Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Par testa eksāmenu-man bija ļoti noderīgi.
Skaidra atmosfēra, kas un kā notiek. Labāk iztērēt naudu testa eksāmenam, nekā aiziet uz īsto, izkrist, piemēram, figūrās, un nezināt kas notiek tālāk.
Bija problēmas ar CSDD auto jūtīgajām bremzēm, tā īsti nepaspēju pierast.
Kļūdas sanāca, jo biju sastresojusies, bet es visu laiku runāju un izrādu emocijas par savām lažām un inspektors saprata, ka zinu, kā vajag, bet nostulbojos.

Īstais eksāmens pēc nedēļas.
07.09.2015 21:31 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Ārprāc... neskaitot šodienu ir palikušas 5 dienas līdz eksāmenam.
Instrukotre teica, lai es labi ātri atrodot veidu kā nomierināties, jo es esot jūtami uzvilkta jau tagad, bet kā? Es esmu tik ļoti ieciklējusies uz to, ka jānoliek ar pirmo braukšana, jo teorijas es arī ar pirmo noliku un vēl tas, ka negribu likt vilties savai instruktorei, jo viņa uz mani ļoti cerot, lai paceltu savus procentus. Neviena cilvēka mierināšana man nepalīdz un sevis pierināšana vēl jo mazāk. :-D
Instrukotre teica, ja nu galīgi nekā tad, lai es ejot uz aptieku un prasot kaut ko pret stresu no dabīgiem līdzekļiem, kas neietekmē transportlīdzekļa vadītspēju. :-D
09.09.2015 11:05 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Kopš šodienas esmu pilntiesīgs šoferis! Ar pirmo piegājienu. (l)

Par eksāmenu- bija teorētiskais jautājums par bremžu sistēmu, figūrās tiku pie garāžas.
Pirmo reiz mūžā tā trīcēja kāja, ka pilnīgi pedālis raustījās ( sajūgs).( Testa eksī tā nebija)
Kad pateica, ka figūras ieskaitītas, piedomāju, kā nākošreiz vismaz tās nebūs jāliek un trīce pārgāja.

Maršruts-Graudu iela, iela, kas iet uz mūkusalas apļa pusi-apgriezšanās pretējā virzienā, ziepniekkalna iela, D-tilts, Krasta iela, apgriezšanās, D-tilts, atkal Ziepniekalna iela, Bauskas, CSDD.
Bija āķīgās vietas, kuras ar instruktori braucām.

Inspektore aizrādīja tikai, ka vajag dinamiskāk braukt, un 2x netīšām ieslēdzu labo pagriezinu kreisā vietā :-D
Tiešām ļoti daudz deva, ka biju braukusi testa eksāmenu, biju jau apradusi ar mašīnu( kaut es nemaz nepamanīju, ar kuru braucu eksāmenā :-D)
15.09.2015 19:32 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Kopumā:
Sāku mācīties autoskolā marta beigās, braukšanu sāku pēc teorijas nolikšanas- jūnija sākumā. Tātad nepilni 6 mēneši, ļoti neiespringstot. Braucu vidēji 2x nedēļā.
Kopumā 26 braukšanas vajadzēja, lai gan bija priekšzināšanas-pa rumbulas lidlauku :D

Kopējās izmaksas-640 eur.
Tajā skaitā:
Baltās tiesības, medicīniskā komisija, teorijas apmācība( 5 eur kupons :D), pirmās palīdzības kursi, atkārtots teorijas eksis skolā( :-(), CSDD teorija, 26 braukšanas, CSDD braukšanas eksis un pašu tiesību izsniegšana.
15.09.2015 19:38 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Padalaties ar pieredzi kas eksāmenu kārtoja ar audi.
Es eksāmenā ar to mašīnu izgāzos kā veca sēta par ko vispār kauns atcērēties pat.
Viss jau sākās pie paša CSDD kur darbinot mašīnu inspektors bija atstājis ātrumā. Es iedarbināju un viņš teica, lai laižu vaļā sajūgu un saregulēju spoguļus.. labi, tā arī izdarīju un mašīna protams noslāpa un man uzreiz jau domas, ka nu viss eksis beidzās, bet viņš pateica, ka tā bija viņa vaina un lai nesatraucos un turpinu riktēties. Sakārtojos, man izstāstīja par figūrām un par mašīnas īpatnībām un pie tām īpatnībām es domāju - nu gan ir d.... Un tā īpatnība bija tā kad tam audim nav kā mašīnai ar kuru es mācījos kad uzsākot braukt jāpalaiž nedaudz sajūgs un tad jādod gāze.. audim ir otrādāk - jādod nedaudz gāze un tad tikai lēnām jālaiž sajūgs vaļā. Izmēģinājuma aplī man jau kādas 3 reizes noslāpa jau dēļ uztraukuma nevarēju atcerēties ka visa tā uzsākšana ir jādara otrādāk. Tad nu tagad ļoti, ļoti, ļoti ceru ka otrajā piegājienā man tiks golfs.
Un par to kā tieši man eksāmens beidzās, kā jau teicu pat kauns atcerēties.:'-(:'-(
15.09.2015 20:57 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Bea_, man instruktore teica, ka eksāmenu golfs ar audi ir ļõõti līdzīgi.

Testa eksī man bija golfs, bet kas bija šodien, es nemaz nezinu.

Testa eksāmenu ņēmi?
15.09.2015 22:44 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Jums te tādas izmaksas...es aprēķināju, ka manas potenciālās ap 300eiro varētu būt (t) pārāk sacerējos? :-D
16.09.2015 10:33 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
300 eur, nu nez.
Ceri tikt cauri ar minimālajām 7 braukšanām?
16.09.2015 11:40 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
koijots - nu ne gluži minimālajām, bet nu ar ~20 braukšanām vajadzētu būt ok (t)
16.09.2015 11:45 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
nu bet braukšana jau maksā 18-20 eur, tur jau pie 400 eur vien :D
16.09.2015 13:29 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
koijots, Nē neņēmu testa eksāmenu, jo domāju, ka visam vajadzētu būt ok, jo figurās man nekādas aizķeršanās nebija, pa ielām arī labi braucu. Braukāju gan ar savu mašīnu ar draugu, gan ar instruktori. Bet nu mācījos braukt ar 4 golfu un mājās braukāju ar bmw e36 un eksāmenā uzreiz tik jauna mašīna un es pamatīgi apjuku. :'-(
Nezinu vai tas ir tas pats golfs, bet draugs kārtoja pirms 3 gadiem tiesības ar golfu un viņš teica, ka tam esot kā parasti normālām mašīnām - ka uzsākot jālaiž sajūgs un tad gāze jādod nevis otrādāk. Un es domāju kā tad lai es uzsāku braukt pret kalnu ar tāda veida uzsākšanu, jo instruktore mācija, ka vietās kur mašīna varētu ripot atpakaļ tad turot bremzi jālaiž nedaudz sajūgs vaļā un tad jāatlaiž bremze un jādod gāzīte. Es nezinu... man ir panika man nākošo eksāmenu. :'-(:'-(:'-(:'-(
17.09.2015 09:46 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Ā un rindas uz testa eksāmenu ir garākas nekā uz īsto.
17.09.2015 09:49 |
 
Reitings 216
Reģ: 05.03.2015
Es rītdien eju likt CSDD teorijas eksāmenu, bet 29.septembrī es eju kārtot izmēģinājuma eksāmenu.
Autoskolā sāku iet 10.augustā. 18.augustā bija jau pirmā braukšana. Arī braucu 2x nedēļā un nezinu... jūtos normāli. Ikdienā gan ar citām mašīnām braukt nesanāk. Instruktors cer,ka man iedos izmēģinājuma eksāmenā audi,jo paši braucam ar golfu. Manā gadījumā viss notiek baigi ātri... instruktors ļoti labs un neļauj vilcināties,liek mācīties un vienkārši braukt.
17.09.2015 10:01 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
koijots - man nebūs tik dārga braukšana, tāpēc laikam sarēķinājās tik aizdomīgi maza summa :D
17.09.2015 10:03 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
jo instruktore mācija, ka vietās kur mašīna varētu ripot atpakaļ tad turot bremzi jālaiž nedaudz sajūgs vaļā un tad jāatlaiž bremze un jādod gāzīte. Es nezinu... man ir panika man nākošo eksāmenu.
atceros kaa manii agrak sakas panika kad bija jauzsak brauksana pret kalninu. Un man si vieta bija jaskerso katru dienu, braucot ara no maja sara uz lielo soseju. Bet aizgaja ar laiku un nu ir vienalga, pat roceni nekad nerauju vairs. Turu pirmaja atruma, piespiests sjaugs un bremze. Kad jasak braukt leni laizu vala sajugu bremzi, kad jutu, ak sak kustet uz prieksu, gaaze.
tagad tas skiet tik elementari :)

Otrs, iesaku tomer nemt izmeginajuma exi, es nemu un tas loti labi paardija manas vajakas vietas. Palaboju un exi noliku ar pirmo, otrreiz tas kludas vairs nepielaujot. Jo tomer izmeeginajuma exii instruktors rikojas kaa istaja examena un neko prieksaa nesaka.

Nezinu vai tas ir tas pats golfs, bet draugs kārtoja pirms 3 gadiem tiesības ar golfu un viņš teica, ka tam esot kā parasti normālām mašīnām - ka uzsākot jālaiž sajūgs un tad gāze jādod nevis otrādāk.

visaam masinam tacu vienaadi, ieliec pirmaja atruma un tad pakapeniski laizot vala sajugu lenam spied gaazi.
17.09.2015 10:40 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ārprāc... neskaitot šodienu ir palikušas 5 dienas līdz eksāmenam.
Instrukotre teica, lai es labi ātri atrodot veidu kā nomierināties, jo es esot jūtami uzvilkta jau tagad, bet kā? Es esmu tik ļoti ieciklējusies uz to, ka jānoliek ar pirmo braukšana

Identiski, es jau nedelu pirms biju kaa uzvilkta atspere. Bet tici vai nee, es, kura esmu ists nerva kamols, eksamena saksanas briidii biju mieriiga, bez jebkada relaksacijas veida. Braucu ta itka man jau tiesibas kabata un 10 gadu pieredze :D Bija 2 kludas, bet pavisamm mazsvarigas un pat pilno laiku nelika braukt. Vienkarsi gaju ar domu, nu ja nenoliksu, gabals man nenokritis, kaa bus taa bus. Un man bija brauksana tiesi pirms exa, instruktors iedrosinaja. bet amn vispar bija super instruktors. Nekad nevaretu iedomaties labaku.
17.09.2015 10:45 |
 
Reitings 22
Reģ: 05.08.2015
Mani gan instruktors pavisam savādāk mācīja uzsākt braukšanu. Lika sākumā gāzi uzspiest līdz 1000 apriezieniem, apmēram, un tad tikai laist vaļā sajūgu. Jo, mašīnām kurām ir benzīns, nevis dīzelis, tad gāzei vienmēr jābūt pirms sajūga atlaišanas, savādāk mašīna noslāps.
Braucu eksāmenā ar Audi, biju stāvā sajūsmā par mašīnu un to, cik viegli bija uzsākt braukt. Nekādu īpašo īpatnību mašīnai nebija.
17.09.2015 10:55 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
visaam masinam tacu vienaadi, ieliec pirmaja atruma un tad pakapeniski laizot vala sajugu lenam spied gaazi.


Audim diemžēl tā nav ... pati eksāmenā to izbaudīju kad apstājoties pie stoplīnijas bija jāuzsāk braukt un man 3 reizes pēc kārtas noslāpa, jo darīju tā ko to parasti dara normālām mašīnām un tad inspektors teica - es taču jums pie CSDD teicu, ka sākumā gazīte ir nedaudz jāuzdod un tad tikai sajūdziņš jālaiž.
17.09.2015 10:59 |
 
Reitings 216
Reģ: 05.03.2015
Jūs mani tagad ar to audi sabaidījāt, jo cik sapratu, tad abas mašīnas esot vienādas un manam golfam ir tā,ka laiž vaļā sajūgu, tad mašīna jau sāk lēnām ripot un tad spiež gāzi. Bet instruktors teica,ka tā esot dīzeļiem. Jo man mājās ir gan dīzelis,gan benzīns. Dīzelim sāk ripot,kad palaiž sajūgu, a benzīnam viss jādara kopā sajūgs+gāze.
17.09.2015 11:03 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
pumpuriite, http://csdd.lv/lat/vad_kva/vadisanas_eksamens/b_kategorija/#slide/0/
Tur var atrast informāciju par eksāmena mašīnām un audis nav benzīnieks.
17.09.2015 11:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits