Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieka pabalsts

 
Reitings 22
Reģ: 06.08.2012
Labriit! Esmu pasnodarbinaata persona, bet manus pakalpojumus firma pirka no oktobra liidz juunijam, jo juunijaa un augustaa vinjiem nevajadzeeja. Kaut arii firma bija soliijusi sadarbiibu turpinaat, 1.septembrii vadiitaaja pateica, ka mani pakalpojumi tomeer nav vajadziigi, ja vajadzees, piezvaniis. Lasot kriteerijus bezdarbnieka pabalsta ieguusanai, sanaak, ka man ir tiesiibas uz sho pabalstu, bet ir neskaidriibas- vai pabalsts pienaakas arii tad, ja tie 9 meeneshi nostraadaati pashnodarbinaata statusaa? Kopsh juulija man ienaakumu nav vispaar. Ja es tagad sleegshu mikrouzneemumu, vai vareesu cereet uz to pabalstu no oktobra? Un vai bezdarbniekam ir regulaari ,,jaaatraadaas/jaaiet uz konsultaacijaam" vai tomeer vinsh vienkaarshi sanjem pabalstu un var mieriigi savaa nodabaa peetiit sludinaajumus bez konsultaaciju u.tml. apmekleeshanas?
03.09.2014 05:03 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.08.2012
*ui. juulijaa nevis juunijaa nevajadzeeja
03.09.2014 05:06 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Pašnodarbinātajiem pabalsts pienākas gan. Bet tikai tad, ja pati esi par sevi sociālo nodokli maksājusi, citādi jau viņiem nav no kā maksāt. Atteikties no pašnodarbinātā statusa, cik man zināms, nav obligāti, bet to Tev VSAA uz vietas izstāstīs, vai to vajag vai nē.
Ja saņem bezdarbnieka pabalstu, tad Tev ir pienākums atrādīties un iet uz konsultācijām. Citādi Tev to pabalstu noņems.
03.09.2014 05:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tu vari būt pašnodarbināta persona UN VIENLAIKUS arī bezdarbnieks. Kamēr tavi ienakumi kā pašnodarbinātajai ir zem 320 eiro mēnesī (t.i., tk mazi, ka soc. nodoklis nav jāmaksā), tu vari būt pašnodarbināts bezdarbnieks ar vai bez smieklīgi maziem ienākumiem.

VSAA, Alexxa, par tādiem jautājumiem bola acis un sūta uz NVA, NVA bola tāpat (vai atsevišķos gadījumos sniedz nepatiesu informāciju), sūta uz VSAA vai pie jurista. Vismaz tad, kad man bija neskaidrības šaja jautājumā, bija tā.

Ar tām apmeklēšanām, pirmajā diena jānoklausās kaut kāda ievadlekcija, un pēc tam vizīte NVA reizi, ja nemaldos, divos mēnešos. Pārējās lekcijas un kursi notiek tikai tad, ja tādus vēlies apmeklēt.
03.09.2014 06:21 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
VSAA, Alexxa, par tādiem jautājumiem bola acis un sūta uz NVA, NVA bola tāpat (vai atsevišķos gadījumos sniedz nepatiesu informāciju), sūta uz VSAA vai pie jurista. Vismaz tad, kad man bija neskaidrības šaja jautājumā, bija tā.

Man mamma ir pašnodarbinātā, viņai nekādus brīnumus nestāstīja un dīvainā kārtā no birokrātiskās futbolēšanas arī kaut kā izvairījās. Varbūt tāpēc, ka nav Rīgā un viņiem tur tāpat skaidrs, ka var sūtīt kur grib, agrāk vai vēlāk tas cilvēks būs atpakaļ...
03.09.2014 06:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Alexxa, nu jā, mans "futbola mačs" bija Rīgā :)
03.09.2014 06:29 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.08.2012
Esmu pārdomās par to, vai iet uz krievu valodas kursiem vai nē. Varbūt kāda zina, vai krievu valodas mācīšana notiek labā līmenī?
24.09.2014 14:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Runce, atkarīgs no ta, kurā tieši iestādē ar NVA kuponu iesi uz tiem kursiem. Ar NVA sadarbojas vesela jūra ar skolām. Dažās skolās ir laba kvalitāte, dažās drausmīga. Arī, kā paveicas ar skolotāju. Reāli NVA nekontrolē kursu kvalitāti, ļoti bieži var trāpīties skola, kur gan pasniedzēji, gan "studenti" vienkārši atsēž, lai dabūtu Eiropas naudu (skola - par mācību organizēšanu, "studētāji" 100 eiro stipendiju). Ļoti bieži pašā NVA uz vietas kursi, kam jābeidzas, piem., trijos, katru dienu beidzas jau vienos. Un visi nez kāpēc priecīgi - gan skolotājs, gan "studenti".
24.09.2014 14:21 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Tikai labākās atsauksmes - http://durbe.edu.lv/lv/nac-ar-nva-kuponu/apmaciba-bezdarbniekiem
http://www.russian-academy.com/

Mācības kopā ar ārvalstniekiem, kas ir ieradušies Latvijā uz konkrēto periodu tikai lai apgūtu krievu valodu. Max studentu skaits grupā - 8. Rudenī ziemā vidēji: 4-5. Pasniedzējiem krievu valoda ir dzimtā valoda. Arī nodarbība noris tikai apgūstamajā valodā, nekas netiek tulkots ne latviski, ne angliski, ne japāniski vai kādā citā valodā. Mācības noris ar skaidrošanas metodi. Pie kam ir vēl viens labs ieguvums/knifiņš, ko lai stāsta klientu menedžere skolā, nevis es. Bet ideja tāda, ka kupons paredz 150 vai 100 ak.h. apmācību, bet mācoties šeit iegūstat vairāk, atkarībā no programmas, neko klāt nemaksājot.
24.09.2014 14:30 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Esmu bezdarbniekos šobrīd. Uz atrādīšanos ir jāiet obligāti, savādāk vari palikt bez pabalsta, eju pārsvarā uz visiem piedāvatajiem semināriem, ļoti patīk. Esmu pieteikusies krievu valodas kursos, gaidu tagad rindu.
24.09.2014 14:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Gita42+++

Ir laba ideja izvēlēties iestādi, kas nevis apmāca TIKAI NVA kuponu īpašniekus, bet gan arī citus cilvēkus, kas paši maksā pilnu summu.

Par Durbi nezinu, pie viņiem visdrīzāk pat var, bet daudzi citi kursi var reāli tikt izmantoti tikai ar NVA kuponiem strādājošo talākizglītībai, jo bezdarbniekiem ir tas nosacījums, ka viņi mācas 3 vai 4 stundas diena, katru dienu. Un pa dienu, nevis vakaros.

Sazvanies, noskaidro!
24.09.2014 14:35 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Tā, un tagad jautājums no manas puses.

Kā ir, cilvēkam bezdarbnieka pabalsta izmaksa līdz mēneša 10. datumam, protams, izmaksa ir par iepriekšējo mēnesi. Ja cilvēks stājas darba attiecībās ar, piemēram, 6. datumu (tekošā mēneša, kurā paredzēta izmaksa par iepriekšējo mēnesi). Vai cilvēks saņems to bezdarbnieka pabalstu par iepriekšējo mēnesi vai tomēr nē?
Pēc likuma neko nevar saprast, jo tur vnk uzrakstīts, ka bezdarbnieka pabalsta izmaksu pārtrauc uzsākot darba attiecības. Bet teorētiski par iepriekšējo periodu taču pienāktos tā nauda... Varbūt ir kāda kas ir ar šo tēmu jau saskārusies un kam viss ir skaidrs. :)

Paldies jau iepriekš.
28.09.2014 18:38 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es domaju, samaksās nepilnu pabalstu. Jo viņi rēķina pabalsta summu DIENĀ (paskaties tajos papīros), tapēc tev par tām sešām dienām arī pienakās pabalsts :)
28.09.2014 18:40 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Bet vai gadījumā nebūs tā, ka nauda nav izmaksāta, uzsāki darba attiecības, pats vainīgs, neizmaksātā nauda paliek valsts kasē?
28.09.2014 18:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Šaubos, ka tā būs.
28.09.2014 18:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits