Kaķu mīlēm!

 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Čau.
Vēršos pēc padoma pie kādas, kas ar šādu vai līdzīgu situāciju tikušas galā.
Tātad kaķis. Kaķa kastiņa. Jau 2 gadus ir stāvējusi vienā vietā, vienmēr ir bijis cītīgs kastes staigātājs un šmuces nav taisījis. Bet nu ir tāda situācija pienākusi,ka kaķa kaste ir jāpārvieto citur. Opcija - atstāt tur, kur tā ir - nepastāv.
Kā to pareizāk izdarīt, lai nesāktos šmucēšanās utt.??
Un vispār - kur Jūsu kaķiem ir kastiņas ?
Es domāju,kasti likt vannas istabā, viņš tāpat tajā uzturas biežāk kā ārpus tās un pats prot attaisīt durvis un iztikt ārā, bet nezinu vēl..
03.11.2014 15:26 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?

Nekad mūžā. Ne virtuvē, ne istābā. Tāpat arī nekādas barošanas no rokām, vai ēdiena ubagošana no šķīvja. Ja gatavojot gribu iedot viņai kādu vārītu gaļas gabaliņu, vai zivi, tad tikai caur ielikšanu trauciņā.
03.11.2014 16:22 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Jenot - tavējais jau vēl maziņš. Es sākumā vispār naktīs negulēju,jo vienam sākās trādirīdi laiks. Man tas kaķis uz nerva krita, likās, nu kur tāds nenormālais man tika? bet viņiem tak jāizaug. Manam ir 2 gadi jau, bet vēl ir bērna prātā drusku. Viņi kā mazi bērni....
03.11.2014 16:22 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Virtuvē neļaujam, bet mazākais vienalga šorīt pamanījās apgrauzt pankūku. Nu ja, blakus jau neviens nestāvēja...

Jā, tā viņi dara...
es citreiz eju uz virtuvi no istabas un dzirdu- bams. Protams, kaķis pa galdiem dzīvojas, bet acu priekšā nelien. tik to 1x.
03.11.2014 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?


Nē, neļauju. Viņa ļoti labi zina, ka virtuvē nedrīkst kāt uz galda. Un nekāpj arī. Sēž un auro uz grīdas, ja kaut ko griežu vai ēdu :D
Bet istabā mans datorgalds viņai ir mīļākā vieta pastaigām un misijai "visu nogāzt". It sevišķi, ja es ilgāku laiku sēžu pie datora un viņai uznāk spēlēšanās vēlme. Tad nu atlieku visu un ar kaķi cītīgi paspēlējos. Tad ir miers :)
03.11.2014 16:24 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Man īstenībā arī vajadzētu pārvietot tualeti, jo jau vairs nav maziņš un var iet vannas istabā, tagad stāv virtuvē, jo kamēr bija maziņš un mācījās domajām, ka labāk ir, ja tā tualete ir viņam redzamākā vietā.

Par smiltīm, lietoju silikona, jo tās cementa, lai vai kā tīri, dot smaku majās, bija mums sākumā viens iepakojums, smaka bija pat ne tikai kaķa, bet tieši pašu smilšu sajaukta ar kaķa smaržu.
Beeet, manējam vajadzēja laiku, lai pierastu, jo viņām ir kaut kāda smaka, ko kaķis jūt, un arī diezgan skaļas, un ķepam mazliet cietāk. :D sākumā ļoti cietās un gāja uz tualeti reti, bet toties daudz. :D
03.11.2014 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man ir tā,ka es NEKAD nevaru ieiet vannas istaba vai WC viena ati,jo viņš ir vienmēr ir klāt. Ja sēžu uz poda - viņš sēž man pretī vai klēpī raušas. Ja eju vannā - sēž uz vannas malas un ķepas mērc ūdenī, ja esju pārģērbties uz vannas istabu- nāk līdzi. Ja no rīta eju zobus tīrīt - guļ izlietnē, utt...


Pazīstami :D
Vienīgi, es eju dušā un tad kaķis sēž aiz vannasistabas durvīm un gaida. Kaut vai pusstundu. Draugs teica, ka tiklīdz es tur ieeju, tā viss - kaķis ieņem pozīciju un nekustīgi gaida mani pie tām durvīm. Tad pirmais, ko es ieraugu durvis atverot, ir kaķis.
Par draugu viņai vienalga, bet mani viņa ļoti uzpasē un mīl. Vismaz tā es izskaidroju to, ka viņa pa nakti guļ man līkumiņā(vai man virsū) un savas mīļākās mantiņas pa nakti sastūķē manā gultas pusē :D.

vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?


Skatoties no situācijas. Virtuvē gatavošanas procesā - kategoriski nē. Tāpat arī viesistabā uz mazā galdiņa - ja tur ir mans kompis vai viesību laikā našķi - kategoriski nē. Un viņa to ievēro.
Taču, kad virtuvē galds tukšs un nekas netiek gatavots un arī kad tas mazais galdiņš ir tukšs, tad lai kāpj, ja grib. Un gan jau viņa to dara, kad manis nav mājās.
03.11.2014 16:25 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
likās, nu kur tāds nenormālais man tika?


Man tā liekas šobrīd :D Pa naktīm viņš +/- guļ, īpaši neārdās, ballīte sākas no rīta. Nu vienīgais viņam tas niķis guļošiem mums zvetēt pa seju. Šī laikam bija pirmā nakts, kad netikām atštaukāti.
03.11.2014 16:28 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Mans vecākais kaķis vispār uz galda nelien, jo neko no mūsu pārtikas tāpat nav iemīļojis.
Jaunākā beibe regulāri kāpj un ložņā pa visiem galdiem, plauktiem un skapjiem. Neēd neko, bet ko vien var paņem mutē un nogāž lejā. Citas lietas nokrīt no viņas neveiklajām kustībām. Tā kā..jā.. mums visas darbavirsmas ir salīdzinoši tukšas, bet nu jau ir pierimies tas visa gāšanas BUMS. Nezinu kā var neļaut.. :D Nu, es noceļu viņu nost, sarāju, bet viņa nāk atpakaļ un nekaunīgi dara to atkal. Man nav vaļas visu dienu stāvēt un neļaut viņai kaut ko darīt. :D
03.11.2014 16:29 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Ar manu kaķi visai intresanti :D kaste stāv vannasistabā,bet ja tiek.izlikta arā ,kad tiru visu tad iet arī citur kastē,kur viņa nolikta. Kaķis taisa šmuces tik tad,kad ir pa kautko dusmīga pa laimi tagad tā vairs nav,bet kad bija sīka čuraja aiz kastes un gultā bet nu.pāraudzināta.

Jautājums jūsu kaķis kārpa kasti ciet?
Mans nē bet kārpa sienas malu nezinu kapēc tā :(
03.11.2014 16:30 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Nezinu kā var neļaut..


Man rodas tas pats jautājums.
03.11.2014 16:31 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Mums stāv virtuvē, jo vannasistabā un koridorā nav vietas.


Nekad šito nesapratīšu, tu ēd, bet kaķis liek savu kaksi, vnk briesmīgi! Kā var ēst tur, kur kaķa tualete voņķī uz pilnu klapi!
03.11.2014 16:31 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
GOOLD, manuprāt, viņš tā vienkārši notīra ķepas.
Mums ir šādas kastes un + ir tāds, ka kaķi sēž kastē un "kašā" savas ķepas pa kastes iekšpusi, kad nodara savas lietas.
03.11.2014 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Komentārus nelasīju, bet varu padalīties ar savu pieredzi.

Man ir 2 kaķi - 5 gadus vecs runcis un 1,5 gadus veca kaķene. Šo gadu laikā esam vairākas reizes pārcēlušies, līdz ar to loģiski arī kaķu kaste ir mainījusi savu atrašanās vietu. Nekad nav bijušas problēmas ar to, ka kaķi nevarētu atrast kastīti un tādēļ šmucē kur pagadas... Protams, pirmās dienas, kad mainījām dzīves vietu,kasti nolikām blakus trauciņiem, lai sākotnēji aprod ar jauno mājvietu un tad kasti nolikām tai paredzētajā vietā. Kaste mums stāv tualetē, kaķi paši atver durvis. Nezinu, mani kaut kā ļoti viegli aprod ar to, ka kaste var mainīt savu vietu.... Arī pēdējo reizi kad paŗcēlāmies, nevarējām vienoties kur labāk kasti likt un tā ceļoja, bet kaķiem nekādas problēmas :D Kaķis jau nav stulbs, viņš redz katras pārmaiņas.. :)
Ja baidies, ka varētu sanākt problēma, vienkārši noliec kasti jaunajā vietā un parādi kaķim...
03.11.2014 16:33 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Kā var ēst tur, kur kaķa tualete voņķī uz pilnu klapi!

Nu vajag mainīt smiltis, lai nekas nevoņķī. Tāpēc vajag izvēlēties gan kvalitatīvas un piemērotas smiltis.
Man arī pašreiz kaste stāv virtuvē. Kaut kā nevienam nav traucējis ne ēst gatavot, ne ēst, ne kaķim dirst, es atvainojos.
03.11.2014 16:34 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Par to, ka vadus grauzīs, man ir reāli bail.


Manējā ir iecienījusi pārgrauzt mp3 vai telefona austiņu vadus. No tās reizes, esmu iemanījusies somu vaļā neatstāt un austiņu vadus noslēpt tā, lai kaķis netiek tiem klāt.

Tās, kurām sen ir kaķi, pastāstiet, vai ir iespējams kaķi vispār izaudzināt?


Domāju,ka pa lielam nevar, taču uz sīkumiem var. Piemēram, manējā zina, ja saku "škic", tad ir jāmūk prom. :) Un vienmēr viņa paiet nostāk vai dažkārt aizskrien uz citu vietu :D
03.11.2014 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Jautājums jūsu kaķis kārpa kasti ciet?
Mans nē bet kārpa sienas malu nezinu kapēc tā


Mūsējā apvieno abas lietas: pakārpa smiltis un pakārpa pie reizes arī sienu vai slieksnīti tā, ka durtiņas virinās(mums ir kastīte ar būdu). :D
03.11.2014 16:38 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Par kaķu kastēm nav diži liela pieredze, jo visi kaķi kas bijuši, tie darīšanas darīja ārā.
Ja dikti bail par kaķa reakciju uz pārvietoto kasti, tad vsrbūt pārvienu pakāpeniski, ik pa stundai pavirzi pa kādam metram uz jaunās vietas pusi.;)

Lasot šo diskusiju atcerējos vienu kuriozu- ar mammu virtuvē taisījām vakariņas, jaunais kaķis tupēja uz krēsla zem galda. Pēkšņi parādījās maza ķepiņa un taustījās gar galda malu, bet pats nelūrēja. Sataustījis savu guvumu ātri paķēra un aizskrēja. Liels bija kaķa izbrīns, kad saprata, ka nospēris nevis gaļas gabaliņu, bet gan sīpolu.:D
03.11.2014 16:42 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?


Ļaut jau neļaujam. Un viņa zina, ka nevar, bet tik un tā pamanās uzkāpt, pamanās kaut ko nospert. Dažkārt uzlec uz galda, lai mani pakaitinātu - lai sāku skraidīt viņai pakaļ :D jā, jautri ar kaķiem.

Jautājums jūsu kaķis kārpa kasti ciet?
Mans nē bet kārpa sienas malu nezinu kapēc tā


Manējā aizkārpa ciet, pakārpa kastes malu, pakārpa vannas istabas flīzes un dažkārt vēl ielec izlietnē un pakārpās :D
03.11.2014 16:49 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Kaķis tualeti atpazīst pēc smaržas. Plus vienmēr var parādīt, kur jaunā novietota. Nekādas smučes domāju nebūs :)

Smiltiņas tikai silikona. Kaķis vislabāk patīk. Apsorbē smaku un savākt viegli.
Man gan kaķsi pamanās visu apkārt kastītei apbērt ar smiltīm. Ir ar apmalītēm, un liela kastīte, bet divreiz dienā jātīra apkārt kastei, jo vienmēr ar tām silikona smiltīm viss.
Un tāpēc nolēmām, ka kaķim vajag tualeti ar vāku. Nu tādu, kur var ietiet iekšā un tad nokārtoties. Par to gan baidos, vai sapratīs un nebūs dusmīgs, ka nomainīta tualete.

Varbūt kādai ir pieredze vai kaķi iet uz slēgtajām tualetēm?
03.11.2014 16:52 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
es gribētu nopirkt to kaķa kasti, kas te bildē bija...ar tām sienām, bet nezinu kā viņš tur justos,jo viņš man tāds milzīgs ir.
03.11.2014 16:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits