beernu sishana

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Jautaajums mammaam, vai esiet blaavushas,uzshaavushas saviem berniem ? Kaapeec ?
Vai atbalstaat beernu maacishanu jeb paarmaaciishanu ar siksnu ? Un visbeidzot, kaa bija jums beerniibaa?
13.10.2014 15:59 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Vispar jau pat LR likumdosana ir pants (gadijuma, kad ar sapratu nepietiek) par bernu tiesibam, kur ir aizliegta jebkada fiziska un morala bernu ietekmesana.

Vispār LR likumdošanā, precīzāk Civillikumā ir paredzēts punkts arī par to, ka bērnam ir arī pienākumi, ne tikai tiesības. ;) Tas tā... Pants kaut kur ap 180. Precīzu, meklējiet paši, kam interesē.
13.10.2014 17:29 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
raccoon, palasi likumu, tur ir arí beernu pienakumi ;)


ká man besí shitie - bús tev bérni, tad varési runát/ appreceesies, tad varési runát/piekráps tevi, tad varési runát/ utml... notikumi dzívé visiem cilvékiem uzskatus nemaina, un ljoti daudzi péc bérnu dzimshanas turpina dzívot normálu dzívi neizmainot sevi par 180 grádiem un pieturoties pie saviem principiem. un tás, kas saka, ka bérnu nesitís, jo pashas ir piedzívojushas vardarbíbu - nu nesáks klapét bérnu, kad tas piedzims.

bet nu já, tie jau tikai mani uzskati... un es nevienu nevainoju, necepjos, un nepierádu savu taisníbu. - izskaku savu viedokli.
13.10.2014 17:34 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Kādi tieši pienākumi ir 2-3 gadīgam bērnam pret savu ģimeni?
13.10.2014 17:35 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Bērnībā sista neesmu, arī pērienu dabujusi neesmu, bet bija daudz draudēts. Pusaudzu gados, gan dabūju ar mazo slotiņu pa muguru, mamma neizturēja. :D Godīgi? Es gribētu, lai tomēr mamma nebūtu tik saudzīga pret mani, es biju briesmīga un neklausīga, rupja.

Neplānoju bērnus. Nevaru būt objektīva. Bet mūsdienās bērni ir tik briesmīgi, ka tur pat siksna nepalīdzēs.
13.10.2014 17:36 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Kādi tieši pienākumi ir 2-3 gadīgam bērnam pret savu ģimeni?

Tieši tādi paši, kā 16 gadīgam, tikai atbilstoši savam vecumam un audzināšanai ģimenē. Tas, ka tik mazs, vēl nesaprot ko nozīmē dzīve un viņa pirmais pienākums varētu būt kaut vai - salikt savas mantas mantu kastē - neatbrīvo viņu no atbildības, ja uzticētais darbs nav padarīts. Un nevajag bāzt acīs, ka redz bērniem ir tikai tiesības, tiesības.. Nē, viņiem arī ir pienākumi.
13.10.2014 17:39 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
savejos sist nesitu, bet balsi gan nakas shad un tad pacelt. vinjiem maza vecuma starpiba, tad nu visas blenjas tiek daritas kopaa...
un ari mans puika ir veikala kritis gar zemi un blavis, kad bija mazaks,tad vnk staveju blakam un gaidiju, kad beigs, tagad, kad ir nedaudz lielaks (4g) mums der cita metode. ok, uz zemes vairs nekrit, bet nid tapatas. vinjsh saprot, ka veikala viss maksa naudu. tad kad sak nidet, lai kaut ko noperk (protams, kaut ko supernevajadzigu) vnk pasaku, ka vinjsh to var njemt, bet pie kases pats samaksas par to. tad parasti vnk noruc ok un drama ir beigusies.
13.10.2014 17:44 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Pirmkārt, jau vecāku pienākums ir bērnam iemācīt likt šīs mantas kastē. Otrkārt, ceru, ka tu joko un visā nopietnībā neuztici savam bērnam darbus, kuri viņam jāpadara jau 2 gadu vecumā. (ja nepadara, tad pilnīgi normāli ir iepērt, ja? :D )
13.10.2014 17:44 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man paziņai meita aizgāja uz bāriņtiesu un pateica, ka šo vecāki sitot, tikai tāpēc, ka nenopirka to, ko gribēja. Redz, zin savas tiesības.

