Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Sumer_time, nepārblīvē savu galvu ar nevajadzīgiem terminiem, galvenais ir pašai izprast domu, neviens Tev neliks viņus atstāstīt. Kā es mācījos - izgāju visai teorijas eksāmena jautājumu grāmatai cauri, tos jautājumus, kas bija mani klupšanas akmeņi, izrakstīju, ja nepieciešams, prasīju instruktoram vai meklēju attiecīgo likumu, un pēc laika vēlreiz gāju cauri tiem, kā arī paralēli pildīju testus CSDD mājaslapā, kamēr biju pārliecināta par savām zināšanām. Runājot par braukšanu, viss ar laiku aizies pats no sevis. Galvenais nebaidies un, ja ir iespēja, prasi dzīvesbiedram, vecākiem, ja ir attiecīgs stāžs, lai pasēž blakus un ļauj Tev mācīties braukt, kad jau būsi apguvusi pirmās iemaņas pie instruktora.
24.11.2015 19:04 |
 
Reitings 172
Reģ: 24.11.2015
Sarunāju pirmo braukšanu..:-):-):-)Un šodien pildīju lielo grāmatu - no 20 jautājumiem 9 kļūdas :'-(:'-(:'-( Bet nu labi - saprotu kas ir mani klupšanas akmeņi :D :D
Vienīgi vakar sapratu, ka mans pasniedzējs mīl vairāk parunāt kādas tiesības ir Ķīnā, un kādu mototērpu redzējis internetā..Nu vienvārdsakot saprotu, ka stundās maz ko uzņemšu - vairāk būs uz pastāvību :( Jāmācās pašai... :(
25.11.2015 13:24 |
 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Sumer_time, bet tāpēc prasi, uzdod visus Tevi interesējošos jautājumus! Tāpēc jau viņš ir pasniedzējs, viņam ir jāpalīdz jums apgūt viela pēc iespējas labāk un pilnīgāk.
25.11.2015 13:32 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
25.11.2015 13:45 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
kā jūs mācaties, vai lasat tikai mazās grāmatiņas, jeb kaut kāda cita metode ir ?


Es pildiju testus aplikācijā no GooglePlay plalšetniekā CSN testi
un mazo grāmatiņu, zīmes un vel pierakstu klade no auto skolas!
25.11.2015 21:11 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Man tiesības jau 1,5 gadu!
Es visu ar pirmo noliku
1.skolas braukšana
2.skolas teorija
3.CSDD teorija
4.CSDD braukšana

Kādiem mācību līdzekļiem Jūs mācijāties tiesībām?
25.11.2015 21:18 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
BET vai tiešām ir jāiekaļ galvā skaidrojumi? Respektīvi: kas ir gājējs, kas mopēds, kas motocikls u.tt. - jeb jāprasa - kā jūs mācaties, vai lasat tikai mazās grāmatiņas, jeb kaut kāda cita metode ir ?


Es neko nekalu no galvas. Ja nu vienīgi tēmu par gaismām. :-D Vēl datumus par ziemas riepām, radžotām riepām un tml., jo nepalika atmiņā.
Regulāri lasīju mazo zaļo grāmatiņu, pildīju testus zilajā, bet pārsvarā pildīju testus autoskolas mājaslapā, aplikācijā iekš telefona un CSDD mājaslapā.

Nekreņķējies pirms laika!
Veiksmi mācībās! :-)
25.11.2015 21:48 |
 
Reitings 49
Reģ: 10.01.2015
Sveikas, meitenes! Man sodien brauksanas karteja nodarbiba un ka jau katru reizi esmu uztraukusies. Vai Jums ari ta ir? Nespeju pat iedomaties kada busu pirms eksamena. Ka lai sevi savac?
26.11.2015 14:27 |
 
Reitings 54
Reģ: 18.09.2015
Tiesības mācījos likt divas reizes, 1 reizē pildīju testus, nenoliku pat vairākas reizes klases eksāmenu, otrajā reizē Testus pildīju tikai pirms eksāmeniem,
Izgāju cauri visai grāmatai. Un tas man palīdzēja.
26.11.2015 15:06 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Man sodien brauksanas karteja nodarbiba un ka jau katru reizi esmu uztraukusies. Vai Jums ari ta ir? Nespeju pat iedomaties kada busu pirms eksamena. Ka lai sevi savac?


LemonTree Varbūt vaina instruktorā?

Man neliels satraukums bija pirms katras braukšanas, jo uztraucos par to vai labi nobraukšu. :)
26.11.2015 15:27 |
 
Reitings 49
Reģ: 10.01.2015
Nezinu, liekas, ka tomer ne. Varbut ir ta pat ka Tev. Dazreiz ir bijis, ka tik loti sevi satirdiju, ka kajas tric!
27.11.2015 19:13 |
 
Reitings 188
Reģ: 16.04.2011
Sveikas,zinu ka iespējams ir jau bijis šis apspriests, bet vēlreiz vaicāšu, cik plus mīnus ir tas viss tiesību likšanas laiks?
05.12.2015 20:38 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Periwinkle, tas ir ļoti individuāli.
Man bija nepilni 3 mēneši, liku mazpilsētā un ļoti noveicās gan ar autoskolu, instruktoru, gan eksāmenā palaimējās ar maršrutu un pārējo, gan pati ļoti nopietni tam visam pieslēdzos.
Draugam tie bija vairāk kā 7 mēneši (bez pārtraukumiem pa vidu), jo sākumā viņš lika Rīgā (kuru vispār nepārzināja), 6 mēnešus mocījās un tad pārgāja uz Jelgavu, paņēma dažas braukšanas un tiesības kabatā.
Draudzene šobrīd jau ~9 mēn. liek tiesības, taču ar pārtraukumiem, jo dzīvē citas prioritātes.
06.12.2015 15:51 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Tā kā tiesības esmu noliksi, labprāt kādai atdotu zaļās grāmatas, lai nekrāj putekļus :) ir arī zilā uzdevumu grāmata
07.12.2015 09:31 |
 
Reitings 237
Reģ: 19.05.2014
čau. :)

tā kā es arī drīzumā domāju sākt, tad man radās daži jautājumi, jo no uzzinātā radās bišķ nesaprašanas. varbūt jau šeit ir atbildes sniegtas, bet neesmu lasījusi visu diskusiju. cik ilgi Jums gāja teorijas lekcijas? varētu arī stundu skaitu apmēram pateikt, jo lekciju ilgums arī var būt atšķirīgs. :) un kad drīkst izņemt braukšanas mācību atļauju?
07.12.2015 22:22 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Princis, man gāja, ja nemaldos, divus mēnešus(2x nedēļā 3h). Bet liku mazpilsētā un citur krietni ātrāk var iziet.
Ja Tev ir nokārtota medicīniskā izziņa, braukšanas mācību atļauju vari izņemt jebkurā laikā.
07.12.2015 22:42 |
 
Reitings 237
Reģ: 19.05.2014
Dupijs, paldies. :)
07.12.2015 23:46 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Princis - Man teorijas lekcijas bija 7 nedēļas, pa 2x nedēļā :) braukšanas mācību atļauju var izņemt uzreiz kā dabū medicīnisko izziņu ;-)
08.12.2015 16:13 |
 
Reitings 59
Reģ: 21.01.2015
ahhhhh kāds man prieks, ka šis nu ir garām. Tiesības dabūju pirms 2 nedēļām. Kad iestājos autoskolā, nolēmu diezgan intensīvi iet uz mērķi. Un pēc 2mēnešiem tiesības rokā.
Laikam jau ļoti paveicās ar teorijas pasniedzēju un instruktori. Braukšanā man bija precīzi 0 iemaņu. Sāku uz kā baltas lapas. Teroijas eksāmens skolas laikam vissgrūtākais bija. Noliku ar otro reizi un i to špikojot :-D CSDD teorija vispār problēmas nesagādāja, CSDD braukšanas eksāmenu liku sestdienā 9 no rīta ar domu, ka Rīga vēl gulēs. Uztraukums gan bija liels, izbraucot no figūru laukuma man norādija braukt pa kreisi, a es aizbraucu pa labi :-D 5min patstāvīga braukšana satiksmē man nebija.
Esmu pabraukusi arī viena, ir jau jocigi. Galvā maļās domas, ka tūlīt kāds manī ieskries vai kādu zīmi nepamanīšu un ne tur aizbraukšu. Ceru, ka tas kāds jauno šoferu sindroms un ātri vien pāries.
Veiksmi! (l)
09.12.2015 17:30 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Padalīšos, kā man vakar gāja, kā jau solīju beztēmā. Tātad 11.00 man bija braukšanas eksāmens CSDD. Iepriekšējā vakarā ar vīru vēl vairākas stundas braukājām pa visādām viltīgām vietām, vairākas reizes nolažoju ar vienvirziena ielām, protams :D Reāli jau sāka likties, ka nebūs labi. No rīta piecēlāmies ātrāk, man bija slikta dūša no stresa, vīrs vēl pastāstīja tehniskās lietas par mašīnu, motoru, visiem šķidrumiem, riepu maiņu, beigās teicu, ka izbraucam vēl kādu aplīti, aizveda mani, kur nebiju nekad bijusi, atkal nedaudz apjuku. Būtībā mani spēja izsist no līdzsvara kādas nezināmas un grūtas vietas, kur jāmet riņķī braukšanai pretējā virzienā, kā arī ik pa laikam nepamanīju mazajās ieliņās ceļa sākumā zīmi "vienvirziens".
Pēc tam man bija vēl 9.30 nodarbība ar instruktoru, aizbraucām pēdējo reizi uz figūrām, tur man viss lieliski sanāca, tālāk braukājām pa pārdaugavu un ap CSDD daudz. Priekšā brauca ļoti daudz eksāmenu mašīnas, redzēju kā citi lēnām un pārāk prātīgi brauc, kļūdās, kaut kā bailes pārgāja un likās, ka braucu daudz labāk, tātad es to varu. Instruktors arī saslavēja, ka viss ir ok.
Pēc tam gāju uz eksāmenu, bija jāgaida kādas 20min, visu laiku garām gāja visādi instruktori, visi vīrieši, jaunāki, vecāki. Man bija diezgan jauns instruktors, krievu tautības, bet labi runāja latviski. Uzaicināja mani iet lejā, iekāpām mašīnā, visu man izstāstīja. Tad bija jāatbild uz jautājumu par motoreļļu, kā to mēra. Visu atbildēju kā no grāmatas, par mērstiepni izstāstīju, jārādā praktiski nebija. Tad braucām uz figūrām. Man iekrita kase. Elementāri. Tur pabijām labi, ja 5 min, visu nokārtoju ar pirmo reizi. Tālāk braucām uz ceļa. Patika, ka ļoti skaidri teica norādes. Vairākas reizes visu atkārtoja, ļoti labi saprotami.

Uhh, mirklīti, turpinājums sekos, bail, ka nepazūd garais teksts :D
16.12.2015 16:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits