Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

1. septembra pārdomas

 
Reitings 22
Reģ: 06.08.2012
Labrīt Zinību dienā! Iedvesmojoties no vakardienas tēmas, kur meitene slīgst depresijā par to, ka nezina, kādā virzienā lai dodas pēc vidusskolas, es vēlos pastāstīt arī savu pieredzi un noteikti vēl kādai būs bijis līdzīgi un varēs dalīties pieredzē. Tātad 2013. gada vasarā pēc 4 gadu mācībām ieguvu bakalaura grādu un profesiju, TAČU jūtu, ka šī profesija īsti pie sirds neiet. Interese par šo sfēru ir neliela- tāpēc liekas, ka es būtu darbinieks, no kura, kopumā skatoties, nav jēgas. Sfēra, kurā kopš absolvēšanas strādāju, ir man daudz tuvāk pie sirds nekā savējā, bet tur es būtu varējusi strādāt pat ar vidusskolas izglītību, jo savas intereses rezultātā viegli esmu šajā profesijā kļuvusi pietiekami kompetenta, lai sauktu sevi par noderīgu un zinošu. Kaut arī ir tā, kā ir, neuzskatu, ka 4 augstskolas gadi bija velti iztērēts laiks, tajā pašā laikā ir paziņas, kuri vienkārši ar neizpratni un smaidot man jautā, kāpēc es tur cītīgi mācījos, ja aizgāju strādāt citā profesijā. Labākais draugs vispār uzskata, ka man Latvijā nav ko darīt, kamēr neesmu pat atradusi savu turpmāko mācību virzienu, ka vajag izmainīt manu dzīvi (aiziet prom no vecāku dzīvokļa) un ka man būtu labāk Anglijā, jo tur īrējot es varēšot dzīvot ļoti labos materiālajos apstākļos. Bet atkal ir tas BET, ka Latvijā pilnu slodzi nestrādāju un nav agri jāceļas, bet tur katru dienu būs jāstrādā 8 stundas, turklāt pierašanas periodā būs jāstrādā veikalā vai tamlīdzīgā vietā, ko es, salīdzinot ar tagadējo darbu, vispār uzskatu par melno darbu. Ko jūs par šo situāciju domājat?
01.09.2014 11:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tātad kur īsti ir problēma? citu cilvēku uzskatos? tad nah...
vai arī ir vēl kaut kas?
01.09.2014 12:11 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Darbu ārzemēs var atrast arī savā profesijā.
Ne jau visi strādā veikalos un fabirkās.
01.09.2014 12:11 |
 
Reitings 28
Reģ: 01.09.2014
Manuprāt augstskola ir domāta tam, lai iemācītu domāt, nevis zināšanas. Jebkurā gadījumā tās zināšanas ko sniedz augstskola nekur neizpaliks, jo tuvākā vai tālākā nākotnē, kaut vaig sadzīvē, var gadīties saskarties ar tām lietam, ko būs mācījusi augstskola. Nekas nav veltīgs ko cilveks dara. Tā pati bakalaura beigšana parāda tevi kā cilvēku, kas spēj 4 gadus iet uz skolu, nevis bezmērķīgi mētāties mēģinot šo un to. Tas ka tu nestrādā "sava profesijā", bet dari to kas tev patīk ir daudz pozitīvak vērtējams, nekā strādāt to ko tu nepārak gribi darīt, tad šeit ir divi varianti, nedarīt vai iemīlēt to ko negribi darīt.
01.09.2014 12:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits