Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
J Pašam teorijas eksāmenam gatavojos lasot un liekot testus, taču visvairāk teoriju es sapratu, kad mācījos braukt pie stūres. No grāmatas nebija tas. Praksē tam visam ir pavisam citāda sajūta.
16.05.2015 22:40 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.02.2015
RainyDay - paldies :-)
J, es biju lejupielādējusi CSN programmu telefonā, kur var iet cauri un pildīt uzdevumus pa katrai teorējas tēmai, kā arī pildīt testus. Principā tikai ar šīs aplikācijas palīdzību noliku teorijas eksāmenu gan skolā, gan CSDD ar pirmo reizi ;-)
16.05.2015 22:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, palīgā! (t)

Lieta tāda, ka jau kādu pusgadu instruktors velk visu garumā. Sākumā neko nemēģināju bilst pretī, jo pati apzinājos, ka nebraucu baigi labi, taču nu jau ir ok. Tagad ir tik tālu, ka jūtu, ka varētu mēģināt likt, taču instruktors vienkārši saka, ka vot nē, jo viss nav pilnīgi perfekti, un, ja tā nav, tad priekš kam vispār kaut ko turpināt. Nodarbības bijušas jau pāri 30, un, tā kā pie šī konkrētā cilvēka ir garš pieraksts, tad pēdējā laikā sanāca apmēram 2-3 reizes mēnesī. Katru reizi, protams, tiek skalotas smadzenes apmēram šādā stilā - Nu re, šodien jau bija diez gan tuvu ideālajam variantam, bet nu galīgi vēl nevaru tevi laist uz eksāmenu. Vēl pāris reizītes un tad jau skatīsimies.
Zinu, ka vajadzēja rīkoties ātrāk, un pati vien esmu vainīga, ka tik tālu viss ir ielaists. :'-(
Ja vēlos ņemt kādu citu instruktoru (ārpus savas autoskolas), tad ir jāmaksā paliela soda nauda. Man jau ir sarunāts pazīstams instruktors, pie kura tad arī ātri atkārtošu figūras un pa taisno uz eksāmenu. Mans jautājums jums - Vai jūs zināt un varat ieteikt tādu instruktoru no Mustanga, kurš būtu ar mieru vienkārši parakstīt apmācības karti? Saprotu, ka drošvien būtu kaut kas jāsamaksā par to, taču tas noteikti nesanāktu tik dārgi, cik soda naudas samaksāšana. Ļoti ceru uz jūsu ieteikumiem, lai ātrāk beidzot tiktu pie tiesībām!
21.05.2015 10:20 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
viviana, cilvēki pārāk bieži aizmirst ka tas nav eksāmena ķeksīša pēc, ka pec šī eksāmena vini būs pilntiesīgi auto vadītāji un darīs to vienatnē.
Tu esi droša, ka esi gatava patstāvīgi vadīt auto? Patstāvīgi vadīt un nolikt eksāmenu ir divas dažādas lietas.

Kas ir tās konkretās lietas, ko viņš Tev aizrāda braucot- spguļi, attālumi, plānošana uz prieksu?
21.05.2015 11:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 23.04.2015
Viviāna, ja tu pie instruktora brauc 2,3 reizes Mēnesī un nepabrauka ar kādu draugu vai tml. , tad nebrīnos ka šis negrib laist. Manējais teica ka ja starp braukšanam ir kāda nedēļā starplaiks, tad no iepriekšējās braukšanas iemaņām zūd kādi 30proc. Protams nesaku ka tas visiem, bet Pati uz sevis ar to izjūtu ja bijusi liela pauze.
21.05.2015 12:17 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
Quince,

Protams, ideālajā variantā es gribētu perfekti pārvaldīt auto, justies super droši un pārliecināti. Tomēr pusgadu velkot garumā, ir vēlme vienkārši pēc iespējas ātrāk tikt ar to galā un miers. Ir iztērētas tik lielas naudas summas par katru "nu vēl pēdējo" nodarbību. Apzinos, ka braucu pieklājīgi. Un īstā pārliecība par sevi pie stūres tāpat parādīsies ar laiku un praksi. Diemžēl man nav tik daudz "liekas" naudas, kuru novirzīt šim projektam, lai brauktu tikmēr, kamēr braukšu ideāli.
Biežāk komentāri ir par to, ka, griežoties pa labi, vajadzētu būt tuvāk ielas malai, neesmu pārāk draudzīga (ne vienmēr palaižu citus sastrēgumos), gadās, ka nepareizi novērtēju situāciju un izgriežos tad, kad mašīna, kas brauc pa galveno ceļu, jau ir mazliet par tuvu.. Es saprotu, tās visas ir kļūdas, kuras, bez šaubām, nebūtu jāpieļauj, tomēr tās nav katru reizi.

leedija007,

Es labprāt brauktu katru otro dienu, tomēr grafiks ir pilns, un, ja nevaru uzreiz samaksāt lielas summas par nodarbībām, tad sanāk šādi ar pārtraukumiem. Piekrītu, ka pirmā reize pēc katra pārtraukuma ir krimināla - tāda sajūta, it kā viss no jauna..
21.05.2015 13:18 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
viviana, cik tev viena nodarbiiba vispaar ir gara? 45-60 minutes 2-3 reizes menesi ir ljoti maz, pat pusotra stunda 2-3 reizes menesi pus gadu vispaar ir pamaz.
Ja Tu nomainiisi instruktoru, nav teikts ka jaunais instruktors tevi aatraak laidiis uz eksaamenu, vinjsh pat ilgaak var notureet. Tavaa vietaa es panjemtu klaat paaris stundas pie cita instruktora praksei un svaigam noveertejumam. Varbuut jauns instruktors tevi iedvesmos.
21.05.2015 16:00 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Par vienu šoferīti vairāk no šodienas (l)
28.05.2015 14:27 |
 
Reitings 615
Reģ: 20.10.2009
Apsveicu Adellla! :-)

Man rīt skolas eksāmenam jābūt! Jūtos droši, domāju, ka nolikšu! Mana instruktore arī ir par to pārliecināta, jo jau no pirmajiem testiem man ir tikai bijušas maksimums 4 kļūdas!
Par CSDD nezinu kā būs, jo stress dara savu! :-|
28.05.2015 14:38 |
 
Reitings 39
Reģ: 11.02.2015
Paldies.
Man trīcēja rokas un kājas, bet gāja labi. Vienkārši centos domāt par braukšanu ne par onkuli blakus :D
28.05.2015 15:08 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Par diviem šoferīšiem vairāk.:-D(l) Adellla, apsveicu!:-P
28.05.2015 21:02 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Adella, black dress, apsveicu! :) kāds jums bija maršruts un ap cikiem likāt eksāmenu? Interesē, ja likāt Rīgā. :)
29.05.2015 17:21 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Trešo reizi rakstu, kamēr pētīju tās ielas. (e)
Sangria, biju pieteikusies uz 16:30, bet vińš nokāvēja un sākām 16:40. Braucām apkart CSDD, tad pa mūkusalas ielu, tur bija jāapgriežas, tad uz mūkusalas apli, apkart rīga plazai, tad jelgavas iela, vienības gatve, tad no vienības gatves atkal nogriežāmies uz jelgavas ielu, tur uz bauskas ielu, tad (ja pareizi sapratu ielu nosaukumus), viesītes iela un garozes iela, skaistkalnes iela, gar CSDD, tad mūkusalas iela, gar statoil (ziepniekkalna iela?), tad nogriezāmies uz bauskas ielas un braucām uz CSDD.:-D Ceru, ka saprati.
29.05.2015 22:38 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.04.2014
Man pirmdien csdd braukšanas eksāmens. Braucu ļoti labi bet bail ka iegāzīs kāds tantuks vai kas cits :-/Lieku Talsos, jo manā pilsētā viens luksofors pietrūkst lai varetu likt eksaamenu, man jau vēl uztraukums pa svešo pilsētu :'-( četrreiz braukts un jau eksāmens ... Kaut gan cilvēki saka, ja māki braukt noliksi jebkurā gadījumā ...
29.05.2015 22:56 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
black dress sapratu, maršruts izklausās normāls, bet eksāmenu sev pieteicu dienas laikā, tāpēc iespējams varēšu braukt pa centru, Maskavas iela un tas viss, bet neko, jāmēģina ir :)
29.05.2015 22:58 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.04.2014
@viviana Man bija šī pati problēma. Nomainīju Rīgā 2 instruktorus un atmetu ar roku. Pauze bija 3 mēneši līdz saņēmos ar pilsētas instruktoru atsākt braukt. Arī nelaida un tu tik dod naudu un dod.... Kad viņš redzēja kā es braucu, varēja manīt ka bija patīkams pārsteigums. Nosūtīja uz talsiem (Mums šajā kurzemes pusē talsi, liepāja, ventspils ir vispopulārākās vietas kur liek eksāmenus), kur izbraucu tikai 4 (!!!) reizes, lai aprodu ar pilsētu, un jau pirmajā reizē pieteica pie eksāmena ... Ko es tev varu ieteikt ... Izrunāties atklāti. Pasaki, ka tu vēlies jau mēģināt likt eksāmenu, jo pati tam jūties gatava un atzīsti savas kļūdas (instruktoriem ļoti tas patīk, ka tu sevi moci, un reālai kļūdai liec pretī mūri ar teorijas zināšanām. Vismaz man tā ir, precīzāk bija) bet man piespieda atmest visam ar roku, jo abi instruktori sāka pievērst pārāk lielu simpātisko vai kādā citā veidā neadekvāto uzmanību........ Jūtu līdz kam tā ir bijis.. (t)
29.05.2015 23:10 |
 
Reitings 29
Reģ: 15.08.2014
Kā Jūs nomierinājāties pirms braukšanas eksāmena? Vēl dažas dienas un eksāmens, bet stress jau no pieteikšanās brīža. ;(
02.06.2015 21:23 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Man šodien bija pirmā teorijas nodarbība. Tāds neliels spēka pieplūdums, ka esmu apņēmusies iemācīties ko jaunu :-)
Varbūt ir vēl kāda, kas nesen ir uzsākusi teorijas nodarbības?

+ svarīgs jautājums - ap kuru brīdi vajadzētu sākt braukt?
10.06.2015 17:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Madara
Ja vari atļauties sāc jau tagad braukt, vilkt garumā nav nekadas jēgas. Tāpat paies nedēļa vai divas kamer dabūsi pierakstu pie instruktora. CSDD teorijas eksāmenu ir vieglāk iemācīties un nolikt ja ir nobrauktas kaut vai 40% no obligātajam stundām.
Man teorija likās bezgala sausa un garlaicīga un bez vai braukšanas stundām diez man butu radusies saprašana un diez vai noliktu ar pirmo reizi. Es uzskatu ka autovadīšanas eksāmeni nedrīkst tik likti tikai ķeksīša pēc, lai tikai dabūtu tiesības, tie ir jāliek kad ir saprašana un prasme labi vadīt un tikt galā ar nevienkāršām situācijām uz ceļa.
10.06.2015 19:29 |
 
Reitings 168
Reģ: 30.11.2013
kā jums notika pirmā palīdzība?
10.06.2015 21:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits