Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Labas lietas maksā dārgi?

 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Matu taisnotāju diskusija uzvedināja mani uz pārdomām. Vai tiešām labas lietas maksā dārgi? Mana pieredze rāda, ka tā diemžēl patiešām ir, bet būtu forši dzirdēt Jūsu pieredzi un cerams pārliecināties par pretējo.
Piemēri:
1) Manā īpašumā bija Asus dators - pēc gada sāka bremzēt, pēc diviem nomira pavisam. Tad bija MacBook dators - 3 gadus lieliski nostrādāja, ne skrambiņas, rezultātā pārdevu, lai nopirktu jaunāku. Cenu atšķirība 2 reizes.
2) Somas. Agrāk pirku UK dizaineru somas TK Maxx veikalos par ~ 50EUR - ādas, it kā kvalitatīvas, bet pēc pāris mēnešiem vienmēr sāka irt odere, āda stiepās, paskats kļuva briesmīgs. Pēdējo nopirku MK somu - jau gadu ir ideālā stāvoklī un izskatās kā jauna.
Ir daudz citu piemēru - apavi, pakalpojumi (piemēram, firzieris), pat kontaktlēcas u.c.
Kā jums šķiet - skopais maksā divreiz? Un vai tiešām visas labās lietas maksā dārgi. Gaidīšu arī pretējus piemērus.
05.09.2014 12:38 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Lielaakoties, jaa, taa ir! Par visu jaamaksaa, tai skaitaa par kvalitaati un ilgaaku lietas kalposhanu.
05.09.2014 12:42 |
 
Reitings 14
Reģ: 25.08.2014
Uzskatu ka ir lietas par kurām ir pat vērts tā teikt pārmaksāt, lai ilgi kalpotu. ( Klasisks mētelis, zābaki) un ir lietas kuras tu uzvelc vienu reizi, un tev skapī karājas TĀ kleita pa 100eur, kaut gan varēji atrast arī pa 30, un neizskatītos ne grama sliktāk..
Par pakalpojumiem, nedaudz savādāk..piemēram frizieris - var izcili nogriezt pa 25, un cits tik pat izcili pa 5.. tas jau nu ir atkarīgs no pakalpojuma sniedzēja kvalifikācijas un zināšanām..
05.09.2014 12:45 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Tā ir, tās lietas, kas man ir dārgākas kalpo ļoti labi, lai gan nu galīgi lētus s*dus arī nepērku, jo lētas lietas arī bieži izskatās lētas.
05.09.2014 12:46 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Asus bija 5 gadi ideali stradaja
05.09.2014 12:46 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Nu, ne visos gadījumos tā ir, daudz kas tiek stipri pārvērtēts. Ļoti dārgās somas atļauties nevaru un arī neredzu vajadzību, man kalpo labi arī tās, ka, piemēram, par apmēram 40, 50 eiro pirktas.

Bet ir arī pašas pieredzē gadījumi, kad tiešām varēju teikt "skopais maksā divreiz", studentes gados nevarēju atļauties kvalitatīvus ziemas zābakus, tad nu nopirku lētos, kas jau juka ārā pēc vienas sezonas, tāpat pēc tam biju spiesta pirkt citus, labākus.

Par frizieriem īsti nepiekritīšu. Esmu maksājusi maz un rezultāts ir bijis ļoti labs.
05.09.2014 12:47 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
par somaam un apaviem piekriitu, bet nevienmeer tikai daargaas dizaineru somas un apavi ir labi. Bet tas, ka nav pirkt aadas imitaaciju, tas vairaak kaa skaidrs, iipashi slapjajai sezonai.

frizieris man ir super leets, atrodas mazaa, necilaa salonaa, neviens daargais pat klaat nestaav.

Par kosmettiku runaajot, nee, nepiekriitu. Tie pashis sejas kreemi, aptiekas manai aadai labaak patiik un maksaa leeti.
05.09.2014 12:48 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Gan jau nav tā, ka viss labais maksā dārgi, bet sliktais lēti.
1)Bet, piemēram, tā kā man nepatīk bieži uz veikaliem iet, tad izvēlos 2-4x gadā iepirkt šo to gardarobei no dārgāka gala, nevis katru mēnesi skraidīt pa veikaliem un raut pēc lupatām. Pagaidām dārgāk pirktās drēbes kalpo ilgāk. Ar vienādu kopšanu un rūpēm. Pietam biežāk izvēloties vilkt dārgākas, tātad vajadzētu būt otrādāk pēc loģikas. Bet neskatos uz brendu tikai, skatos uz kvalitāti precēm, ko pērku.


2) Somas - protams, kvalitāte ir ļoti svarīga, bet var nopirkt gan Guess somu pārmaksājot, bet kvalitāti neiegūt, vai nopirkt ne tik pazīstamu brendu, vai pazīstamu, piemēram Furla, samaksāt lētāk, bet iegūt ilgdzīvotāju-somu.
05.09.2014 12:53 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
skopais maksā divreiz?


Mhm, man liekas, ka biezi vien taa arii notiek.
Pati vienmeer censos pirkt labas lietas, jo, diemzeel, taa pieredze ir taada, ka leetaas lietas aatraak sabojaajas, sapliist utt.
Vienmeer atrodas kaadi siikumi, lietinas uz kuraam var "ietaupiit", kuras varbuut nemaz nav vajadziigas taas labaakaas, taas var nopirkt arii pa leetaakaam naudaam. Bet taadas, kuraam ilgaaku laiku jaakalpo, vienmeer censos nopirkt labas, liidz ar to, arii taa cena ir augstaaka.
05.09.2014 12:53 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Tie pashis sejas kreemi, aptiekas manai aadai labaak patiik un maksaa leeti.


Piekriitu. Arii es peerku kreemus aptiekaas, man vinji liekas daudz labaaki par visiem Dior, Lancome utt. Turklaat, kad maaciijos, tas bija pirmais, ko pasniedzeejas teica - Douglas, Kollonaas nopeerkamie kreemi nemaz nav tik labi kaa daudzi domaa (un domaa gan jau, ka taapeec, ka daargi maksaa)!!
05.09.2014 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Mana pieeja ir tāda - lielās nopietnās lietas labāk pērku no kvalitatīvāka gala - vai tā būtu mašīna, vai dators vai veselības aprūpe (zobārsts utt). Bet runājot par drēbēm, pārtiku - es tomēr skatos cenu un manuprāt, sanāk daudz ietaupīt.
05.09.2014 13:01 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Nu, ne visos gadījumos tā ir, daudz kas tiek stipri pārvērtēts. Ļoti dārgās somas atļauties nevaru un arī neredzu vajadzību, man kalpo labi arī tās, ka, piemēram, par apmēram 40, 50 eiro pirktas.


+++

Uzskatu, ka ne vienmēr dārgākais ir labākais un ilgāk kalpojošais.
Man Asus kompis nokalpoja ilgi un labi.
05.09.2014 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
Jā, bet ne vienmēr. uzskatu, ka ir arī gana daudz lētu un labu produktu :)
05.09.2014 13:06 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Esmu pieradusi pirkt tikai kvalitāti, ne kvantitāti. Līdz ar to - jā, es uzskatu, ka par kvalitāti ir jāmaksā.
05.09.2014 13:12 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Viennozīmīgi to varu pateikt par apaviem. Labāk nopērku zināmas firmas apavus un zinu, ka kalpos labi un kājas būs vnm sausas arī slapjdraņķī, nevis lētos un pēc tam pa visam malām dubļi šļācās iekšā, zole līmējas vaļā utt.

Par tehniku runājot, mana pieredze ir tāda, ka androīds karās un gļučī regulāri, savukārt iOS ir labi, ja vienreiz uzkārusies. Cenu starpība ~100 Ls. Nemāku teikt, vai vnk sagadīšanās tieši ar šīm tehnikas vienībām vai arī likumsakarība.
05.09.2014 13:18 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Par tehniku nemācēšu teikt, par apģērbiem un kosmētiku, jā- lielākoties tā ir (ir jau savi izņēmumi, bet reti).
Lielākoties brendu drēbēm un apaviem ir gan izturīgāki materiāli gan košas krāsas, tās ir kvalitatīvi šūtas, kas uzeriz krīt acīs. Nevis piem., H&M vai Reservet tipa lupatas ( interesanti, kapēc tik daudzas mass market drēbes ir blāvās un izbalējušās krāsās?) kas pamanās pat pirms pirmās mazgāšanas reizes zaudēt formu un bieži vien ātri izirst.
05.09.2014 13:18 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Precēm tiešām kvalitāte lielākoties aug kopā ar cenu. Bet manuprāt kvalitātes nepieciešamība bieži ir pārvērtēta. Kaut vai tās pašas somiņas - man nevajag, lai somiņa kalpotu vairākus gadus, jo tāpat pēc max pusgada man viņa jau būs apnikusi. Līdzīgi ir arī ar apaviem - ikdienas ērtos apavus vienmēr izvēlos no dārgā gala, lai iegūtu maksimālu kvalitāti, bet reizi nedēļā uzvelkamajiem vasaras apaviem īpaši naudu netērēju, jo vasaras beigās tāpat tos izmetīšu. Ziemas apavu izvēli lielākoties nosaka vieta, kur tie tiks nēsēti - priekš Somijas man ir dārgi un ļoti kvalitatīvi zābaki (šoziem būs jau 4 sezona tiem, funkcijas un izskats kā jauniem), bet dēļ milzīgā sāls daudzuma Rīgā neredzu jēgu tērēt lielu naudu zābakiem, kuri tāpat būs saēsti ziemas beigās.

Vajag kārtīgi apzināties savas iespējas un vajadzības, tad arī nebūs jāpārmaksā un varēs atrast to zelta vidusceļu starp kvalitāti un cenu. :)
05.09.2014 13:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man atkal patīk pirkt lētāk un biežāk!
Piemēram, apavus pa 20 eiro. Ja saplīst, tad nav žēl un var nomainīt nesērojot un nepārdzīvojot! Un kur garantija, ka apavi, piemēram, pirkti pa 100 eiro man kalpos? Lai gan es jau ar nemaz nezinu, neesmu tik bagāta!
05.09.2014 13:29 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Daudz kas atkarīgs no paša preces/lietas lietotāja. Kad biju jaunāka, nācās par mazām naudiņām pirkt, piemēram, džinsus, un tā pat viņi kalpoja ļoti ilgi, jo rūpējos par viņiem valkājot un mazgājot. Tagad pērku dārgas džinsas, bet rodas cita problēma - vienās biksēs gadu nestaigāsi, tāpēc vajag vairākus un gribas visus labus, kvalitatīvus. Līdz ar to, cik atļaujos izdot par apģērbu, tik daudz arī gribas vairāk kvalitatīvu lietu. Pie laba pierod!
05.09.2014 13:39 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Par sāli tiešām dusmas :@ lai cik labi, dārgi zābāki nebūtu nēstāti, diemžēl ļoti bojājas sāls dēļ! Un tad jau labāk nopērku ko viduvēju un nav tik žēl atvadīties.
05.09.2014 13:42 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Manuprāt, to tā viennozīmīgi nevar apgalvot. Vismaz, es spriežot pēc savas pieredzes tā neteiktu. Man skapī ir bijušas vairākas dārgas kleitas, kuras esmu bijusi spiesta izmest, jo kalpoja daudz īsāku laiku nekā vidusmēra veikalā pirktās. Zīmolainā kosmētika man vispār liekas pārvērtēta un liekas, ka tur cenu uzskrūvē tikai un vienīgi vārds, nevis kaut kāda pasaulīgā kvalitāte.

Dažreiz ir tā, ka dārgākais ir labākais, bet tā nav vienmēr un nevar paļauties uz to, ka ja maksā milzu summu, tātad kvalitāte ir perfekta.
05.09.2014 13:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits