Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pāraktīvs urīnpūslis (kurš ar to saskaras ikdienā?)

 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Sākšu ar to, ka šī problēma man ir jau 7 gadus. Pa vidu kādus 2 gadus bija pārtraukums, kad bija tā kā vieglāk (esmu bijusi pie ārstiem- urologiem, ginekologiem, diagnostikām, daudziem izmeklējumiem, dziedniekiem, pārbaudīju arī muguru, vairogdziedzeri... Analīzes.. Neko nespēj atrast)
Tātad, izpausmes ir šādas- uz tualeti čurāt vajag ik pēc aptuveni 30, 60 min. Gadās citreiz izturēt arī ilgāk- līdz 2 stundām. Sajūta ir tāda kā spiedoša, kutinoša-tāda, kāda ir tad, kad urīnpūslis parasti ir pilns (kaut gan reāli nav). Un sajūta ir nealtiekama- jo ilgāk cieties, jo paliek arvien grūtāk un grūtāk, kas attiecīgi arī ietekmē psihiku.
Kaut kā pabedzu ar mokām vidusskolu, kaut gan gāju ik pēc katras mācibu stundas uz tualeti. AR augstskolu esmu mēģinājusi vairākas reizes, bet nesanāk, jo urīnpūšla problēmas dzen izmisumā, radot papildus trauksmi un atsvešināšanos.
Cilvēki, kas mani nepazīst, no malas domā, ka man ir laba dzīve, jo skolā labi mācījos, ir pastiprināta uzmanība no vīriešiem izskata dēļ, kā arī materiāli viss ok. Bet to, kas ir patiesībā, zin vien tie, kam nākas ar mani biežāk saskarties ikdienā. Piemēram, tagad apmeklēju braukšanas kursus un, par laimi, patrāpījies labs instruktors, kas saprot un pieņem, ka nodarbības laikā (ilgums 1h 30 min) eju uz tualeti kādas 2, dažreiz 1 reizi. Viss manā dzīvē būtu labi, ja nebūtu šī veselības problēma un arī spētu vairāk atvērties cilvēkiem, jo bieži atstāju cilvēkiem ārējas maitas iespaidu, kaut gan tā ir tikai auksta sejas izteiksme, runājot esmu citādāka.
Bet ne par to ir runa... Tātad, esmu izmēģinājusi daudz ko, bet nekas nelīdz. Esmu daudz naudas izsviedusi ārstiem, bet neko nav iespējams atrast. Dzēru arī visādas tabletes, kam būtu jānoregulē it kā sfinkteru vai urīnpūšļa muskuļu darbība, bet arī nekā.
Ir versija vēl par distoniju, bet urologs to pilnībā noliedza, jo tā tomēr, pēc viņa vārdiem, izpaužas vairāk uz citiem orgāniem un nevajadzētu atspoguļoties tik lielā mērā uz urīnpūsli, kā manā gadījumā.
TĀTAD, vai šeit ir kāda, kurai ir tādi paši simptomi? Ja ir, kā ar to tiekat galā? Kā tas ietekmē Jūsu sociālo pasauli? Vai ir kāda izārstējusies? Kādā veidā?
27.10.2014 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Neatceries, kāpēc tev tas vispār sākās? Toreiz pirms 7 gadiem bija kāds apsaldējums vai kas cits?
Neko konkrēti gan nepateikšu.. Profilaktiski dzērvenes vai to ekstraktus lieto?
27.10.2014 13:26 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Esmu lietojusi dzērvenes ut.ml, bet tas nav palīdzējis. Analīzes arī ne kādus apsalsējumus, infekcijas neuzrāda(taisīju vairākas reizes šo gadu laikā). Ultrosonogrāfija, urodinamiskie izmeklējumi arī taisīti.
Bet šķiet, ka viss sākās no apsaldējuma toreiz. Tiesa, savādi gan, kāpēc tad izmeklējumos neko nevar atrast pēdējo gadu laikā.
27.10.2014 13:31 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Apsaldējms, kurš netika izārstēts. Tagad visu mūžu mocīsies, diemžēl. Kur tev bija prāts neārstēties tad?
27.10.2014 13:36 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Man ir līdzīga problēma, bet tās gan ir sekas no muguras operācijas.... un februārī došos uz VCMG... redzēs ko teiks... bet vsp traki, ka Tev tā ir un vēl trakāk, ka ārsti neko nespēj atrast, kādēļ Tev tā ir... jo ir 21gs un šķiet, ka šim vajadzētu būt arstējamam... un cik noprotu nav tā ka esi bijusi tikai pie viena ārsta... hmm... a varbūt problēma ir galva, nu nesaku izdomājums, bet varbūt ilgo gadu sliktā pieredze, Te ir radījusi tādu traumu galvā, ka tas jau ir tā iesēdies automātiski galvā? :( nezinu, jo ja visādas analīzes un pārbaudes ir veiktas, bet ja neredz nekādas novirzes no normas, varbūt tiešām problēma ir jau iegājusies automātiski galvā, domāšanā utt hmm.... anyway ceru, ka Tu atrisināsi šo problēmu un varēsi baudīt dzīvi, bez šīs problēmas... :/
27.10.2014 13:36 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Kāpēc vaino urīnpūsli? Nieres esi pārbaudījusi?

+ kā ar asisnspiedienu ikdienā? Zinu ka tiem kam paaugstināts arī vajag biežāk...
27.10.2014 13:36 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Ā, un ar nierēm arī viss labi, nav nekādas mazspējas vai kā tāda, noslīdējumu nav, mugurkauls pareizs. Hormoniem viss ok, vairogdziedzeris viss ok, sirdij viss ok. Vispār visu uzrāda ideāli .
27.10.2014 13:36 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Artemzija, es toreiz ārstēju, labi ārstēju. Bet turpinās joprojām. Un izmeklējumi uzrāda, ka ar nierēm un urīnpūsli viss ir lieliski.
27.10.2014 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Bet šķidrumu uzņem normālos apmēros? Katru reizi, kad skrien uz tualeti, arī reāli kaut kas nāk ārā?
27.10.2014 13:42 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Dzeru dienā aptuveni 1.5 litru ūdens +tējas. Jā, nāk
27.10.2014 13:46 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Tikko iegūglēju.. Bez lietām, ko jau pieminēji un esi pārbaudījusi - Diabēts nav? Insults nav bijis? Nav problēmas ar prostatu?
Varbūt ir kāds muskulis, kas spiež uz urīnpūsli, vai arī kāds nervs sarāvis, un tāpēc ir tā sajūta, ka vajag uz tualeti.
Vai arī vienkārši tas ir galvā, un sevi vienkārši jācešas pieradināt garākām pauzēm starp tualetes apmeklējumiem.
27.10.2014 13:48 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Diabēta nav, insulta nav bijis. Par saspiestajiem nerviem jautāju urologam, teica, ka būtu tad citādākas izpausmes. Muskulis...Hm, par muskuli gan nemācēšu teikt...
Varētu būt, ka arī galvā. Esmu mēginājusi iestāstīt to sev un domāt, ka tā ir vienkārši veģatatīvā distonija un izpausmes ir vienkārši ķimiska reakcija. Man arī ārste bija vienu laiku izrakstījusi spēcīgas nervu zāles, jo domāja, ka tā ir distonija. Padzēru kādu laiku, nesajutu izmaiņas, vienīgais ko sajutu, bija tas, ka likās, ka kļūstu iezombēta, tāpēc pārtraucu.
27.10.2014 13:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man krustmāte, lai risinātu šo problēmu, tad, ja ilgstoši jāatrodas ārpus mājas, izvairās dzert daudz šķidruma pirms došanās ceļā. Piemēram, kofeīns (kafija, melna un zaļā tēja, kola) arī ir ļoooti urīndzenošs, ja es uzsēžos uz kafijas kannas, tad arī bieži jāskraida. Paskaties, vfarbūt ir lietas, ko tu vari mainīt savos ieradumos?
27.10.2014 14:03 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Tiesa, neko no nosauktā nedzeru (tēju -augļu).
Bet par to šķidruma iedzeršanu pirms iziešanas kaut kādā ziņā ir tiesa. Vienīgais, ja lietoju maz šķidruma, tad tā kā dedzina, kas arī rada diskomfortu.
27.10.2014 14:24 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Psiholoģiski bieža urinēšana ir saisīta ar bailēm. Es ticu, ka tam var būt psiholoģisks iemesls.
Iesaku aiziet pie osteopāta piemēram. Vai pamainīt ārstus, aiziet pie tiem labākajiem.
27.10.2014 15:44 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Bet ka attaisnot sevi, ka šī iemesla dēļ augstāko nevar pabeigt ir tikai atrunas..ir dažādi veidi kā iegūt izglītību.
27.10.2014 15:44 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
To, ka iegūt, jā- nenoliedzu, ir dažādākie veidi. Vienkārši ļoti gribējās klātienē. Bet, iespējams, nāksies meklēt pagaidām citu variantu. Un, kad paliks labāk, varēšu nemt arī klātieni.
27.10.2014 16:46 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Domāju, ka problēmas veģetatīvajā, konkrētāk - simpātiskajā sistēmā. Ne-izurinē (piedod) jau Tu vairāk kā izdzer. Vai Tev pārbaudīja, cik vidēji Tu "atstāj" šķidruma podā? Vai nav tā, ka Tev ļoti vajag nokārtoties, lai gan tik daudz tu neizčurā (piedod, vienkārši nezinu citus sinonīmus tādai delikātai lietai).
27.10.2014 16:52 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Acīmredzot, naktī šī problēma nav aktuāla, jo savādāk nespēju iedomāties normālu funkcionēšanu, ja 7 gadus naktī būtu jāceļas ik pēc 2h, lai ietu uz tualeti. Pie psihoterapeita esi bijusi?
27.10.2014 16:57 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Nezinu par ilgumu, bet kādu laiku mokos pati ar savu "mazo" pūslīti.
Nav tā, ka ik pēc 30 min, bet nedaudz vairāk, pūslis sāk dot par sevi ziņu.
Bet viens ko esmu ievērojusi - nav tā, ka tas ir 24h dienā, ja es kaut kā aizmirstos vai esmu aizņemta, varu uz wc neiet ilgi.
Man cik es sapratu, tas ir uz nervu pamata. Vienu laiku dzēru nervostrong, nedaudz palika labāk, pa naktīm vairs uz wc nestaigāju.
Tagad esmu pārtraukusi dzert, bija visādi stresi augstskolā, pūslim atkal uzdzīve.
27.10.2014 17:08 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.10.2014
Naktī uz tualeti neeju.
Platinum, ar škidrumu viss ir ok, bija veikti mērījumi un tur viss kārtībā, vienīgais tas, ka ļoti bieži.
Freshmaker, man arī nāksies atzīt, ka ja esmu ar kaut ko aizņemta, tad izturu ilgāk (bet līdz 2h, nekad ilgāk nesanāk jebkurā gadījumā, jo liek par sevi manīt ar kutinošo sajūtu). Un līdz 2h varu izturēt atrodoties tikai mājās vai mierīgā stāvoklī, esot ārā maksimums stundu labākajā gadījumā.
27.10.2014 18:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits