Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Man visāķīgākā likās šī vieta: https://goo.gl/maps/SfNooadXu5B2
Kad nobrauc no pārdaugavas puses un centra pusi no Dienvidu tilta lejā un īsā gabaliņā jāpārkārtojas 3 joslām pāri, lai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā - atpakaļ uz centru.

Agrāk tur braucu bieži. Nu, nav jāpārkārtojas pāri trim joslām, bet tikai divām. Otrkārt, lai nogrieztos labējā joslā, nav jāņem vērā zīme "dodiet ceļu", jo labējā josla piekļaujas un pa to neviens no galvenā ceļa tāpat braukt nevar. Tālāk viss atkarīgs no braucēja nekaunības: intensīvas satiksmes apstākļos tur ir burtiski jāspiežas vidējā un kreisajā joslā, lai pēc tam nogrieztos uz centru. Lūk, viens piemērs, kurā izpaužas lielu mašīnu priekšrocības pilsētas satiksmē. :-)
24.07.2016 16:27 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Paldies meitenes par komentāriem.
Kā ir ar to, ja lieku pēcpusdienā. Man ir pirms 17iem darbadienā - itkā sastrēgumu laiks. Ir cerība, ka nevedīs uz Mūkusalas apli vai krasta ielu? :D
25.07.2016 17:05 |
 
Reitings 8
Reģ: 21.05.2016
Man tiesības ir jau 2 mēnešus. Mans instruktors laicīgi brīdināja, ka teorētiskos jautājumus uzdodot visiem, lai esmu gatava. Man jautāja par riepām, pastāstīt visu, ko zinu. Pateicu galvenās lietas par laiku, kad jāmaina vasaras uz ziemas riepām, par protektoru dziļumu, par riepu veidiem un kaut ko tur vēl :-D Pirms eksāmena jautāju arī instruktoram, ko nozīmē tā braukšana pa sevis izvēlēto maršrutu, man teica, ka tas nozīmēvienkārši to, ka tev pateiks "brauksim centra virzienā", un tev laicīgi jāskatās uz norādēm, jo, kā jau meitenes te minēja, tev nav obligāti jābūt no pilsētas, kurā esi izvēlējusies eksāmenu. Katrā ziņā man nekur pašai jābrauc nebija, visus manevrus man eksaminators teica. Stāvvietā iebraukt tiešām ir viegli, galvenais, braucot atpakaļ uz CSDD, iebrauc pareizajā stāvvietā, jo daudzi it kā pašās beigās izkrīt un iebrauc zem ķieģeļa. Būs labi! :-)
25.07.2016 17:19 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
saule - Es liku plkst. 15:30 un jau bija ļoti intensīva satiksme, veda uz Krasta ielu un Dienvidu tiltu. To eksāmenu es nenoliku, jo vēl nespēju iekļauties tik intensīvā satiksmē. Krasta ielā visas joslas bija pilnas un priekšā vilkās viena smagā un blakus joslā mācību mašīna, abas brauca lēni, trešā josla arī aizņemta, tikmēr inspektors visu laiku teica, ka jābrauc ar max atļauto braukšanas ātrumu, es teicu, ka man nav, kur sasniegt šo ātrumu, viņš atbildēja, ka viņam vienalga kā, taču man jābrauc ar max ātrumu. :D Tagad, kad braucu patstāvīgi, iesmeju, kad ir tāda situācija, kad visas joslas aizņemtas un visi pārvietojas lēni - "oo, tagad man vajadzētu gončīt pa visām joslām apkārt citām mašīnām, lai tikai sasniegtu tos 70-80 km/h, citādi būs s*di" Loģika.
Eksāmenu noliku, kad gāju no rīta ap 10:00, tad arī nav intensīva satiksme, veda arī uz tādām ļoti standarta vietām - mūkusalas aplis, vienības gatve u.tml. precīzi vairs pat neatceros.
Tagad jau vairāk kā gadu ir tiesības un nav problēmu :) Protams, parkoties man patīk ļoti precīzi, tāpēc tas aizņem mazliet vairāk laika. Gribu, lai būtu precīzas atstarpes starp līnijām, attālumi starp mašīnām, tāpat arī domāju, kā citiem neradīt neērtības ar savu noparkoto mašīnu, tāpēc arī ilgi. :D Mums pagalmā pie mājām, piemēram, katras mašīnas īpašniekam ir sava ideoloģija, kā parkoties...ej nu tu saproti, kā atrast kopsaucēju.
25.07.2016 17:30 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Saule, tev es varu tikai padalīties par to topogrāfiskā idiota būšanu :D Nekas traks jau nav, man eksāmenā bija tā, ka pateica dvj tgd atgriežamies csdd un nu es vispār nezināju, kur atrodos, uz kuru pusi vispār tas csdd ir utt, to nu es arī pateicu, inspektors man teica, ka nu ir vairāki veidi kā nokļūt un ja braukšu galīgi nepareizi, viņš mani palabos :D Tad nu braucu tiešām uz dullo līdz kkādai vietai (gandrīz pie paša csdd) no kuras zināju kā nokļūt, tad nu vienu reizi viņš man arī pateica, ka jābrauc citā virzienā, kad gribēju ne tur kkur griezties :D Bet nu tā tiešām nav lielākā problēma, nu tikai tik daudz ja nu brauksi ar lielākiem līkumiem, vairāk vietu kur mby vari nokļūdīties kko
25.07.2016 17:41 |
 
Reitings 359
Reģ: 25.09.2013
meitenes, man pazūd viss gribasspēks, jo kārtējo ( nu ja trešo ) reizi nenoliku eksāmenu. pats stulbākais, ka inspektors bija nu tik jauks, kas tur laikam ir retums. sākumā viss gāja labi, līdz iebraucām dz.zonā, kuras zīmi es nepamanīju. asaras birst, kauns gan savā, gan puiša priekšā.
25.07.2016 18:14 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Beem, nenokar degunu! Tagad ļoti daudzi liek eksāmenu ar simto reizi. Eksāmeni tiešām tagad ir ļoti grūti. Viss sanāks un nav ko kautrēties. Ļoti daudzi apzinīgi vadītāji ilgi nevar nolikt. Man draudzene 6 reizes (!) lika figūras, jo visu laiku inspektoriem kaut kas nepatika paralēlajā pārkāpšanā. Tagad, nu jau ar tiesībām kabatā, viņa parkojas super forši. Galvenais ir neuztraukties!:-)
25.07.2016 18:20 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Es izgāzos jau vienreiz - figūrās. Trāpījās man garāža. Nezinu, kas par vainu, kāpēc nevarēju iebraukt, jo laukumā viss sanāca. Pilnīgi tāda sajūta, ka savādāk tur jādara nekā mācību laukumā :D Bet gan jau tā nav. Pēc izkrišanas tā sabēdājos un saraudājos - jo tāds besis, ka figūras nenoliku. Bet nu neko. Cerēšu, ka nākamreiz nebūs garāža man :D Šonedēļ iešu otrreiz - redzēs kā ies.
25.07.2016 18:25 |
 
Reitings 359
Reģ: 25.09.2013
Dianna, paldies! Bet brīžiem liekas, ka eksāmena laikā galīgi galva nedomā, un tad tik sākas domas kāpēc man tā neveicas, beigāš uzskatu sevi par pilnīgo nulli.
saule, ir tā sajūta, ka tur kaut kas ne tā, un pagrūti arī ir, man figūrās noveicās, bija apgrieziens.
25.07.2016 18:33 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Es atceros to lielo laimi, kad man pateica, ka mana figūra ir kases automāts, jutos tā, it kā būtu laimējusi loterijā :D
25.07.2016 18:52 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Ja man pateiks, ka man atkal garāža figūrās - es laikam uzreiz paģībšu jau :( Jo tiešām nesaprotu , ko darīju nepareizi - visus stabiņus skaitīju kā laukumā mācībās. Nezinu kapēc tā. Lasīju šai diskusijā iepriekšējās sarunas, ka arī meitenes rakstīja, ka izkritušas garāžā.
25.07.2016 19:24 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Dāmas, kas jums liedz virtuāli (ar Google StreetView) "izstaigāt" sarežģītākos krustojumus un iegaumēt satiksmes organizācijas īpatnības tajos?
Pirms kāda laika mēģināju ar VW Golf iebraukt gabarītvārtos un noparkoties paralēli: abas reiz izgāzos. Jūtu līdzi topošajiem šoferīšiem.
25.07.2016 19:42 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Jautājums tām/tiem, kas kādreiz izkrituši figūrās: Nav taču tā, ka ja vienreiz izkritu garāžā -tad man otrreiz būs arī garāža, lai paskatītos, vai esmu iemācījusies? :) Vai izlozēs par jaunu? Es pēkšņi iedomājos, ja nu viņi speciāli ieliek to pašu, kur izkritu (s)
25.07.2016 19:48 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
saule
, nē, katru reizi figūra tiek izvēlēta no jauna, tiesa, vismaz vienai figūrai jābūt izpildītai atpakaļgaitā.
25.07.2016 20:00 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
stāvvieta paralēlā ir obligātā, to zinu.
25.07.2016 20:05 |
 
Reitings 359
Reģ: 25.09.2013
saule, izlozēs no jauna, tāpēc ceri uz kaut ko citu :) vai pēc eksāmena esi vēl mēģinājusi figūras?
25.07.2016 23:09 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
beem - vēl nēesmu mēģīnājusi, bet šodien braucu mēģināt. Bet jācer, ka tāpat netiks man garāža eksāmenā. Man eksāmens vakarpusē pirms 17iem - ceru, ka daudz nedzenās pa sastrēgumiem, ja tikšu ārā no figūrām :D:D:D
26.07.2016 09:59 |
 
10 gadi
Reitings 416
Reģ: 21.11.2009
Man uzdeva teorētisko jautājumu, tā kā noteikti vajag google pameklēt jautājumums un pārlasīt vairākas reizes. Katrā ziņā - par ļaunu nenāks zināt šos jautājumus.
Krasta iela, manupāt, ir tā vieta, kur inspektors ved, ja grib eksi izgāzt. Pie lido ja liek apgriezties pretējā virzienā (lai pēc tam tiktu uz Dienvidu tiltu) ir diezgan pinķerīgi, jo kreisā malējā joslā visi ir ļooooti labi ieskrējušies un ir grūti iekļauties plūsmā tā, lai nevienam netraucētu. Ja auto, kuram izbrauc priekšā, nākas piebremzēt, vari izskatīt, ka eksis beidzies, jo dabūsi ''nepietiekami'' par priekšrocības zīmju neievērošanu. Turklāt tur ļoti ātri jāmaina joslas, lai tiktu uz pareizās joslas un varētu uzbraukt uz tilta. Ja liek citā vietā Krasta ielā apgriezties tad ir ok, visu var paspēt. Varbūt biku sabaidīju, bet kā man instruktors teica - labāk zināt šīs vietas, nevis nezināt. Lai veicas! :-)
26.07.2016 17:27 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pie lido ja liek apgriezties pretējā virzienā (lai pēc tam tiktu uz Dienvidu tiltu) ir diezgan pinķerīgi...

Kura ir tā vieta?
26.07.2016 17:37 |
 
Reitings 359
Reģ: 25.09.2013
saule, man eksāmens bija 16.30, vadāja pa CSDD rajonu.
pilnībā piekrītu Anīle līne par to izgāšanos Krasta ielā, 2 reizes tur esmu bijusi.
radās jautājums, vai jūsu instruktori jums stāstīja pa kādām dzīvojamām zonām ( kādos rajonos ) var ievest eksāmenā.
26.07.2016 22:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits