Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

nikns kucens

 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sveiki! Man ir problema ar kucenu. Vinam jau 7 menesi. Pec skirnes mazs. Pedeja laika vins kluvis diez gan nikns. Uz ielas, ja kads vinam neiepatikas, vins rej,ruc un zobus rada.(bet ne uz visiem) Agrak tads nebija. Vienu dienu bija pat ta, ka ja nepavilktu mala, varetu ari iekampt. Majas sez pie loga un aprej visus. Ja ierauga suni, ir gatavs pat izlekt ara pa logu(tresais stavs). Kas varetu izraisit vina tadu niknumu?
29.07.2014 15:42 |
 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Tas nav muļķīgi. Muļķīgi ir izvēlēties šķirni pēc tās ārējām iezīmēm, neņemot vērā suņa būtību. Ir pieejami pietiekami daudz resursu internetā, var runāt ar esošiem suņu saimniekiem, izprašņāt potenciālo audzētāju utt.
Tieši tā - ja nevar atbilstoši nodarbināt un audzināt, tad labāk suni neņemt. Vai arī pieņemt to, ka var būt uzvedības problēmas. Ne katram katrs suns ir piemērots. Piemēram, lai cik man patiktu veimāras suņi, nu nevaru es tādam nodrošināt pietiekamas fiziskas aktivitātes, jo pati nepavadu 3 stundas dienā sportojot brīvā dabā.
30.07.2014 13:46 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Un kā gan savādāk cilvēks kārtīgi izpratīs kāds konkrētai sugai ir raksturs ja to neiegādāsies...


Tas gan man liekas visaugstākajā mērā debīli. Manuprāt, ir jāpērk, tad kad ir izpētīts, kādi tie suņi ir, ir lasīts par viņiem, ir informācija par sugas raksturu kopumā, ir dzīvē redzēti utt. Nevis pērk un tad testē - patiks un apmierinās raksturs vai nē. Tā arī rodas daļa no uz ielas pamestajiem suņiem - bezatbildīgi idioti nopirka, neiedziļinoties suņa sugas rakstura galvenajās pazīmēs un pēc tam pameta, jo - domāja, ka būs kluss un mierīgs, bet izrādījās aktīvs un skaļš.

Gribi kompanjonu, kas ir miermīlīgs un kurš nav nopietni jāaudzina - izvēlies atbilstošu šķirni.


++++
Protams, katrs suns ir individuāls, bet šķirnei tomēr ir kaut kādas kopīgās, vispusējās iezīmes.
30.07.2014 13:48 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Man bija chihuahua šķirnes sunītis, metās virsū visiem suņiem, kas bija daudz lielāki par viņu pašu. Tāda uzvedība, laikam, ļoti izteikta tieši šo mazo šķirnu suņiem.

Pāraudzināt nevarēja nekādīgi, diemžēl.
30.07.2014 13:54 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es savukārt nesaprotu, priekš kam pirkt terjeru, kas pēc būtības ir darba suns ar noteiktām īpašibām un tieši tādēļ arī rej/trako, tikai tāpēc, lai bezmērķīgi turētu viņu kā rotaļlietu/mīluli. Ir jāapzinās, ka konkrēta šķirne nozīmē konkrētas suņa rakstura iezīmes. Un terjeri ir mazi un bieži hiperaktīvi kvekšķi. Gribi kompanjonu, kas ir miermīlīgs un kurš nav nopietni jāaudzina - izvēlies atbilstošu šķirni. Tas gan darbojas tikai šķirnes suņiem. Ar pārējiem vispār grūti zināt, kur var iegrābties

Autorei ir jauktenis.

Un ko nozīmē "gribi kompanjonu, izvēlies atbilstošu šķirni"? Ja es uz doto brīdi sev gribētu kompanjonu, es nemeklētu šķirni un nepirktu to par bargu naudu, ja es varu palīdzēt patversmēs, sos centriem, uz ielas esošiem suņiem, cilvēkiem, kas grib atbrīvoties no suņa utt.
30.07.2014 14:04 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Es pirms pirku, loti ilgi mekleju un skatijos kadu suni nemt. Nepirku pirmo, kas iepatikas. Un netaisos tagad no vina atteikties. Tapec jau rakstu te un interesejos vairak, lai kaut vai mazliet situaciju uzlabotu. Skirne viens, bet katrs suns ir individuals. Un ne jau tagad visi vienas skirnes suni bus vienadi.

Saaku saprast, ka rakstit seit un jautat pec palidzibas ir bezjedzigi, jo visi maak tikai pateikt to slikto. Kaa jus zinat, ka manam sunim nav aktivitates utt.? Jus makat tikai nosodit, nezinot neko siki un konkreti.
30.07.2014 14:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
dace,tad par ko tu brīnies.Toji ir ļoti skaļi,nervozi suņi,tev ir toja jauktenis,loģiski,ka viņš rej uz katru suu!Ja gribējās kaut ko klusu vajadzēja ņemt citu šķirni.Plus vēl tu esi pirkusi kaut ko no rokām "a la būs toiterjers" bez dokumentiem,iespējams vispār kāds rads viņam ir pilnīgs širminieks.Tu esi iegādājusies nezināmas izcelsmes(attiecīgi neprognozējamu) tojveidīgu suni,viņa darbības ir pilnīgi viņam atbilstošas.
30.07.2014 14:10 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Izskatās gan,ka tu neesi gana ilgi domājusi,jo tevi pārsteidz fakts,ka tavs tojveidīgais suns rej!Tas būtu tas pats,kas es brīnītos,ka man takši sarok zālāju un mežā lien alās.Tā ir viņu daba,viņi tādi ir!Un ja būtu cītīgāk meklējusi un domājusi tev šobrīd būtu tiešām tojs,nevis kaut kas uz to pusi,pa lēto.
30.07.2014 14:13 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Šodien kā reiz satiku drošu, ļoti maziņu toju meiteni, viss viņai bija kārtībā- pārliecināta, spēlētgriboša utt.

dace, tu saki, ka viņš saprot un pieklust uz brīdi. Nu bet - ļoti labi, turpini tik audzināt. 7 mēn.- viņam jau iestājas dzimumnobriešana (kā jau te minēja), pats trakākais tik sākas. Kad suns pieaug, tad viņš visvairāk arī jāaudzina, jo tad viņiem arī ir vislielākie nedarbi prātā. Ar kucēnu vai jau pavisam pieaugušu(ja izaudzināts) problēmu ir mazāk.

Niknumu var izraisīt jebkas- iespējams aktivitāšu trūkums, socializācijas trūkums, viss kaut kas. Iesaku iet pie kinologa- tur suns gan savas smadzenes "pabaros", tu varēsi izrunāties ar profesionāli, grupu nodarbībās viņš socializēsies. Pašai arī iesaku vērot un izprast savu suni un izvairīties no konfliktsituācijām, jo tu savu suni pazīsti vislabāk un patiesībā tikai tu vari pateikt, kas viņā izraisa niknumu.
30.07.2014 14:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Liels + Harmony. Pateica, ko es nepateicu.
30.07.2014 14:20 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
dace

TEV JAU SEN VISA INFORMĀCIJA IR DOTA! Tu tik vel un vel mal uz apli vienu ka tomēr tavs sunīts nav tik slikts kā mēs te iztēlojamies. Ja ar suni ir problēmas, lielas vai mazas, bet tās tev sagādā diskomfortu tad apmāci viņu, ved uz suņu skolu, jo labāk sliktos paradumus censties vel viņam izdzīt kamēr viņš ir mazs jo vēlāk tik būs sliktāk.


Un par to suņu pirkšanu, nu velns nu ja nekad iepriekš tāds suns nav bijis tad līdz galam nevar izprast kā tas ir, salasīties internetā var daudz un dikti, bet tas nav tas pats kā reāli dzīvē saskarties ar tā suņa raksturu. Protams es personīgi tikai iegādājos šķirnes suņus ar dokumentiem un tādus kādus es zinu un ir nācies saskarties ar, untik un tā lūk, man jau iepriekš bija taksene, viņa bija daudz rāmāka nekā pašreizējais jaunais taksēns, saprotu ka vel kucēns, bet jau ir redzama enerģija 5 reizes lielāka nekā ar iepriekšējo taksenīti, un tur nu šķirne nav vainīga, bet suņa raksturs. Bet protams tā kā es ļoti labi māku savus takšus nolikt pie vietas man tā nav problēma, bet es ar neuzskatu ka cilvēki kam vienkārši nav bijusi varbūt liela pieredze ar konkrēto šķirnes suni nevajadzētu to iegādāties, jo praksē tomēr cilvēks viss labāk iemācās saprast tās sugas rakstura īpatnības.

Bet vispār ja runāja, šeit iet runa par jaukteni, kam raksturs atkal var būt ļoti atšķirīgs no terjeru.
30.07.2014 14:21 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Harmony mani neparsteidz fakts ka mans suns rej. Es versos pec padoma, kaa vinu varetu pareizak izaudzinat.

Es vinu nemilesu mazak vai vairak, ja vinam bus dokumenti.
30.07.2014 14:25 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Ja nemāki audzināt savu suni, nav ko tādu ņemt un pēc tam sūdzēties, cik viņš nikns un neaudzināts. :D Pilna Latvija ar šādiem, izvelk ārā suni, tas kauc kā nelabais, bet saimnieks neklapē nearvienu ausi. :D
30.07.2014 14:26 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Bet vispār jā :D Es kaut kā nebrīnos, ka mans JRT mēdz riet un būt agresīvs pret sava dzimuma sugas pārstāvjiem,jo to es biju jau izlasījusi un rēķinos ar to. Un nenāku forumā prasīt padomus, ko darīt, ja mežā viņam aizkrīt širmis ciet, un viņš aizskrien pēdas dzīt.

Mja, un ja šitos trakos- terjerus vēl nepaņem tīršķirnes, nu tad es nezinu- tas ir kā granātu ņemt un domāt: sprāgs/nesprāgs :D
30.07.2014 14:26 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
kaa vinu varetu pareizak izaudzinat.


par šo tev jau sen vajadzēja būt ievāktai kaudzei ar informāciju (pirms vēl paņēmi kucēnu). Ja nav, tad sēdi, lasi grāmatas, meklē internetā, skaties youtube. Nu man tiešām kinologs ļoti daudz informācijas sniedza, nenožēloju nevienu samaksāto latu. Pati tikai pēc grāmatām nebūtu izaudzinājusi, bet citi var.
30.07.2014 14:30 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
http://www.youtube.com/channel/UCZzFRKsgVMhGTxffpzgTJlQ

Lūdzu links uz youtube kanālu kur parāda kā apmācīt suņus. Un es pieņemu ka šādi kanāli ir vel daudz vairāk! Un informāciju var ar internetā atrast gana daudz.
30.07.2014 14:33 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
dace, tu saki, ka nav iespējas viņam paspēlēties ar citiem suņiem? Nevis nav iespējas, bet tu negribi tādu meklēt! Es jau tev iepriekš pateicu, kā atradu es savam sunim draugus, bet tu nemaz to necenties darīt. Atkārtošu vēlreiz: iepazīsties ar suņu saimniekiem domubiedru grupās; ej uz suņu skolu; ej pastaigāties uz suņu laukumiem; ej uz mazsuņu burziņiem, kuri notiek reizi mēnesī un par tiem var uzzinār draugiem.lv domubiedru grupā "Jorkšīras terjeri" . Uz priekšu, būs tavam sunim vairāk par diviem draugiem!
30.07.2014 15:00 |
 
Reitings 17
Reģ: 21.03.2014
Man kaut kā liekas, ka tiem mazajiem suņiem vienkārši ir tāds negants raksturs no dabas. :D Bet liela nozīme arī ir kāds saimnieks. Man vienu reizi tāds čivava iekodās bikšu starā un nelaida vaļā. Uz lūgumu savākt savu suni saimniece tikai uzbļāva - aizver muti. :(
Tādiem saimniekiem nevis suni vajag, bet vajag sadot pa ausīm. :D
30.07.2014 15:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!