem. Nezinu, kā jūs, bet es pazīstu diezgan daudz cilvēku, kuri Latvijā pelna labas algas, un, nē, es neesmu no Vienotības :D
Luīze21, varu tev izteikt tikai līdzjūtību. Tādiem cilvēkiem kā tu visur būs slikti, vienmēr atradīs par ko čīkstēt un pīkstēt. Pat ja tev no krāna zelts tecēs, tev atradīsies kaut kas par ko sūdzēties, jo redz dārgakmeņi pa vidu zeltam nebirst :D
14.11.2014 13:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nekad nesapratīšu, piemēram, IT speciālista motivāciju braukt uz ārzemēm salātus pakot,


nu vai nu vinš ir idiots vai arī viņa IT zināšanas ir tikai uz papīra , kas principā ir viens un tas pats
14.11.2014 13:58 |
 
Reitings 302
Reģ: 18.08.2014
Ja es dzīvotu Grieķijā - man nebūtu par ko čikstēt - strādātu, dejotu sirtaki, atpūstos pludmalē
Ja es dzīvotu UK - strādātu, iet uz klubiem pie normāliem cilvēkiem, ietu uz futbolu, kur stadioni daudz daudz lielāki un modernāki nekā Latvijā

nu Francijā gan es nedzīvotu - nepatīk
14.11.2014 13:58 |
 
Reitings 253
Reģ: 22.01.2014
Es neredzu nekādas briesmas vai braudus , apkārt ir adekvāti cilvēki, neviss lakatainie , nav teroristu un citu psiho , nav zemestrīču vulkānu u.c dabas briesmu , jūra, upes , skaista pilsēta

''labs'' arguments - nav dabas katastrofu. :D Cik % no pasaules valstīm ir regulāras zemestrīces, plūdi, vulkāni utt? Pateikšu priekšā - maz. Cik no tām ir Eiropas valstis ? Dažās ir plūdi , tas arī viss.
14.11.2014 13:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ja es dzīvotu Grieķijā - man nebūtu par ko čikstēt - strādātu, dejotu sirtaki, atpūstos pludmalē
Ja es dzīvotu UK - strādātu, iet uz klubiem pie normāliem cilvēkiem, ietu uz futbolu, kur stadioni daudz daudz lielāki un modernāki nekā Latvijā

nu Francijā gan es nedzīvotu - nepatīk


zini man pilnīgi ir velme samest tev biļetei , domāju te meitenes nav tik nabagas , varētu katra tev iedod divīti un skat saulainā Grieķija Tevi gaida :D
14.11.2014 14:00 |
 
Reitings 302
Reģ: 18.08.2014
Latvijā ne tikai nav lielas algas, bet nav arī nekādu izklaides iespēju - Coyoti ir mēsls, Arēna Rīga hoķis ir noiets etaps, tālāk? tālāk nekā nav
14.11.2014 14:01 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Dažs labs te domā, ka valsts ir kaut kāds abstrakts veidojums, kura pienākums ir regulāri katram izsniegt pa maišelim naudas (kas nonstopā tiek ražota, lai pietiktu visiem) un atrisināt visas dzīves problēmas.
Nē, dārgie, valsts esam mēs paši. Tiem, kam valsts neko nedod, derētu padomāt, ko paši dod valstij.

Man te dzīvojas ļoti labi, es ar visu esmu apmierināta un citur nemaz negribētu dzīvot.
14.11.2014 14:05 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Ceru, ka neņemsi vērā troļļotājus, bet gan normālo komentētāju reālos ieteikumus ;) Negribētos, lai anonīms i-neta portāls būtu sabojājis Tavu iespaidu par LV - pa kādam meža dīvainītim ir visu valstu portālos :D

Nu pateikšu mazliet savu viedokli. Es gan nezinu, kurā tieši valstī dzīvojat, kādas ir tās jūsu profesijas un līdzšinējais dzīves līmenis. Bet nu, salīdzināšu ar UK, kur šopavasar paciemojos pie māsas, un savu mazpilsētu, kur dzīvojam ar vīru (protams, Rīgā un lielākās pilsētās situācija varbūt ir +/- citādāka) - bet, kā jau teicu, no manas pieredzes.

1. Ārzemēs ir dārgāks sabiedriskais transports, turklāt jebkur nokļūt var tikai ar to. Personīgais transports un attiecīgi degviela tajā sastrēgumu gūzmā ir vienkārši finansiālā pašnāvība..
2. Dārgāka dzīvokļu īre un komunālie maksājumi, turklāt dzīvokļi ir nekādi. Man bija iespaids, ka, naktī guļot, augštāva kaimiņiem kāja cauri izkritīs tiem papīra plānajiem griestiem. Londona, mind you!
3. Babaji, čurkas, melnie paltraki un melnādainie ar dīvainiem weaves - everywhere. Man teorētiski nav nekas pret citām rasēm, bet nu psiholoģiski tomēr nomācoši. Nu nav tas "še kur līgo priežu meži" augušam pilsonim viegli sagremojams, ka visapkārt pat ne UK tautieši, bet melnie, melnie un melnie.

Protams, protams, ir daudz plusu - lētākas praktiski jebkuras preces - pārtika, apģērbs, elektropreces, kosmētika, higiēnas preces...
Vairāk izklaides iespēju, plaši parki, apskates objekti (bet tie ir tik tūristu pārpildīti, ka vemt gribas no tā skaistuma, ko aiz visiem kameru tūkstošiem nemaz nevar saskatīt).
Cilvēki ir smaidīgāki, ar dzīvi apmierinātāki, komunikablāki.

Un tam pretstatā - ar vīru dzīvojam 2istabu dzīvoklī, arī var dzirdēt, ja tante aiz sienas ļoooti skaļi skatās Tv vai apakšstāvā līdz histērijai saniķojas bērns, bet tā - klusi, mierīgi. Pelnām uz abiem ~1000 eiro mēnesī. Uz komunālajiem+internetiem un telefoniem mēnesī aiziet ~200 eiro. Dzīvoklis ir nopirkts, ne kredītā, pašu atremontēts, ir auto. Tā kā dzīvojam mazpilsētā, tā vairāk ekstra, jo visu var izstaigāt kājām, ja gribas - kaut kur aizbraukt. Svaigs gaiss, meži, savi ezeri, kur vasarā peldēties (māsa par šo visvairāk skumst, ka pieejami tikai baseini), ja gribas - var uz jūru šaut. Pietiek i pasākumu, i vienaudžu, ar ko kontaktēties, toties neviens nav cits citam uz galvas. Latvijā ir lielāks personal space diametrs, kas man ir ļoti svarīgi :D

Skumdina dārdzības līmenis ikvienai precei, drēbes ir vienkārši neadekvāti dārgas. Bet nu, piemēram, šogad tāpēc pie māsas UK uztaisījām lielāku šopingu un viss ok.
Bēbi vēl tikai plānojam, tāpēc par šo aspektu daudz padalīties nevaru, bet nu, cik jau novērots, lielākie plusi ir tas, ka ir pieejamas vietas bērnudārzā, tas ir 3 minūšu attālumā no mājām, apkārt uz visām pusēm ir zaļās zonas, pilsēta ceļ bērnu laukumiņus - vienvārdsakot, attīstās. Visi vecvecāki 5 min attālumā.

Ā, un par to darbu. Man ir augstākā izglītība, bet nestrādāju savā specialitātē. Darbs kaulus nepavisam nelauž, ir samērā brīvs grafiks, priekš tā visa (ka reizēm aizeju uz darbu 10 un atpakaļ esmu jau 16) nopelnu, domāju, ļoti pat normāli.
Cik redzēts dažādos sludinājumos, šobrīd tieši ir nepieciešami konkrētu jomu speciālisti, tāpat jau te top dažādi uzņēmumi, šis tas attīstās. Sevišķi tie mikro uzņēmumi un pašnodarbinātība uzņem apgriezienus, vismaz mūsu pašvaldībā tam pat ir pieejams atbalsts sākuma kapitālam utt.
Vienkārši jums konkrētāk jāpapēta esošā situācija tieši tajā pašvaldībā, kur plānojat dzīvot. Es jau domāju, ka būs ok. Protams, pieticīgāk finansu ziņā, bet, kā jau iepriekš minēts - vai tiešām tas ir galvenais dzīvē...
14.11.2014 14:12 |
 
Reitings 14
Reģ: 01.11.2014
Ja es dzīvotu Grieķijā - man nebūtu par ko čikstēt - strādātu, dejotu sirtaki, atpūstos pludmalē


Tu vispār esi bijusi Grieķijā? :D
Es biju. Nostrādāju vasaru un atgriezos mājās. Tur Tu būsi zemāk par zemi. Grieķi ir slinki un slikti priekšnieki. katrs dara ko grib un uz likumiem ir nošpļauties.
Ja nezini grieķu valodu, vari rēķināties ( labākajā gadījumā) ar pārdevējas darbu kūrortu pilsētās, kur uzturas krievi. Angļu, krievu valoda ja ir, vari mēģināt. Ja to nav, varbūt kaut kur podus tiksi paberzt.
Alga...nu nedaudz jau lielāka ir. Bet vai ir tā vērts - manuprāt nav. Brīvdienas neviens dot negrib. Mēnesi nostrādāju bez nevienas brīvdienas, dienā saņemot 25-30 eur. To naudu gribējās pakaļā kādam iebāzt, jo biju kā zombijs...Beigu beigās, dzīvokļa saimnieks atteicās dot kvītis par to,ka maksāju par dzīvokļa īri, tā rezultātā nevarēju nokārtot papīrus oficiālam darbam.
Skaistas jau Tavas tās iedomas par ārzemēm, ka citur ir labāk. Bet Tavā vietā šitā neļurinātu, pirms pati nebūtu pārbaudījusi!
P.S. Ja Tu dzīvotu UK, nedomāju,ka pēc neskaitāmām stundām fabrikā Tev gribētos kādu klubu redzēt :D
welcome to reality!!!! :)
14.11.2014 14:18 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Es tagad 3 nedēļas dzīvojos pa Ķīnu, jo vairāk kontaktējos ar vietējiem, jo vairāk priecājos, ka esmu dzimusi Latvijā un drīz būšu atpakaļ. Ok, man kā ārzemniecei Ķīnā, protams, viss ir citādāk, bet vietējiem dzīve ir diezgan skarba. Nenormāla konkurence, sliktas sociālās garantijas utt. Piem, tagad jau pāris gadus ir atcelts 1 bērna likums, ikvienam var būt 2 bērni. Taču - lielākā daļa to nevar atļauties, jo viņiem ir jāmaksā pilnīgi par visu - bērnudārzu, skolu (standarts - 70 bērni klasē, jo grib mazāk, jo vairāk tas maksā) utt. Pie tam nav nekādas garantijas, ka pēc bērna piedzimšanas varēs atgriezties tajā pašā darba vietā utt. + Vēl piesārņojums un citas lietas... Protams, arī Ķīnā ir daudz iespēju pelnīt ļoti, ļoti labi, taču salīdzinot ar visu - Latvija kopumā nav sliktākā vieta pasaulē kur dzīvot...
14.11.2014 16:44 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nē, dārgie, valsts esam mēs paši. Tiem, kam valsts neko nedod, derētu padomāt, ko paši dod valstij.


Libra, liels + tev.
14.11.2014 16:50 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Lai normāli dzīvotu un strādātu Latvijā ir vajadzīgs mugurkauls, gan fizisks, gan garīgs.
Tad ir normāli.
14.11.2014 19:08 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu tak neviens nerunaa par to vai Latvijaa ir iespeejams dziivot vai nee. Protams, ka ir iespeejams! Galu galaa, tik daudzi cilveeki tachu kaut kaa dziivo. Taa probleema ir tajaa, ka te autore jau vairaakus gadus nav dziivojusi Latvijaa, ir izveidojusi savu dziivi un iekaartojusies citus un tagad peekshnji grib atgriezties kaa sniegs uz galvas ar ziidaini uz rokaam un pilniigi tukshu ierakstu par peedeejiem gadiem (pieredze un izgliitiiba aarzemees ne vienmeer tiek noveerteeta tikpat labi, kaa pieredze uz vietas). Runa ir par to, ka tas vienkaarshi nav piemeerots laiks, lai saaktu visu no saakuma, ka tas var izraadiities nevajadziigi gruuti tikai nieka sentimenta deelj. Vajag izsveert visus +/-, uzzinaat reaalo situaaciju darba tirguu (ne jau formumaa to info mekleet), izsveert visas finansiaalaas iespeejas, dziivesvietas iespeejas, daarzinju iespeejas, aukles, transportu u.t.t. Lai arii taa skaitaas kaa atgrieshanaas, bet formaali - tas ir tas pats, kas paarcelties uz jebkuru citu sveshu valsti.
14.11.2014 19:18 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
neizlasīju visus komentārus,jo apnika lasīt luīze21 komentārus un viņai veltītās atbildes..
paši ar vīru atgriezāmies LV tieši tad,kad biju stāvoklī.viegli nebija,bet nu jau viss ir puslīdz nokārtojies.galvenais,lai otrā pusīte būtu apņēmīga - tieši Tavā gadījumā,jo esi stāvoklī un diez vai gaidību laikā un kamēr mazais kaut mazliet "apvelsies", būsi gatava nevis vienkārši atgriezties darbā,bet to arī vēl meklēt. kā plusu varu minēt vienu it kā maznozīmīgu apstākli,kas izglāba mūs vienā grūtā brīdī-Tev būs bērna kopšanas pabalsts un bērna piedzimšanas pabalsts..varbūt izklausās smieklīgi,bet realitātē,kad vīrs vienu brīdi bija spiests nestrādāt veselības dēļ un ietaupījumi bija tuvu nullei,tas pabalsts nodrošināja visu bērnam vajadzīgo un pašiem pārtiku..turklāt,drošvien jums ir arī iekrājumi..
veiksmi!novēlu jums mazo sagaidīt LV,tāpat kā to izdarījām mēs,jo tiešām ir lieliski apzināties,ka pirmā valoda,ko mazais dzird ārpus mājas, arī ir latviešu valoda,nevis kāda svešvaloda! :)
14.11.2014 19:31 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Palasiju to penteri :D


autore - izdomā lati. Neviens Tev adresētais komentārs neieteiks kā pareizi rīkoties , to Tu izlemsi pati.

Ja es būtu Tavā vietā es uzreiz nemestos uz LV . Es pagaidītu lai mazais paaugas līdz dārziņa līmenim , vismaz Tev vecis kautko piepelnīsies klāt.


LV var dzīvot tikai protams jāmāk to darīt . Var jau dzīvot no algas līdz algai. Katrā gdijumā domā pati :)
14.11.2014 19:57 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Nebrīnos ka būs tā ka Tu atsperies uz LV un redzot kā te jācenšas dzīvot gribēsi atkal prom. Nesen bija diskusija par to ka atgriežoties LV vienmēr gribēsies atkal doties prom.

Atvrauc kādu laiku padzīvo LV un tad jau sapratīsi gribas dzīvot šeit vai nē.
14.11.2014 19:59 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Nu tak neviens nerunaa par to vai Latvijaa ir iespeejams dziivot vai nee. Protams, ka ir iespeejams! Galu galaa, tik daudzi cilveeki tachu kaut kaa dziivo. Taa probleema ir tajaa, ka te autore jau vairaakus gadus nav dziivojusi Latvijaa, ir izveidojusi savu dziivi un iekaartojusies citus un tagad peekshnji grib atgriezties kaa sniegs uz galvas ar ziidaini uz rokaam un pilniigi tukshu ierakstu par peedeejiem gadiem (pieredze un izgliitiiba aarzemees ne vienmeer tiek noveerteeta tikpat labi, kaa pieredze uz vietas). Runa ir par to, ka tas vienkaarshi nav piemeerots laiks, lai saaktu visu no saakuma, ka tas var izraadiities nevajadziigi gruuti tikai nieka sentimenta deelj.


+++++

Tev esot stāvoklī tiešām vajag to nervozēšanu par to, vai būs darbs(nebūs tā, ka atbrauksi un nākošajā dienā jau būs darbs vadošā amatā, ar superlielu algu, iespējams, mēnešiem vajadzēs meklēt), vai būs gana daudz naudas, vai būs labs dzīvoklis, visu sākot no nulles? Man liekas, ka esot stāvoklī, ja ir iespējams izvairīties no stresa, tad tas ir jādara. Ja tev šobrīd ir stabilitāte un miers, kāpēc tu gribi no tā visa atteikties? Kaut kādu sentimentālu ilūziju vārdā?
Es domātu par gaidāmo bērnu un mieru, un dzīvotu tur, kur man nav lieki stresi.

Lēmums ir tavs, jo nevienai no cosmo nebūs jādzīvo tava dzīve un izvēles. Taču, pirms noraksti visus atšķirīgos, neslavinošos komentārus kā troļļojumus vai vēl neglaimojošākos vārdos, padomā. Man izskatās, ka tev ir kaut kāda ilūzija par to, cik pie mums te ir perfekti un kā visiem te ir piena upes un ķīseļa krasti un tāpēc tu nenovērtē to, kas tev ir tur, kur esi šobrīd.
Ir ļoti daudz cilvēku, kas šeit knapi velk tos galus kopā, jo nav pat jābūt maksimas vai rimi pārdevējai, arī citos darbos algas ir smieklīgas. Tie miljonāri, ar krutajiem darbiem un krutajām algām, kas var dzīvot un uzdzīvot, ir ļoti maz.
14.11.2014 20:04 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
Tie miljonāri, ar krutajiem darbiem un krutajām algām, kas var dzīvot un uzdzīvot, ir ļoti maz.

Ko tu neteiksi :D Pēc kosmo veceņu klačām :D
Latvijā nepelna sieviete mazāk par 1000eiro uz rokas un vīrietis 2000eiro uz rokas :D Ja arī kāds pelna mazāku algu, tad viņs ir dzērājs, bez izglītības, jo pēc kosmo veceņu domām visiem ir iespēja pelnīt 2000 eiro un to iespēju neizmanto tikai dzērāji un cilveki bez izglītības.

Tāpēc neredzu iemeslu kāpēc nevarētu atgriesties Latvijā :D

P.S Vel pēc kosmo veceņu domam uz ārzemem brauc veiksmīgi cilvēki, kas tur pelna miljonus vai nu arī loši un bezdarbnieki :D
14.11.2014 22:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits