Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par somām/somiņām un vēl šo to

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Aizdomājos par somām un to saturu, bet meklējot vecajās diskusijās, neko daudz neatradu.
Bet nu jautājums varbūt šoreiz ne tik klasisks "kas Tev šobrīd somā?", bet gan varbūt pastāstiet, vai jums somas izvēle ir saistīta ar sezonu un/vai ar to, kur dodaties, jo zinu, ka daudzas bieži ikdienā maina somas, atkarībā no apģērba un arī pāriet uz mazajām somiņām, kur ir tikai lietas, bez kurām nevar iziet no mājām :) un varbūt arī ir tādas, kuras nav "somiņu cilvēki" un pēc iespējas cenšas visu salikt kabatās...

Varbūt arī varat uzskaitīt dažus noteicošos faktorus, kuri ietekmē somas izvēli, kad pērkat jaunu somu.
Pie reizes arī iedomājos, ka gribētos zināt uz kura pleca nēsājat somiņu un vai esat labroce vai kreile? (pieļauju, ka tam ir kaut kāds vai pat tiešs sakars) :)

Paldies!
Veiksmīgu jums šo KARSTO dienu :)
05.08.2014 13:24 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Faktiski nēsāju vienu somu visu laiku, līdz nopērku jaunu, jo man ir svarīgi, lai tajā atrodas tās lietas, kas man ir vajadzīgas, nepatīk pārkrāmēt. Un ne jau nu vienkārši maks, salvetes, telefons, bet arī piezīmju bloknotiņi, kladītes, akmens no svarīgas vietas, vēl daudz dažādu lietiņu, kas var noderēt. Tāpēc iegādājos somu, kas man patīk, kurā es varu salikt to, kas man nepieciešams un kas piestāvētu pie maksimāli dažādiem apģērbiem. Nezūdošs akcents manai somai ir sarkanbaltsarkanā lentīte, kas uzsieta bantītē pie roktura. Iegādājoties somu, pievēršu uzmanību tam, lai tajā būtu tikai viens lielais nodalījums un nebūtu daudz mazo kabatiņu, jo tāpat visu lieku vienā. Noteikti nepērku ādas somas, jo uzskatu, ka dzīvniekiem āda piestāv labāk nekā manai somai vai vēl kādiem citiem aksesuāriem vai apģērbam.

Es nenēsāju somas uz pleca, bet uz elkoņa/apakšdelma, bet parasti uz labā. Esmu abroce, jo vienlīdz labi visu varu darīt ar abām rokām.
05.08.2014 13:31 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Es arī pamatā ikdienā nēsāju vienu somu, kurā atrodas viss, kas man nepieciešams. Soma ir ādas, ar 3 lieliem nodalījumiem, iekšā ir arī mazas kabatiņas rakstāmpiederumiem, pasei, telefonam. Somas ārpusē arī ir mazāka kabatiņa lietām, kas biežāk nepieciešamas lietošanā.
Kad eju ārā pastaigā, tad ņemu mazo somiņu.


Bet pamatā somas saturs ir- plānotājs, rakstāmpiederumi, mazā ūdens pudele, telefons, maks, pase, smaržas,atslēgas un oglīte :D
Tas ir pamatu pamats. Bet pārējais jau atkarīgs no situācijas kurp dodos.

Somu pamatā nēsāju uz kreisā pleca, bet cenšos mainīt. Pati esmu kreile.
05.08.2014 13:39 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es tagad pieradu nēsāt somiņu pāri augumam, ērti tā. Pašlaik topā drauga dāvinātā Guess somiņa.
Kaut kas līdzīgs šai.



Bet rudenī plānoju iegādāties ko šādu

05.08.2014 13:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mana ikdienas soma parasti ir smaga, cilvēki brīnās, ko es tur tādu varu nēsāt. Bet man vismaz 2-3 klades ir līdzi, dzejoļu grāmata/-s, vēl kāda grāmatiņa, utml. Somas saturs ar laiku nesarūk, tikai papildinās. :D
05.08.2014 13:45 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Man ir vairākas somiņas, pārsvarā visas ir melnas vai laškrāsā. Ir gan lielas, gan maziņas, gan tādas, kas paredzētas iziešanai, jūrai, ceļojumiem. Patiesībā somu man pat ir par daudz. :D
Somu pieskaņoju apģērbam. Ikdienā nēsāju mazu somiņu kurā ielikt maku, lūpu spīdumu, auto atslēgas.
Somu nēsāju uz kreisā pleca, esmu labroce.
05.08.2014 13:46 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
pārsvarā lietoju vienu somu, kurā arī viss ir, bet ja vajag pieskaņot pie apģērba, tad tajā ielieku tikai maku un telefonu, atslēgas, neko vairāk. Bet TAJĀ somā, ko pārsvarā lietoju ir - lūpu balzāms, košļenes, maks, pase, telefons, atslēgas, pildspalva, blociņš, MP3 plaieris, sērkociņi, un tamponi, kabatlakatiņi. Somu nēsāju tikai uz kreisās rokas ;)
05.08.2014 13:47 |
 
Reitings 98
Reģ: 13.04.2014
Man ir daudz, uz skolu ir noteikta - jo tur iekšā atrodas dators, tāpēc ļoti liela. Ja nav paredzēts uz skolu, tad mazliet mazāka somiņa, ja vienkārši aizskriet uz veikalu, vai ejot izklaidēties, tad somiņas izmērs samazinās.
Agrāk bija liela viena soma, bet man pašlaik riebjas visur stiept visu to līdzi, jo ne visur man tas vajadzīgs.
Skapī stāv daudz somiņu. Ir viena dizainera somiņa - lietoju to ļoooti reti.
Pārējās ir pirktas - oasī, united colors of beneton, zarā utml.
05.08.2014 13:48 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nevarētu teikt, ka es liela somu fane, bet patīk, ja ir no kā izvēlēties. vasarai man ir kādas 4 rokassomas, ziemai 3. Un vēl kādas 5 neiederas nevienā kategorijā - vienkārši iepatikās, nopirku, reizēm izmantoju. Somu pieskaņoju apģērbam un notikumam. Uz teātri neiešu ar rokassomu un uz darbu nedošos ar clutch. Ak jā, vēl man ir kādas 5 clutch somiņas un divas crossbody.

Plecu somu man ir maz, pārsvarā visas somas nēsāju uz rokas.
05.08.2014 13:49 |
 
Reitings 98
Reģ: 13.04.2014
Pie apģērba arī mēdzu pieskaņot. Emu labroce un somu nēsāju uz labā pleca.
05.08.2014 13:50 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Bez somas nesēju. plecā nenēsāju, bet nēsāju uz kreisās rokas. Esmu labroce.
Manā somā ir viss, sākot no pagarinātāja, beidzot ar nagu lakām. Draugs saka,ka manā somā trūkstot tikai mammas un tēta.:D
Man ir gaiša soma vasaras sezonai, tumša soma ziemai. Tumšo somu ir vairāk. Nav tā,ka pie katra tērpa citu somu ņemu. Man nav vajadzības.
Patīk pufīgas, formīgas somas.
Somu pērku jaunu, kad apnīk vecā vai kad stūri ir nobrāzti. Pagaidām katru sezonu ir jauna soma.
05.08.2014 13:50 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
čupakabra - kam pagarinātāju :D?
05.08.2014 13:56 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Somas pērku ļoooti reti, salīdzinot ar apģērbiem un apaviem. Nesen nopirku vienā dienā divas, kas ir mans rekordu rekords. Abas bija sen noskatītas un sagaidīju atlaides.Viena vairāk cacīga,otra sportiski ikdienišķa.

Somā jābūt makam, telefonam, planšetei, lielajai ūdens pudelei, atslēgām, spogulim, medikamentiem. Pārējais mainīgs. Attiecīgi somai jābūt lielai. Ja esmu ar velo, tad ņēmu mugursomu, citas somas uz labās rokas vairāk.
05.08.2014 13:59 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Arielle-
Man vajadzēja ziemā darba iespraust sildītāu paksī un man tāds labs bija. ārā neesmu izņēmusi,jo reizēm noder- ventlatoru varu piesprats un citos gadījumos arī noder:D
05.08.2014 14:03 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es neesmu somu cilvēks.. Man ir tikai pāris somas. Šodien tieši skatījos uz skaistām clutch somiņām ebay, bet tad iedomājos - priekš kam man tās. :D Pērku jaunas somas tikai tad, kad ir reāla nepieciešamība pēc tam, kad iepriekšējā saplīsusi vai neietilpst visa mana sadzīve. Savādi, jo ar citām lietām (drēbēm, piemēram) man tā nav, drēbes bieži iepērku.

Mazas somiņas, kur lieku tikai maku, telefonu, atslēgas, lietoju ļoti reti, tikai tik, cik līdz piemājas veikalam/pastam/vai tml., jo ikdienā man ir nepieciešams staipīt daudz lietu - skolas, kursu laikā klades, grāmatas, reizēm pat mazs dators, rakstāmpiederumi, mapes utt., tā kā bieži nenakšņoju mājās, tad reizēm ir pat drēbes, taisnotājs, protams, kosmētika, higiēnas lietas, medikamenti utt. Izklausās tā, it kā staipu līdzi čemodānu, bet tā gluži nav, man viss saiet kaut kā kompakti vidēja izmēra somā. :D

Esmu labroce, automātiski sanāk likt uz labā pleca/rokas, bet bieži speciāli mainu un lieku uz otrā pleca.
05.08.2014 14:05 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Esmu vienas somas lietotāja, kas to pieskaņo nevis apģērbam, bet sezonai - ziemā lietoju tumšāku, vasarā gaišu (kaut kā tā lielākoties sanāk ar apģērbu arī).

Somu diskusijās jau esmu izpaudusies, ka man būtisks ir kabatu daudzums un standartvariants - viens liels nodalījums + neliela kabata ar rāvējslēdzēju + 1-2 kabatiņas bez - manuprāt nekam neder. Manā ideālajā somā bija divi lieli nodalījumi ar magnētiem + lielais nodalījums ar rāvējslēdzi, kurš turklāt sadalīts divās daļās ar lielu kabatu ar rāvējslēdzi + tās 3 mazās standartkabatiņas.

Vēl dodu priekšroku, lai soma nēsājama gan rokā, gan uz pleca. Esmu labroce un nēsāju uz labā pleca.
05.08.2014 14:08 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Man somas ir daaauudz, un pieskaņoju tās pie apģērba. Es nevarētu iztikt ar tikai tumšu un gaišu somu. Somas izmērs nav svarīgākais, jo ikdienā nenesāju daudz līdz.
05.08.2014 14:16 |
 
Reitings 246
Reģ: 19.08.2013
Somas patīk, bet neesmu baigais somu cilvēks. Īpaši neiespringstu lai kaut ko pieskaņotu apģērbam, drīzāk padomāju par to, kādu somu ņemt uz atbilstošu pasākumu...

Somā parasti ir viss - maks, telefons, atslēgas, smaržas, roku krēms, rakstām lietas, piezīmju klade, lūpu balzāms, skropstu tušas, dezītis, ūdens pudelīte, tamponi un dažādi medikamenti (ibumetīns, oglīte...)

Esmu labroce, tādēļ automātiski soma nonāk un labā pleca.
05.08.2014 14:19 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
Es parasti nepērku aplami daudz somu, ar mērķi - gan jau kaut kur noderēs, man vispār somas ļoti ātri apnīk, sāk nepatikt, tāpēc pērku tikai tās somas, kuras jau kādu laiciņu man ir iekritušas acīs, tad zinu, ka pēc mēneša atkal mainīt nevajadzēs. Kad esošā soma apnīk, tad noskatos jaunu, iegādājos un atkal staigāju līdz man apniks. Pārsvarā izvēlos baltu/bēšu/melnu somu, nepatīk visādās spilgtās krāsās, nu fu, ne priekš manis. Protams, ir man vairākas mazās clutch somiņas, kuras izmantoju apmeklējot kādu saviesīgu pasākumu vai piemēram, teātri.
Starp citu, varbūt kādai ir šāda soma? Kādas atsauksmes?
05.08.2014 14:22 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Man allaž mamma mācīja pārkrāmēt somas, atbilstoši situācijām :D

Teiksim, uz darbu/mācību iestādi vienu, uz veikalu citu, u.t.t. Tas man vienmēr riebās, jo es labi apzinos - ja baigi parkrāmēšu 5x dienā, noteikti kaut ko pa ceļam pazaudēšu/atstāšu nevietā.

Tāpēc vienmēr, visur PA DIENU eju ar vienu somu - veikals, pludmale, darbs. Ja kaut kur īpaši, tad ņemu mazāku variantu.
05.08.2014 14:24 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es esmu no tām, kurai vienmēr viss būs somā. Esmu sagatavojusies dažādām dzīves situācijām. Tieši tādēl man ir nepieciešama liela un ietilpīga soma.
Somas mainu pa sezonām - vasarā gaišās, ziemā - tumšās. Man ir tikai viena mazā somiņa. Baigi ilgi ir jādomā, ko ņemt līdzi un ko nē :D
05.08.2014 14:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits