Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Imunologs

 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sveiki!
Man ir tāds jautājums, ko īsti dara imunologi? Kādos gadījumos pie viņiem jāiet? Biju pie dermatologa-trihologa un viņš mani aizsūtīja uz dažādām analīzēm, arī pie imunologa. Ko es noskaidrošu pie šī ārsta? Vai ir vērts vispār iet?
10.09.2014 13:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Katrs indivīds ir unikāls, mūsu imūnsistēma tieši kalpo šādas unikalitātes saglabāšanai. Imūnitātes traucējumi sastopami ļoti bieži, jo tie raksturīgi gan autoimūnu, gan infekciju, gan onkoloģisko saslimšanu gadījumos, gan arī bieži slimojošo bērnu un pieaugušo vidū. Arvien vairāk parādās dažādi medikamenti un pārtikas piedevas ar imūnmodulējošu iedarbību. Taču to pielietojums ne vienmēr ir kritiski izvērtēts un attaisnojams. Pirms uzsākt imūnmodulējošu preparātu lietošanu, noteikti būtu jākonsultējas ar imunologu un jāveic imunoloģiski laboratorijas izmeklējumi, jānoskaidro, vai konkrētais preparāts ir piemērots konkrētajam pacientam. Organisma galvenās aizsargsistēmas izmainīšanai jāpieiet ļoti nopietni un katrs gadījums jāvērtē individuāli. Imunologs var palidzēt izvēlēties papildus ārstēšanu pacientiem, kas saņemuši staru vai ķīmijterapijas kursu. Tāda papildus terapija var uzlabot pašsajūtu, kā arī mazināt dažādu infekciju iespējamību. Imūnterapiju izmanto arī atsevišķu ļaundabīgo audzēju metastāžu profilaksei.
10.09.2014 13:17 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ārsta imunologa apmeklēšanas iemesli:
• Bieža pneimonija;
• Biežas LOR orgānu un bronhu, plaušu saslimšanas (angīnas, laringīti, otīti, bronhīti), kas nepakļaujas ārstēšanai;
• Kuņģa - zarnu trakta infekciozas pataloģijas, kas izraisa svara zudumu;
• Parazīti, pirmkārt – cērmes;
• Alerģiskas reakcijas;
• Ilgstošas sēnīšu infekcijas;
• Pustulozas ādas pataloģijas;
• Saslimšana ar vīrusu etioloģiju, ieskaitot bieži recidivējošo parasto herpes vīrusu, citomegalovīrusa infekciju un epšteina barra vīrusu;
• Imūndepresantu terapijas kursa laikā vai pēc tā (ar preperātiem, kam raksturīgi mākslīgi pazemināt imunitāti);
• Pēc ķīmijterapijas;
• Progresējoša nespēka, noguruma gadījumā, kas parādās pastiprināta stresa apstākļos vai pēc fiziskas pārslodzes;
Ārsta imunologa apmeklēšanas iemesli reproduktīvās pataloģijas gadījumos:
• Rēzus faktoru nesaderība (rēzus negatīva māte + rēzus pozitīvs bērns);
• Neauglība un neskaidras etioloģijas priekšlaicīga grūtniecības pārtraukšana;
Ārsta imunologa apmeklējumu vajadzētu atlikt:
• Menstruāciju laikā;
• Organisma spēcīga iekaisuma laikā;
• Antibakteriālas un pretvīrusu terapijas laikā.
10.09.2014 13:17 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es vedu bērnu pie imunologa, jo bieži slimoja... Bija tāds interesants tips, bet beigās kaut kā situācija arī uzlabojās pēc apmeklējumiem! Nosūtīja uz analīzēm, vienmēr iztaustīja limfmezglus un apskatīja, un tad turpat kabinetā ssabēra pa maisiņiem kkādas homeopātiskās (vismaz man šķiet ka tās bija homeopātiskās):D tabletītes un zālītes un uz lapas saraksatīja kas kad jādzer.
10.09.2014 13:22 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
dārgas tās analīzes un konsultācija ar ģimenes ārsta nosūtījumu?
10.09.2014 15:16 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
dārgas tās analīzes un konsultācija ar ģimenes ārsta nosūtījumu?


Par pieaugušajiem nezinu, bet bērniem bez maksas...
10.09.2014 15:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)