Gēla nagi
Tām, kurām pašām nav pietiekami stipri un skaisti nagi, ērts risinājums ir nagu pieaudzēšana. Ejot pieaudzēt gēla nagu rēķinies, ka tas aizņems aptuveni divas stundas, un neaizmirsti, ka tie būs jāatjauno katru reizi, kad dabiskais nags ir paaudzies (aptuveni reizi mēnesī), lai izskatītos skaisti. Gēla nagam nav noteikta garuma, to vari izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Te gan nevajadzētu ieslīgt galējībās, un arī meistars droši vien var ieteikt optimālāko garumu, kas attiecīgi atbilst un būs piemērots tavam dabiskajam nagam.
Pluss noteikti ir arī tas, ka laka uz gēla nagiem saglabājas ilgāk kā uz dabiskajiem.
Gēla nagu noņem vīlējot, un to noteikti vajadzētu darīt pie meistara, citādi pašas varam sabojāt savu īsto nagu.
Izplatīta parādība sieviešu vidū ir, kad no gēla nagiem pāriet uz gēla laku. Tad vispirms ir jāpastiprina dabīgais nags, kas pēc gēla nagu lietošanas ir palicis nedaudz plānāks un tikai tad var likt gēla laku. Ja savs dabiskais nags ir stiprs, tad var klāt gēla laku arī uzreiz, bez speciālas dabisko nagu stiprināšanas procedūras.
Gēla laka
Pārsvarā visur varam redzēt piedāvājumus – manikīrs ar gelish laku. Līdz ar to, droši vien daudzas no mums starp vārdu gelish un gēla laka var likt vienādības zīmi, Taču tā vis nav. Firma Gelish ir ļoti labi piestrādājusi pie sava nosaukuma popularizēšanas, jo šobrīd ļoti daudzi cilvēki uzskata, ka gelish arī ir gēla laka. Bet patiesībā, tā ir tikai viena no populārākajām gēla laku firmām. Tas ir līdzīgi kā ar autiņbiksītēm, visas tiek dēvētās par Pampers, lai gan jau ir jau vēl dažādas citas.
Gēla nagu laka ir ļoti populāra, jo stundas laikā var tikt pie skaistiem nagiem, kurus nevajag kaltēt un tas ir liels pluss. Tu vari doties ikdienas gaitās nedomājot, vai laka jau ir nožuvusi. Kurai pluss, kurai mīnuss, bet ar gēla nagu laku nevar pagarināt nagu. Cik garš tas ir, tik arī ir. Tas ir labs risinājums tām, kurām, piemēram, darba etiķete neļauj nēsāt garus nagus, vai ir kādi citi apstākļi. Pārspīlēts ir uzskats, ka gēla nagu laka bojā nagus. Arī tām, kas liek gēla laku regulāri, ir ļoti stingri un labi nagi.
Noņemt gēla laku labāk būtu pie meistara, kas izmanto speciālu noņemšanas līdzekli un saprot, ko dara. Nevajadzētu šo laku visu laiku tīrīt ar acetonu, vēl trakāk, ir pat dzirdēts, ka kāda to dara ar celtniecības acetonu. Jā, patiešām! Atkarībā no situācijas un tā, kā laka uzklāta, var izlemt, kā to labāk noņemt, vai ir jāmērcē speciālā šķidrumā, vai jāvīlē. Parasti gan ir pirmais variants ar šķidrumu.
Kā gēla nagi un laka ietekmē nagu?
Tas kādu iespaidu uz nagu atstās gēls ir atkarīgs no naga struktūras un katrai no mums tas var būt atšķirīgi. Un tas, kā ietekmē, vairāk attiecināms uz to, kā nags reaģē ar gēlu, vai gēla nagi labi turas, kā izskatās, cik ātri ataug savi nagi utt.
Patiesībā visvairāk nagiem pāri var nodarīt slikta meistara darbs. Svarīgi, lai nagu pa daudz nepārvīlē. Tas vairāk attiecas uz gēla nagiem, nevis laku, jo tur nav nepieciešama vīlēšana.
Vai gēls der visiem?
Principā jā. Protams, ja ir kādas alerģiskas izpausmes, tad vajadzētu atteikties. Iespējams, arī tad, ja ir ļoti sauss un trausls nags, varētu apsvērt vai likt gēlu, taču arī šajā gadījumā, katram tas ir individuāli. Dažkārt pat tās, kurām bija ļoti trausli nagi, uzliek gēla nagus, ir iespēja tos izaudzēt un padarīt stiprākus.
Vai gēla nagus un lakas pārklājumu var nēsāt ilglaicīgi?
Obligāta noteikuma, cik ilgi var nēsāt, nav. Taču kā jau no visa cita, mums šad tad nepieciešama pauze. Un, ja taisa pauzi, tad vajadzētu to darīt vismaz trīs mēnešu garumā, lai no tā būtu kāda jēga. Tas ir laiks, kurā naga plātne nomainās.
Vai nags zem gēla elpo?
Nags ir raga slānis, un pats neelpo, bet dara to caur ādu. Tātad arī pirms gēla naga uzlikšanas tas neelpoja. Un tā kā nags elpo caur ādu, vajag regulāri to pabarot. To svarīgi darīt ne tikai tad, ja jums ir dabīgie nagi, bet arī ar gēla nagiem vai gēla pārklājumu. Es ieteiktu dažādas kutikulu eļļas.
Kas vēl būtu jāņem vērā sievietēm, kas izvēlas gēla nagus vai laku?
– Nevajadzētu izmantot nagu kā instrumentu. Pateicoties gēlam, nags kļūst cietāks, un līdz ar to sievietes šad tad aizmirst, ka pret to tāpat jāizturas saudzīgi.
– Ja ir gēla nagu laka, tad nevajadzētu vīlēt nagus, jo tā tiek atrauta naga maliņa un pārklājums var sākt iet nost. Un tiklīdz ir šāds bojājums, jeb kāda sprauga, tā ir labvēlīga vieta baktērijām. Neatkarīgi no tā, vai jums ir vai nav gēla nagi vai laka, darot dažādus darbus, ir jāizmanto cimdi.
– Uzliekot gēla nagu, tas vairs nav elastīgs, ar gēla laku – ir. Tāpēc ar gēla nagiem jābūt piesardzīgai, lai tos kur neatsistu un nesabojātu. Tiklīdz ir kāds bojājums, noteikti būtu jāiet pie meistara un tas jāsalabo.
– Nagi, uz kuriem ir gēls, labāk paslēpj netīrumus. Taču svarīgi neaizmirst regulāri iztīrīt nagu iekšpuses, lai arī netīrumi mazāk pamanāmi, arī tie var veicināt baktēriju rašanos.
– Vissvarīgākais, tad, ja esi nolēmusi likt gēla nagus vai pamēģināt manikīru ar gēla laku, ir darīt to pie laba meistara salonā. Tieši tad, ja tas tiks izdarīt nekvalitatīvi radīsies kādas problēmas, sabojāsi nagu, un tev būs slikts priekšstats par šādiem nagiem.