Es arī zinu šitādu gadījumu, tikai tur tika zvanīts uz tiem uzticības tālruņiem utt. un melots, jo neatļāva tusēties, bet viņa bija kaut ko piedomājusi par sišanu utt. Pēc tam vecāki taisnojās ilgi.
13.10.2014 17:45 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Bērnībā netiku nedz sista, nedz raustīta. Uzaugu mīlošā ģimenē, kurā cilvēki visu var sarunāt ar vārdiem, nevis ar siksnu. Izaugu normāla, ne izlutināta, ne slikta.
Strādājot bērnu veikalā, es bieži redzu kā tiek raustīti mazi bērni, tiek bļauts uz viņiem. Pēc tam vecāki brīnās, ka bērni skolā ir mežoņi, vai tieši otrādi - klusie, kas sēž stūrītī un baidās no visa un visiem.
Par sišanu vispār nerunāšu, tas ir vecāku nervu vājums. Neatbalstu un neatbalstīšu. Un nedod Dievs, kāds pret manu bērnu roku pacels..pats pie dieviem aizies.
13.10.2014 17:46 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Esmu pati dabūjusi pērienu un skaidri atceros, ka tāpēc spītīgi bļāvu vēl skaļāk, līdz ar to neuzskatu, ka sišana iedarbīga metode.

Pati centīšos nesist, jo sišana nav nekāds risinājums un mācīšana, sišana liecina par tavu nespēju tikt galā ar bērnu un padošanos jau galējiem līdzekļiem. Zinu, ka tas ir grūti, bet kaut kā jasavalda sevi un jādomā citi līdzekļi.
13.10.2014 17:46 |
 
Reitings 33
Reģ: 30.09.2014
Esmu dabūjusi gan ar roku pa dibenu uzšaujot, gan siksnu, gan kaktā ilgi stāvējusi un neko, labi vien bija, jo domāju, ja man nekad netiktu uzšauts, es vēl vairāk neklausītu, jo ko tad man tā morāles nolasīšana vai vnk izrunāšanās deva! Es visu sapratu, bet kā normāls bērns es tāpat tās blēņas gribēju darīt, nezinu nevienu superparaugbērnu..Bet bija lielāka bijība, jo zināju, ka tūliņ nu būs vāks, ja tiks pieminēta vai nu jau paņemta siksna :D
Savam bērnam es arī reizēm uzšauju, ja nav vairs citu variantu un nelīdz ne runāšana, kaktā likšana untml, gandrīz visi mēs tā esam izauguši, toties neesam kā tagad daļa bērnu..ne respekta pret vecākiem, nekā un nedod Dievs vēl uzšausi pa dibenu viņam vēl..tas arī nav normāli!!
Protams, es nerunāju par tiem vecākiem, kas reāli iekausta, bērns tiek pazemots ne par ko, ja vecāki to dara piedzērušies vai kā ir bijis dažām autorēm, tas ir kaut kas cits !!
13.10.2014 17:48 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Bet TĀ IR AUDZINĀŠANAS VAINA, ja bērns, acīs skatoties, dara blēņas un provocē tādā veidā vecākus
.
Mi un ze. Visi, ja visi berni dara blenas, dara to acis skatoties, aiz muguras, jo tie ir berni. Ka vecaki izvelas audzinat,tas jau ir cits stasts.
13.10.2014 17:50 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Sisanu neatbalstu. Kkadus sodus nozimet ka autore liek pliti berzt, varbut. Vsp nezin ka bus. Sobrid delu audzinu nesitot,nekercot un neraustot pat tad, kad vins izdomaja pavartities pa asfaltu lauzu prieksa. Sarunat jau kko varam, piemeram, nekap pa pelkem, ja ne sedesi ratos. Vinam rati un gulta ir lielakie biedi.
13.10.2014 17:56 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Es ļoti labi zinu, kas likumā ir rakstīts, bet šeit jau par to nerunā. Un arī bērni par to aizmirst. Vairāk gan domāju tīņu vecumu. Neuzskatu, ka ir prātīgi no bērna ko prasīt, kāmēr viņam ir 3 gadi, bet nu apzinīgā vecumā, ja vārdus nesaprot, tad nekas cits neatliek. Ja 12 gadīgs smerdelis atļaujas sociālajam darbiniekam sejā iespļaut un pasūtīt, tad ar tādu tikai avr mīļi parunāt.

Un vēl bija gadījums... Meitenei 13 gadi. Aiztusējās, saprata, ka sūdi vagā, vecākiem sastāstīja pasakas, ka ir izvarota, nolaupīta utt... Nu kur fantāzija strādā? Vecāki, protams, saceļ brēku, aizrauj šo uz visām eksperīzēm, kur ātri vien noskaidrojās, ka tie visi ir slima suņa murgi.
13.10.2014 17:58 |
 
Reitings 254
Reģ: 05.09.2014
Mani bērnībā vecāki reizēm mēdza nopērt. Sev esmu nozvērējusies, ka tad, ja man būs bērni, nekad to neatļaušos. Vecāku rīcība man uzvesties labāk nelika, taču iedzina zināmu naidu pret viņiem. Godīgi sakot es nesaprotu, kā maniem vecākiem vispār nav kauns man tagad skatīties acīs. Man viņu vietā būtu. Spēka pielietošana pret bērnu vienkārši ir pazemojoša vājuma izpausme. Ja pieaudzis cilvēks nespēj tikt galā ar tādu sīku radību, ko pats radījis un audzinājis, nu tad ir vāks.
13.10.2014 18:00 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Mani fiziski neiespaidoja,bet tā vieta atņēma lelles vai kad biju vecāka,nelaida uz dzimšanas dienas ballēm.Es nepārmetu vecākiem,kuri arī pa dupsi uzšauj.

Mūsdienās tas,kas darās,kas ir redzēts...bērni audzina vecākus,tā vien šķiet.
Manam draugam mazākā māsa ( 6 gadi ) nu riktīgi izlaista.Mamma stingrāka,tēvs vairāk atļauj,un tā,man šķiet, arī nav pareizi. Tik līdz mamma kaut ko,tā meita skrien pie tēva,ka nu mamma ir uzbļāvusi vai ko neļāvusi.Drauga māsa ir ļoti čīkstīga,tiklīdz nav pa viņas prātam,tā čīkstēšana ir klāt.
Veikalā mamma saka,ka nepirks konfektes uzreiz bļāviens pa visu veikalu.Bieži vien nopērk,lai tikai mute ciet būtu.
Pašai nav bērnu,negribu neko baigi aizrādīt vai teikt,bet nu agrāk tik traki nebija.
13.10.2014 18:06 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Mani fiziski neiespaidoja,bet tā vieta atņēma lelles vai kad biju vecāka,nelaida uz dzimšanas dienas ballēm.


Man bija tāpat. Vai arī vienkārši nerunāja ar mani. Ziniet, es tik tizli jutos, ka gribējās, lai labāk mani noslāna un miers. Besija man tas morālais terors.
13.10.2014 18:08 |
 
Reitings 53
Reģ: 11.10.2014
Par sisanu nu ir ta.
Viss ir atkarigs cik vina ir stipra.

Kadam sisana skaitas vnk iepersana vairak jau tas ir berniem :D vai ari sisanba ka tev paliek pedas.

Mani un masu berniba sita loti,ar visu ko vien pagadijas, dabujam jau ari pelniti,neturu ne launu pratu neko. Jo sava zina abas ar masu esam izaugusas daudz savadak,jo mani vecaki bija loti stingri. Man vel ir 4 masas kuras ir tik loti atskirigas no mums abam,vinam pat daudz netiek bals pacelta un lidz ari vinas ir vienkarsi izlaidusas,laikam jau visu energiju vecaki atdeva tiesu uz mums abam.

Un no vienas puses fizisku nodarijumus es neatbalstu, visam ir normas robezas.
Bet bernam nedrigst laut kapt vecakiem uz galvas. Domaju uzsaut pa nagiem vai divenu ar vienu reizi vnk pietiktu. Lai berns saprastu kurs te ir galvenais. Bet nee lielu fizisku pari nodarijumus neatbalstu!
13.10.2014 18:46 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Ne jau visi bērni saprot ar pirmo reizi.
Es nesapratu, tāpēc bērnībā esmu arī pērta ar siksnu, kaktā likta. Vīrs tā pat, un cik zinu, lielākā daļa mana vecuma cilvēki, kaut reizi dzīvē ir dabūjuši pērienu. Tas ir normāli, nekāda gadījumā nevajadzētu likt vienādības zīmi ar terminu - vardarbība.

Savu bērnu ar siksnu neesmu situsi, bet ar roku pa dibenu gan, kaktā ir stāvējis. Ja ar pirmām trim reizēm neklausa, tad pa labam, acīmredzot, nekādi.

Un vissbeidzot, tā interesanti lasīt dažu viedokļus, kuras pirmās šausminās par neaudzinātiem bērniem, sabiedriskā transportā, bet šeit sašutušas! :D
13.10.2014 19:01 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jau ne vienu reizi vien esmu paudusi savu uzskatu shajaa sakaraa. Atkaartoshos - ir beerni, kuriem dazas lietas vienkaarshi nepielec. ASV taadus sazaaljo ar trankvilizantiem, kuri peec tam atstaaj sekas uz intelektu pieaugushaa vecumaa. Cik nav redzeeti gadiijumi, ka gjimenee ir 3, 4 vai vairaak beerni - visi paareejie beerni uzvedaas normaali, bet viens gaazj podus, lai gan audzinaashana ir viena un taa pati. Ja dakteris Beerzinjsh var pasargaat beernu no izleekshanas uz braucamaas daljas, no nazju meetaashanas uz cilveekiem utt., tad arii to vajag pielietot, bet tikai kaa liidzekli aarkaartas gadiijumos, nevis kaa iknedeeljas/ikdienas/ikmeenesha audzinaashanas liidzekli.
13.10.2014 19:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!