Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai veidojat savu finanšu pārskatu?

 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Heyaa visām un visiem! :)

Vai jūs gatavojat sev tādu finanšu pārskatu par katru mēnesi?
Tādu, kurā parādās jūsu ienākumi (alga u.c.), izdevumi (pārtika, transports, rēķini utt.), kaut kādi iekrājumi utt..?
Ir jums tādi?
Kādus jūs gatavojat? Kādas sadaļas parādās atskaitē (rēķini, veselība, pārtika u.tml.)?
Vai arī jūs sakrājat iepirkumu čekus un tad skaitat visu kopā (tāpat arī rēķinus utt) un vienkārši visu kaut kur pierakstāt?

Sāku domāt par šī visa piefiksēšanu katru mēnesi, nu tā tīri tikai priekš sevis redzēt, kā es rīkojos ar naudu, kāda ir naudas apgrozība, kur man viņa paliek ( :D ) un tā..

Paldies!
01.09.2014 04:00 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Man ir naudas plānošanas aplikācija telefonā. Es plānoju izdevumus, tāpēc nav nepieciešamība pierakstīt kas tika pirkts :)
01.09.2014 05:30 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Apzinos, ka to vajadzētu sākt darīt, jo dažas reizes, kad krāju čekus un mēneša beigās skatījos, ko esmu pirkusi, secināju, ka tik ļoti daudz liekas mantas esmu sapirkusi, kuras man nemaz nav bijušas vajadzīgas. Vismaz mani tas piebremzēja naudas tērēšanā.
01.09.2014 06:18 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Es tikai skaitu skaidras naudas tēriņus un salīdzinu skaidras naudas atlikumu.
01.09.2014 09:53 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Oiii, esmu spečuks šajā lietā! :D Man ir pilns portatīvais ar tādām tabulām. Neticēsi, bet es taisu tādus grafikus arī par komunāliem rēķiniem, jo man patīk salīdzināt un redzēt, kā piemēram ceļ cenas par ūdeni utt. Esmu tabulu manjaks. :D
01.09.2014 09:57 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
vienu brīdi ekselī cītīgi rakstīju izdevumus pa pozīcijām, bet tikai intereses pēc, lai redzētu, kur aiziet lielākā daļa naudas, un pēc laika varētu salīdzināt izmaiņas izdevumos. tas nebija darīts ar mērķi dzīvot taupīgāk, jo jau šobrīd esmu krājēju tipa cilvēks :D
01.09.2014 09:57 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nē, tādus pārskatus neveicu (kaut gan vajadzētu un jau ļoti ilgi taisos tomēr sākt), bet to, manuprāt, kompensē tas, ka plānoju izdevumus, maksājumus utt. Ja visi lielāki maksājumi tiek veikti uzreiz un arī pārtika iepirkta un citas vajadzīgās lietas, tad maz naudas atliek, lai nevajadzīgi notriektu. :)
01.09.2014 09:58 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Es augustā izveidoju excel tabulu, tieši tādu, kādu es to biju iedomājusies, jo citas jau gatavās mani īpaši neuzrunāja. Es saglabāju visu čekus līdz tos ievadu savā "sistēmā".
Ar šo tabulu es gribēju izsekot ne tikai tam, kur mēs visvairāk izterējām, bet arī, cik nelietderīgi reizēm ir mūsu pirkumi. Augusts nu ir beizies un tagad mirklis pārdomām.. Septemrī jācenšas laboties, jo tas ietaupīs pamatīgu summiņu.
01.09.2014 10:03 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Jautājums dāmām, kas jau ilgāk seko līdzi - kuras jomas izfiltrējās kā "melnais caurums" naudas patēriņā? :D
01.09.2014 10:05 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Pirms kāda gada es to darīju...
Man bija excel failā, vairākas pozīcijas, tagad negribu meklēt, bet bija ieņēmumu sadaļa un izdevumu sadaļa, izdevumu sadaļa sadalīta vēl pa pozīcijām, mājas izdevumi, pārtika, sadzīves preces, izklaide, apģērbs, transports utt., bija vairākas sadaļas. Krāju katru čeku, un katru pirkumu ierakstīju, nekas netika izlaists, pat veikala maisiņš, tā es kādus 5-6 mēnešus visu čekoju, un no tā nekādas jēgas :D... vairs es to nedaru, tas nemazina pirkumu skaitu, vismaz man ne, bet protams, ka tu redzi apmēram kādi ir izdevumi, ka pārtikas izdevumi ir katru mēnesi gandrīz nemainīgi, pārējās sadaļas gan visādi slīd, transports gandrīz nemainīgs, tu redzi kur var ko piegriezt ja kas, bet nu arī tagad es zinu kur man vajadzētu piegriezt, haha :D
Man tas neko nav mainījies...
01.09.2014 10:05 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
bellakilla, konkrēti mums aizgāja izmestajā pārtikā (nu nedrīkst pirkt kaut ko ar domu, ka kaut kad jau apēdīsim, tāds brīdis nepienāk un pārtika sabojājas), kā arī - našķi, tā pat - kāda kūka, pica, bulciņas, bez kā varētu iztikt vai mājās uzcept, kopā baigā summa sanāk.
01.09.2014 10:10 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Neveicu. Man nav nekas jāpieraksta, lai zinātu kur aiziet nauda lieki un kur aiziet nauda nelieki. :D
01.09.2014 10:11 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
marchixa - jā, mūsu ģimenē arī problēma ir pārtika.
01.09.2014 10:14 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Neveidoju.
Ieņēmumu - izdevumu sabalansētību pilnībā palīdz kontrolēt konta izdrukas (apgrozījums) internetbankā (95% gadījumu izmantoju bezskaidras naudas norēķinus, skaidru naudu izmantojot tikai tur, kur bezskaidras naudas norēķini nav iespējami). Konkrēti pa pozīcijām šādas atskaites mani neinteresē, jo man svarīgākais, lai jūtos apmierināta ar saviem izdevumiem. Ja priecājos par Statoil kafiju, tad es par to priecājos un negribu mēneša beigās dzīvot pārmetumos, ka tik daudz iztērēju kafijās vai citos sīkumos.
01.09.2014 10:14 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Bellakilla, mums tas ir pārtika.. Visādi našķi un dzērieni, ātrās uzkodas pa dienu, kafijas statoilos utt ir tās preces, kurās kā izrādās aiziet daudz naudas, turklāt bez nekāda labuma veselībai :D
01.09.2014 10:14 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Es vienreiz biju uztaisījui par 3 mēnešiem. Neko tas diži nedeva. Es jau tāpat zināju, kur man lielākoties nauda aizplūst.
vairs es to nedaru, tas nemazina pirkumu skaitu, vismaz man ne

+
Vienīgi pirms tam piedomāju, vai tiešām to vajag un cenšos lieku neko nepirkt.
01.09.2014 10:19 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
bellakilla To es zinu arī bez tabulas :D : visādas pasēdēšanas kafejnīcās, atpūtas, izklaides braucieni. Aktīvākos mēnešos tur var notrallināt pamatīgas summas. Tajā varu ieskaitīt arī mantiskus pirkumus, kas vajadzīgi atpūtai, t.s.inventārs.
01.09.2014 10:26 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Izklaide ir tieši tā sadaļa, kas man visvairāk patīk, mēs pērkam emocijas, man nesniedz prieku tehnika bet veids kā pavadu laiku, tādēļ ka mans laiks ir vienīgais kas man pieder, vēlos to pavadīt skaisti un ar patiesām emocijām.
Man visvairāk nevajadzīgi (uzsveru) naudas aizplūst apģērbā, skapis man ir pilns, vājprāts, jāmeklē pakaramie, turpat karājas 3 kleitas ar birkām utt., nu jopcik, pilnīgi besij, bet tās arī ir emocijas, katra tā lupata ir sniegusi prieku tajā momentā, pēc tam cita lieta :D
01.09.2014 10:32 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Neveidoju. Man ir slikta atmiņa uz vēstures faktiem, vārdiem, notikumiem, taču es nevaru dabūt laukā no savas galvas ciparus. Tā nu tad, kad man bija aktuāli ierobežot savus tēriņus, biju izrēķinājusi konstantu summu, ko drīkstu dienā tērēt. Un tad katru dienu, iztērējot vairāk, zināju, cik vēlāk jāietaupa. Un tā varēju iztikt bez pārmetumiem par tērēšanu, jo visu darīju pēc plāna arī tad, ja vienu dienu ļāvos spontānam pirkumam, nākošajā varēju visu labot. Šobrīd zinu, ka dienā tērējam ļoti daudz, bet vīrs mani mierina, ka tad, ja nauda ir, cilvēkiem nav jātaupa, dzīvojot taupīšanai. Ļoti grūti man šo saprast, bet nu atslābstu. Tagad savu algu varu 3-4 dienās iztērēt un vairs neuztraukties.
01.09.2014 10:38 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Gurri es sevi tā mierinu, ka nu tās taču ir lieliskas atmiņas un labas emocijas, kur tā nauda aizplūst. Gada beigās mēdzu pārskatīt bildes un atkal atcerēties, kas sadarīts un pamēģināts gada laikā. :-)
Joprojām neesmu tikusi pāri šai dillemmai: tērēt naudu atpūtai, ir dzīvošana šim mirklim, krāt naudu lielam pirkumam, ir dzīvošana nākotnei. Joprojām nezinu, kas ir labāk.
01.09.2014 10:55 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Izdevumus nepierakstu, bet katru lielāku pirkumu apdomāju - vajag to man vai nē. Esmu žmoga priekš sevis un man sirdsapziņa neļauj lielas summas tērēt našķos, alkoholā un kafejnīcās. Mums "melnais caurums" ir degviela mašīnai. Salecas ļoti, jo gribas aizbraukt kaut kur ciemos, pie dabas, izklaidēties vai sēnēs. Sāku jau domāt par otras, ekonomiskākas mašīnas iegādi. Pārtikas jautājums ir atrisināts. Pateicu, ka neko vairs ārā nemetīšu, tāpēc tiek pārtika pirkta vienai dienai. Nekādas desas, gaļas vai cīsiņi man ledusskapī nestāv. Vispār ledusskapis ir tukšs, tikai primārās lietas. Nu un mati ceļās stāvus, kad parēķinu, cik vīrs nopīpē cigaretēs... vairs nerēķinu, ciešāk pa nakti guļu :D
01.09.2014 11:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits