Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Work from everywhere

 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Aizdomājos, kāpēc gan šis darba modelis joprojām nav gana populārs pie mums, lai gan dzīvojam tehnoloģiju laikmetā.

Liela daļa darbu, kur ir darbs ar datoru, varētu tikt darīti arī no mājām.

Ieguvumi būtu gan darba devējam - samazinās izmaksas par telpu īri, elektrību, ūdeni, uzkopšanu, gan darbiniekam - samazinās ceļa izdevumi, mūžīgā laika tērēšana sastrēgumos, nav jādomā, kur/kā paēst pusdienas, nav jādomā par apģērbu, utt

Kādas jūsu domas?
Tās, kuras strādā mājās kā darbinieki, kā jums izdevās vienoties par tādu modeli?
26.10.2014 09:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pie mums pat pusslodzes darbi nav populāri, kur nu vēl darbs no mājām :)

Bet nu, ja es būtu priekšnieks, es arī negribētu darbiniekus, kas strādā no mājām. Jau tā darbinieku efektivitāte ir bieži vien stipri apšaubāma, kāda tā būtu mājās? Mani māc šaubas, ka daudzos gadījumos samazinātos izdarīta darba apjoms.
26.10.2014 09:12 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Saprotams arguments.

No otras puses, ir aplikācijas un statistikas programmas, kuras uzskaita darbinieku padarīto. Arī esot vienā ofisā, vadītājs nevar katram izstāvēt aiz muguras, skatoties, vai padotais nesēž FB, sevišķi, ja darbinieku ir daudz.

Iespējams, viena no problēmām ir tā, ka daudzās darba vietās nav izstrādāti kritēriji un rīki, kā izmērīt darbinieka paveikto gan kvalitatīvi, gan kvalitatīvi.
26.10.2014 09:40 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Strādāju nepilnas slodzes vairākās vietās, visās ir tāda iespēja.
26.10.2014 09:48 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Arī strādāju no mājām, šāds variants patīk daudz labāk. Tomēr varu saprast arī darba devēju nevēlēšanos pāriet uz šādu modeli - nesen bija gadījums, ka darba ņēmējs darba nodošanas datumā pazuda, necēla telefonu un uz e-pastiem arī neatbildēja. Pieņemu, ka tādi gadījumi kopumā nav retums. Uz vietas no tādām situācijām vieglāk izvairīties.
26.10.2014 09:52 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es apmēram gadu tiku strādājusi no mājām.

Man ar disciplīnu nav nekādu problēmu, tā kā šāda rakstura mīnusu darbam nebija, kā galveno mīnusu varu minēt socializācijas trūkumu, jo tas ir būtiski.

No mājām tieši tāpēc sākām strādāt, lai optimizētu izmaksas, bet tas neder visiem. Jo ir cilvēki, kam gribēsies TV palūrēt, pasnaust, soc.tīklos iemest acis u tml., tad tāds māju variants pavisam neder :)
26.10.2014 10:08 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Pilnībā strādāšana no mājām mani emocionāli iznīcina, tik grūti brīžiem pilnīgi vienai vislaik ņemties, tad kaut uz kafejnīcu skrien strādāt, lai vismaz kāds ir apkārt. Taču pilnībā strādāt tikai ofisā nevaru un negribu, gribētos tiešām atrast kādu foršu iespēju abas lietas un vides apvienot.
26.10.2014 10:27 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Strādāju divos darbos, no kuriem vienā ir vienmēr strikti jābūt birojā un tiek skaitītas nostrādātās darba stundas (vairāk uzsvars tieši uz stundām, nevis paveikto), otrā darbā varu strādāt no jebkuras vietas (izņemot komandējumus, jo, tā kā starptautisks projekts, tad regulāri notiek projekta dalībnieku tikšanās kādā no Eiropas valstīm) un uzsvars ir tikai un vienīgi uz padarīto, nevis nostrādāto laiku.

Plusi un mīnusi ir abiem darba stiliem. Tā, ka 100% no mājām - tā nespētu strādāt nekad, jo man tiešām ir vajadzīga socializēšanās, jo īpaši tādēļ, ka nedzīvoju pilsētā un apkārt tomēr nav daudz mana vecuma un izglītības/gudrības līmeņa cilvēku.

Diemžēl, ja strādāju no mājām, tad vīram, radiem un draugiem ir priekšstats, ka - ja esmu mājās, tad jau neko nopietnu nedaru un viņi droši var man palūgt izdarīt citus darbus (vīrs), braukt ciemos (radi) vai aicināt ballēties (draugi) - un viņiem ir grūti saprast atteikumu. Laikam jau tādēļ, ka tiešām Latvijā šāds darba stils nav populārs, attiecīgi cilvēki uzskata, ka, ja esi birojā - Tu strādā, ja esi mājās - nestrādā. Kaut reizēm ir tieši otrādi :)
26.10.2014 10:32 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Disciplīnu un produktivitāti ilgtermiņa var noturēt ar lielākām algām nekā nozarē... :D
Tie mazo algu maksātāji mūždien var un varēs auklēties ar saviem darbiniekiem, kādi nu viņam tur ir :D
26.10.2014 10:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ne vienmēr lielāka alga nozīmē lielāku atdevi no darbinieka puses. Diemžēl. Lielāka alga nozīmē tikai lielākas izvēles iespējas, jaunu darbinieku izvēloties. Ja darbinieks ir pagadījies tizlenis, tad 2x lielāka alga nekādu iespaidīgu produktivitātes pieaugumu nedos.
26.10.2014 11:38 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Ne visi ir darbi tā atdalāmi, ka vari vienkārši pats darīt uz priekšu savējos un iztikt ar e-pasta komunikāciju. Man līdz šim visās vietās ir bijis tā, ka dienas gaitā daudz jākomunicē ar kolēģiem, klātienē cits citam palīdz ar problēmām utt. Tāpat sapulces var uzrasties diezgan pēkšņi. Tā ka es ikdienā no mājām nevarētu.

Tā kā nav bijusi iespēja šādu modeli izmēģināt, nezinu, cik labi man tas patiktu. Vislabāk laikam patiktu tā pēc izvēles - var gan birojā, gan mājās. Vasarā, piemēram, labāk gribētu kaut kur ārā pie datora sēdēt, nevis karstā birojā ar aizvērtām žalūzijām.
26.10.2014 11:44 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Mājās darbam īsti nespēju sevi motivēt, arī psiholoģiski negribas darbu uz mājām nest. Tāpat man svarīgi ir komunicēt ar kolēģiem, nevis vienai pie datora ko darīt.
Varbūt varētu vienu dienu nedēļā nebraukt uz darbu, bet strādāt mājās, vairāk gan nē.
26.10.2014 11:53 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 29.01.2009
Ja vēlos, varu strādāt arī no mājām.
Kādreiz to arī darbu, bet lielākoties izvēlos par labu strādāšanai ofisā. Pirmkārt, man ir nepieciešama komunikācija ar cilvēkiem. Otrkārt, uz vietas ir stipri vieglāk izrunāt visas nepieciešamās lietas, lai nav pārpratumu, kas bieži rodas, ja zvana/raksta. Treškārt, mājās tomēr grūtāk sevi motivēt strādāšanai (nemitīgi kaut kas novērš uzmanību), ofisā tomēr tik atklāti nesēdēsi FB, nerunāsies ar visiem pēc kārtas utt.
26.10.2014 12:17 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man ar disciplīnu nav nekādu problēmu, tā kā šāda rakstura mīnusu darbam nebija, kā galveno mīnusu varu minēt socializācijas trūkumu, jo tas ir būtiski.


+++

Nepiekrītu, ka strādāšana mājās nozīmē sevis demotivāciju. Pietiekami daudz biroja darbinieki kafijo, sēž visos iespējamos portālos un tāpat notriec to laiku.

Bet nu runāju tikai par sevi. Man ir darba apjoms, kas ir jāizdara. Kad darbu ir daudz, tad Internetu atvēru tikai tad, ja vajag darba vajadzībām. Nenāk prātā lasīt cosmo vai fcb, ja stāv kaudze ar darbiem. Bet tas ir man.. Tāda darba trūkums ir jau _paris pieminēts socializācijas trūkums.

Kaut gan plusu ir vairāk un kamēr šis darbs man sniedz iespēju dzīvot manā pilsētā, ne Rīgā, diez vai to mainīšu. Es vispār tagad domāju (pēc 2 gadu strādāšanas no mājas) vai maz varētu strādāt birojā, ar citiem kolēģiem... Nē, nu varēt jau varētu, bet man nepieciešams absolūts klusums, jo darbs prasa doāšanu un koncentrēšanos. Manā gadījumā tieši tā socializēšanas traucētu un neļautu koncentrēties, bet nu..
26.10.2014 12:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
vot majas stradajot vienmer atradisies attaisnojumi lai darbu neizdaritu laikaa vai pedejaa bridi. Tad vajadzes nosnausties, tad paskatities kadu serialu (ta sakot pipauze), tad vel maltiti pagatavot, reali majas stradajot zud taa disciplina. tagad darbs (9-18). majas ari grutak sevi piespiest.
26.10.2014 12:28 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Ne visi ir darbi tā atdalāmi, ka vari vienkārši pats darīt uz priekšu savējos un iztikt ar e-pasta komunikāciju. Man līdz šim visās vietās ir bijis tā, ka dienas gaitā daudz jākomunicē ar kolēģiem, klātienē cits citam palīdz ar problēmām utt.


Es savukārt padomāju par tiem darbiem, ko pati esmu strādājusi līdz šim brīdim. Un secināju, ka no 3 nopietnajām darba vietām 2 būtu varējusi strādāt mājās.

Ar kolēģiem es tāpat visu laiku sarakstos pat esot vienā telpā, jo tā ir ērtāk apmainīties ar info, kā arī nepārtraukta sabļaustīšanās traucētu citiem.

Piekrītu tām, kuras saka, ka mājās daudz kas novērš uzmanību. Taču, piemēram, grāmatvedis, piemēram, zina, ka visi dokumenti jāapstrādā noteiktā termiņā, citādi būs nepatikšanas utt. Pieļauju, ka ir profesijas, kur grūtāk koncentrēties, jo gatavais rezultāts ir neparedzams vai vajadzīga iedvesma utml.
26.10.2014 12:30 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Kaut gan plusu ir vairāk un kamēr šis darbs man sniedz iespēju dzīvot manā pilsētā, ne Rīgā, diez vai to mainīšu.


Par šo arī iedomājos kā svarīgu faktoru. Ja tagad masveidā visi sāktu pārorientēties uz work from everywhere modeli, NĪ tirgus Rīgā pamatīgi mainītos. Iespējams, daudz cilvēku pārceltos uz citām pilsētam, lai sadzīve būtu lētāka.
26.10.2014 12:33 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Manā darbā pastāv iespēja strādāt no mājām. Parasti to gan izmanto, ja, piemēram, slikti jūtas, bet ne tik slikti, lai ņemtu slimības lapu.
Es pati ne reizi neesmu strādājusi no mājām, jo gribas cilvēkos. Ja es strādātu no mājām, droši vien šokolādes norītos, lai kompensētu sabiedrības trūkumu. :D
26.10.2014 12:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Par šo arī iedomājos kā svarīgu faktoru. Ja tagad masveidā visi sāktu pārorientēties uz work from everywhere modeli, NĪ tirgus Rīgā pamatīgi mainītos. Iespējams, daudz cilvēku pārceltos uz citām pilsētam, lai sadzīve būtu lētāka.


Jā, arī fakts. Vispār uzskatu, ka ir tāda darbi, amati, kur darbs no mājām (pēc darbinieka izvēles) tomēr ir dažreiz pat produktīvāks. Man arī jākomunicē ar kolēģiem katru dienu, bet tas notiek caur Skype un e-pastiem. Kad strādāju birojā, tāpat visa komunikācij notika caur jau minēto skype un e-pastiem...
26.10.2014 12:41 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Ne vienmēr lielāka alga nozīmē lielāku atdevi no darbinieka puses. Diemžēl. Lielāka alga nozīmē tikai lielākas izvēles iespējas, jaunu darbinieku izvēloties. Ja darbinieks ir pagadījies tizlenis, tad 2x lielāka alga nekādu iespaidīgu produktivitātes pieaugumu nedos.


Ar šo teikumu viss ir atbildēts. Neviens darbinieks nav neaizvietojams (to vajadzētu atcerēties) ja sāk tizleņoties meklējam citu, kas netizleņosies...
Protams ja alga maza, tad gribētaju uz brīvo vakanci nav!
Protams jaatcerās ka priekšnieks arī nevar atļauties tizleņoties :D Labi kādu laiku tas ies cauri, bet beigās tas var novest pie uzņēmuma maksātnespējas :D
26.10.2014 13:23 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Kad strādāju birojā, tāpat visa komunikācij notika caur jau minēto skype un e-pastiem...
Kāpēc tā? Komunikācija aci pret aci ir daudz efektīvāka. Protams, ir atšķirība, par ko ir komunikācija - ja tā ir, lai sarunātu, cikos nākamajā dienā brauksim pie klienta, es arī izmantoju Lync vai epastu, nevis eju, jo tā ir ātrāk, bet jautājumus, kas ir pa tiešo saistīti ar darbu - kaut kādām problēmām utt. pēc iespējas cenšos risināt klātienē, lai būtu efektīvs dialogs un patiesībā tas ir daudz ātrāk nekā sarakstīties, jo sarakstoties bieži ir problēma, ka otrs var līdz galam nesaprast, ko Tu domāji.
26.10.2014 13:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits