Mana atzīšanās:man skauž!

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Ir divas dzīves. Viena pirms un otra pēc bērna piedzimšanas.

Tā pirmā ir tā, kad tu ej un dari ko gribi. Tagad ārā ir karsts laiks, daudzas zviln pie jūras utt. Gribi-satiecies ar draudzeni, pasēdi kafejnīcā, gribi ej tur un tur, gribi izmazgāt savus matus-dari to tagad vai kad vien gribi, nevis kad vari.

Otrā ir tā, kad tu pirmo reizi mūžā iepazīsti ko nozīmē mīlēt tā pa īstam, tā beznosacījuma mīlestība ko māte dāvā savam bērnam. Tā mīlestība ko meitene jūt pret puisi ir sīkums. Tā pat nav mīlestība salīdzinājumā ar mīlestību pret bērnu. Vismaz tā ir man.

Esmu ļoti laimīga savā otrajā dzīve. Bet man reizēm uznāk nostaļģiskas atmiņas par pirmo dzīvi, kad tu savā ziņā piederi vairāk sev. Nepārprotiet, es neesmu nelaimīga, slikta māte utt. Nebūt ne! Man vienkārši gribas vairāk laika sev! Bet es to nevaru atļauties. Un te nu mana atzīšanās-man skauž, ka draudzenes kurām nav bērnu (viņām varbūt skauž, ka man ir stabila ģimene, dzīves vieta, man nav jādzīvo studenta dzīve, nav jāstrādā kafūžos pēc studijām, lai būtu nauda) bauda , piemēram, to pašu jūru! Vakar vīrs izņēmuma kārtā mūs aizveda pie jūras(viņam kā tādam īpatnim tur nepatīk), iegāju nopeldēties, un knapi varēju sevi izvilkt ārā no ūdens. Tāds kaifs-ūdens kā piens, peldi, tāda saj''uta. Nemaz ārā negribējās iet! Šodien, rīt , parīt-fantastisks laiks! Teorētiski ja ir brīvs, ir naudiņa ceļam, laiks-brauc! Bet es nevaru. Mazais karstā laikā-nē! Priekš bērniem ir pa karstu dienas vidū. Un ar vilcienu un mazu bērnu braukt-neprāts! Kādam atstāt pieskatīt-viņa nepaliek pie svešiem, un ja vēl godīgšk-mn nav kam.
25.07.2014 13:32 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es neesmu pedants, nebūt nē. Man vienmēr apkārt ir bijis bardaks un esmu samērā slinka pēc dabas, bet kopš bērns sāka rāpot, grīdas mazgāju regulāri, jo negribas,ka viņš bāž mutē tās spalvas un netīrumus.
Mums pašiem mājās ir visur paklāji, tad vieglāk, tik ātri visu izsūcu un viss kārtībā, bet te pie omes tikai grīdas un veci cilvēki nebūt nav tik tīrīgi kā jaunie. Viņi te grīdas izmazgā reizi pusgadā varbūt :D :D Tad nu kāds brīnums,ka zem gultas bubuļi dzīvo.
25.07.2014 15:07 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Nevar uztvert objektīvi čupakabras teikto jo tām kurām nav mazuļu nesaprot par ko pašas runā. Es ļoti labi saprotu Martu. Man arī ir mazulis , ļoti mierīgs , nekādu problēmu , celšanos pa naktīm utml lietas nav bijušas. Atstāt pie kāda iespējas nav bijušas , nākas 24 diennaktī būt kopā ar bērnu . PROTAMS , ka dzīve izmainās un nevar vairāk darīt lietas normāli. Ja nav pat tiesību un mašīnas tas ir ļoti smagi. Tieši , kā Mari aprakstija. Tapēc tās kuras saka , ka viņām dzīve nav izmainijusies melo pašas sev un apkārtējiem :(
25.07.2014 15:07 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Un tāda arī būs dzīve kādus gadus 4, 5 . Viņa vnk apstājas kad piedzimst mazais. Protams ja Tu neesi bagāta un tev mājās nedzīvo auklīte vai bērnu nepieskata vecmāmiņas utml
25.07.2014 15:08 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Es tomeer palieku pie taa, ka taa ir maanija. Man arii ir suns, nu, nav nekas jaamazgaa 2 reiz dienaa, un no dazhaam spalvaam neviens nav nomiris, un jebkuraa gadiijumaa nestaigaajam mees ar spalvaam aplipushi. Putekljusuuceejs eksistee sliktaakajaa gadiijumaa. Un kaapeec jaapeerk taadi apgjeerbi, kas tikai jaamazgaa ar rokaam? es saprotu, iipashiem gadiijumiem, ne jau ikdienas lietoshanai. Galu galaa ir "hand wash" rezhiims visaam normaalaam veljasmashiinaam. Te veel figureeja ratu mazgaashana, kas tas par vaajpraatu, vai tad beerns savu piena pudeli pastaaviigi dauza pret ratu iekshpusi un gaazh aaraa, es nespeeju iedomaaties, kaapeec jaamazgaa rati.
Nu, nav tiem beerniem jaadziivo kaut kaadaa super sterilaa videe, jau no ziidainja vecuma ir jaabuut dabiskai videi.
25.07.2014 15:10 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es arī esmu tā, kura mazgā katru dienu dzīvokli. :D
Tam par iemeslu kalpo otrā stāva dzīvoklis - kas nozīmē, ka atverot logus saceļas daudz putekļi. Un mums dzīvoklis ir Pierīgā, lejā ir smilšu jūra un brauc masīnas nemitīgi. Arī ar caurvēju viņas sapūstas tiek iekšā. Tāpat, tiek piestaigāts - sanēsāts. Tāpat, bērns grauž, piemēram, cepumus - saslaucīt var, bet līp tāpat. Tāpat, kaut kas izlīst, piemēra, tējas pudelīti viņš tagad iemācījies atvērt.

Es saprotu, ka var uzlsaucīt, bet ar to nav gana. Ne tuvu nav. Nav man nekādas patikas ļaut bērnam staigāt pa netīru grīdu. Man pašai riebjas, kur nu vēl bērnam ļaut. Pēc tam tās savazātās rokas pa muti ņurca. Fū, nē.
25.07.2014 15:11 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
man ir berns, bet eju ar draudzenem uz kafenem, kur ir kads bernu sturits- kluci, mantas utt.
braucam uz juru, ezeru jau no laika kad sicim bij 6 men, tad vins ratos ena cuceja, nu jau lielaks pa udeni vien nemas, jo istaba tada karstuuma nav iespejams nosedet!
taa manuprat ar bernu var darit visu to pasu ko ieprieks, ja vien neiet runa par naktklubiem utt!
25.07.2014 15:14 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
P.S. Un kad taadas trakaas-pedantiskaas maaminjas palaizh savu beernu uz beernudaarzu, tad nu tikai saakas, viena slimiiba peec otras, viena infekcija peec otras, jo mazais ieprieksh nav nonaacis saskarsmee ne ar vienu putekliiti, ne ar vienu spalvinju. Taads ir rezultaats juusu pedantismam.
Bet ko te lieki muti virinaat, katram jau savs, ja patiik sevi lieki apgruutinaat, katras pashas izveele.
25.07.2014 15:14 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Jolly angie , nē vēl nerāpo, bet pat ja rāpos, neredzu nepieciešamību ,nu jā spalvas, bet neskūšu taču lopiņus uz liso :D vakarā nomazgasies , kā tad lai bērnam veidojas imunitāte ja tas nepazīst nevienu bacili?
25.07.2014 15:17 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka var visu apvienot ar bērnu, ja gribas, kaut vai pie jūras aizbraukt, gan jau vakarpusē, kad nav tā briesmīgā saule, ok - baigi nopeldēties nesanāks, bet uz sedziņas ar mazo patusēt gan.

Godīgi - man arī reizēm tā uznāk, bet - laiks skrien ļooooti ātri un bērni izaug. Drīz gribēsies ar mazo kopā kaut kur aiziet, kaut ko padarīt, bet viņš labāk gribēs ar draugiem tusēt un es nožēlošu katru brīdi, kad nebūšu izmantojusi iespēju, kamēr viņš vēl mazs. Manuprāt. Bet - pa lielam es saprotu to sāpi.
25.07.2014 15:19 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Izmazgāt grīdu tagad nozīmē padantisms :D super! Jāpasaka mammai,ka tagad esmu pedante, viņa tāāā smiesies ! :D
25.07.2014 15:24 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es arī, kad bērns bija mazs, mazgāju reizi 2 dienās, citreiz katru dienu, grīdu, mums arī platība bija maza, tās pat nebija 5 minūtes. Nu nē - ar vārošu ūdeni nē, tik tā - vismaz to daļu, kur bērns tiek, reizi pāris nedēļās visu atbīdīju (krēslus, gultu) un arī tur apakšas izmazgāju. Nē, nebūt sterilitātes apmāta neesmu. Un arī mēdzu šo, to ar rokām mazgāt, ko žēl dot veļasmašīnai. Ko man darīt, ja ir pāris forši apģērba gabali, kas īsti ar automātisko mazgāšanu nedraudzējas? uzvilkt un izmest?
25.07.2014 15:25 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
un ari tiesibas es nokartoju, kad mazajam bija 3 men, jasaka paldies draudzenei, kamer bija brauksana vina ar ratiniem pastaigajas vai citreiz pie manis majas pasedeja, tagat kad ir tas tiesibas visu darit vieglak, samet tik masina mantas un laizam pie udeniem, mazajam cepurite, udens un labs pretiedeguma krems un vis ok :)
25.07.2014 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 553
Reģ: 30.08.2010
Situācija no sērijas -pasaki man kā rīkoties un es Tev pateikšu vismaz 3 iemeslus kāpēc Tavs ieteikums ir galīgi garām!
Vienmēr būs tādas, kuras arī ar bernu uz rokām paspēs visu izdarīt un būs tādas, kurām pat matus izmazgāt neatliks laika!
25.07.2014 15:27 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.01.2009
Es tevi ljoooti saprotu, tik nesaprotu, kapeec uz juuru nevari divataa ar mazo braukt? Kad manam susuram bija 6 meen, mees aizbraucaam uz Spaaniju atvaljinaajumaa, tik vien pa juuru dziivojaamies - cepuriite, aizsargkreems un pats galvenais saulessargs (lai buutu eena) un aiziet.. Gan diendusu var pachucheet turpat, gan pa uudeni padziivoties.
25.07.2014 15:30 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Un kaapeec jaapeerk taadi apgjeerbi, kas tikai jaamazgaa ar rokaam?


Nu bet kāpēc tevi tas traucē,ka es ikdienā staigāju svinīgos apģērbos ? Es tev tieku mazgāt tās drēbes? Nu ne tak ! Man patīk un es to daru !!!

Te veel figureeja ratu mazgaashana, kas tas par vaajpraatu,


Jā, iedomājies, dažreiz rati nosmērējas un tos ir jānomazgā :D kaut kas traks, ne? Jumtiņš biežāk sasmērējas, pat nezinu kā..

Nu, nav tiem beerniem jaadziivo kaut kaadaa super sterilaa videe, jau no ziidainja vecuma ir jaabuut dabiskai videi.


Tas nenozīmē,ka bērnam jāļauj bāzt mutē suņu spalvas un putekļus. Tāpat viņš tos atrod,arī ja grīdas ir izmazgātas. Es arī esmu par to,ka bērnam nav jābūt sterilā vidē un ļauju viņam parāpot pa zāli ārā, pa smiltīm, plūkt zāli, iebāzt mutē kaut ko no tā un vispār pamēģināt no visa pa drusciņai.
25.07.2014 15:31 |
 
Reitings 171
Reģ: 17.07.2014
DieKleineHexe,tu izklausies pēc tās sievietes,kuras bērnam es reiz biju aukle kādu gadu..Tās bija drausmas.Bērnu no rīta saģērba netīrās drēbēs,mati bērns simts gadus neķemmēti,rati netīri tik ļoti,ka kauns ārā bija iet..A viņai leikas,ka normali,pofigā staigā ar netīru bērnu un ratiem..
25.07.2014 15:32 |
 
Reitings 182
Reģ: 09.06.2014
Izlasīju visu diskusiju un ļoti iepatikās lietotājas weee vieglums visā šajā jautājumā.
Es uzskatu, ka ar bērnu var savienot visu, ja grib. Cik māmiņas nav izmācījušās augstskolas, gan kļuvušas par autovadītāju pat bez auklēm, vien ar bērna tēva palīdzību!
Jā, saprotu, ka tagad varu izsaukt uz sevi uguni, bet , manuprāt, ir sievietes, kam ir tendence čīkstēt par to, cik ir grūti un smagi, bet ir sievietes, kas dara. Bērni iet uz kafejnīcām līdzi, jūrās zīdaiņi arī ir redzēti - tātad iespējams tas ir, ja jau kāda māte to savu bērnu uz to jūrmalu ir aizvedusi.
Pateikt, ka nē, tas nav iespējams - ir taču vieglāk.
Man māsai ir zīdainis, bet viņa ne reizi nav raudājusi par to, ka kaut kur nav tikusi. Nav ne vecvecāku, ne vecāku, ne aukļu, vīrs ir ārzemēs - pelna naudu mājai. Dzīvo un ar visu tiek galā viena.
Man liekas, ka ir tādas māmiņas, kas sūdzas par to, cik grūta dzīve un ir tādas, kas atrod risinājumu un paspēj gan matus izmazgāt, gan pasauļoties, gan kaut kur pasēž un kafiju padzer ar draudzenēm.
Mana bijusī klasesbiedrene no vidusskolas laikiem nemitīgi sūdzas par to, cik ir grūti ar bērniem un kā viņai neiet - reizēm gribas pateikt, ka dzemdēt nebija obligāti. Nu ne jau trīs reizes! Vai arī gribas ieteikt nomainīt vīrieti uz tādu, ko var nosaukt par "tēvu", nevis tikai spermas donoru. Atnāk mājās, saslien kājas pie televizora un viss. Nu pati vainīga.
Neviens jau nesaka, ka ir vienkārši, bet sanāk, ka laiks čīkstēt ir, bet matus izmazgāt vai nagus nolakot nav!
25.07.2014 15:36 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Es ļooti ceru, ka tad, kad man būs bēbis, arī mana attieksme pret aktivitātēm kopā ar bērnu būs tik pat pozitīvi viegla :)

Viens jaurājums, tīri intereses pēc. Mammas, kas šajā karstumā braukā ar mašīnu. Kā jūsu bēbji tur mašīnas karstumu brauciena laikā?
Man vienu dienu sanāca pabraukt ar mammas mašīnu, kurai nav kondicionieris, logs līdz galam valā, vējš pūš, bet sastrēgumā stāvot tā pat likās, ka atdošu galus, tad nu domāju, kā būtu bērnam - traki!
25.07.2014 15:59 |
 
Reitings 54
Reģ: 19.08.2009
Manuprāt, the one "uzķēra" par ko ir stāsts, pārējās vienu un to pašu maļ uz riņki, (kāpēc nevari ar bērnu uz jūru, veikalu vai kkur citur)
Ļoti labi saprotu šo "sāpi", kad gribas būt sev pašai kādu brīdi un tagad tulīt nevis vakarā, kad tētis varēs mazo auklēt.
25.07.2014 16:01 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013


Šie te ir labi, ja bērns auto un spoža saule karsē. Bet mašīnās ir kondicionieri, tikai nedrīkst pārspīlēt ar aukstumu, lai neapsaldējas.
25.07.2014 16:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits