Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Mašīna man bija Golfs. Instruktoram arī bija Golfs, bet šai bija dīvaini pedāļi, ļoti smagi, bet nu pieradu jau pirmajās 10 minūtēs, nebija tik traki. Biju priecīga, ka nebija Audi. Kā izbraucām uz ceļa, sekoja pirmā kļūda no uztraukuma. Viņš man pateica, ka jāgriežas braukšanai pretējā virzienā tuvākajā iespējamā vietā, bet es pabraucu garām aiz stresa :D Uzreiz žēli pajautāju, vai tā būs liela kļūda, viņš atbildēja , ka nē. Nu neko, pabraucu tālāk, apgriezos. Tālāk bija aplis, tur izbraucu perfekti, ātri, pārliecinoši, pārkārtojos arī uz otro joslu un atpakaļ, pēc tam uz pārdaugavas pusi, pa Vienības gatvi, pēc tam tālāk gar Uzvaras pieminekli , Zelta boulingu. Tur nostāvējām 10 minūtes rindā, jo bija baigais sastrēgums :D Tas bija pozitīvi. Skatījos, ka bijām jau nobraukuši kādas 40min, pajautāju, kāds ir maksimālais laiks, viņš teica, ka tāda nav, varam kaut 2,3h braukt, sabiedēja mani :D Protams, nekā tamlīdzīga. Tālāk jau braucām atpakaļ, nedaudz pa citām mazākām ielām, gar Rīgu Plazu beigās, atpakaļ uz apļa un uz CSDD. Pie CSDD viņš vēl pateica, lai tikai nenogriežos pirmajā brauktuvē kur ir ķieģelis, biju dzirdējusi, ka tur daži izkrituši, bet šis man vēl priekšā pateica, sasmējos :D Beigās teica, ka esmu ļoti labi nobraukusi un eksāmenu esmu nokārtojusi un pēc 5 min varēšu saņemt tiesības. Es apstulbu un pajautāju - Kā, jūs nevienu kļūdu man neierakstījāt? Un viņš atbildēja , ka nē. Būtībā laikam man paveicās gan ar maršrutu, gan eksaminatoru, būtu gribējis, varēja man salasīt mazas kļūdas, to pirmo maršruta neievērošanu un nenogriešanos laikā, kā arī vietām bija nedaudz lielāks ātrums, kā piefiksēju, ap 60, uzreiz gan piebremzēju nedaudz, 2 reizes pārbraucu pār dzelteno, bet bija paliels ātrums. Visādi citādi viss ok, gājējus palaidu, vienvirziena ielas pamanīju. Bet visur biju jau braukusi, nekā jauna, kas varētu mani pārsteigt. Secinājums : veiksme bija manā pusē, ļoti ļoti paveicās.

Lai arī jums viss veiksmīgi, kas plāno kārtot tuvākajā laikā, galvenais nomierināties un nestresot un būt pārliecinātam par sevi, tas instruktoriem patīk, ja brauc ātri un pārliecinoši. Veiksmes :)
16.12.2015 16:37 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Oii, mazliet nomierinājos.. Lasu, ka citi tiešām ilgi mācās braukšanu..
Man slikti iet! Nepielec!
Nespēju uztvert tik daudz informācijas! ;(
Instruktors ir super! Runājam tikai ar braukšanu saistītas tēmas, šur tur par dzīvi. Visu labi paskaidro, bet nu bāc! Es nespēju paturēt prātā!
Viņš pat jautāja - kā man vidusskolā? Arī grūti? :D - jā.. :D
16.12.2015 19:40 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Ahhh, meitenes. Man pilnīgi raudāt gribas, nevaru nokārtot to CDD eksāmenu. Visu laiku kād kļūda kas izgāž eksāmenu uzreiz. Lieku Rīgā. Tagad kad izlasīju, ka no 1.janvāra būs garāks eksāmens un dārgāks vispār gribās padoties. :'-(
17.12.2015 07:56 |
 
10 gadi
Reitings 351
Reģ: 16.05.2014
Mjauu, ja runa iet par braukšanu tad varbūt vairāk vēl pamācīties vajag? :-)
Varbūt par daudz uztraucies. Es pirmajā eksāmenā izkritu, jo man bija tik liels uztraukums, ka nespēju normāli domāt. Uz otro mēģinājumu pati nezinu kā bet daudz maz spēju sevi nomierināt un eksāmenā viss gāja gludi.
Kuro reizi jau kārto?
17.12.2015 08:34 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Mjauu Nebēdājies! Turpini braukt, pabrauc ar draugu, vēlreiz ar instruktoru vai kādu citu un mēģini vēlreiz. Padoties nevajag! Tik daudz jau esi izdarījusi, lai iegūtu tiesības, tagad palicis tikai pēdējais posms. Saņemies, nokārtosi!!!
Man arī vairākkārt nācās kārtot braukšanas eksāmenu, bija grūti, pat ļoti, gan tāpēc, ka pati sev biju liela vilšanās, gan tāpēc, ka arī no finansiālā viedokļa tas nekāds lētais prieks nebija. Pārdzīvoju, raudāju, draugam teicu, ka negribu vairs tās tiesības kārtot, bet draugs neļāva padoties, sapurināja un tad jau pati saņēmos un izdarīju un tad gan bija MILZU gandarījums un prieks par sevi! (l)
Tagad patīkami atcerēties arī drauga lielo prieku un atvieglojuma nopūtu, kad pēc eksāmena viņam piezvanīju un teicu, ka IR, tiesības ir kabatā! (l)
Protams, gribēju nolikt ar pirmo, bet nesanāca, bet galarezultāts bija sekmīgs un mērķis tika sasniegts un tas jau ir galvenais!(l)
Tagad pati braucu, jā, vēl daudz ko mācos, jo autoskolā jau tikai pašus pamatus iemāca, pēc tam jau pašam jātiek galā ar dažādām situācijām, bet prieks par tiesībām ir joprojām. :-)
Tagad tikai jākrāj savai mašīnītei. :-)

Ā, un Mjauu , varbūt mēģini kādā mazākā pilsētā nokārtot braukšanas eksāmenu?
17.12.2015 10:33 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Izlasīju kampanella stāstu un sapriecājos (l) tik forši, ka visas zvaigznes bija tā sastājušās, ka smuki nokārtoji :-) apsveicu ar jauniegūto šofera statusu! :-P
17.12.2015 10:39 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
kampanella Malacis! Bet ar inspektoru gan Tev paveicās! :-) Man patrāpījās sieviete, kura ar sarkasmu aizrādīja, kad nogriezos ne tur, kur viņa bija norādījusi. Bet tā kā tajā dienā biju ļoti uztraukusies un katra mazākā kļūdiņa un aizrādījums mani satrauca vēl vairāk, tad nobraucu ļoti slikti, pašai kauns bija. Pozitīvi bija tas, ka pēc braukšanas inspektore sīki un smalki izskaidroja visas kļūdas un atzīmēja to, kam turpmāk jāpievērš uzmanība.:-)
17.12.2015 10:43 |
 
Reitings 49
Reģ: 10.01.2015
Meitenes! Man rit eksamens! Jau tagad tricu ka apsu lapa! Veliet man veiksmi un tuksus celus :D
Jaizdoma ka, lai nomierina nervus
17.12.2015 18:24 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Bea_, stulbākais tad, ka visi inspektori kā viens saka, ka braucu tehniski ļoti labi. Instruktors arī manējais tāpat saka, skolas braukšanas eksāmenu noliku ar pirmo. Vairāk negribu ņemt nevienu braukšanu, jo jau pagājušo nedēļ ņēmu un kopā esmu izbraukusi kādas 30 reizes pa 1,5 stundām.
Crazymonday, ja draugs dotu braukt, būtu pavisam labi, bet visu laiku uzrodas kaut kādi iemesli, piemēram, mašīnai slikts sajūgs, nu priekš manis vēl labs,bet tev nav jēgas ar tādu braukt u.t.t.
Biju domājusi citu pilsētu, bet kuru? Rīgu zinu vislabāk, Kurzeme atkrīt- nezinu tur nevienu ieliņu. Jelgavā esot sarežģīti, jo tur ir spoguļi, kuros jāskatās un daudz vienvirzienu ielas. Gulbenē varētu, bet kāda būs vilšanās ja aizbraukšu pāri 200km un nenolikšu arī tur. Nezinu ko darīt...
17.12.2015 20:49 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Šodien zvanīju uz CSDD, tikai jaunajā gadā var tikt pie eksāmena likšanas, e.csdd.lv arī nestrādā jaau otro dienu :-/
17.12.2015 20:50 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Mjauu Tas gan tā ļoti nejauki no tava drauga puses, labāk būtu tevi atbalstījis!
Man tādā ziņā ļoti paveicās, jo draugs nežēloja ne laiku, ne mašīnu. Viņš veltīja daudz laika un rūpju, lai es iemācītos braukt un tiktu pie tiesībām.

Kur Tu parasti kļūdies braukšanas eksāmena laikā?

Varbūt pamēģini Valmieru?
Tur gan arī, protams, ka ir vienvirziena ielas, bet viss kas jāatceras vienvirziena ielās, ir savlaicīgi pamanīt zīmi un nogriežoties pa kreisi ieņemt pareizo malējo stāvokli.
17.12.2015 22:21 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mjauu - ja pārzini Gulbeni, tad tur nevar nenolikt ;)
18.12.2015 14:28 |
 
10 gadi
Reitings 351
Reģ: 16.05.2014
Es visu savu dzīvi dzīvoju Valmierā un cik tik ar draugu nav braukāts pa Valmieras ielām, ka es jau domāju - pfff kas tad te eksāmenu nenokārtot, ar aizvērtām acīm pat var... a nekā. :-D
Kad sāku mācīties ar instruktori braukāt tad Valmierā ir daudz āķīgu vietu, kur eksāmenā inspektori tieši ved. Un citās pilsētās, piemēram, tādu vietu nav.
Ja kārto citā pilsētā tad tomēr ir vērts paņemt mācību braukšanu tajā citā pilsētā, jo instruktori jau zin inspektoru mīļākās vietiņas, kur aizvest izgāst eksāmenu. :-D Un vismaz mana instruktore teica, ka Valmierā tomēr pašlaik ir diezgan daudz procentuāli to, kas ar pirmo nenoliek eksāmenu.
19.12.2015 06:36 |
 
10 gadi
Reitings 351
Reģ: 16.05.2014
Mjauu, kādēļ tad tu izkrīti ja brauc labi? :-|
Varbūt pa daudz lidinies citās domās braucot eksāmenā? Kaut gan ļoti negribētos ticēt, ka eksāmena laikā ir iespējams domāt par kaut ko citu kā, lai tikai nepieļautu kādu stulbu kļūdu... ja vien braukšanas eksāmena kārtošana nav jau tava ikdiena kāda gada garumā.
19.12.2015 06:43 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
CrazyMonday, pirmajā reizē no uztraukuma izgāzos jau figūrās, jo iebraucu kabatā perfekti, bet nevarēju izbraukt :D
otrajā reizē, izbraucu figūras, viss bija ļoti labi, bet pie Mola ir STOP zīme, un es itkā nebiju pilnībā apstājusies, vispār inspektors bija baigais krāns, jo kad aizbraucām atpakaļ uz CSDD, viņš man teica tā : "Nu jā pie tās STOP zīmes tu mazliet paripinājies, bet tādēļ aizbraucām uz citu STOP zīmi, lai redzētu kā tev tur būs un viss bija ļoti labi", reāli ja inspektors būtu biji normāls, jau būtu palaidis mani.
trešajā reizē, uz vienvirziena ielas nogriezos pa kreisi neieņemot kreiso malējo. Godavārds nepamanīju to zīmi.
ceturtajā reizē, apgriezos braukšanai pretējā virzienā ne no sliedēm. (vajadzēja no sliedēm, jo sliedes bija pa vidu).
Agī, nezinu Gulbeni vispār, bet esmu dzirdējusi, ka tur ir tikai 5 luksafori. :D
Bea_, kuras vietas ir tās āķīgās Valmierā?
19.12.2015 09:19 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Mjauu Skaties no pozitīvās puses - vairs tu tādas kļūdas tajās vietās nepieļausi un zināsi kā pareizi jāizbrauc!
Pieņemu, ka vienvirziena ielas tagad pamanīsi uzreiz! :-)
Tev tagad tikai braukšana satiksmē palikusi?

Par Valmieru runājot - pareizi, Bea_ , saka, ka vajag sarunāt vismaz vienu nodarbību ar Valmieras instruktoru/-i, lai parāda āķīgās vietas, kur jāuzmanās, jo tādas būs visur. Izņēmums varbūt ir Gulbene. :-D
21.12.2015 09:39 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Kaut gan ļoti negribētos ticēt, ka eksāmena laikā ir iespējams domāt par kaut ko citu kā, lai tikai nepieļautu kādu stulbu kļūdu


Tieši šādas domas eksāmena laikā noved pie visādām neuzmanības kļūdām. (t)
21.12.2015 09:42 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
CrazyMonday, jā, man ir palicis tikai CSDD eksāmens, jo viss pārējais ir jau sen nokārtots! Liekas tik tuvu, bet tajā pašā laikā tālu :D
Es jau tā arī domāju, ka tagad zināšu savas kļūdas - kā teikt, no kļūdām mācās!
22.12.2015 07:57 |
 
10 gadi
Reitings 351
Reģ: 16.05.2014
Ja tu Valmieru nepārzini tad tev nedos pilnīgi neko ja izstāstīšu āķīgās vietas... Tur ir jābrauc ar instruktoru un viss, jo varbūt tev arī neliksies nekas briesmīgs.
Tas arī kā kuram, jo man tās āķīgās vietas, ko instruktore rādīja nesagādāja nekādas problēmas, bet citiem atkal tie bija šausmu murgi. Vienīgā vieta kura man riebās un ir nesaprotami izbraucama ir vieta pie vecā pasta... vispār tas skaitās aplis trīstūra formā, bet labi ka mani tur eksāmenā neaizveda.
22.12.2015 08:33 |
 
10 gadi
Reitings 351
Reģ: 16.05.2014
+ vēl es tās sīkās ieliņas no galvas nezinu, lai visas tās āķīgās uzskaitītu.:-D
22.12.2015 08:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits