Labas lietas maksā dārgi?

 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Matu taisnotāju diskusija uzvedināja mani uz pārdomām. Vai tiešām labas lietas maksā dārgi? Mana pieredze rāda, ka tā diemžēl patiešām ir, bet būtu forši dzirdēt Jūsu pieredzi un cerams pārliecināties par pretējo.
Piemēri:
1) Manā īpašumā bija Asus dators - pēc gada sāka bremzēt, pēc diviem nomira pavisam. Tad bija MacBook dators - 3 gadus lieliski nostrādāja, ne skrambiņas, rezultātā pārdevu, lai nopirktu jaunāku. Cenu atšķirība 2 reizes.
2) Somas. Agrāk pirku UK dizaineru somas TK Maxx veikalos par ~ 50EUR - ādas, it kā kvalitatīvas, bet pēc pāris mēnešiem vienmēr sāka irt odere, āda stiepās, paskats kļuva briesmīgs. Pēdējo nopirku MK somu - jau gadu ir ideālā stāvoklī un izskatās kā jauna.
Ir daudz citu piemēru - apavi, pakalpojumi (piemēram, firzieris), pat kontaktlēcas u.c.
Kā jums šķiet - skopais maksā divreiz? Un vai tiešām visas labās lietas maksā dārgi. Gaidīšu arī pretējus piemērus.
05.09.2014 12:38 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Labas lietas maksā dārgāk, viennozīmīgi, tomēr kvalitatīva prece nav tikai brends mums ierastajā formā. Nu tādā ziņā, ka ādas soma būs kvalitatīva gan ar vārdu, gan bez - lielās līnijās. :) Galvenais materiāls - it visā.
05.09.2014 15:04 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Tā brendu būšana un apmātība ar dārgām lietām man atgādina nesen lasīto interviju, kur Mārtiņš Rītiņš stāstīja, ka Anglijā leišu gailenes maksā 150 mārciņas kilogramā. Un cilvēki tās pērk tikai tāpēc, ka tās ir dārgas. :D


Iespējams, nevar jau noliegt, bet ir taču cilvēki, kuriem uz konta līdzekļi ir tik pietiekoši, ka jā, tas noteikti sagādā prieku - pirkt, jo tā gribās, tieši konkrētās gailenes un tikai tāpēc, ka dārgas un, ka spēj atļauties. Un, par ko nē? :)
05.09.2014 15:06 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
tikko biju vīnu veikalā, kur dāma pirms manis teica, ka vīna cena ap 700 eur kak to malovato..
man jau liekas, ka katram konkrēta dzīves periodā dārgs/lēts un daudz/maz attiecības atšķirās. ja es varu runāt par drēbēm un kosmētiku, ko pērku un ko izvēlos, tad mans dzīves līmenis nav sasniedzis tādus augstumus, lai es pirktu dārgu vīnu un man tas šķiet nebūtiski.
05.09.2014 15:12 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Īstenībā jā, man tās labās lietas ir tās, kas pirktas dārgāk. Esmu vairākas reizes iegrābusies ar mērķi baigi taupīt, bet ir lietas, uz kurām nevajag taupīt.
Lai gan mēdzu arī kādus štruntiņus no ebay pasūtīt. Bet tur atkal spēlē kaut kādi mani ikdienas standartiņi, piemēram, es varu nēsāt arī rokas pulksteni pa 5 EUR, bet tajā pašā laikā es nemūžam draugam nedāvinātu lētu pulksteni, jo vīrietim nav jānēsā tādi lētie.
Nu, tāpat arī pati sev es varu pirkt tos lētos s*diņus, bet pat draudzenēm nedāvinātu neko no ebay pasūtītu.

Un tomēr ir jāatcerās fakts, ka varbūt jāmēģina tās dārgās lietas atrast par labākām cenām - sūtot no ārzemēm, piemēram.
05.09.2014 15:14 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
René, ar ēdamajām/dzeramajām lietām jau vispār ir savādāk. Man, piemēram, negaršo sarkanais sausais vīns. Un vienalga, pirkts pa 80EUR vai pa 6EUR, negaršo un viss. Tajā pašā laikā viens no mīļākajiem baltajiem vīniem ir Grand Castilio, kas neskaitās nekāds dārgais gals.
Un tapat jau ar ēdamajām lietām. Ja negaršos, nu nepirkšu es pa milzu naudu, tikai tāpēc, ka tas skaitās kruti. Ai, uzreiz atcerējos pretīgās austeres... fu, sit mani nost, bet otreiz mutē neko tādu nelikšu :D
05.09.2014 15:17 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Protams, dārgs/ lēts katram pēc ienākumiem. Bet princips nemainās: vieni pērk ar domu - tas nekas, ka dārgāk, bet lietošu ilgi; (pārdomāti pirkumi). Citi pērk ar domu: wow lēti! Ja saplīsīs/ apniks izmetīšu (impulsīvie pirkumi).
05.09.2014 15:21 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
aloe, proootams, mans tas pats :) bet, piemēram, ja es būtu krietni situētāka kā šobrīd, iespējams, būtu garsojusi daudz, daudz dazādus dārgus vīnus un tad, protams, man būtu izveidojusies kaut kāda gaume un man vīns pa 20 eur liktos galīgs lētums, lai gan šobrīd man patiešām vienalga (nu ok, nu ne jau galīgi, galīgi vienalga :D), kādu es dzeru, ka tik garsīgs :D
05.09.2014 16:03 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es vispār piekrītu, ka labas lietas arī ir dārgākas, tācu, bieži vien sanāk saskarties ar to, ka mēslus uzceno un cilvēki pērk, jo domā ka tie būs kvalitatīvi. (Apģērbi bieži vien). Gadās arī nedārgas lietas nokalp ilgi un strādā labi, tāda laimes spēle vien ir.

Es nepērku dārgas somas utt. JO man nenormāli ātri apnīk lietas un gribu dot prom un pirkt nākamo, ja visu pirktu pa lielu summu, nebūtu ko ēst :D :D :D nopērku kaut ko kas man vizuāli patīk un līdz ko nedaudz pabojājas izmetu :D
05.09.2014 16:12 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Vispār, ja ir talants atrast labas un lētas lietas, tas ir labi. Es arī mēdzu pameklēt kaut ko lētāku, bet kvalitatīvu. :) Ja sanāk - prieciņš. Ja nē, nu nekas.
Vai ja mazāk ar naudām kādā brīdī - arī ko lētāku var paņemt.

Bet es nespēju iedomāties, piemēram, barot suņus ar lētā gala ''graudiem'', kuru sastāvs ved uz kapiem. Pārtikai gan man, gan dzīvniekiem jābūt labai. Tas pats uz veselību - labāk vairāk izdot, lai uzturētu labu, nekā taupīt un ''ielaist'' problēmas.
05.09.2014 16:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Somas ir man saapiiga teema. Manaa galaa paardod dermantiina sominjas pa 300 dolaariem, lai dabuutu aadu, ir ilgi jaameklee.
Es pieturos pie videejaa slaanja ziimoliem. Lielaakoties visaadas Zaras, H&M ir ar sliktiem audumiem, skjiibaam viileem, diegiem aaraa utt. Vispaar lielaakaa dalja apgjeerbu izskataas peec noneesaataam lupataam pat pirms vilkshanas. Vismaz taadas firmas kaa 7forallmankind, banana republic, lacoste, maxazria nav paargaajushas uz pljurziigo stilu. Labaak maz dreebes, bet labaa paskataa, nekaa kaudze ar taam, bet nav ko vilkt.
Par tehniku runaajot, esmu pamaniijusi, ka katrai firmai ir savi labie produkti un sliktie. Taapeec vispirms izpeetu atsauksmes, lai nav jaachakereejaas ar 3 ledusskapju mainju gada laikaa.
Uz kontaktleecaam, brilleem, apaviem, matrachiem naudu nezeeloju. Tie galu galaa ietekmee manu veseliibu.
05.09.2014 16:22 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man noteikti patiik laba kvalitaate-izkataas labi,juutos labi,neesaajaas labi,bet es esmu skopa uz sevi-es "izraksu" to labo kvalitaati arii tirdzinaa ,ja gribeesu sev ko iipasu!Man zeel noteikti teereeet uz sevi tos 300$ utt
05.09.2014 18:19 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
cenai ar kvalitāti ir tikai neliels sakars, t.i. materiāla un ražošanas izmaksas parasti sastāda mazu daļiņu no fināla cenas. protams, ir gandrīz garantēti, ka, ja divām precēm atšķirība cenā ir milzīga, tas dārgākais produkts būs tiešām labāks. bet, ja salīdzina divus produktus līdzīgā cenu kategorijā, var atklāties zili brīnumi. viens no piemēriem, kas pašlaik ir modē, ir beats by dre austiņas, kuru cenas lielāko daļu sastāda reklāma (slavenības, kas savos klipos stilo tieši ar šīm austiņām) un smukais iepakojums.
man vairāk paliek atmiņā gadījumi, kad ir nācies vilties tieši lietās, kuras man maksāja dārgi. ja kaut kas ir nopirkts lēti un tas saplīst, es par to neskumstu. bet manam vecajam, nestilīgajam acer datoram ir kādi 6 gadi, un tas joprojām iet labi. tāpat kā nevienu somu, pat tirgū pirktu, man nav sanācis nonēsāt gada laikā.
man vislielāko gandarījumu sniedz gadījumi, kad labas un brendīgas lietas, kuras parasti maksā pārāk dārgi, man izdodas dabūt pa lēto.
05.09.2014 18:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
man vislielāko gandarījumu sniedz gadījumi, kad labas un brendīgas lietas, kuras parasti maksā pārāk dārgi, man izdodas dabūt pa lēto.
Man taa sanaaca ar MARNI meeteli!:)
05.09.2014 18:38 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ko tik šauri,tik tehnika un kosmētika&lupatas.
Kā ir ar mēbelēm? Aizkariem?Spilveniem? Gultas veļu?Traukiem?
Vai pērkam Jyskā vai arī Stockmann gultas veļas? Karotes,dakšas- Rimi,Maxima vai Villeroy& Boch? Trauku švamme pa 10 centiem vai 80centiem?
05.09.2014 19:32 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
man ari dargie zabakino laba veikala atri sabojasies diemzel.
05.09.2014 19:41 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Katrs tērē tik..cik var atļauties. Man piemēram vien no vecajām Nokiam kalpo joprojām, izmantoju zz nolūkos, viss ir kā vajag. Nu jau gadus 7 vismaz. Bija iepriekš Acer laptops, kalpoja arī kādus 5-6gadus, nebija no dārgā gala, diemžēl bija kāds iekšējs defekts ar ekrānu, kas sāka likt par sevi manīt, paziņai tas pats modelis kalpo joprojām...tikapt vecs. Apavi..diemžēl ej nu saproti, man ir sporta pavi, kas pirkti pirms gadiem 5, joprojām labā stāvoklī, pirku laikam 25ls vērtībā uz sale. Tajā pat laikā, paziņa nopirku uz sale vasaras kļikatas pa 7eiro, izdancotas daudzas zaļumballes un neizstās, ka varētu plīst..izturīgas ļoti. Arī vizuāli nevar pateikt, ka būtu tik daudz valkātas. Ar apģērbiem tas pats stāsts, daudzreiz tiešām..lētas drēbes arī izskatās lēti..tiklīdz ieraugi ko glītāku, tā cena ir 3x lielāka, ja ne visas 5x. Par firmas drēbi arī maksātu vairāk, bet par parastu lupatu...nē. Ir kas nopērk pa lēti, viss ir labi, kalpo...ir kas nopērk pa dārgu naudu, bet nākas vilties kvalitātē.
05.09.2014 19:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ko tik šauri,tik tehnika un kosmētika&lupatas.
Kā ir ar mēbelēm? Aizkariem?Spilveniem? Gultas veļu?Traukiem?
Vai pērkam Jyskā vai arī Stockmann gultas veļas? Karotes,dakšas- Rimi,Maxima vai Villeroy& Boch? Trauku švamme pa 10 centiem vai 80centiem?

Meebeles noteikti daargas. Zaagju skaidu variantus nav izdeviigi pirkt, jo aatri vien izjuukt. Maajai izveelos dabiigo koku, augstas kvalitaates parketu, marmoru, graniitu utt. Trauki pirkti lielveikalaa uz atlaideem, dakshas un nazji taapat, vieniigais, virtuves griezamie nazji ir daargi. Visaadi galdauti, svammes, roku dvielji - peec iespeejas leetaakus no taa klaasta, kam ir normaala kvalitaate. Gultas velja - galvenais, lai ir dabiiga, paareejais ir vienalga.
05.09.2014 19:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Meebeles noteikti daargas. Zaagju skaidu variantus nav izdeviigi pirkt, jo aatri vien izjuukt. Maajai izveelos dabiigo koku, augstas kvalitaates parketu, marmoru, graniitu utt.
Muusu maajaas tiesi tas pats!Arii gultas vela un dvieli ir labi-kvalitatiivi!
05.09.2014 20:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Izveelos kaut ko pa vidu, jo pavisam leets ir tieshaam leets, nekvalitatiivs un neizturiigs (piem., dreebes no ebay.com par 5$), pavisam daargais gals - paarsvaraa nereaals uzcenojums par pashu "vaardu", reklaamu un popularitaati, kam ar kvalitaati ir mazs sakars. Nu un tas, kas pa vidu - daudz maz atbilst cena=kvalitaate un nav sajuutas, ka esmu kaut ko paarmaksaajusi bezjeegaa. Taapat noteikti neuzticos kaadam brendam liidz galam t.i., ja peerku Tommy Hilfiger apgjeerbu, tad tomeer pieveershu uzmaniibu sastaavam, izskatam, taustes sajuutaam u.t.t. katram apgjeerbam atsevishkji, nevis akli uzticos, ka no shii brenda absoluuti viss buus kvalitatiivs.
Tas pats attiecas arii uz meebeleem, sadziives tehniku, gultas veljas u.t.t. Nepeerku un nemekleeju pashu daargaako, bet noveerteeju vispirms preces kvalitaati "uz aci", ja ieinteresee un patiik, tad skatos cenu un parasti tas ir kaut kas pa vidu - ne leeti, ne nenormaali daargi.
05.09.2014 20:08 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Apģērbam, gultas veļām, dvieļiem u.t.t, skatos tieši pašu materiālu. Izvēlos 100% kokvilnu, īpaši bērnu apģērbam, gultas veļām, dvieļiem. 100% kokvilna var būt gan dārga, gan lētāka.
05.09.2014 20:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits