Sapņi, murgi un vēl šis tas

 
Reitings 72
Reģ: 06.08.2014
Beidzot arī es esmu iegrimusi nelielās pārdomās un gatava par tām uzsākt diskusiju. Jācer, ka šī nav tēma par kuru šeit ir runāts daudz un dikti.
Esmu dzirdējusi no dažiem "Es nekad neatceros savus sapņus, žēl..." Godīgi? Es vēlētos būt viņu vietā!
Cik esmu lasījusi, tad visi jau sapņo, bet ne visi savus nakts piedzīvojumus šajā citā pasaulē atceras. Es personīgi atceros lielāko daļu no tiem... Sajūtas? Dalītas. Ja sapnis ir bijis interesants, tad arī diena iesākas patīkami, bet ja pamostas no murga...visu dienu vajā jokainas sajūtas.
Vēl mani ļoti mulsina tas, kad sapnī esmu redzējusi kādu cilvēku un tajā pašā dienā viņu redzu dzīvē...viennozīmīgi skatos uz viņu mazliet savādāk, bet ne sliktā nozīmē.
Par sapņošanu man ir gana stāstāmais, bet vairāk gribu zināt kā ir ar jums? Vai jums ir kāds sapnis, kurš rādās regulāri vai ir bijis vairākas reizes? Vai esmu viena no retajām, kurām uznāk šis briesmīgais "murgu periods", kurā kādu nedēļu no vietas rādās vieni vienīgi murgi (cerams, ka nē! :D )? Varbūt atmiņā ir palicis kāds spilgtākais, jocīgākais sapnis/murgs ar kuru varat padalīties? Un ko domājat par sapņu tulkiem, ticat/neticat?
11.08.2014 00:38 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.08.2014
amanda_l, un kā Tev ar vārdiem sapņos? Piemēram, ja kāds nepazīstams cilvēks sapnī, viņam ir vārds vai nav? Un dzīvnieku vārdi? :D
11.08.2014 19:46 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Interesanti lasīt, ka citiem ir tādi specifiski un interesanti sapņi :) Mani ir tādi parasti, tikai neloģiski (kā jau sapņi), vairāk saistīti tieši ar mani pašu nevis globālām problēmām.

Es miršanas neredzu, vismaz neatceros. Taču divas reizes ir bijis, ka redzu vnk parastu sapni un tajā ir cilvēks un vēlāk uzzinu, ka tas cilvēks nomiris +/- ap to laiku. Pēc tam bija tāda ērmīga sajūta, jo pirms tam pati brīnījos, kāpēc gan sapņoju par šiem cilvēkiem. Viena bija attāla radiniece un otrs attāli pazīstams.

Slīkšanu arī bieži redzēju, bet man arī dzīvē bail no ūdens.
11.08.2014 18:42 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.08.2014
Riot, + par slīkšanas sapņiem, tādi man agrāk arī bija ļoti daudz, tagad retāk. Un tieši tāpat kā Tev man ir milzīgas bailes noslīkt, tāpēc uz peldētajiem sanāk tikai noskatīties... :)
11.08.2014 15:49 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Ā, man vismīļākie ir apokaliptiskie sapņi. Žēl, ka tik reti nākas tos piedzīvot. Ir bijuši arī sapņi, kuros sākas karš, tad ir tāda bailīga sajūta. Atceros vienu spilgtu sapni saistībā ar karu - es skrēju pa mīnētu lauku un uzkāpu uz mīnas un man sašķaidīja kāju. Tas it kā liekas briesmīgi, bet man likās wow - ka es tāds kareivis esmu. :D
11.08.2014 13:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Viens no tādiem spilgtākajiem ir bijis, kad sapnī jutu, ka mani ceļ uz augšu - tādā kā gaismas starā. Mani ar to pacēla līdz mēnesim un es redzēju Zemi no tā virsmas, tumšā izplatījumā. Tas bija tā ļoti iespaidīgi. Uz Mēness mani sagaidīja vecs vecītis ar baltu bārdu un skrandās. Ne jau kristiešu dievs, bet drīzāk tas mūsu pašu latviešu teiku un pasaku dieviņš. Neatceros, ko viņš man teica un kāpēc tas viss notika.


Vispār ļoti bieži sapņoju par debess ķermeņiem. Pasaules gala sapņos pie debesīm parasti uzrodas divi spīdekļi - vai nu divas saules, vai divi mēneši. Kaut kā tā.
11.08.2014 13:34 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet vispār esmu sapņotājs ar stāžu. Man ļoti patīk sapņot. Bieži sapņi precīzi piepildās. Par to šeit jau esmu rakstījusi un neatkārtošos. Lielākoties, protams, ir vienkārši sapņi, kas ir interesanti. Man laikam vairs neeksistē tāds jēdziens kā murgs. Par tādu varētu nosaukt tādu, kurā redzu, kā nomirst kāds tuvs cilvēks, bet, par laimi, kopš tēta nāves (kad to nedēļu iepriekš nosapņoju), neko tādu vairs neatceros... Pārējie ir tādi interesanti sapņi, pat, ja tur ir slepkavas, laupītāji, kaut kur jābēg, ar kaut ko jācīnās.
11.08.2014 13:31 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Es atceros savus sapņus. Īpaši pusaudžu gados sapņiem bija tendence atkārtoties. Tagad tā vairs faktiski nenotiek. Bērnībā sapņos ļoti bieži slīku. Ja tie sapņi būtu bijuši maz, varbūt nekas nebūtu noticis, bet es to iespaidā paniski baidos no ūdens, tik ļoti, ka paralizējos un vairs nevaru paelpot. Lieki teikt, ka peldēt tā arī neiemācījos. :) Un tas viss tikai tāpēc, ka zemapziņā ūdens saistās ar slīkšanu.
Ja es neatceros, ko esmu sapņojusi, tad kādas piecas minūtes pie tā piedomāju un sapnis kaut kā uzpeld atmiņā.
11.08.2014 13:30 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Tur bija vārds un uzvārds, bet ne tagadējais. Bet, pamostoties, es vairs neatcerējos precīzu uzrakstu. Tomēr, atrodot to kapakmeni, uzsākās citu sapņu sērija - it kā atmuguriski sekojot tai dzīvei. Respektīvi, kapakmenis, tad sāku redzēt tās sievietes nāvi, un tā tālāk. Ilgākā laika periodā tā ķēdīte nonāca līdz pat tās dzīves bērnībai. Interesanti, protams. Diemžēl pirms vairākiem gadsimtiem un citā valstī, līdz ar to, neko daudz atrast man neizdevās. Pilsētiņa no sapņa gan eksistē (drīzāk mazs ciematiņš) un kādreiz noteikti to apciemošu.
11.08.2014 13:28 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Gandrīz pilnīgi visus sapņus atceros. Tikai murgi, murgi un vienīgi murgi. Godīgi sakot,pēdējo reizi labu, smieklīgu sapni nosapņoju pirms kāda pusgada. Vairs jau mani tas nekā diži neietekmē, pamostos, griežos uz otriem sāniem un guļu tālāk, bet ir gadījušies tik pretīgi murgi, ka uz visu dienu atstāj nepatīkamu iespaidu.
11.08.2014 13:27 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Tam kurām pinas kājas, vienkārši pamēģinat gulēt ar nesavilktām kājām ceļos, tā vismaz runā.
11.08.2014 13:25 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Spīdola, uz kapakmeņa bija rakstīs tikai tavs vārds vai arī tur bija redzams kau kas zīmīgs?
11.08.2014 13:23 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kristiine
Briesmīgākais un spilgtākais sapnis, kuru es atceros - gāju pa kapsētu (tādu ar veciem pieminekļiem, tumsā un miglā) un meklēju savu kapakmeni. Neatceros vairs vai man to izdevās atrast, bet pēc pamošanās jutos ļoti jocīgi.


Šis man ir bijis. Vienu brīdi es ļoti bieži redzēju šo sapni un ne reizi neatradu. Kad beidzot atradu, tad šie sapņi beidzās. Bet man tas bija saistīts arī ar iepriekšējās dzīves atmiņām.
11.08.2014 13:19 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Man pusaudžu gados bija tādi ilgstoši murgu periodi. Tagad es neteiktu, ka redzu murgus, bet tie noteikti nav nekādi parastie sapņi. Piemēram, aizvakar sapņoju, par divām sievietēm no seriāla Orange is the new black, kaut šo seriālu jau neesmu redzējusi ļoti ilgu laiku. Sapņoju, ka viņas no cietuma tiek aizsūtītas uz pazemi, kas līdzinās vairāk kaut kādai ellei. Tur viņām visu laiku ir smagi jāstrādā un no turienes nav iespēju ne izbēgt, ne arī kādreiz izredzes izkļūt ārā. Laikā, kad bija jādodas gulēt, viņām bija jāieguļas tādos kā dzeltenos apsūbējušos plastmasas sarkofāgos, kas pēc aiztaisīšanās ieiet zemē. Pēc tam sapņoju, ka viņas cenšas izbēgt, lienot pa alpīnistu trosi uz kaut kāda torņa jumtu, un viena no varonēm, kašķa dēļ, nokrīt no lielā augstuma un nositas.


Briesmīgākais un spilgtākais sapnis, kuru es atceros - gāju pa kapsētu (tādu ar veciem pieminekļiem, tumsā un miglā) un meklēju savu kapakmeni. Neatceros vairs vai man to izdevās atrast, bet pēc pamošanās jutos ļoti jocīgi.


Esmu pēdējo 2 vai 3 gadu laikā redzējusi arī divus ļoti līdzīgus sapņus. Abas reizes pastaigājos pa Parīzi, vienām un tajām pašām vietām, bet otrajā sapnī brīžiem uzplaiksnīja doma, ka man jau tāds sapnis reiz ir bijis.


Man patīk, ka varu atcerēties savus sapņus, jo esmu tajos redzējusi arī neaprakstāmi skaistus skatus un darījusi neiespējamas lietas, piemēram, lidojusi. Žēl tik, ka neesmu rakstniece vai kino režisore, tad maniem spilgtajiem sapņiem būtu lielāka jēga. :D Domāju, ka tas, ka tev ir dota iespēja šos sapņus atcerēties, ir jāuztver kā dāvana. Ne visiem tā ir dota.


Sapņu tulkiem neticu, bet katru reizi, kad mainās laiks, piemēram, vasara pāriet rudenī, es praktiski vienmēr murgoju, ka kāds mani cenšas nogalināt. Vai arī, pirms saslimšanas, sapnī redzu duļķainu ūdeni.
11.08.2014 13:16 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Jā, ir labi neatcerēties savus sapņus. Esmu lasījusi - jo vairāk problēmas, jo vairāk atceramies savus sapņus.


Tā jau nu gan nav! Es sapņus ļoti labi atceros jau kopš agras bērnības, bet man bija laimīga un saulaina bērnība. Turklāt sapņu atcerēšanos var ļoti labi uztrenēt.
11.08.2014 13:01 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Arta, es tieši aizvakar sapņoju, ka kaimiņu mājai deg otrais stāvs, jo zibens iespēra.. un tagad tu šito stāsti.. tas ir biedējoši. :O
11.08.2014 12:05 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Mans pēdējā laika labākais sapnis- es gulēju ar Andri Buli. :D Tā ir, ka viņas melo labāk par daudz skatās. :D
11.08.2014 12:00 |
 
Reitings 264
Reģ: 21.11.2013
Visforšākie sapņi bija grūtniecības laikā.
Tādus lielos O.ooo..pat dzīvē nēesmu piedzīvojusi, bet tajā laikā pat pēc pamošanās bija riktīga "pēcgarša" :D
11.08.2014 11:19 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Es arī esmu no tām, kas biežāk murgo nekā sapņo kaut ko jauku. Šonakt arī kādus 3 murgus paspēju redzēt. Nez, tas varētu būt no superpilnmēness? Visbiežāk murgoju, ka no kaut kā jābēg, bet skrienu ļoti lēnām (žēl, neesmu iemācījusies sapņos skriet uz visām 4 kā te dažas sakāt :D) vaj arī, ka mani kās grib nogalināt (šonakt arī ar mammu un māsu bēgām no kaut kāda maniaka).

Esmu arī murgojusi, ka nomirst ļoti tuvs cilvēks. Pēc tam ļoti ilgi biju nekāda. Pat nesaprotu, kāpēc kaut kas tāds jāmurgo. Ir pagājis jau vairāk kā gads un viņam tfu, tfu, tfu, viss labi.

Vispār esmu ievērojusi, ka visbiežāk murgoju tad, kad guļu uz muguras. Diez kāpēc tā?
11.08.2014 11:01 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Ir viens sapnis, kuru periodiski sapņoju jau kādus trīs gadus. Bet tas ir jauks sapnis, notikušais no manas pagātnes, tikai sapņos to daru arī nākotnē. Visu laiku cenšos izdomāt, ko tas varētu nozīmēt, jo ticu, ka sapņoju to kaut kāda iemesla pēc, nevis tāpat vien.

Ā, vēl ik pa laikam sapņoju, ka man izkrīt vai kustās zobi. Kaut kad lasīju, ko tas nozīmē, bet vairs neatceros, nekas labs laikam arī nebija.

Ir bijuši divi pravietiski sapņi. No rīta pieceļoties jutos tik ļoti briesmīgi, vienkārši bija sajūta, ka tas tiešām piepildīsies, atcerējos tās briesmīgās sajūtas, kuras bija sapnī, visu pārdzīvoto... Un piepildījās arī.
11.08.2014 10:45 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.08.2014
amanda_l, jā, beigas nebija sliktas, bet tomēr negribētos, lai kas tāds notiek kaimiņmājas pagalmā. Jo tālāk, jo labāk! :D
Un man liekas, ka es visos sapņos kaut kā esmu iesaistīta, vismaz neatminos nevienu tādu sapni, kur tikai vērotu notiekošo, neiesaistoties. Ja nu vienīgi tas, ka es sapņa sākumā esmu "redzama" un daru visu kopā ar pārējiem, bet pēc kāda brītiņa eju skatīties kas notiek blakus telpā, bet tur esošie cilvēki mani vai nu neredz, vai nu vienkārši nepamana. :D

Tony, varbūt to var saistīt ar izbēgšanu no problēmām, izvairīšanos no kaut kādiem sarežģījumiem?
11.08.2014 10:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits