nikns kucens

 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sveiki! Man ir problema ar kucenu. Vinam jau 7 menesi. Pec skirnes mazs. Pedeja laika vins kluvis diez gan nikns. Uz ielas, ja kads vinam neiepatikas, vins rej,ruc un zobus rada.(bet ne uz visiem) Agrak tads nebija. Vienu dienu bija pat ta, ka ja nepavilktu mala, varetu ari iekampt. Majas sez pie loga un aprej visus. Ja ierauga suni, ir gatavs pat izlekt ara pa logu(tresais stavs). Kas varetu izraisit vina tadu niknumu?
29.07.2014 15:42 |
 
Reitings 41
Reģ: 02.02.2014
Jo mazāks suns jo sūdīgāks raksturs
29.07.2014 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Dace, tu prasīji padomu, tad arī uzklausi padomus. Tagad tāda sajūta, ka tikai aizstāvi savu suni, ka bērni redz ejot klāt, piedzēries cilvēks vainīgs un citi cilvēki neļauj sunim ošņāties ar tavu suni. Ej un audzini viņu, nevis aizstāvi. Neapstrīdu, ka kāds cits arī vainīgs, bet pati arī neesi bez vainas. Mans suns bija tik mierīgs, ka spēlējās tikai tad, kad atļāvu, nevis uz ielas ar visiem.
29.07.2014 17:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man personīgi pat pieaugušas sievietes ir nākušas klāt, kamēr stāvu pie veikala vai pieturā un kādu gaidu, vnk. pirmais, ko dara ir "vai kāds mīļš sunītis" un lien aiztikt,


Oi man šādi bija centrā pēc tam kad savu kucēnu vedu potēties, turēju mazo taksīti rokās un tur nu principā īsta takšu mīle parādījās un sāka manu kucēnu paijāt lai gan man likās ka manam 3 mēnešus vecajam mazulim tā jau bija daudz uztraukumi tai dienā. Tai reizē gan es novaldījos un neko neteicu jo nelikās ka manam kucēnam bija lieli uztraukumi, bet principā man RIEBJAS kad cilvēki glauda svešus suņus, it īpaši ja man tas suns piemēram ir vel rokās!
29.07.2014 17:46 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Tak jāsaprot ka lielos suņus mēdz būt grūti novaldīt pat ja ir apmācīti

Tieši tā! Lai gan esmu pārliecināta, ka mans sunis mani klausītu, bet kad biju salauzusi roku, es nekad viņu Rīgā viena ārā nevedu, jo labi apzinājos, ka noturēt viņu nevarēšu!

Bet nu vairums saimnieku tiešām ir normāli, izņemot manu kaimiņu, kura čivava joprojām nav atmetusi cerību manējam bērnu uztaisīt - kā ierauga manu tā uzreiz cenšas piesmiet :D
Darla stāstīja pieredzi ar savu suni un mazu bērnu.

Jā, tagad vienmēr (nu ja to reāli var paspēt izdarīt) nostājos starp bērnu un suni un nolamāju vecākus, kā arī kārtīgi pārliecinos vai privātteritorijās neviens klāt netiek! Bet nu par to gadījumu ko tad stāstīju - normāla pastaiga bērnam, tika pie kārtīga šoka un ielauzta galvaskausa - par ko mamma domāja.. tiešām nezinu..
29.07.2014 17:47 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Nav ta ka manam sunukam nepatik berni. Ja mierigi lenam vinam pienak klat kaa ir aprakstits iepriekseja komentara, tad ir viss ok. Jo galvenais ir vinam sakuma apostit. Berni jau to nesaprot ka mierigi vajag. Pie visiem maniem radu berniem vins jau ir pieradis. Nekad protams vins nav nevienam iekodis bet nu ta vina ruksana ir biedejosa :)
29.07.2014 17:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un pietam, Pat lūk maziem bērniem ir pieklājība uzjautāt vai suni drīkst noglaudīt pirms to dara! Bet te lūk pieaugušiem cilvēkiem nav tas saprāts !
29.07.2014 17:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
dace

Tu aizstāvi tik savu suni tagad! Ja tu nevari nodrošināt to ka tavs suns bērnam nedarīs pāri tad vai nu nevajag viņus laist klāt bērniem, iegādāties uzpurni vai arī radīt savam sunim drošības sajūtu ka viss ir labi lai viņam nav jābaidas, tā kā es to darīju savam sunim kad bērni gribēja viņu papaijāt, es notupos savam sunim blakus un kārtīgi turēju tai pašā laikā sakot ka viss ir labi, bērni jauki un viss lēnām notika gala rezultāts bija super.
29.07.2014 17:52 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
man RIEBJAS kad cilvēki glauda svešus suņus, it īpaši ja man tas suns piemēram ir vel rokās!


Vai ne? Jo viņi tak aizstāvot saimnieku var uzklupt vēl trakāk!!!

Man vēl bija tā, ka stāvēju pieturā ar suni klēpī, gaidījām autobusu, un pienāk viena sieviete (pensionāre, protams), un sāk morāli lasīt: Tas suns trīc, kāpēc viņam nav zābaciņi? (jo kurtkiņa bija, bet bija pavasaris) Es saku vnk. tāda šķirne, visu laiku trīc. Šī nē, viņam ir auksti, tak vajag sunim apavus nopirkt, tad kāpēc sunim nav nogriezti nagi? Kad strādāju vistu fermā, mēs vistām īsākus nagus griezām. vnk. nu WTF?? :D (jo griezt jau viņam griežam tos nadziņus :D:D:D )
29.07.2014 17:55 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sonja es neaizstavu savu suni. Tikai siikak apskaidroju situaciju. Jo dazos teikumos pasa sakuma to izdarit nevar. Vienkarsi jus te visi tik loti aizravaties par nikniem suniem ka nu mans tads toc nav. Tapec tagad saaku stastit mazliet siikak lai saprastu. Vins neklup visiem pec kartas virsu. Vins pat vispar neklup virsu. Tikai ir tadi dazi gadijumi kad vins patiesam ir uz kadu nikns.
29.07.2014 17:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
SheIsShe

Nu tie cilvēki ir unikāli vispār :D

Es piemēram ja redzu suņus kas man patīk vienkārši paskatos uz viņiem un pasmaidu un eju tālāk nevis aiztieku, vispār nekad neesmu aiztikusi svešus suņus bez jautāšanas.
29.07.2014 17:59 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
par nikniem suniem ka nu mans tads toc nav.


Toč nav, toč nav, tik rej pa logu tā, ka varētu izlekt ārā...
29.07.2014 18:00 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Miss joker, jo tālāk mēs runājam, jo vairāk liekas, ka tu stāsti par mani :D

Eju pa ielu un smaidu kā muļķīte, ja suncīši nāk pretī :D
29.07.2014 18:01 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Miss joker sunuks nebaidas ja vinam lenam, mierigi nak klat. Es jau teicu ka tikai tajos brizos kad ar asam kustibam vinam tuvojas svesi cilveki. Ja mierigi pienak, suns paosna un viss ir ok. Suns ne skanu neizdvess.
29.07.2014 18:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Toč nav, toč nav, tik rej pa logu tā, ka varētu izlekt ārā...


:D :D :D

Patiesībā man vecā taksene tāda bija kas pie loga uz visiem rēja, bet tā gan viņa nevienam nav neko nodarījusi. Vienmēr bija paklausīga un ja viņai kāds nepatika tad viņa vienmēr to izrādīja saceļot birsti un uzrūcot/rādot zobus, paziņojot to lai viņai netuvojas. Bet parasti viņai nepatika bija tikai pret dzērājiem, ar visiem citiem bija draudzīga, vienīgais viņai protams patika pa priekšu apošņāt cilvēkus pirms kāds mēģināja viņu aiztikt.
29.07.2014 18:04 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Minci izlekt ara bija domats ne jau aiz niknuma, bet tad kad redz kadu citu suni. Un kaa jau ieprieks mineju ka pret suniem vins nav agresivs. Vinam patik draudzeties. Rej pa logu vins uz cilvekiem, masinam, lietam.
29.07.2014 18:05 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Miss joker sunuks nebaidas ja vinam lenam, mierigi nak klat. Es jau teicu ka tikai tajos brizos kad ar asam kustibam vinam tuvojas svesi cilveki. Ja mierigi pienak, suns paosna un viss ir ok. Suns ne skanu neizdvess.


Tātad tas nozīmē ka tev tavs suns ir jātur pie ciešas siksnas ka kāds bērns piemēram skrien garām! tev vienmēr kā saimniecei ir jānovērtē apkārtējie apstākļi un vai tie tavam sunim nav bīstami!

Mincis

īsti suņu mīļi ne? :D
29.07.2014 18:06 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Miss Joker

Pilnīgi piekrītu! Pat prātā nenāk kādam svešam sunim līst klāt vai aiztikt :) (Pat šaubos, ka būtu to jebkad darījusi)
Bet jā, paskatīties man arī patīk :D it īpaši, ja ir līdzīgs suns manējiem un eju piem. ar mammu tad sakam ooo rekur ... un kāda mūsu suņa vārds, kurš ir tam līdzīgs :D

Šodien piem. biju pie viņas darbā un pabrauca garām mašīna un iekšā bija rotvelers, bet viņam tas purniņš un actiņas bija kā vienam mūsējam, tad šī arī oo rekur mūsu *** , kaut mūsējais jau, protams, 20x mazāks :D
29.07.2014 18:06 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Miss joker nu vo tu pati saki ka taveja taksene radija zobus dzerajiem. Manam sunim tas arii nepatik. Untas virietis kas mums pagaja garam bija dzeris. Es pat sajutu. Tas bija pirmais gadijums kad suni vajadzeja raut nost ni cilveka
29.07.2014 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Man ir tā pati cīņa, bet ar taksi! Sākumā bija draudzīgs, tad parūca, tagad jau pat saimniekiem nebaidās iekampt, ja kaut kas nepatīk. Katrā ziņā suns ir jādresē, kamēr vēl nav par vēlu, jo nekad nepamanīsi nākamo fāzi, kad viņš paliks aiz vien drošāks. Lai cik tas skarbi, līdz ko sāk rūkt uz citiem, suns ir momentā jāaptur, vai pārvietojot uz citu vietu, vai, diemžēl, sodot. Ir tāda tendence maziem suņiem, vari teikt ko gribi, bet, ja esi pamanījusi, ka agrāk tādas rūkšanas nebija, bet tagad ir, tad nozīmē tikai to, ka suns sāk pārbaudīt savas robežas. Arī mūsu taksis ir draudzīgs, kad to grib... Skrien klāt pie svešiniekiem, jo pats saprot, ka ne vienmēr zina kas būs pretī, bet pārbaudītās situācijās, nebaidās iekampt pat saimniekam. Tikai tagad ir situācija, ka nezini ko darīt, jo dzīvnieks mīļš, bet apzinies, ka to vairs neizlabosi.
29.07.2014 18:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
dace

Māci savu suni! Nelaid viņu klāt cilvēkiem ja tu nevari galvot par to ka viss beigsies labi! Liec sunim sajusties droši citu cilvēku tuvumā, turi rokās kamēr viņu paijā, skaties vai tavs suns nepaliek nemierīgs, piemēram nenolaiž ausis, nepārtrauc aci vicināt. Un galveno kārt sargā savu suni no bērniem, ja viņš pašlaik tik uztraucas no ātrām kustībām, tad nākotnē viņš no kāda bērna var tiešām pamatīgi nobīties un tas viņu skars uz mūžu, vai nu viņš paliks ļoti bailīgs un muks no bērniem, vai atkal viņš paliks agresīvs un var arī uzbrukt.
29.07.2014 18:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!