Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Biznesa kontakti

 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Sveikas!
Šodien brīva diena, sēžu viena mājās un izlēmu izņemt vienu jautājumu no diskutējamā saraksta :)

Studiju gados pa visām malām skan lieti padomi par to, cik svarīgi ir šobrīd veidot kontaktus, pēc iespējas vairāk pavadīt laiku ar dažādiem cilvēkiem, jo tie noderēs vēlāk. Tas tiek minēts kā viens no ietekmīgākajiem faktoriem veiksmīgā karjerā.

Tad nu man tāda neliela neizpratne - vai tad tiešām tas ir TIK svarīgi? Un cik tad liela enerģija ir tam jāvelta? Pati neesmu liela sabiedrības mīle. Jā, man patīk iziet, bet ne jau ar visiem pēc kārtas. Ir patīkamāki cilvēki, ar kuriem tad arī izvēlos pavadīt savu brīvo laiku.
Gribu zināt, varbūt kādai ir pieredze un var pastāstīt, kā un kur tieši šādi studiju gadu kontakti ir noderējuši? Jo pagaidām, savā vēlamajā darbības laukā neredzu, ka sastapšu kādu no šī brīža paziņām..
10.11.2014 16:05 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ir noderējuši.
Un ne tikai kontakti ar kursabiedriem, bet vispār tā laika biedriem citās specialitātēs fakultātē (pārsvarā kursu augstāk un zemāk).
Arī kontakti no darbošānās dažādās studentu organizācijās - tā sapazīstās starpfakultāšu līmenī, var iegūt tuvākas attiecības ar mācībspēkiem (tie bieži vien ir ļoti augsta līmeņa speciālisti).

Tas noteikti nav tik svarīgi ikvienā no jomām, bet būvniecības jomā, kurā es darbojos, ļoti vērtīgi. Mēs lielākā daļa esam izauguši par speciālistiem, kas profilējas katrs savā jomā un jau ar savu pieredzi. Reālajā darbā ar savu pieredzi vien var nepietikt, tad arī noder tie kontakti.
Tāpat arī pretējā virzienā, visas iespējas tikt pie papildus darba piedāvājumiem.
10.11.2014 16:33 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ir noderējuši un kā vēl. Pat, ja šobrīd tie šķiet nenozīmīgi, tu nekad nezini kā dzīve iegrozīsies. Vairāku cilvēku kontakti noderēja pēc vairākiem gadiem. Pat, ja viens pie otra negriežaties pēc padomiem vai palīdzības, tik un tā darba sarunas rosās vieglāk, ja varēsi pateikt - sveiks! te Anna. atceries, tu man palīdzēji ar kursa darvu skolas laikos. Pēc būtības Latvija ir ļoti maza. Un visi viens otru caur kādu pazīst. Kontakti nekad nebūs lieki.
10.11.2014 16:43 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Mana pieredze rāda, ka biznesā kontaktiem ir ļoti būtiska nozīme. Neteiktu, ka esmu tiešā veidā ko ieguvusi šādā veidā, bet gan daudz ko esmu atrisinājusi caur savu spēju komunicēt ar cilvēkiem un man ik pa laikam dažādās neoridinārās situācijās noder plašais kontaktu loks.
10.11.2014 16:45 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jā, jau tagad, studējot, ja izveidosim kontaktus ar Latvijas Valsts Mežiem, Valsts meža dienestu - tas palīdzēs ļoti daudz - sākot ar darba atrašanu, dažādu pētījumu veikšanu utt.
10.11.2014 17:00 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
jā, ir ļoooti noderējuši!
lielakoties kontaktus guvu aktīvi darbojoties pašpārvaldē, kad iepazinos ar miljons dažādiem cilvēkiem, dažāda profila speciālistiem, organizācijām, lektoriem, kas darbojas dažādās nozarēs. tagad, piemēram, ir daudzi paziņas, kas stradā visvisādās nozarēs un dara tik dazādas lietas, ka zini, kur vērsties vajadzības gadījumā un process būs vieglāks, jo ir jau kaut kāds kontakts.
mana bakalaura darba vadītāja, piemēram, man regulāri pārsūta ļoti labus darba piedāvājumus, lai es varu čekot, vai mani interesē.
jau profesionālajā jomā darbojoties kontakti ir vēl svarīgāki, jo te vispār sava mazā pasaule ir :D

neuzskatu, ka piepsiedu kārtā kaut kas jādara, bet komunicēt un iepazīties vajag. you never know ;)
10.11.2014 17:09 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Studiju laikā īsti gan nē, jo universitātē īpaši aktīvi nedarbojos, toties darbojos citā organizācijā, kur arī aizgāja mans laiks - un tur ir daudz un noderīgi kontakti.
10.11.2014 17:31 |
 
Reitings 42
Reģ: 10.11.2014
Kontakti ir lielākā vērtība. Zināt, kuras durvis jāver attiecīgā momentā, ir svarīgi. Domāju, ka gandrīz visās sfērās darbojas "savējo" būšanas.
Kad gāju no iepriekšējās darba vietas prom, ķiķinot šefam teicu, lai viņš man neizmaksā iekrājušos atvaļinājuma naudu, bet, lai labāk adod savu vizītkaršu bloku:D
10.11.2014 17:55 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Jā, ir noderējuši. Lai atrastu darbu un arī brīžos, kad tas ir bijis nepieciešams esošajā darbā. Ir daudz jomu, kur bez tā ir ļoti grūti.

Augstskolā ir vērts atstāt izdarīga cilvēka iespaidu uz pasniedzējiem, jo viņi arī var kļūt par nākamajiem darba devējiem, ja darbojas savā jomā, vai arī izpalīdzēt kādā citā veidā.
10.11.2014 18:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!