Pateicība ārstam

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Beidzot tiku vaļā no saviem gudrības zobiem (skatīt vecās diskusijas, kur viena zaķpastala vesela gada garumā uzdeva jautājumus par labākajiem zobu ķirurgiem, raudāja komentāros par to, cik ļoti bail un veidoja diskusiju par nomierinošām vielām, kas palīdzētu neko nejust un nedomāt procesa laikā (tās galīgi nebija vajadzīgas)).
Dakteris bija tiiik superīgs, ātrs, mierīgs un māsiņa tiik jauka, ka es nevaru neuzdāvināt viņiem kaut ko, pateicoties par diviem izoperētiem/izrautiem zobiem 5 min laikā un par diskomforta (sāpes, pampums, utt.) trūkumu nākamajās dienās. 4dien būs jāiet izņemt diegus, tad nu domāju, ka kaut ko vajadzētu.. Naudu dot kaut kā galīgi banāli un pārāk formāli. Varētu ziedu klēpi :D, bet tas arī laikam ne. Tad nu jautājumsJUMS - ko aiznest dakterim un viņa māsiņai?
23.08.2014 13:48 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Pie laba ātri pierod, arī pie pateicībām. Redzi, ārstam atliek vien pateikt "priecātos par pateicību", un Tu paklusē, ārsts nemaz never vaļā plānotāju, lai ierakstītu rindā uz operāciju. Pie cita normāla ārsta? Ja to kretīnu, kas pieraduši pie pateicībām būtu maz, nebūtu šī aplokšņu problēma. Paši pieradina, un tad paši arī cieš, jo nav kas veic noteiktu med. manipulāciju.
24.08.2014 11:39 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Marchixa, protams, ka diskutēt ir bezjēdzīgi. Šī sērga ir neiznīdējama.

Kāda daļa gar ārsta algām? Ja alga neapmierina var prasīt/pieņemt pateicības? Tiešām? :D Jā, izcila domāšana.
24.08.2014 11:42 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
ctn manuprāt, šeit ir diskusija par pacienta brīvprātīgu pateicības iedošanu ārstam vai kādam citam nevis mēģināšanu piekukuļot kādu ar mērķi iegūt kaut kādas privilēģijas un izbēgt no soda, tas taču ir pilnīgi kaut kas cits. Mani pirms pāris mēnešiem apzaga, gadījums bija bezcerīgs, bet iesniegumu tāpat uzrakstīju. Ja man tā inspektore būtu piezvanījusi, ka manta pēkšņi atrasta, tad es arī būtu aiznesusi konfekšu kasti no priekiem. Vai tad par to mani cietumā ieliktu?
24.08.2014 11:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ai, nu protams - kāpēc vispār kādam pateikties? Labāk atrast iemeslu, par ko uzburkšķēt, tad gan visi būs laimīgāki.
Un jau atkal sakas lekshana otra gravi. Nekur neviens neteica,ka jaburksj,bet gan sheit bija vairakkart minets,kada pateiciba ir pienjemama. Ja tu bez kafijas neproti pateikt paldies,bet gan uzburkskjeet,nu tad taa jau nav parejo diskutetaju problema. ;)
24.08.2014 11:46 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Amanda, brīvprātīga pacienta dāviņa jau tiek uzskatīta par normu. Tā ir problēma. Cilvēki dod naudu, jo baidās par sev tuvo/savu veselību. Ļoti vienkāršs veids kā manipulēt, jo mamma dos to naudiņu, lai tikai bērniņu labi izoperē, par spīti tam, ka pati ir pret pateicību došanu. Jo vienkārši nav variantu. Šo situāciju veicina pacienti, kas ārstus radina pie pateicībām, paši pie tiem skriedami ar dārgām dāvanām, aploksnēm. Puķes un končas neviens neprasītu, tāpēc par šo nemaz nesāksim.
24.08.2014 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
ctn, tu jau runā par pārkāpumiem un kriminālas sodāmības cienīgiem izgājieniem! Tādus sūda gabalus visai loģiski vajag sist un slānīt, nevis pieņemt no viņiem pateicību par "paldies tev mīļš, policista kungs, ka apturēji mani, uzliki sodu un noņēmi tiesības! Še tev rožu pušķis un konjaka pudele kā pateicība!"
kā ko tādu var likt vienā maisā par to, kas ir pilnīgi pretējs?
24.08.2014 11:51 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
http://www.ltv.lv/lv/raksts/04.04.2014-aizliegtais-panjemiens.-operacija-pacients-noziedznieks.id27240/

šis ir ļoti labs raidījums pa LTV1 - aizliegtais paņēmiens, uz tās dienas tēma - pacients noziedznieks.
24.08.2014 11:51 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
ctn es nezinu, tad es laikam eju pie kaut kādiem nenormālajiem ārstiem, jo man nekad ne tiešā, ne netiešā tekstā nav nekas prasīts. Vai arī es neesmu mācējusi nolasīt mājienus. Labi, es varbūt arī neeju tik bieži pie ārstiem kā citi, bet tik un tā. Satikšu mammu, pajautāšu viņas pieredzi, viņa tiešām bieži dažādus ārstus spiesta apmeklēt, bet domāju, ka viņa būtu pieminējusi, ja būtu kukulis prasīts.
24.08.2014 11:52 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tipiski šim portālam - rakstīto saprast pa savam, ctn un Nazīc. Nē, manis rakstīto jūs sapratāt pa savam, tā ka - tas vēl vairāk parāda, ka turpināt ar jums diskutēt būs kā pret sienu. :)
24.08.2014 11:54 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
"paldies tev mīļš, policista kungs, ka apturēji mani, uzliki sodu un noņēmi tiesības! Še tev rožu pušķis un konjaka pudele kā pateicība!"


Kas tur jocīgs? Izglāba dzīvību, iespējams, guva mācību visai dzīvei! Nav pelnījis paldies???? Tikai savu darbu darījis? Nez, ko ķirurgs tādu ekstra izdara? Arī dara tikai savu darbu, par ko saņem algu. Identiski.

Vienīgais, kas ir jocīgi, ka cilvēki nesaprot, ka dārgu dāvanu nešana/aplokšņu došana ārstam IR PĀRKĀPUMS.

Kas ir pilnīgi pretējs?

Ir jāsaprot, ka dakteru apdāvināšana ar dārgām dāvanām, aploksnēm vistiešākajā mērā veicina situācijas, kad pateicības tiek pieprasītas. Atkārtoju vēlreiz - puķes un končas neviens nepieprasītu.
24.08.2014 11:55 |
 
Reitings 86
Reģ: 21.08.2014
Ir dzirdēti gadījumi, ka ārsts paprasa samaksu par valsts atmaksātu operāciju ta teikt iebāž sev kabatā.
24.08.2014 11:58 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
es personīgu uzskatu, ka nav nekas jādod - tas ir ārsta darbs, nu nav jādod. Kaut vai pie tā paša zobārsta, man pašai trešdien jāiet, jāsataisa pēdējais zobs, esmu jau bijusi cik reizes, katrā reizē atstāju tur 40 eiro, nu kādas vēl konfektes, kafija utt. Tā jau šijos laikos naudas nav, un kā teikt reāli jau iegriež tā summa ko atstāju kabinetā par labošanu, sirsnīgs paldies, smaids un viss, nekādas pateicības netaisos dot. Tas ir ārsta darbs. Un neviens dakteris man nav devis mājienu, ka kaut ko viņam vajadzētu. Tā lūk.
24.08.2014 11:59 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Protams,melns uz balta rakstits "labak uzburksket neka pateikties",bet es saprotu pa savam. Ok,paliksim pie shii. :D :D :D
24.08.2014 11:59 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Nelasīju visu diskusiju, bet pieteikumā Cukurvāvere jau rakstīja, ka naudu neplāno dot.

Naudu ārstam man arī neliktos pareizi dot, jo tas arī nav legāli.

Intereses pēc, ctn Tu restorānos vai kafejnīcās dzeramnaudu atstāj viesmīlēm ?
24.08.2014 12:02 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
paldies tev mīļš, policista kungs, ka apturēji mani, uzliki sodu un noņēmi tiesības! Še tev rožu pušķis un konjaka pudele kā pateicība!"
Pilniigi normaali,nav ko braukt taa,ka tiesibas jaatnjem,buus maaciiba pasham un pateiciba policistam,ka sodiijis nevis laidis garam un veicinajis to,ka tiek apdraudeti parejie satiksmes dalibnieki.
24.08.2014 12:03 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
es personīgu uzskatu, ka nav nekas jādod - tas ir ārsta darbs, nu nav jādod. Kaut vai pie tā paša zobārsta, man pašai trešdien jāiet, jāsataisa pēdējais zobs, esmu jau bijusi cik reizes, katrā reizē atstāju tur 40 eiro, nu kādas vēl konfektes, kafija utt. Tā jau šijos laikos naudas nav, un kā teikt reāli jau iegriež tā summa ko atstāju kabinetā par labošanu, sirsnīgs paldies, smaids un viss, nekādas pateicības netaisos dot. Tas ir ārsta darbs. Un neviens dakteris man nav devis mājienu, ka kaut ko viņam vajadzētu. Tā lūk.


Es arī ar to saskāros tikai tad, kad zināju, ka vajag operēt, un meklēju iespējas, kur to izdarīt par valsts līdzekļiem. N-tos ārstu kabinetus izstaigāju, sajūtas bija neaprakstāmi sliktas. Kamēr atradu kur, problēma bija jau samilzusi. Pēdējā brīdī paspēju.
24.08.2014 12:03 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Es labāk uzrakstītu par ārstu labu atsauksmi internetā, kā arī ieteiktu viņu saviem draugiem.

Konfekšu un citu lietu došanu pateicībā nekad tā īsti neesmu sapratusi, cilvēks taču dara savu darbu un par to jau saņem algu.
24.08.2014 12:04 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Amanda, es uz restorāniem un kafūžiem neeju, krāju naudu krājkasē pateicībai ārstam.


Bet man patīk Tava doma! Pateicību nedošana ārstam ir saistāma ar skopumu. :D Vēl tālāk nevarēji aizdomāties? Jā, man mājās mētājās lieki pārsimti latu, ko nevarēju ārstam iedot tīri sava skopuma dēļ. :D
24.08.2014 12:05 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
ctn Tu gribi teikt, ka n-tie ārsti Tev prasīja kukuli par valsts apmaksātu operāciju? Vai ziņoji attiecīgām iestādēm?
24.08.2014 12:06 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es ļoti lepojos, ka mans mazais brālis, piemēram, 8.martā iet ar ziedu pušķi un iepriecina visas skolotājas.


viņš vispār vēlas vest ziedus visām skolotājām, vai arī tā ir Tava un mamma ideja?:D Jauki,ja viņam pašam nav iebildumu pret to visu, taču ja tas ir no sērija-mamma, grib,lai iepriecina visas skolotājas, tad bērns jūtas neērti
24.08.2014 12:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits