Vai tā būtu labi darīt?

 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Čau! :)
Vakar runājām ar puisi, ka uz rudens pusi varētu sākt meklēt sev dzīvokli! Augusta beigās man būs darbs un apmēram 350 eiro. Puisim alga ir uz pusi lielāka ~ 650 eiro.
Sarunājām, ka pa manu naudu tiks maksāts par dzīvokli un komunālajiem, bet par viņa algu pārtika un viss pārējais nepieciešamais, gan higiēnai, gan pašiem sev!
Domāju, vai man būtu jāpiekrīt, ka šādi dalīsim to naudu! Vai arī labāk, ka par dzīvokli, pārtiku un komunālajiem uz pusēm, un pārējais, kas katram paliek pāri - pašiem sev.
Baidos vai nesāksies strīdi par un ap naudu!
Viedokļus? Pieredzes? :)
16.07.2014 13:07 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Nuuu, ja tava visa nauda aizies dzīvoklim,īrei un komunālajiem, tad sanāk, ka tev pašai savas naudas vairs nebūs vispār. Tāpat būs jāprasa puisim,lai dod tev naudu.
Varbūt jūs saliekat visu naudu kopā - 1000 eiro. Katrs sev paņem kādus 150 eiro savām darīšanām un par pārējiem 700 visu maksā, pērk pārtiku un saimniecības preces utt.


Es izvēlētos šādu variantu.
16.07.2014 17:54 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Tāpēc sākumā bija tā ideja, ka tie mani 350 aiziet īrei un komunālajiem. Tad no puiša naudas paika un visi pārējie sīkumi. Un pārējais tā kā abi varam ņemt, ja kaut kam vajag.
16.07.2014 17:56 |
 
Reitings 303
Reģ: 04.07.2014
tās ir algas ir pēc nodokļu nomaksas vai pirms?
16.07.2014 17:56 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Nekad neiztērē visu savu mēneša algu, respektīvi, neatdod visu īrei. Pēc tam var nākties nožēlot, pat ja tagad tā neliekas. Noteikti izvēlētos tādu variantu, kad abiem no algām konkrēta summa paliek sev un tad ar pārējo skatīties, kas/kā iznāk.
16.07.2014 17:56 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Principā, ja loģiski padomā, sanāk kā kopējais maks, jā.
16.07.2014 17:57 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
booom, jā tiešām. :) Galu galā, ja vienam no mums naudas aptrūksies, tāpat taču iedosim viens otram!
16.07.2014 17:58 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es tagad ar bērnu dzīvojos pa Latviju, daru savas darīšanas un reizē taisam eksperimentu, cik naudas vajag,lai dzīvotu Latvijā. Lai mēs zinātu vai ir vērts ar ģimeni pārcelties atpakaļ uz Latviju. Nu, mums ar bērnu nav jāmaksā tagad nekādi komunālie,ne īre, nekas. Bet dzīvošanai tomēr es skatos,ka vajag kādus 600EUR mēnesī. Sākumā likās,ka mierīgi iztiksim ar 300, bet nekā.. Protams,ja ēstu neveselīgāk,tas būtu lētāk, bet ēst veselīgi, tomēr maksā vairāk. Arī pulveri un šampūni un tīrīšanas līdzekļi Latvijā ir diez gan dārgi.
Tas ,gan jau tāpēc,ka esam izlaidušies un arī neiespringstam uz taupīšanu, bet nu..

Ko es ar to gribu pateikt - ja īpaši nav nojausmas par atsevišķu dzīvi - prom no vecākiem, tad liekas,ka nav tik traki, bet patiesībā viss maksā naudu un tie izdevuši savācas viens pie otra un sanāk paliela summa.
Tāpat, ja jūs sākat kopdzīvi no nulles, visas mēbeles kas pirks? Segas,spilveni, trauki, birstes, putekļu sūcējs utt
16.07.2014 18:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
O, un es vēl esmu tāds cilvēks,kas ik pa laikam un tas ir katru nedēļu - izdomāju,ka vajag kaut ko noprikt. Puķu podus, galdam paliknīšus, smuku servīzi, jaunus aizkarus, foto albumu, dušas švammi vai birstīti, jaunu paklājiņu pie durvīm, svečturi kādu vai smaržīgo sveci... nu sīkumus,kas padara māju par mājām. Bet arī tas savācās kopā un arī sanāk sava summiņa, ko iepriekš nemaz nebijām ierēķinājuši budžetā.
16.07.2014 18:14 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
tās ir algas ir pēc nodokļu nomaksas vai pirms?

Pēc.
16.07.2014 18:18 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
sinepe neaizmirsti ka puiša BMW ja pareizi atceros :D ir otrā sieva, kas nepārtraukti prasa naudu :D Nav jau lēti mūsdienās uzturēt auto :D Rēķini nost vēl stabili 100+ euro mēnesī pa mašinu :D

Ko es ar to gribu pateikt - ja īpaši nav nojausmas par atsevišķu dzīvi - prom no vecākiem, tad liekas,ka nav tik traki, bet patiesībā viss maksā naudu un tie izdevuši savācas viens pie otra un sanāk paliela summa.

Es jau to pašu saku :D


Par pārtiku runājot Latvijā pārdod ļoti neveselīgu pārtiku, lai gan pa TV brēc izvēlaties Latvijā ražotu dabīgu produktu :D bet realitātē palasot saturu nākas secināt, ka ārzemju ražojumi tomēr satur mazāk draņķus, kā Latvijas.
Protams te neiet runa par tādiem sīkražotājiem kā Lāči, skrīveru saldumi u.c šeit es runāju par lielo uzņēmumu produkciju...
Un vēl tā gopīšana uz svaru 200gramu sviesta pakas vietā grib iesmērēt 175 gramu paciņu nu kur vēl tālāk?
16.07.2014 18:20 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
diezgan stulbi, jo vinam ienakumi lielaki, ne nepatiktu man vairakas stundas rukat un sev pinigi ne ko pat en kreklinu menesa laika nenopirkt.

es vairak sliecos uz pusi dalit, vai virietim bik vairak, jo algas nav vienlidzigas.

ja sieviete peln vairak tad savadak.
16.07.2014 18:21 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Ko es ar to gribu pateikt - ja īpaši nav nojausmas par atsevišķu dzīvi - prom no vecākiem, tad liekas,ka nav tik traki, bet patiesībā viss maksā naudu un tie izdevuši savācas viens pie otra un sanāk paliela summa.
Tāpat, ja jūs sākat kopdzīvi no nulles, visas mēbeles kas pirks? Segas,spilveni, trauki, birstes, putekļu sūcējs utt

Mēs to ļoti labi saprotam, ka iesākumā būs grūti. Gandrīz visiem sākumā ir grūti. Bet, ko tad? Tādēļ visu laiku dzīvot pie vecākiem? Puisim ir drīz paliks 24 gadi.
Vispār ļoti muļķīgi tu uzrakstīji par to mēbeļu pirkšanu. Nē, zinies, zagsim mēbeles un visu pārējo. Saprotams, ka paši pirksim. Un nemaz daudz nav jāpērk, jo puisim tādas pašas nepieciešamākās lietas jau ir pašam pa savu naudu nopirktas - dators, tv, dīvāns, paklājs. Viss, kas viņa istabā tagad ir. Un ir arī manas istabas mēbeles, kuras droši varu ņemt sev.
16.07.2014 18:22 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
sinepe neaizmirsti ka puiša BMW ja pareizi atceros ir otrā sieva, kas nepārtraukti prasa naudu Nav jau lēti mūsdienās uzturēt auto Rēķini nost vēl stabili 100+ euro mēnesī pa mašinu

Akdievs, man mamma mēnesī saņem knapi 500 eiro. Nav neviena kredīta, 2 bērni ir apģērbti un paēduši, nekādu parādu! Nu nejauciet taču Rīgas dzīvi ar mazpilsētas dzīvi, Rīgā ir ļoti dārga dzīvošana.
16.07.2014 18:24 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Skatos, ka sākas noriešana un teikšana , lai nesāk iet dzīvot kopā. Un tā arī rodas diskusijas par to, ka vīrieši kam ir 25 gadi dzīvo vēl pie mātes utt. :D
Kaut kad taču jāuzsāk sava dzīve, grūti vai viegli, tā ir mūsu darīšana.
Paldies, lielākā daļa deva man labus padomus kā rīkoties, tad nu arī ņemšu vērā. :)
Pārējie komentāri par kaut kādiem roltoniem, vai cik labi Annie ēst gatavo, man nav vajadzīgs zināt.
C`yaa!
16.07.2014 18:28 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Sinepe, nu skaidrs. Es tikai gribēju dot tev padomu, bet ja tu tā lepni man atcērt , tad nu lūdzu! Izbaudīsi pati un sapratīsi .
Vai es zinu kādas jums ir mēbeles, kas ir un kas nav. Nezinu! Un ar tādām algām .. nu nenopirksiet jūs jaunu virtuves iekārtu, veļas mašīnu, plīti , jaunu gultu un sekciju.. Ilgi būs jākrāj.
16.07.2014 18:29 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Neesmu izlasījis visu diskusiju, taču garāmejot varu izteikt savas domas.
Manuprāt, Sinepe ir izvēlējusies potenciāli visvairāk domstarpību izraisošo kopīga budžeta modeli, jo pastāv iespēja, ka puisis sāks pretoties pārmērīgiem tēriņiem u.tml.
Kādēļ sarežģīt vienkāršas lietas?
Kad pirmo reizi uzsāku kopdzīvi ar meiteni, īre mums nebija jāmaksā, taču komunālos maksājumu dalījām precīzi uz pusi. Viņa apmaksāja rēķinus par apsaimniekošanu, siltumenerģiju, gāzi un elektroenerģiju, bet es pārskaitīju viņas kontā precīzi pusi no šiem izdevumiem. Savukārt pārtikas izdevumus dalījām aptuveni uz pusi - vienu vakaru viens dodas uz veikalu; otru - otrs. Visi pārējie izdevumi ir atsevišķi. Katram paliek sava nauda un ir brīvas iespējas ar to rīkoties. Rezultāts - nav nekādu konfliktu, pārmetumu vai naudas skaitīšanas otra makā, tādēļ uzskatu, ka šis modelis ir pats pareizākais, un visās nākamajās attiecībās esmu uzstājis uz to.
16.07.2014 18:30 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Sinepe nesaprotu ko tu no šī foruma gribēji sagaidīt :D
Te jau norej tikai tā :D Uzrakstīsi citu tematu tāpat nories :D

Te nebūs tādi teksti kā vajadzētu :D

Piemērām:

O baigi malači dali kā tev tīk, eu man ir lieks skapis u.c varbūt tev vajag atdošu par 2 l kolu :D
16.07.2014 18:34 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Iedomājies, kas būs, kad sāksiet dzīvot kopā, ja jau viņš tagad bēg no tevis un grib pabūt viens. Es varu iedomāties cik tu esi kaitinoša, kā kritīsi uz nerviem.
16.07.2014 18:43 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Kad būs plīts jāperk, remonts jātaisa vai vēl kas, arī risināsi caur cosmo?
16.07.2014 18:44 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Noteikti nē.
Ar 350 eur, īpaši ziemā, labi , ja pietiks nosegt īri + komunālos+ citus fiksētos maksājumus (elektrība, internets, televīzija utt)
Dzīvokļu īres cenas ir vienkārši fantastiski augstas, komunālie (apkure ) arī zelta vērtībā.

Daliet uz pusēm vai arī citu variantu.
16.07.2014 18:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits